Baltic Cup 1 - 8th EVO CUP - BIAŁYSTOK, POL, 16.11. - 18.11.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  777 m
RACE: 10    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 162.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 1:25.656  
2 (1) 267.  MANOKHINA Iryna UKR-KYIV UKR 1:27.630  
3 (6) 75.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 1:28.228  
4 (4) 68.  JANKOVSKA Laura LAT-KSS LAT 1:31.357  
5 (5) 181.  ŁOKIĆ Pola POL-UKSJB POL 1:32.809  
6 (7) 185.  SKARŻYŃSKA Julia POL-UKSJB POL 1:37.135  
7 (3) 98.  BILLER Weronika POL-GIZ POL 1:37.495  
RACE: 11    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 37.  AUCHYNNIKAVA Katsiaryna BLR-CORVIT BLR 1:23.624  
2 (3) 125.  SUHAK Karolina POL-JUV POL 1:30.023  
3 (5) 163.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 1:32.410  
4 (2) 188.  ŚWISŁOCKA Maja POL-UKSJB POL 1:33.926  
5 (1) 182.  POLAK Izabela POL-UKSJB POL 1:34.036  
6 (4) 51.  MILUNA Daniela LAT-JLSS LAT 1:36.448  
RACE: 12    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 123.  ORCIUCH Magdalena POL-JUV POL 1:24.180  
2 (3) 89.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:24.523  
3 (4) 246.  KHALITOVA Elizaveta RUS-PET RUS 1:25.206  
4 (6) 204.  SOBIESIAK Natalia POL-UKSSB POL 1:30.932  
5 (5) 79.  SUHANENKOVA Betija Dafne LAT-SPARS LAT 1:31.943  
6 (7) 184.  SEREDYŃSKA Anika POL-UKSJB POL 1:33.186  
7 (1) 48.  EKERTE Paula LAT-JLSS LAT 1:41.487  
RACE: 13    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 77.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 1:24.591  
2 (2) 25.  HALUBKOVA Aliaksandra BLR-BLRORS BLR 1:30.343  
3 (6) 177.  FALKOWSKA Anna POL-UKSJB POL 1:31.671  
4 (1) 206.  ZAJKOWSKA Aleksandra POL-UKSSB POL 1:34.387  
5 (7) 47.  BAKAJA Valerija LAT-JLSS LAT 1:38.791  
6 (4) 99.  WAWER Michalina POL-GIZ POL 1:44.391  
7 (5) 178.  GRABOWICZ (2) Emilia POL-UKSJB POL NO TIME finished
RACE: 14    HEAT: 5        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (7) 124.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL 1:24.835  
2 (2) 88.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 1:25.346  
3 (5) 248.  SASKOVA Daria RUS-PET RUS 1:25.535  
4 (3) 49.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT 1:31.988  
5 (4) 203.  KALINOWSKA Paulina POL-UKSSB POL 1:40.267  
6 (1) 186.  SUPRONIK Magda POL-UKSJB POL 1:42.136  
- (6) 189.  SZCZERBICKA Kamila POL-UKSJB POL PEN. false start
RACE: 15    HEAT: 6        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 90.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 1:29.482  
2 (1) 50.  GROSBERGA Ance LAT-JLSS LAT 1:30.998  
3 (5) 76.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 1:33.735  
4 (6) 183.  RUTKOWSKA Gabriela POL-UKSJB POL 1:35.816  
5 (7) 121.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 1:39.655  
6 (4) 180.  JARMOC Gabriela POL-UKSJB POL 1:44.828  
- (2) 160.  KOTOWSKA Marta POL-OLIGDA POL PEN. yellow card
RACE: 16    HEAT: 7        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 78.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:23.585  
2 (4) 179.  GRYGORUK Magda POL-UKSJB POL 1:27.761  
3 (3) 122.  GOSK Olga POL-JUV POL 1:33.399  
4 (6) 187.  ŚWISŁOCKA Ewa POL-UKSJB POL 1:36.835  
5 (7) 247.  METELKINA Mariia RUS-PET RUS 1:40.133  
6 (2) 205.  ZACHOWICZ Aleksandra POL-UKSSB POL 1:49.687  
7 (5) 223.  GĄTARSKA Aleksandra POL-WMKS POL 1:54.815  
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  777 m
RACE: 28    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 77.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 1:22.262  
2 (5) 248.  SASKOVA Daria RUS-PET RUS 1:22.428  
3 (4) 88.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 1:24.725  
4 (6) 267.  MANOKHINA Iryna UKR-KYIV UKR 1:27.400  
5 (3) 246.  KHALITOVA Elizaveta RUS-PET RUS 1:27.673  
6 (7) 76.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 1:34.820  
7 (1) 123.  ORCIUCH Magdalena POL-JUV POL NO TIME finished
RACE: 29    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 37.  AUCHYNNIKAVA Katsiaryna BLR-CORVIT BLR 1:20.871  
2 (3) 124.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL 1:23.316  
3 (2) 89.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:25.464  
4 (5) 75.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 1:27.043  
5 (6) 50.  GROSBERGA Ance LAT-JLSS LAT 1:32.308  
6 (7) 122.  GOSK Olga POL-JUV POL 1:35.051  
- (4) 179.  GRYGORUK Magda POL-UKSJB POL PEN. false start
RACE: 30    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 78.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:23.485  
2 (2) 162.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 1:23.924  
3 (3) 90.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 1:26.176  
4 (4) 125.  SUHAK Karolina POL-JUV POL 1:27.089  
5 (6) 177.  FALKOWSKA Anna POL-UKSJB POL 1:31.038  
6 (5) 25.  HALUBKOVA Aliaksandra BLR-BLRORS BLR 1:32.338  
7 (7) 163.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 1:36.238  
 
JUNIOR D GIRLS  B-FINAL  777 m
RACE: 38    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 246.  KHALITOVA Elizaveta RUS-PET RUS 1:26.065  
2 (5) 267.  MANOKHINA Iryna UKR-KYIV UKR 1:26.129  
3 (1) 89.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:27.486  
4 (4) 125.  SUHAK Karolina POL-JUV POL 1:27.775  
5 (3) 75.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 1:28.245  
6 (7) 177.  FALKOWSKA Anna POL-UKSJB POL 1:32.734  
- (2) 90.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU PEN. impeding
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  777 m
RACE: 39    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 37.  AUCHYNNIKAVA Katsiaryna BLR-CORVIT BLR 1:20.278  
2 (2) 77.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 1:20.394  
3 (3) 248.  SASKOVA Daria RUS-PET RUS 1:20.498  
4 (5) 78.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:20.567  
5 (4) 124.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL 1:22.038  
6 (7) 88.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 1:25.391  
7 (6) 162.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 1:25.632  
 
2. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  333 m
RACE: 42    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 267.  MANOKHINA Iryna UKR-KYIV UKR 37.321
2 (1) 99.  WAWER Michalina POL-GIZ POL 37.563
3 (3) 188.  ŚWISŁOCKA Maja POL-UKSJB POL 38.108
4 (5) 246.  KHALITOVA Elizaveta RUS-PET RUS 38.192
5 (4) 49.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT 38.553
6 (6) 180.  JARMOC Gabriela POL-UKSJB POL 39.926
RACE: 43    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 78.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 35.298
2 (3) 163.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 38.840
3 (5) 177.  FALKOWSKA Anna POL-UKSJB POL 39.394
4 (4) 203.  KALINOWSKA Paulina POL-UKSSB POL 41.615
5 (6) 47.  BAKAJA Valerija LAT-JLSS LAT 45.595
6 (2) 178.  GRABOWICZ (2) Emilia POL-UKSJB POL 53.409
RACE: 44    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 37.  AUCHYNNIKAVA Katsiaryna BLR-CORVIT BLR 34.543
2 (1) 25.  HALUBKOVA Aliaksandra BLR-BLRORS BLR 38.325
3 (4) 122.  GOSK Olga POL-JUV POL 38.846
4 (5) 79.  SUHANENKOVA Betija Dafne LAT-SPARS LAT 39.076
5 (2) 184.  SEREDYŃSKA Anika POL-UKSJB POL 40.012
6 (3) 160.  KOTOWSKA Marta POL-OLIGDA POL 45.351
RACE: 45    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 124.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL 35.394
2 (1) 75.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 37.141
3 (6) 179.  GRYGORUK Magda POL-UKSJB POL 37.171
4 (3) 51.  MILUNA Daniela LAT-JLSS LAT 39.217
5 (5) 206.  ZAJKOWSKA Aleksandra POL-UKSSB POL 39.294
6 (2) 223.  GĄTARSKA Aleksandra POL-WMKS POL 46.677
RACE: 46    HEAT: 5        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 77.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 35.078
2 (2) 247.  METELKINA Mariia RUS-PET RUS 35.219
3 (4) 123.  ORCIUCH Magdalena POL-JUV POL 35.310
4 (5) 189.  SZCZERBICKA Kamila POL-UKSJB POL 38.297
5 (3) 181.  ŁOKIĆ Pola POL-UKSJB POL 38.429
6 (6) 50.  GROSBERGA Ance LAT-JLSS LAT 38.719
RACE: 47    HEAT: 6        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 162.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 35.520
2 (5) 89.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 38.012
3 (2) 68.  JANKOVSKA Laura LAT-KSS LAT 38.952
4 (6) 205.  ZACHOWICZ Aleksandra POL-UKSSB POL 40.055
5 (4) 186.  SUPRONIK Magda POL-UKSJB POL 42.695
6 (3) 183.  RUTKOWSKA Gabriela POL-UKSJB POL 51.693
RACE: 48    HEAT: 7        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 121.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 35.243
2 (4) 248.  SASKOVA Daria RUS-PET RUS 35.778
3 (2) 76.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 39.094
4 (6) 182.  POLAK Izabela POL-UKSJB POL 40.271
5 (1) 90.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 46.117
6 (5) 48.  EKERTE Paula LAT-JLSS LAT 47.769
RACE: 49    HEAT: 8        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 125.  SUHAK Karolina POL-JUV POL 35.755
2 (2) 88.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 36.699
3 (5) 204.  SOBIESIAK Natalia POL-UKSSB POL 38.315
4 (4) 98.  BILLER Weronika POL-GIZ POL 41.462
5 (6) 185.  SKARŻYŃSKA Julia POL-UKSJB POL 49.974
- (1) 187.  ŚWISŁOCKA Ewa POL-UKSJB POL PEN. false start
 
JUNIOR D GIRLS  QUATER-FINAL  333 m
RACE: 127    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 37.  AUCHYNNIKAVA Katsiaryna BLR-CORVIT BLR 34.167
2 (2) 125.  SUHAK Karolina POL-JUV POL 35.499
3 (4) 267.  MANOKHINA Iryna UKR-KYIV UKR 35.912
4 (3) 179.  GRYGORUK Magda POL-UKSJB POL 37.168
5 (5) 204.  SOBIESIAK Natalia POL-UKSSB POL 38.964
RACE: 128    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 124.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL 34.694
2 (4) 99.  WAWER Michalina POL-GIZ POL 37.564
3 (1) 121.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 44.964 advanced
4 (5) 25.  HALUBKOVA Aliaksandra BLR-BLRORS BLR 46.033
- (2) 78.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT PEN. impeding
RACE: 129    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 77.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 35.206
2 (2) 247.  METELKINA Mariia RUS-PET RUS 35.308
3 (4) 162.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 35.498
4 (5) 89.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 36.368
5 (3) 123.  ORCIUCH Magdalena POL-JUV POL NO TIME finished
RACE: 130    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 248.  SASKOVA Daria RUS-PET RUS 35.322
2 (2) 88.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 36.063
3 (3) 75.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 37.086
4 (5) 163.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 38.732
5 (4) 188.  ŚWISŁOCKA Maja POL-UKSJB POL 38.954
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  333 m
RACE: 139    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 37.  AUCHYNNIKAVA Katsiaryna BLR-CORVIT BLR 34.118
2 (2) 124.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL 34.633
3 (3) 247.  METELKINA Mariia RUS-PET RUS 35.548
4 (4) 88.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 36.480
5 (5) 121.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 37.569
RACE: 140    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 77.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 35.020
2 (2) 248.  SASKOVA Daria RUS-PET RUS 35.092
3 (3) 162.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 35.244
4 (4) 125.  SUHAK Karolina POL-JUV POL 35.389
5 (5) 99.  WAWER Michalina POL-GIZ POL 38.330
 
JUNIOR D GIRLS  B-FINAL  333 m
RACE: 147    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 162.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 35.405
2 (3) 247.  METELKINA Mariia RUS-PET RUS 35.557
3 (2) 125.  SUHAK Karolina POL-JUV POL 35.769
4 (4) 88.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 36.107
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  333 m
RACE: 148    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 37.  AUCHYNNIKAVA Katsiaryna BLR-CORVIT BLR 33.738
2 (2) 124.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL 34.271
3 (4) 248.  SASKOVA Daria RUS-PET RUS 34.901
4 (3) 77.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 34.939
 
3. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 160    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 162.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 52.702
2 (6) 90.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 52.892
3 (5) 267.  MANOKHINA Iryna UKR-KYIV UKR 54.241
4 (2) 183.  RUTKOWSKA Gabriela POL-UKSJB POL 59.831
5 (3) 185.  SKARŻYŃSKA Julia POL-UKSJB POL 59.995
6 (4) 76.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 1:00.125  
RACE: 161    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 37.  AUCHYNNIKAVA Katsiaryna BLR-CORVIT BLR 50.919
2 (2) 123.  ORCIUCH Magdalena POL-JUV POL 52.592
3 (1) 51.  MILUNA Daniela LAT-JLSS LAT 59.699
4 (4) 206.  ZAJKOWSKA Aleksandra POL-UKSSB POL 59.850
5 (3) 178.  GRABOWICZ (2) Emilia POL-UKSJB POL 1:02.833  
6 (6) 177.  FALKOWSKA Anna POL-UKSJB POL NO TIME finished
RACE: 162    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 124.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL 53.365
2 (2) 47.  BAKAJA Valerija LAT-JLSS LAT 54.732
3 (5) 75.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 55.429
4 (3) 181.  ŁOKIĆ Pola POL-UKSJB POL 55.627
5 (4) 204.  SOBIESIAK Natalia POL-UKSSB POL 57.407
6 (1) 223.  GĄTARSKA Aleksandra POL-WMKS POL 1:15.363  
RACE: 163    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 247.  METELKINA Mariia RUS-PET RUS 52.497
2 (1) 125.  SUHAK Karolina POL-JUV POL 54.163
3 (5) 99.  WAWER Michalina POL-GIZ POL 56.344
4 (6) 187.  ŚWISŁOCKA Ewa POL-UKSJB POL 57.407
5 (3) 68.  JANKOVSKA Laura LAT-KSS LAT 57.717
6 (4) 184.  SEREDYŃSKA Anika POL-UKSJB POL 1:00.300  
RACE: 164    HEAT: 5        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 77.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 52.922
2 (2) 179.  GRYGORUK Magda POL-UKSJB POL 54.893
3 (6) 49.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT 56.983
4 (5) 163.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 58.460
5 (3) 203.  KALINOWSKA Paulina POL-UKSSB POL 1:02.808  
6 (1) 160.  KOTOWSKA Marta POL-OLIGDA POL 1:06.836  
RACE: 165    HEAT: 6        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 248.  SASKOVA Daria RUS-PET RUS 54.496
2 (2) 48.  EKERTE Paula LAT-JLSS LAT 55.968
3 (5) 189.  SZCZERBICKA Kamila POL-UKSJB POL 56.247
4 (1) 25.  HALUBKOVA Aliaksandra BLR-BLRORS BLR 56.398
5 (3) 79.  SUHANENKOVA Betija Dafne LAT-SPARS LAT 56.571
6 (4) 122.  GOSK Olga POL-JUV POL 58.880
RACE: 166    HEAT: 7        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 88.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 54.817
2 (1) 246.  KHALITOVA Elizaveta RUS-PET RUS 54.903
3 (4) 188.  ŚWISŁOCKA Maja POL-UKSJB POL 56.593
4 (5) 50.  GROSBERGA Ance LAT-JLSS LAT 56.874
5 (6) 186.  SUPRONIK Magda POL-UKSJB POL 1:04.786  
- (2) 98.  BILLER Weronika POL-GIZ POL PEN. no start
RACE: 167    HEAT: 8        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 121.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 52.311
2 (4) 78.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 52.329
3 (2) 89.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 55.355
4 (3) 205.  ZACHOWICZ Aleksandra POL-UKSSB POL 58.079
5 (5) 180.  JARMOC Gabriela POL-UKSJB POL 1:01.724  
6 (6) 182.  POLAK Izabela POL-UKSJB POL 1:03.000  
 
JUNIOR D GIRLS  QUATER-FINAL  500 m
RACE: 176    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 248.  SASKOVA Daria RUS-PET RUS 52.741
2 (1) 78.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 52.779
3 (3) 89.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 54.603
4 (4) 75.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 54.732
5 (5) 48.  EKERTE Paula LAT-JLSS LAT 55.253
RACE: 177    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 88.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 54.114
2 (5) 246.  KHALITOVA Elizaveta RUS-PET RUS 54.208
3 (3) 47.  BAKAJA Valerija LAT-JLSS LAT 54.762
4 (2) 77.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 1:00.417  
5 (1) 123.  ORCIUCH Magdalena POL-JUV POL NO TIME finished
RACE: 178    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 124.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL 52.863
2 (2) 162.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 52.977
3 (4) 267.  MANOKHINA Iryna UKR-KYIV UKR 53.029
4 (5) 189.  SZCZERBICKA Kamila POL-UKSJB POL 56.748
5 (1) 121.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL NO TIME finished adv.
RACE: 179    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 37.  AUCHYNNIKAVA Katsiaryna BLR-CORVIT BLR 50.283
2 (2) 247.  METELKINA Mariia RUS-PET RUS 51.718
3 (3) 90.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 52.965
4 (5) 179.  GRYGORUK Magda POL-UKSJB POL 54.912
5 (4) 125.  SUHAK Karolina POL-JUV POL NO TIME finished
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 248    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 247.  METELKINA Mariia RUS-PET RUS 51.092
2 (2) 248.  SASKOVA Daria RUS-PET RUS 51.612
3 (4) 90.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 1:14.806  
4 (5) 88.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 1:15.813  
5 (3) 124.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL NO TIME finished
RACE: 249    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 37.  AUCHYNNIKAVA Katsiaryna BLR-CORVIT BLR 50.617
2 (2) 78.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 51.186
3 (5) 121.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 53.093
4 (4) 246.  KHALITOVA Elizaveta RUS-PET RUS 53.181
5 (3) 162.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL NO TIME finished
 
JUNIOR D GIRLS  B-FINAL  500 m
RACE: 256    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 162.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 51.999
2 (3) 88.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 53.201
3 (1) 246.  KHALITOVA Elizaveta RUS-PET RUS 53.273
4 (2) 90.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 53.373
5 (4) 124.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL NO TIME finished
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 257    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 37.  AUCHYNNIKAVA Katsiaryna BLR-CORVIT BLR 50.506
2 (3) 78.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 51.001
3 (4) 248.  SASKOVA Daria RUS-PET RUS 51.194
4 (5) 121.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 54.054
5 (2) 247.  METELKINA Mariia RUS-PET RUS NO TIME finished
 
4. Distance 
JUNIOR D GIRLS  SUPER FINAL  1000 m
RACE: 262    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 37.  AUCHYNNIKAVA Katsiaryna BLR-CORVIT BLR 1:45.842  
2 (2) 77.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 1:47.301  
3 (3) 162.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 1:47.773  
4 (1) 248.  SASKOVA Daria RUS-PET RUS 2:03.500  
5 (4) 124.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL NO TIME finished
- (6) 78.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT PEN. impeding



Baltic Cup 1 - 8th EVO CUP - BIAŁYSTOK, POL, 16.11. - 18.11.2018


Overall Classification


JUNIOR D GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 37.  AUCHYNNIKAVA Katsiaryna BLR-CORVIT BLR 1. 1. 1. 1. 136 3
2. 77.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 2. 4. 14. 2. 50 20
3. 248.  SASKOVA Daria RUS-PET RUS 3. 3. 3. 4. 47 9
4. 124.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL 5. 2. 10. 5. 31 17
5. 78.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 4. 20. 2. 29 26
6. 162.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 7. 5. 6. 3. 23 18
7. 247.  METELKINA Mariia RUS-PET RUS 34. 6. 5. 8 45
8. 121.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 33. 10. 4. 8 47
9. 88.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 6. 8. 7. 6 21
10. 125.  SUHAK Karolina POL-JUV POL 11. 7. 19. 2 37
11. 246.  KHALITOVA Elizaveta RUS-PET RUS 8. 25. 8. 2 41
12. 267.  MANOKHINA Iryna UKR-KYIV UKR 9. 11. 12. 32
13. 89.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 10. 13. 13. 36
14. 75.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 12. 12. 16. 40
15. 179.  GRYGORUK Magda POL-UKSJB POL 21. 16. 15. 52
16. 123.  ORCIUCH Magdalena POL-JUV POL 19. 17. 18. 54
17. 25.  HALUBKOVA Aliaksandra BLR-BLRORS BLR 16. 14. 26. 56
18. 90.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 14. 39. 9. 62
19. 163.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 20. 15. 30. 65
20. 188.  ŚWISŁOCKA Maja POL-UKSJB POL 25. 18. 22. 65
21. 99.  WAWER Michalina POL-GIZ POL 40. 9. 21. 70
22. 204.  SOBIESIAK Natalia POL-UKSSB POL 22. 19. 34. 75
23. 122.  GOSK Olga POL-JUV POL 17. 21. 41. 79
24. 68.  JANKOVSKA Laura LAT-KSS LAT 23. 22. 35. 80
25. 47.  BAKAJA Valerija LAT-JLSS LAT 32. 38. 11. 81
26. 49.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT 24. 34. 23. 81
27. 50.  GROSBERGA Ance LAT-JLSS LAT 15. 41. 27. 83
28. 76.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 18. 23. 42. 83
29. 177.  FALKOWSKA Anna POL-UKSJB POL 13. 24. 47. 84
30. 181.  ŁOKIĆ Pola POL-UKSJB POL 30. 33. 25. 88
31. 51.  MILUNA Daniela LAT-JLSS LAT 37. 28. 24. 89
32. 79.  SUHANENKOVA Betija Dafne LAT-SPARS LAT 29. 27. 33. 89
33. 189.  SZCZERBICKA Kamila POL-UKSJB POL 47. 26. 17. 90
34. 206.  ZAJKOWSKA Aleksandra POL-UKSSB POL 26. 35. 32. 93
35. 205.  ZACHOWICZ Aleksandra POL-UKSSB POL 42. 29. 29. 100
36. 183.  RUTKOWSKA Gabriela POL-UKSJB POL 27. 46. 31. 104
37. 187.  ŚWISŁOCKA Ewa POL-UKSJB POL 28. 48. 28. 104
38. 182.  POLAK Izabela POL-UKSJB POL 31. 30. 44. 105
39. 203.  KALINOWSKA Paulina POL-UKSSB POL 35. 32. 38. 105
40. 48.  EKERTE Paula LAT-JLSS LAT 44. 45. 20. 109
41. 185.  SKARŻYŃSKA Julia POL-UKSJB POL 38. 40. 36. 114
42. 184.  SEREDYŃSKA Anika POL-UKSJB POL 36. 36. 43. 115
43. 186.  SUPRONIK Magda POL-UKSJB POL 39. 37. 40. 116
44. 180.  JARMOC Gabriela POL-UKSJB POL 41. 42. 37. 120
45. 98.  BILLER Weronika POL-GIZ POL 43. 31. 48. 122
46. 178.  GRABOWICZ (2) Emilia POL-UKSJB POL 46. 47. 39. 132
47. 223.  GĄTARSKA Aleksandra POL-WMKS POL 45. 44. 46. 135
48. 160.  KOTOWSKA Marta POL-OLIGDA POL 48. 43. 45. 136