Baltic Cup 1 - 8th EVO CUP - BIAŁYSTOK, POL, 16.11. - 18.11.2018


Heat Results

 
1. Distance 
MEN  HEATS  1500 m
RACE: 79    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (8) 262.  MILOVANOV Sergei RUS-PET RUS 2:32.348  
2 (4) 24.  STRELKOV Eduard BLR BLR 2:32.750  
3 (2) 148.  KONOPKO Bartosz POL-JUV POL 2:33.458  
4 (5) 32.  ZHERMANOV Aleksandr BLR-BLRORS BLR 2:38.676  
5 (3) 20.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR 2:38.848  
6 (7) 153.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 2:42.597  
7 (1) 87.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 2:44.513  
8 (6) 264.  USTIUZHANIN Anatolii RUS-PET RUS 2:47.538  
RACE: 80    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 257.  BALBEKOV Vladimir RUS-PET RUS 2:33.201  
2 (4) 22.  RYZHOU Yauheni BLR BLR 2:33.291  
3 (3) 149.  MIKOŁAJUK Mateusz POL-JUV POL 2:33.683  
4 (1) 261.  KATIN Aleksandr RUS-PET RUS 2:34.584  
5 (5) 16.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR 2:37.171  
6 (2) 145.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL 2:44.033  
7 (7) 169.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 2:52.529  
RACE: 81    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 260.  KARPOV Viacheslav RUS-PET RUS 2:28.497  
2 (7) 21.  LAHIMAKHAU Ivan BLR BLR 2:28.694  
3 (2) 144.  ADAMSKI Paweł POL-JUV POL 2:37.537   advanced
4 (4) 19.  BRANKOVSKIY Anton BLR BLR 2:47.442  
5 (5) 159.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 3:01.021  
6 (3) 263.  ROSHCHEKTAEV Dzhonatan RUS-PET RUS NO TIME finished
- (1) 150.  NAZARUK Tomasz POL-JUV POL PEN. no start
RACE: 82    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (7) 258.  DERKACH Artem RUS-PET RUS 2:30.466  
2 (1) 147.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 2:31.457  
3 (3) 146.  DĄBROWSKI Robert POL-JUV POL 2:33.162  
4 (5) 17.  ALIATDZINAU Artsem BLR BLR 2:33.317  
5 (4) 155.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL 2:41.000  
6 (2) 238.  BEREGOVOJ Dmitrij RUS-KAL RUS 2:43.609  
7 (6) 173.  ZGRZYWA Marek POL-STOCZ POL 2:46.470  
RACE: 83    HEAT: 5        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 23.  SIARHYEU Maksim BLR BLR 2:31.603  
2 (5) 259.  ILINSKII Semen RUS-PET RUS 2:33.779  
3 (4) 151.  NIEŚCIER Karol POL-JUV POL 2:35.313  
4 (3) 18.  ARLOU Heorhi BLR BLR 2:37.705  
5 (1) 168.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 2:44.081  
6 (7) 154.  WERPACHOWSKI Krystian POL-JUV POL 2:45.690  
7 (2) 152.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 2:51.782  
 
MEN  SEMI-FINAL  1500 m
RACE: 92    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 262.  MILOVANOV Sergei RUS-PET RUS 2:42.927  
2 (5) 22.  RYZHOU Yauheni BLR BLR 2:43.023  
3 (4) 257.  BALBEKOV Vladimir RUS-PET RUS 2:43.116  
4 (1) 260.  KARPOV Viacheslav RUS-PET RUS 2:43.299  
5 (7) 149.  MIKOŁAJUK Mateusz POL-JUV POL 2:43.784  
6 (3) 24.  STRELKOV Eduard BLR BLR 2:44.031  
7 (6) 148.  KONOPKO Bartosz POL-JUV POL 2:44.434  
RACE: 93    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 258.  DERKACH Artem RUS-PET RUS 2:35.319  
2 (3) 147.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 2:36.583  
3 (1) 21.  LAHIMAKHAU Ivan BLR BLR 2:40.200  
4 (6) 259.  ILINSKII Semen RUS-PET RUS 2:44.205  
5 (5) 146.  DĄBROWSKI Robert POL-JUV POL 2:46.013  
- (4) 23.  SIARHYEU Maksim BLR BLR PEN. impeding
- (7) 144.  ADAMSKI Paweł POL-JUV POL PEN. impeding
 
MEN  B-FINAL  1500 m
RACE: 100    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 24.  STRELKOV Eduard BLR BLR 2:41.300  
2 (1) 149.  MIKOŁAJUK Mateusz POL-JUV POL 2:41.339  
3 (3) 259.  ILINSKII Semen RUS-PET RUS 2:42.109  
4 (5) 146.  DĄBROWSKI Robert POL-JUV POL 2:48.900  
- (4) 148.  KONOPKO Bartosz POL-JUV POL PEN. no start
 
MEN  FINAL  1500 m
RACE: 101    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 258.  DERKACH Artem RUS-PET RUS 2:28.280  
2 (4) 262.  MILOVANOV Sergei RUS-PET RUS 2:35.708  
3 (7) 260.  KARPOV Viacheslav RUS-PET RUS 2:35.971  
4 (5) 22.  RYZHOU Yauheni BLR BLR 2:36.003  
5 (6) 257.  BALBEKOV Vladimir RUS-PET RUS 2:36.181  
6 (3) 21.  LAHIMAKHAU Ivan BLR BLR 2:36.518  
7 (2) 147.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 2:38.671  
 
2. Distance 
MEN  HEATS  500 m
RACE: 110    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 258.  DERKACH Artem RUS-PET RUS 43.732
2 (3) 144.  ADAMSKI Paweł POL-JUV POL 43.820
3 (1) 17.  ALIATDZINAU Artsem BLR BLR 45.730
4 (4) 145.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL 46.053
5 (5) 87.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 47.691
RACE: 111    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 24.  STRELKOV Eduard BLR BLR 43.697
2 (3) 147.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 43.887
3 (5) 263.  ROSHCHEKTAEV Dzhonatan RUS-PET RUS 46.207
4 (1) 16.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR 46.440
5 (4) 168.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 46.637
RACE: 112    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 21.  LAHIMAKHAU Ivan BLR BLR 43.654
2 (4) 149.  MIKOŁAJUK Mateusz POL-JUV POL 44.059
3 (3) 261.  KATIN Aleksandr RUS-PET RUS 44.626
4 (5) 264.  USTIUZHANIN Anatolii RUS-PET RUS 46.399
5 (2) 20.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR 47.288
RACE: 113    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 22.  RYZHOU Yauheni BLR BLR 43.684
2 (1) 259.  ILINSKII Semen RUS-PET RUS 44.626
3 (3) 152.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 47.739
4 (4) 155.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL 48.983
5 (2) 32.  ZHERMANOV Aleksandr BLR-BLRORS BLR NO TIME finished
RACE: 114    HEAT: 5        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 257.  BALBEKOV Vladimir RUS-PET RUS 44.550
2 (1) 19.  BRANKOVSKIY Anton BLR BLR 48.222
3 (2) 169.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 48.866
4 (3) 159.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 1:06.804   advanced
- (4) 146.  DĄBROWSKI Robert POL-JUV POL PEN. impeding
RACE: 115    HEAT: 6        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 148.  KONOPKO Bartosz POL-JUV POL 42.687
2 (4) 260.  KARPOV Viacheslav RUS-PET RUS 43.629
3 (2) 18.  ARLOU Heorhi BLR BLR 45.788
4 (5) 153.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 45.911
5 (3) 173.  ZGRZYWA Marek POL-STOCZ POL 53.525
RACE: 116    HEAT: 7        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 262.  MILOVANOV Sergei RUS-PET RUS 43.363
2 (4) 23.  SIARHYEU Maksim BLR BLR 43.808
3 (5) 151.  NIEŚCIER Karol POL-JUV POL 44.839
4 (2) 154.  WERPACHOWSKI Krystian POL-JUV POL 48.029
5 (3) 238.  BEREGOVOJ Dmitrij RUS-KAL RUS 51.581
 
MEN  QUATER-FINAL  500 m
RACE: 197    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 22.  RYZHOU Yauheni BLR BLR 42.940
2 (3) 257.  BALBEKOV Vladimir RUS-PET RUS 43.119
3 (2) 144.  ADAMSKI Paweł POL-JUV POL 43.157
4 (4) 259.  ILINSKII Semen RUS-PET RUS 44.411
5 (5) 159.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 1:07.928  
RACE: 198    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 147.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 43.704
2 (3) 149.  MIKOŁAJUK Mateusz POL-JUV POL 43.773
3 (4) 261.  KATIN Aleksandr RUS-PET RUS 43.830
4 (5) 18.  ARLOU Heorhi BLR BLR 45.219
- (1) 262.  MILOVANOV Sergei RUS-PET RUS PEN. false start
RACE: 199    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 148.  KONOPKO Bartosz POL-JUV POL 42.518
2 (3) 258.  DERKACH Artem RUS-PET RUS 42.757
3 (4) 17.  ALIATDZINAU Artsem BLR BLR 45.154
4 (5) 19.  BRANKOVSKIY Anton BLR BLR 46.768
5 (2) 24.  STRELKOV Eduard BLR BLR NO TIME finished
RACE: 200    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 21.  LAHIMAKHAU Ivan BLR BLR 43.405
2 (3) 23.  SIARHYEU Maksim BLR BLR 43.432
3 (1) 260.  KARPOV Viacheslav RUS-PET RUS 43.609
4 (4) 151.  NIEŚCIER Karol POL-JUV POL 43.725
5 (5) 263.  ROSHCHEKTAEV Dzhonatan RUS-PET RUS 45.256
 
MEN  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 207    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 258.  DERKACH Artem RUS-PET RUS 43.400
2 (2) 257.  BALBEKOV Vladimir RUS-PET RUS 43.505
3 (3) 21.  LAHIMAKHAU Ivan BLR BLR 43.763
4 (5) 149.  MIKOŁAJUK Mateusz POL-JUV POL 43.850
5 (4) 23.  SIARHYEU Maksim BLR BLR 44.163
RACE: 208    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 148.  KONOPKO Bartosz POL-JUV POL 42.203
2 (2) 22.  RYZHOU Yauheni BLR BLR 42.322
3 (3) 144.  ADAMSKI Paweł POL-JUV POL 42.825
4 (5) 147.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 43.508
5 (4) 260.  KARPOV Viacheslav RUS-PET RUS 44.983
 
MEN  B-FINAL  500 m
RACE: 215    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 144.  ADAMSKI Paweł POL-JUV POL 43.800
2 (2) 147.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 44.334
3 (3) 21.  LAHIMAKHAU Ivan BLR BLR 44.444
4 (4) 149.  MIKOŁAJUK Mateusz POL-JUV POL 1:02.783  
 
MEN  FINAL  500 m
RACE: 216    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 148.  KONOPKO Bartosz POL-JUV POL 42.514
2 (2) 22.  RYZHOU Yauheni BLR BLR 42.698
3 (4) 257.  BALBEKOV Vladimir RUS-PET RUS 42.905
4 (3) 258.  DERKACH Artem RUS-PET RUS 53.914
 
3. Distance 
MEN  HEATS  1000 m
RACE: 234    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 262.  MILOVANOV Sergei RUS-PET RUS 1:27.824  
2 (3) 24.  STRELKOV Eduard BLR BLR 1:28.718  
3 (5) 145.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL 1:32.855  
4 (1) 146.  DĄBROWSKI Robert POL-JUV POL 1:36.777  
5 (2) 238.  BEREGOVOJ Dmitrij RUS-KAL RUS 1:44.797  
RACE: 235    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 21.  LAHIMAKHAU Ivan BLR BLR 1:33.218  
2 (1) 147.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 1:34.712  
3 (3) 16.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR 1:34.761  
4 (5) 173.  ZGRZYWA Marek POL-STOCZ POL 1:47.365  
- (2) 263.  ROSHCHEKTAEV Dzhonatan RUS-PET RUS PEN. impeding
RACE: 236    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 149.  MIKOŁAJUK Mateusz POL-JUV POL 1:37.751  
2 (5) 257.  BALBEKOV Vladimir RUS-PET RUS 1:37.964  
3 (1) 264.  USTIUZHANIN Anatolii RUS-PET RUS 1:40.290  
4 (3) 20.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR 1:40.636  
5 (4) 19.  BRANKOVSKIY Anton BLR BLR 1:40.977  
RACE: 237    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 23.  SIARHYEU Maksim BLR BLR 1:31.423  
2 (4) 258.  DERKACH Artem RUS-PET RUS 1:31.567  
3 (3) 168.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 1:39.150  
4 (2) 152.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 1:40.449  
- (5) 151.  NIEŚCIER Karol POL-JUV POL PEN. no start
RACE: 238    HEAT: 5        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 260.  KARPOV Viacheslav RUS-PET RUS 1:37.458  
2 (5) 144.  ADAMSKI Paweł POL-JUV POL 1:37.523  
3 (1) 18.  ARLOU Heorhi BLR BLR 1:38.013  
4 (3) 87.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 1:41.689  
5 (2) 155.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL 1:47.182  
RACE: 239    HEAT: 6        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 259.  ILINSKII Semen RUS-PET RUS 1:33.906  
2 (4) 17.  ALIATDZINAU Artsem BLR BLR 1:34.438  
3 (2) 32.  ZHERMANOV Aleksandr BLR-BLRORS BLR 1:34.468  
4 (3) 169.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 1:48.099  
- (1) 148.  KONOPKO Bartosz POL-JUV POL PEN. no start
RACE: 240    HEAT: 7        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 22.  RYZHOU Yauheni BLR BLR 1:34.585  
2 (3) 261.  KATIN Aleksandr RUS-PET RUS 1:34.640  
4 (1) 159.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 1:41.333  
- (2) 153.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL PEN. impeding
- (5) 154.  WERPACHOWSKI Krystian POL-JUV POL PEN. impeding
 
MEN  QUATER-FINAL  1000 m
RACE: 268    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 258.  DERKACH Artem RUS-PET RUS 1:35.146  
2 (4) 144.  ADAMSKI Paweł POL-JUV POL 1:35.887  
3 (3) 16.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR 1:37.749  
4 (5) 149.  MIKOŁAJUK Mateusz POL-JUV POL NO TIME finished
- (2) 145.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL PEN. impeding
RACE: 269    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 22.  RYZHOU Yauheni BLR BLR 1:27.102  
2 (1) 24.  STRELKOV Eduard BLR BLR 1:27.350  
3 (4) 147.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 1:27.784  
4 (2) 32.  ZHERMANOV Aleksandr BLR-BLRORS BLR 1:32.107  
5 (5) 18.  ARLOU Heorhi BLR BLR NO TIME finished
RACE: 270    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 262.  MILOVANOV Sergei RUS-PET RUS 1:26.900  
2 (2) 23.  SIARHYEU Maksim BLR BLR 1:28.027  
3 (4) 261.  KATIN Aleksandr RUS-PET RUS 1:28.191  
4 (3) 21.  LAHIMAKHAU Ivan BLR BLR 1:28.458  
5 (5) 168.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 1:43.507  
RACE: 271    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 260.  KARPOV Viacheslav RUS-PET RUS 1:30.024  
2 (4) 257.  BALBEKOV Vladimir RUS-PET RUS 1:30.038  
3 (2) 17.  ALIATDZINAU Artsem BLR BLR 1:30.667  
4 (1) 259.  ILINSKII Semen RUS-PET RUS 1:33.869  
- (5) 264.  USTIUZHANIN Anatolii RUS-PET RUS PEN. no start
 
MEN  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 278    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 262.  MILOVANOV Sergei RUS-PET RUS 1:34.509  
2 (2) 22.  RYZHOU Yauheni BLR BLR 1:34.671  
3 (5) 144.  ADAMSKI Paweł POL-JUV POL 1:34.845  
4 (3) 147.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 1:35.767  
5 (4) 261.  KATIN Aleksandr RUS-PET RUS 1:35.897  
RACE: 279    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 258.  DERKACH Artem RUS-PET RUS 1:30.129  
2 (2) 23.  SIARHYEU Maksim BLR BLR 1:30.321  
3 (3) 260.  KARPOV Viacheslav RUS-PET RUS 1:30.426  
4 (4) 257.  BALBEKOV Vladimir RUS-PET RUS 1:30.570  
5 (1) 24.  STRELKOV Eduard BLR BLR 1:31.068  
 
MEN  B-FINAL  1000 m
RACE: 286    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 24.  STRELKOV Eduard BLR BLR 1:28.891  
2 (3) 144.  ADAMSKI Paweł POL-JUV POL 1:29.285  
3 (5) 261.  KATIN Aleksandr RUS-PET RUS 1:29.931  
4 (1) 257.  BALBEKOV Vladimir RUS-PET RUS NO TIME finished
- (4) 147.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL PEN. impeding
 
MEN  FINAL  1000 m
RACE: 287    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 258.  DERKACH Artem RUS-PET RUS 1:38.266  
2 (4) 262.  MILOVANOV Sergei RUS-PET RUS 1:38.613  
3 (3) 260.  KARPOV Viacheslav RUS-PET RUS 1:38.681  
4 (5) 22.  RYZHOU Yauheni BLR BLR 1:38.772  
5 (2) 23.  SIARHYEU Maksim BLR BLR 1:43.946  
 
4. Distance 
MEN  SUPER FINAL  3000 m
RACE: 291    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 258.  DERKACH Artem RUS-PET RUS 5:03.923  
2 (3) 144.  ADAMSKI Paweł POL-JUV POL 5:06.242  
3 (8) 262.  MILOVANOV Sergei RUS-PET RUS 5:08.831  
4 (10) 22.  RYZHOU Yauheni BLR BLR 5:13.662  
5 (4) 260.  KARPOV Viacheslav RUS-PET RUS 5:13.734  
6 (7) 257.  BALBEKOV Vladimir RUS-PET RUS 5:23.585  
7 (1) 23.  SIARHYEU Maksim BLR BLR 5:28.753  
8 (5) 21.  LAHIMAKHAU Ivan BLR BLR 5:32.233  
9 (9) 147.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 5:37.872  
- (2) 148.  KONOPKO Bartosz POL-JUV POL PEN. no start



Baltic Cup 1 - 8th EVO CUP - BIAŁYSTOK, POL, 16.11. - 18.11.2018


Overall Classification


MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 258.  DERKACH Artem RUS-PET RUS 1. 4. 1. 1. 110 6
2. 262.  MILOVANOV Sergei RUS-PET RUS 2. 20. 2. 3. 55 24
3. 22.  RYZHOU Yauheni BLR BLR 4. 2. 4. 4. 45 10
4. 148.  KONOPKO Bartosz POL-JUV POL 12. 1. 34. 34 47
5. 260.  KARPOV Viacheslav RUS-PET RUS 3. 10. 3. 5. 31 16
6. 144.  ADAMSKI Paweł POL-JUV POL 14. 5. 7. 2. 28 26
7. 257.  BALBEKOV Vladimir RUS-PET RUS 5. 3. 9. 6. 21 17
8. 23.  SIARHYEU Maksim BLR BLR 13. 9. 5. 7. 7 27
9. 21.  LAHIMAKHAU Ivan BLR BLR 6. 7. 13. 8. 6 26
10. 147.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 7. 6. 10. 9. 5 23
11. 24.  STRELKOV Eduard BLR BLR 8. 17. 6. 4 31
12. 149.  MIKOŁAJUK Mateusz POL-JUV POL 9. 8. 15. 1 32
13. 261.  KATIN Aleksandr RUS-PET RUS 17. 11. 8. 1 36
14. 259.  ILINSKII Semen RUS-PET RUS 10. 13. 14. 37
15. 17.  ALIATDZINAU Artsem BLR BLR 16. 12. 11. 39
16. 18.  ARLOU Heorhi BLR BLR 18. 16. 17. 51
17. 16.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR 21. 26. 12. 59
18. 19.  BRANKOVSKIY Anton BLR BLR 20. 14. 28. 62
19. 151.  NIEŚCIER Karol POL-JUV POL 15. 15. 34. 64
20. 146.  DĄBROWSKI Robert POL-JUV POL 11. 35. 21. 67
21. 159.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 25. 19. 24. 68
22. 32.  ZHERMANOV Aleksandr BLR-BLRORS BLR 19. 34. 16. 69
23. 168.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 24. 29. 18. 71
24. 145.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL 28. 24. 19. 71
25. 20.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR 22. 30. 23. 75
26. 152.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 33. 21. 22. 76
27. 263.  ROSHCHEKTAEV Dzhonatan RUS-PET RUS 30. 18. 31. 79
28. 264.  USTIUZHANIN Anatolii RUS-PET RUS 35. 25. 20. 80
29. 153.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 26. 23. 31. 80
30. 155.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL 23. 28. 30. 81
31. 169.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 34. 22. 27. 83
32. 87.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 31. 31. 25. 87
33. 154.  WERPACHOWSKI Krystian POL-JUV POL 29. 27. 31. 87
34. 238.  BEREGOVOJ Dmitrij RUS-KAL RUS 27. 32. 29. 88
35. 173.  ZGRZYWA Marek POL-STOCZ POL 32. 33. 26. 91

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR B MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (5.) 260.  KARPOV Viacheslav RUS-PET RUS 3. 10. 3. 5. 31 16
2. (7.) 257.  BALBEKOV Vladimir RUS-PET RUS 5. 3. 9. 6. 21 17
3. (10.) 147.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 7. 6. 10. 9. 5 23
4. (12.) 149.  MIKOŁAJUK Mateusz POL-JUV POL 9. 8. 15. 1 32
5. (13.) 261.  KATIN Aleksandr RUS-PET RUS 17. 11. 8. 1 36
6. (14.) 259.  ILINSKII Semen RUS-PET RUS 10. 13. 14. 37
7. (17.) 16.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR 21. 26. 12. 59
8. (18.) 19.  BRANKOVSKIY Anton BLR BLR 20. 14. 28. 62
9. (21.) 159.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 25. 19. 24. 68
10. (22.) 32.  ZHERMANOV Aleksandr BLR-BLRORS BLR 19. 34. 16. 69
11. (23.) 168.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 24. 29. 18. 71
12. (24.) 145.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL 28. 24. 19. 71
13. (25.) 20.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR 22. 30. 23. 75
14. (26.) 152.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 33. 21. 22. 76
15. (27.) 263.  ROSHCHEKTAEV Dzhonatan RUS-PET RUS 30. 18. 31. 79
16. (28.) 264.  USTIUZHANIN Anatolii RUS-PET RUS 35. 25. 20. 80
17. (29.) 153.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 26. 23. 31. 80
18. (30.) 155.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL 23. 28. 30. 81
19. (31.) 169.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 34. 22. 27. 83
20. (34.) 238.  BEREGOVOJ Dmitrij RUS-KAL RUS 27. 32. 29. 88
21. (35.) 173.  ZGRZYWA Marek POL-STOCZ POL 32. 33. 26. 91

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR A MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (2.) 262.  MILOVANOV Sergei RUS-PET RUS 2. 20. 2. 3. 55 24
2. (15.) 17.  ALIATDZINAU Artsem BLR BLR 16. 12. 11. 39
3. (16.) 18.  ARLOU Heorhi BLR BLR 18. 16. 17. 51
4. (20.) 146.  DĄBROWSKI Robert POL-JUV POL 11. 35. 21. 67
5. (32.) 87.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 31. 31. 25. 87
6. (33.) 154.  WERPACHOWSKI Krystian POL-JUV POL 29. 27. 31. 87

 


Splitted Overall Classification


MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (1.) 258.  DERKACH Artem RUS-PET RUS 1. 4. 1. 1. 110 6
2. (3.) 22.  RYZHOU Yauheni BLR BLR 4. 2. 4. 4. 45 10
3. (4.) 148.  KONOPKO Bartosz POL-JUV POL 12. 1. 34. 34 47
4. (6.) 144.  ADAMSKI Paweł POL-JUV POL 14. 5. 7. 2. 28 26
5. (8.) 23.  SIARHYEU Maksim BLR BLR 13. 9. 5. 7. 7 27
6. (9.) 21.  LAHIMAKHAU Ivan BLR BLR 6. 7. 13. 8. 6 26
7. (11.) 24.  STRELKOV Eduard BLR BLR 8. 17. 6. 4 31
8. (19.) 151.  NIEŚCIER Karol POL-JUV POL 15. 15. 34. 64