Baltic Cup 1 - 8th EVO CUP - BIAŁYSTOK, POL, 16.11. - 18.11.2018


LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180

 

Heat Results

 
4. Distance 
JUNIOR C GIRLS  SUPER FINAL  1500 m
RACE: 288    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 245.  ZHEGANOVA Anastasiia RUS-PET RUS 2:29.469  
2 (1) 244.  ZAITCEVA Tatiana RUS-PET RUS 2:29.658  
3 (8) 240.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 2:30.099  
4 (4) 73.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 2:32.216  
5 (7) 242.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 2:32.489  
6 (3) 243.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 2:32.994  
7 (6) 116.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 2:40.040  
8 (2) 74.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 2:55.431  
 
JUNIOR C BOYS  SUPER FINAL  1500 m
RACE: 289    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 136.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 2:26.040  
2 (4) 254.  SHEVELEV Maxim RUS-PET RUS 2:27.145  
3 (1) 253.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 2:28.520  
4 (2) 12.  MIGDALEOV Mikita BLR BLR 2:29.099  
5 (5) 250.  KAVUN Pavel RUS-PET RUS 2:36.907  
- (6) 251.  KOKAREV Ivan RUS-PET RUS PEN. impeding
 
LADIES  SUPER FINAL  3000 m
RACE: 290    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (8) 129.  SOKOŁOWSKA Hanna POL-JUV POL 5:25.923  
2 (7) 10.  TALAYEVA Volha BLR BLR 5:26.309  
3 (1) 131.  TOPOLSKA Gabriela POL-JUV POL 5:30.870  
4 (2) 8.  IZAFATAVA Mariya BLR BLR 5:36.140  
5 (6) 249.  SEREDA Anastasia RUS-PET RUS 5:31.736  
6 (5) 6.  DAMBROUSKAYA Yana BLR BLR 5:36.147  
7 (4) 7.  IZAFATAVA Hanna BLR BLR 5:38.307  
8 (3) 132.  ŻAK Wiktoria POL-JUV POL 6:03.496  
 
MEN  SUPER FINAL  3000 m
RACE: 291    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 258.  DERKACH Artem RUS-PET RUS 5:03.923  
2 (3) 144.  ADAMSKI Paweł POL-JUV POL 5:06.242  
3 (8) 262.  MILOVANOV Sergei RUS-PET RUS 5:08.831  
4 (10) 22.  RYZHOU Yauheni BLR BLR 5:13.662  
5 (4) 260.  KARPOV Viacheslav RUS-PET RUS 5:13.734  
6 (7) 257.  BALBEKOV Vladimir RUS-PET RUS 5:23.585  
7 (1) 23.  SIARHYEU Maksim BLR BLR 5:28.753  
8 (5) 21.  LAHIMAKHAU Ivan BLR BLR 5:32.233  
9 (9) 147.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 5:37.872  
- (2) 148.  KONOPKO Bartosz POL-JUV POL PEN. no start