Baltic Cup 1 - 8th EVO CUP - BIAŁYSTOK, POL, 16.11. - 18.11.2018


Overall Classification


JUNIOR E GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 92.  RASTENYTE Vaiva LTU LTU 1. 1. 1. 1. 136 3
2. 3.  KANAPLIANIK Evialina BLR BLR 3. 2. 3. 3. 60 8
3. 91.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU 2. 6. 4. 2. 53 12
4. 268.  KHOKHELKO Mariia UKR-KYIV UKR 7. 8. 2. 4. 32 17
5. 80.  SALMINA Kamilla LAT-SPARS LAT 5. 4. 8. 5. 19 17
6. 53.  GINTERE Madara LAT-JLSS LAT 25. 3. 7. 6. 18 35
7. 4.  STSIAPANAVA Darya BLR BLR 4. 11. 5. 13 20
8. 164.  GÓRKA Martyna POL-ORZEL POL 28. 5. 6. 8 39
9. 81.  SELEZNOVA Sofija LAT-SPARS LAT 8. 7. 9. 3 24
10. 26.  PAK Anastasiya BLR-BLRORS BLR 6. 9. 10. 3 25
11. 210.  PERKOWSKA Dominika POL-UKSSB POL 16. 12. 11. 39
12. 207.  GIWER Maja POL-UKSSB POL 10. 14. 16. 40
13. 212.  SKRZYPKOWSKA Hanna POL-UKSSB POL 14. 16. 12. 42
14. 2.  HALAVEN Sviatlana BLR BLR 17. 13. 15. 45
15. 27.  TSYHALAVA Daryna BLR-BLRORS BLR 9. 10. 28. 47
16. 82.  SEREDJUKA Anna LAT-SPARS LAT 23. 15. 13. 51
17. 209.  MIKOŁAJUK Magdalena POL-UKSSB POL 15. 17. 19. 51
18. 208.  KORZYŃSKA Lena POL-UKSSB POL 12. 19. 22. 53
19. 233.  ILJASHOVA Evgenia RUS-KAL RUS 11. 18. 30. 59
20. 192.  MACIEJEWSKA Wiktoria POL-UKSJB POL 13. 23. 24. 60
21. 193.  MAJEWSKA Laura POL-UKSJB POL 22. 21. 17. 60
22. 190.  BUZUN  Anna POL-UKSJB POL 18. 25. 21. 64
23. 194.  ZAJCZYK Wiktoria POL-UKSJB POL 19. 22. 23. 64
24. 191.  DASZUTA Daria POL-UKSJB POL 21. 29. 20. 70
25. 226.  MIERZEJEWSKA Julia POL-WMKS POL 27. 30. 14. 71
26. 52.  AUZINA Karolina LAT-JLSS LAT 28. 26. 18. 72
27. 224.  ANTONOWICZ Alicja POL-WMKS POL 20. 24. 29. 73
28. 211.  SIDOROWICZ Zuzanna POL-UKSSB POL 28. 20. 25. 73
29. 227.  TYBORSKA Amelia POL-WMKS POL 24. 27. 26. 77
30. 225.  ANTONOWICZ Patrycja POL-WMKS POL 26. 28. 27. 81



Baltic Cup 1 - 8th EVO CUP - BIAŁYSTOK, POL, 16.11. - 18.11.2018


Overall Classification


JUNIOR E BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 28.  KAMAROVSKI Nazar BLR-BLRORS BLR 1. 1. 6. 1. 104 8
2. 86.  SAFRANSKIS Timurs LAT-SPARS LAT 2. 2. 1. 2. 97 5
3. 30.  MAHER Matvei BLR-BLRORS BLR 7. 3. 3. 4. 36 13
4. 29.  KISLITSYN Ilya BLR-BLRORS BLR 5. 7. 2. 28 14
5. 31.  ZHURAUSKI Maksim BLR-BLRORS BLR 3. 8. 26. 3. 27 37
6. 66.  VIKSNA Raiens LAT-JLSS LAT 4. 5. 8. 5. 19 17
7. 95.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 22. 4. 4. 6. 19 30
8. 272.  NESHCHERET Mykhailo UKR-KYIV UKR 6. 6. 7. 8 19
9. 221.  POPŁAWSKI-TABORDA Flavio POL-UKSSB POL 21. 25. 5. 5 51
10. 62.  GASPAROVICS Alisters LAT-JLSS LAT 8. 9. 25. 1 42
11. 65.  VĀCIETIS Gustavs LAT-JLSS LAT 9. 11. 12. 32
12. 202.  GŁOWACKI Karol POL-UKSJB POL 12. 10. 11. 33
13. 64.  STERNMANIS Rudolfs LAT-JLSS LAT 10. 14. 10. 34
14. 69.  SNAUDINS Rodrigo LAT-KSS LAT 15. 12. 9. 36
15. 220.  CZELUSTA Julian POL-UKSSB POL 11. 18. 15. 44
16. 222.  SAWICKI Albert POL-UKSSB POL 16. 13. 16. 45
17. 229.  GÓRNICKI Piotr POL-WMKS POL 13. 19. 14. 46
18. 103.  SOBCZAK Bartłomiej POL-GIZ POL 14. 17. 18. 49
19. 230.  RICHTER Aleksander POL-WMKS POL 17. 16. 19. 52
20. 84.  BERZINS Alekss LAT-SPARS LAT 20. 21. 13. 54
21. 102.  PIĄTEK Łukasz POL-GIZ POL 18. 15. 21. 54
22. 63.  RUDZITIS Ricards Miks LAT-JLSS LAT 19. 20. 17. 56
23. 15.  SHYNKEVICH Ihar BLR BLR 23. 24. 20. 67
24. 85.  MARCENKOVS Aleksandrs LAT-SPARS LAT 24. 22. 22. 68
25. 161.  SOLTAU Oskar POL-OLIGDA POL 25. 23. 23. 71
26. 14.  MATSIAS  Aleh BLR BLR 25. 26. 24. 75



Baltic Cup 1 - 8th EVO CUP - BIAŁYSTOK, POL, 16.11. - 18.11.2018


Overall Classification


JUNIOR D GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 37.  AUCHYNNIKAVA Katsiaryna BLR-CORVIT BLR 1. 1. 1. 1. 136 3
2. 77.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 2. 4. 14. 2. 50 20
3. 248.  SASKOVA Daria RUS-PET RUS 3. 3. 3. 4. 47 9
4. 124.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL 5. 2. 10. 5. 31 17
5. 78.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 4. 20. 2. 29 26
6. 162.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 7. 5. 6. 3. 23 18
7. 247.  METELKINA Mariia RUS-PET RUS 34. 6. 5. 8 45
8. 121.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 33. 10. 4. 8 47
9. 88.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 6. 8. 7. 6 21
10. 125.  SUHAK Karolina POL-JUV POL 11. 7. 19. 2 37
11. 246.  KHALITOVA Elizaveta RUS-PET RUS 8. 25. 8. 2 41
12. 267.  MANOKHINA Iryna UKR-KYIV UKR 9. 11. 12. 32
13. 89.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 10. 13. 13. 36
14. 75.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 12. 12. 16. 40
15. 179.  GRYGORUK Magda POL-UKSJB POL 21. 16. 15. 52
16. 123.  ORCIUCH Magdalena POL-JUV POL 19. 17. 18. 54
17. 25.  HALUBKOVA Aliaksandra BLR-BLRORS BLR 16. 14. 26. 56
18. 90.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 14. 39. 9. 62
19. 163.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 20. 15. 30. 65
20. 188.  ŚWISŁOCKA Maja POL-UKSJB POL 25. 18. 22. 65
21. 99.  WAWER Michalina POL-GIZ POL 40. 9. 21. 70
22. 204.  SOBIESIAK Natalia POL-UKSSB POL 22. 19. 34. 75
23. 122.  GOSK Olga POL-JUV POL 17. 21. 41. 79
24. 68.  JANKOVSKA Laura LAT-KSS LAT 23. 22. 35. 80
25. 47.  BAKAJA Valerija LAT-JLSS LAT 32. 38. 11. 81
26. 49.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT 24. 34. 23. 81
27. 50.  GROSBERGA Ance LAT-JLSS LAT 15. 41. 27. 83
28. 76.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 18. 23. 42. 83
29. 177.  FALKOWSKA Anna POL-UKSJB POL 13. 24. 47. 84
30. 181.  ŁOKIĆ Pola POL-UKSJB POL 30. 33. 25. 88
31. 51.  MILUNA Daniela LAT-JLSS LAT 37. 28. 24. 89
32. 79.  SUHANENKOVA Betija Dafne LAT-SPARS LAT 29. 27. 33. 89
33. 189.  SZCZERBICKA Kamila POL-UKSJB POL 47. 26. 17. 90
34. 206.  ZAJKOWSKA Aleksandra POL-UKSSB POL 26. 35. 32. 93
35. 205.  ZACHOWICZ Aleksandra POL-UKSSB POL 42. 29. 29. 100
36. 183.  RUTKOWSKA Gabriela POL-UKSJB POL 27. 46. 31. 104
37. 187.  ŚWISŁOCKA Ewa POL-UKSJB POL 28. 48. 28. 104
38. 182.  POLAK Izabela POL-UKSJB POL 31. 30. 44. 105
39. 203.  KALINOWSKA Paulina POL-UKSSB POL 35. 32. 38. 105
40. 48.  EKERTE Paula LAT-JLSS LAT 44. 45. 20. 109
41. 185.  SKARŻYŃSKA Julia POL-UKSJB POL 38. 40. 36. 114
42. 184.  SEREDYŃSKA Anika POL-UKSJB POL 36. 36. 43. 115
43. 186.  SUPRONIK Magda POL-UKSJB POL 39. 37. 40. 116
44. 180.  JARMOC Gabriela POL-UKSJB POL 41. 42. 37. 120
45. 98.  BILLER Weronika POL-GIZ POL 43. 31. 48. 122
46. 178.  GRABOWICZ (2) Emilia POL-UKSJB POL 46. 47. 39. 132
47. 223.  GĄTARSKA Aleksandra POL-WMKS POL 45. 44. 46. 135
48. 160.  KOTOWSKA Marta POL-OLIGDA POL 48. 43. 45. 136



Baltic Cup 1 - 8th EVO CUP - BIAŁYSTOK, POL, 16.11. - 18.11.2018


Overall Classification


JUNIOR D BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 236.  TOLPYGO Ilia RUS-KAL RUS 6. 1. 1. 1. 103 8
2. 255.  FESENKO Kirill RUS-PET RUS 1. 6. 3. 2. 71 10
3. 127.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL-JUV POL 41. 2. 8. 3. 35 51
4. 13.  YASHKOV Ivan BLR BLR 2. 4. 9. 5. 31 15
5. 256.  NOVIKOV Petr RUS-PET RUS 20. 3. 4. 4. 29 27
6. 83.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT 3. 5. 6. 6. 24 14
7. 45.  KISLITSYN Ivan BLR-CORVIT BLR 7. 9. 2. 7. 24 18
8. 141.  KRAWCZYKOWICZ Bartosz POL-JUV POL 5. 18. 5. 10 28
9. 138.  BIELAWIEC Bartosz POL-JUV POL 4. 38. 12. 8 54
10. 59.  LAIZANS Linards Reinis LAT-JLSS LAT 9. 7. 7. 4 23
11. 143.  WASZKIEWICZ Karol POL-JUV POL 8. 14. 13. 1 35
12. 94.  CECH Ernestas LTU LTU 16. 8. 26. 1 50
13. 271.  NEVRODA Danil UKR-KYIV UKR 10. 10. 11. 31
14. 58.  BERZINS Roberts LAT-JLSS LAT 11. 13. 18. 42
15. 218.  PALENCEUSZ Dominik POL-UKSSB POL 13. 16. 17. 46
16. 217.  MAZURCZYK Łukasz POL-UKSSB POL 14. 15. 19. 48
17. 273.  KARWOWSKI Kornel POL-JUV POL 22. 12. 15. 49
18. 44.  KAMAROVSKI Yahor BLR-CORVIT BLR 35. 11. 10. 56
19. 43.  ANTSIPAU Vitali BLR-CORVIT BLR 15. 27. 16. 58
20. 57.  BERZINS Ralfs LAT-JLSS LAT 17. 21. 20. 58
21. 196.  KORECKI Krzysztof POL-UKSJB POL 18. 23. 23. 64
22. 61.  RUDZITIS Emils Reinis LAT-JLSS LAT 12. 19. 37. 68
23. 36.  SHMYHALEU Uladzislau BLR-CORVIT BLR 26. 20. 22. 68
24. 60.  MURASKO Roberts LAT-JLSS LAT 21. 26. 21. 68
25. 166.  KRAUSE Michał POL-ORZEL POL 30. 17. 30. 77
26. 167.  OLAK Jakub POL-ORZEL POL 24. 25. 28. 77
27. 198.  MĄDRY Krzysztof POL-UKSJB POL 25. 22. 32. 79
28. 139.  FALKOWSKI Kacper POL-JUV POL 29. 24. 27. 80
29. 237.  PILIPENKO Ignat RUS-KAL RUS 19. 31. 34. 84
30. 200.  MAZIARZ Szymon POL-UKSJB POL 31. 30. 24. 85
31. 199.  MĄDRY Wojciech POL-UKSJB POL 28. 29. 29. 86
32. 201.  SAPIEŻYŃSKI Bartłomiej POL-UKSJB POL 23. 39. 25. 87
33. 140.  HAMANOWICZ Bartosz POL-JUV POL 39. 41. 14. 94
34. 215.  JABŁOŃSKI Bartłomiej POL-UKSSB POL 27. 34. 33. 94
35. 175.  DOŁKOWSKI Mateusz POL-UKSGDA POL 37. 32. 31. 100
36. 197.  MACEWICZ Jerzy POL-UKSJB POL 34. 35. 35. 104
37. 195.  KALINOWSKI Aleksander POL-UKSJB POL 39. 28. 39. 106
38. 216.  KONDRATOWICZ Oskar POL-UKSSB POL 32. 36. 38. 106
39. 213.  CHILIMONIUK Kacper POL-UKSSB POL 33. 37. 41. 111
40. 214.  DAWIDOWSKI Kamil POL-UKSSB POL 38. 33. 40. 111
41. 174.  DOŁKOWSKI Jakub POL-UKSGDA POL 36. 40. 36. 112



Baltic Cup 1 - 8th EVO CUP - BIAŁYSTOK, POL, 16.11. - 18.11.2018


Overall Classification


JUNIOR C GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 245.  ZHEGANOVA Anastasiia RUS-PET RUS 2. 1. 3. 1. 102 6
2. 244.  ZAITCEVA Tatiana RUS-PET RUS 1. 2. 2. 2. 97 5
3. 243.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 6. 11. 1. 6. 40 18
4. 240.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 3. 40. 4. 3. 34 47
5. 73.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 4. 10. 21. 4. 16 35
6. 74.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 9. 3. 7. 8. 16 19
7. 242.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 5. 18. 6. 5. 13 29
8. 116.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 17. 4. 11. 7. 10 32
9. 232.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 28. 5. 10. 5 43
10. 112.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 27. 43. 5. 5 75
11. 241.  POPKOVA Arina RUS-PET RUS 20. 6. 8. 4 34
12. 71.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 7. 17. 14. 2 38
13. 231.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 21. 7. 39. 2 67
14. 1.  KAZLOVA Arina BLR BLR 8. 20. 9. 1 37
15. 176.  DOBOSZ Maria POL-UKSGM POL 11. 8. 22. 1 41
16. 239.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS 10. 13. 17. 40
17. 266.  SYDORKO Yelyzaveta UKR-KYIV UKR 14. 14. 12. 40
18. 111.  MAJEWSKA Ada POL-JUV POL 16. 12. 15. 43
19. 170.  KRUTYSZA Julia POL-STOCZ POL 19. 16. 13. 48
20. 70.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 12. 21. 18. 51
21. 34.  SOKOLOVA Katsiaryna BLR-CORVIT BLR 13. 19. 19. 51
22. 265.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 24. 15. 20. 59
23. 157.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 22. 26. 16. 64
24. 108.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-JUV POL 23. 9. 40. 72
25. 120.  ZIELENKIEWICZ Natalia POL-JUV POL 18. 24. 37. 79
26. 104.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL 25. 30. 24. 79
27. 106.  DĄBROWSKA Maja POL-JUV POL 35. 25. 23. 83
28. 105.  CHILIMONIUK Kinga POL-JUV POL 29. 27. 29. 85
29. 156.  MAZUR Emma POL-MOSIR POL 15. 28. 44. 87
30. 118.  ZALESKA Dominika POL-JUV POL 32. 29. 26. 87
31. 119.  ŻEMIEROWSKA Gabriela POL-JUV POL 38. 22. 28. 88
32. 67.  SNIKERE Patricija LAT-KSS LAT 26. 31. 34. 91
33. 96.  KUCHTA Martyna POL-GIZ POL 30. 35. 33. 98
34. 113.  SAGANEK Kamila POL-JUV POL 33. 23. 45. 101
35. 114.  SZPUDA Maja POL-JUV POL 34. 43. 25. 102
36. 115.  SZUMSKA Sara POL-JUV POL 31. 34. 38. 103
37. 35.  TSYHANOVA Darya BLR-CORVIT BLR 45. 32. 27. 104
38. 109.  MACIEJEWSKA Ewelina POL-JUV POL 36. 33. 35. 104
39. 72.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 37. 37. 32. 106
40. 107.  DAKOWICZ Adrianna POL-JUV POL 42. 36. 30. 108
41. 97.  MIERONOWICZ Aleksandra POL-GIZ POL 39. 43. 31. 113
42. 33.  SHEKUNOVA Yulyana BLR-CORVIT BLR 40. 38. 36. 114
43. 46.  KOPMANE Gunta LAT-JLSS LAT 43. 39. 43. 125
44. 117.  WORONIEWSKA Maria POL-JUV POL 41. 42. 42. 125
45. 110.  MACIEJEWSKA Gabriela POL-JUV POL 44. 41. 41. 126



Baltic Cup 1 - 8th EVO CUP - BIAŁYSTOK, POL, 16.11. - 18.11.2018


Overall Classification


JUNIOR C BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 136.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 24. 1. 1. 1. 102 26
2. 254.  SHEVELEV Maxim RUS-PET RUS 2. 2. 5. 2. 66 9
3. 253.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 1. 3. 24. 3. 60 28
4. 250.  KAVUN Pavel RUS-PET RUS 3. 6. 4. 5. 29 13
5. 251.  KOKAREV Ivan RUS-PET RUS 4. 10. 2. 29 16
6. 12.  MIGDALEOV Mikita BLR BLR 7. 23. 3. 4. 22 33
7. 252.  PARSHIN Ilia RUS-PET RUS 5. 4. 10. 13 19
8. 135.  GŁOWACKI Kacper POL-JUV POL 9. 5. 9. 5 23
9. 40.  RAMANAU Andrei BLR-CORVIT BLR 6. 9. 8. 4 23
10. 235.  KARPOW Witalij RUS-KAL RUS 11. 8. 6. 4 25
11. 137.  SULIMA Jakub POL-JUV POL 8. 7. 25. 3 40
12. 93.  CECH Danielius LTU LTU 10. 11. 7. 2 28
13. 100.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 12. 12. 13. 37
14. 41.  SHTYRKHUNOU ULADZISLAU BLR-CORVIT BLR 15. 13. 11. 39
15. 133.  DĄBROWSKI Filip POL-JUV POL 16. 14. 17. 47
16. 270.  KHOKHELKO Tymofii UKR-KYIV UKR 13. 15. 21. 49
17. 42.  VOITOV Sergei BLR-CORVIT BLR 17. 18. 18. 53
18. 172.  MUCHLADO Adam POL-STOCZ POL 14. 24. 16. 54
19. 54.  PASTORS Karlis LAT-JLSS LAT 18. 17. 19. 54
20. 39.  PAPOU Mikita BLR-CORVIT BLR 24. 20. 12. 56
21. 56.  STERNMANIS Maris Janis LAT-JLSS LAT 20. 21. 15. 56
22. 11.  AMELIN Matvei BLR BLR 19. 25. 14. 58
23. 134.  FILIANOWICZ Filip POL-JUV POL 24. 16. 20. 60
24. 55.  REINS Mareks LAT-JLSS LAT 23. 19. 23. 65
25. 165.  WIŚNIEWSKI Karol POL-ORZEL POL 22. 22. 22. 66
26. 101.  SAKOWICZ Aleksander POL-GIZ POL 21. 26. 25. 72



Baltic Cup 1 - 8th EVO CUP - BIAŁYSTOK, POL, 16.11. - 18.11.2018


Overall Classification


LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 8.  IZAFATAVA Mariya BLR BLR 1. 1. 2. 4. 97 4
2. 10.  TALAYEVA Volha BLR BLR 4. 4. 1. 2. 71 9
3. 129.  SOKOŁOWSKA Hanna POL-JUV POL 7. 2. 5. 1. 61 14
4. 131.  TOPOLSKA Gabriela POL-JUV POL 3. 10. 3. 3. 39 16
5. 7.  IZAFATAVA Hanna BLR BLR 2. 5. 4. 7. 34 11
6. 132.  ŻAK Wiktoria POL-JUV POL 8. 3. 9. 8. 15 20
7. 249.  SEREDA Anastasia RUS-PET RUS 6. 6. 6. 5. 14 18
8. 6.  DAMBROUSKAYA Yana BLR BLR 5. 19. 8. 6. 9 32
9. 5.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR 10. 8. 7. 3 25
10. 234.  GOLUBEVA Eva RUS-KAL RUS 9. 7. 13. 2 29
11. 228.  HENKIEL Patrycja POL-WMKS POL 13. 12. 11. 36
12. 9.  SAMOILAVA Eleanora BLR BLR 12. 9. 16. 37
13. 128.  ŚLIŻEWSKA Sara POL-JUV POL 11. 16. 10. 37
14. 38.  SIDARENKA Daria BLR-CORVIT BLR 14. 11. 15. 40
15. 126.  DRUMSKA Marta POL-JUV POL 16. 13. 12. 41
16. 142.  RADZIEJOWSKA Wiktoria POL-JUV POL 15. 18. 14. 47
17. 158.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 19. 14. 17. 50
18. 130.  SZEMBROWSKA Wiktoria POL-JUV POL 18. 15. 18. 51
19. 171.  SUTUŁA Paulina POL-STOCZ POL 17. 17. 19. 53

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR B LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (3.) 129.  SOKOŁOWSKA Hanna POL-JUV POL 7. 2. 5. 1. 61 14
2. (6.) 132.  ŻAK Wiktoria POL-JUV POL 8. 3. 9. 8. 15 20
3. (7.) 249.  SEREDA Anastasia RUS-PET RUS 6. 6. 6. 5. 14 18
4. (8.) 6.  DAMBROUSKAYA Yana BLR BLR 5. 19. 8. 6. 9 32
5. (10.) 234.  GOLUBEVA Eva RUS-KAL RUS 9. 7. 13. 2 29
6. (12.) 9.  SAMOILAVA Eleanora BLR BLR 12. 9. 16. 37
7. (13.) 128.  ŚLIŻEWSKA Sara POL-JUV POL 11. 16. 10. 37
8. (14.) 38.  SIDARENKA Daria BLR-CORVIT BLR 14. 11. 15. 40
9. (15.) 126.  DRUMSKA Marta POL-JUV POL 16. 13. 12. 41
10. (17.) 158.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 19. 14. 17. 50
11. (18.) 130.  SZEMBROWSKA Wiktoria POL-JUV POL 18. 15. 18. 51
12. (19.) 171.  SUTUŁA Paulina POL-STOCZ POL 17. 17. 19. 53

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR A LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (4.) 131.  TOPOLSKA Gabriela POL-JUV POL 3. 10. 3. 3. 39 16
2. (5.) 7.  IZAFATAVA Hanna BLR BLR 2. 5. 4. 7. 34 11
3. (9.) 5.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR 10. 8. 7. 3 25
4. (11.) 228.  HENKIEL Patrycja POL-WMKS POL 13. 12. 11. 36
5. (16.) 142.  RADZIEJOWSKA Wiktoria POL-JUV POL 15. 18. 14. 47

 


Splitted Overall Classification


LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (1.) 8.  IZAFATAVA Mariya BLR BLR 1. 1. 2. 4. 97 4
2. (2.) 10.  TALAYEVA Volha BLR BLR 4. 4. 1. 2. 71 9



Baltic Cup 1 - 8th EVO CUP - BIAŁYSTOK, POL, 16.11. - 18.11.2018


Overall Classification


MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 258.  DERKACH Artem RUS-PET RUS 1. 4. 1. 1. 110 6
2. 262.  MILOVANOV Sergei RUS-PET RUS 2. 20. 2. 3. 55 24
3. 22.  RYZHOU Yauheni BLR BLR 4. 2. 4. 4. 45 10
4. 148.  KONOPKO Bartosz POL-JUV POL 12. 1. 34. 34 47
5. 260.  KARPOV Viacheslav RUS-PET RUS 3. 10. 3. 5. 31 16
6. 144.  ADAMSKI Paweł POL-JUV POL 14. 5. 7. 2. 28 26
7. 257.  BALBEKOV Vladimir RUS-PET RUS 5. 3. 9. 6. 21 17
8. 23.  SIARHYEU Maksim BLR BLR 13. 9. 5. 7. 7 27
9. 21.  LAHIMAKHAU Ivan BLR BLR 6. 7. 13. 8. 6 26
10. 147.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 7. 6. 10. 9. 5 23
11. 24.  STRELKOV Eduard BLR BLR 8. 17. 6. 4 31
12. 149.  MIKOŁAJUK Mateusz POL-JUV POL 9. 8. 15. 1 32
13. 261.  KATIN Aleksandr RUS-PET RUS 17. 11. 8. 1 36
14. 259.  ILINSKII Semen RUS-PET RUS 10. 13. 14. 37
15. 17.  ALIATDZINAU Artsem BLR BLR 16. 12. 11. 39
16. 18.  ARLOU Heorhi BLR BLR 18. 16. 17. 51
17. 16.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR 21. 26. 12. 59
18. 19.  BRANKOVSKIY Anton BLR BLR 20. 14. 28. 62
19. 151.  NIEŚCIER Karol POL-JUV POL 15. 15. 34. 64
20. 146.  DĄBROWSKI Robert POL-JUV POL 11. 35. 21. 67
21. 159.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 25. 19. 24. 68
22. 32.  ZHERMANOV Aleksandr BLR-BLRORS BLR 19. 34. 16. 69
23. 168.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 24. 29. 18. 71
24. 145.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL 28. 24. 19. 71
25. 20.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR 22. 30. 23. 75
26. 152.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 33. 21. 22. 76
27. 263.  ROSHCHEKTAEV Dzhonatan RUS-PET RUS 30. 18. 31. 79
28. 264.  USTIUZHANIN Anatolii RUS-PET RUS 35. 25. 20. 80
29. 153.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 26. 23. 31. 80
30. 155.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL 23. 28. 30. 81
31. 169.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 34. 22. 27. 83
32. 87.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 31. 31. 25. 87
33. 154.  WERPACHOWSKI Krystian POL-JUV POL 29. 27. 31. 87
34. 238.  BEREGOVOJ Dmitrij RUS-KAL RUS 27. 32. 29. 88
35. 173.  ZGRZYWA Marek POL-STOCZ POL 32. 33. 26. 91

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR B MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (5.) 260.  KARPOV Viacheslav RUS-PET RUS 3. 10. 3. 5. 31 16
2. (7.) 257.  BALBEKOV Vladimir RUS-PET RUS 5. 3. 9. 6. 21 17
3. (10.) 147.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 7. 6. 10. 9. 5 23
4. (12.) 149.  MIKOŁAJUK Mateusz POL-JUV POL 9. 8. 15. 1 32
5. (13.) 261.  KATIN Aleksandr RUS-PET RUS 17. 11. 8. 1 36
6. (14.) 259.  ILINSKII Semen RUS-PET RUS 10. 13. 14. 37
7. (17.) 16.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR 21. 26. 12. 59
8. (18.) 19.  BRANKOVSKIY Anton BLR BLR 20. 14. 28. 62
9. (21.) 159.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 25. 19. 24. 68
10. (22.) 32.  ZHERMANOV Aleksandr BLR-BLRORS BLR 19. 34. 16. 69
11. (23.) 168.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 24. 29. 18. 71
12. (24.) 145.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL 28. 24. 19. 71
13. (25.) 20.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR 22. 30. 23. 75
14. (26.) 152.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 33. 21. 22. 76
15. (27.) 263.  ROSHCHEKTAEV Dzhonatan RUS-PET RUS 30. 18. 31. 79
16. (28.) 264.  USTIUZHANIN Anatolii RUS-PET RUS 35. 25. 20. 80
17. (29.) 153.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 26. 23. 31. 80
18. (30.) 155.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL 23. 28. 30. 81
19. (31.) 169.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 34. 22. 27. 83
20. (34.) 238.  BEREGOVOJ Dmitrij RUS-KAL RUS 27. 32. 29. 88
21. (35.) 173.  ZGRZYWA Marek POL-STOCZ POL 32. 33. 26. 91

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR A MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (2.) 262.  MILOVANOV Sergei RUS-PET RUS 2. 20. 2. 3. 55 24
2. (15.) 17.  ALIATDZINAU Artsem BLR BLR 16. 12. 11. 39
3. (16.) 18.  ARLOU Heorhi BLR BLR 18. 16. 17. 51
4. (20.) 146.  DĄBROWSKI Robert POL-JUV POL 11. 35. 21. 67
5. (32.) 87.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 31. 31. 25. 87
6. (33.) 154.  WERPACHOWSKI Krystian POL-JUV POL 29. 27. 31. 87

 


Splitted Overall Classification


MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (1.) 258.  DERKACH Artem RUS-PET RUS 1. 4. 1. 1. 110 6
2. (3.) 22.  RYZHOU Yauheni BLR BLR 4. 2. 4. 4. 45 10
3. (4.) 148.  KONOPKO Bartosz POL-JUV POL 12. 1. 34. 34 47
4. (6.) 144.  ADAMSKI Paweł POL-JUV POL 14. 5. 7. 2. 28 26
5. (8.) 23.  SIARHYEU Maksim BLR BLR 13. 9. 5. 7. 7 27
6. (9.) 21.  LAHIMAKHAU Ivan BLR BLR 6. 7. 13. 8. 6 26
7. (11.) 24.  STRELKOV Eduard BLR BLR 8. 17. 6. 4 31
8. (19.) 151.  NIEŚCIER Karol POL-JUV POL 15. 15. 34. 64