Baltic Cup 1 - 8th EVO CUP - BIAŁYSTOK, POL, 16.11. - 18.11.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  1500 m
RACE: 75    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 253.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 2:34.834  
2 (3) 40.  RAMANAU Andrei BLR-CORVIT BLR 2:34.961  
3 (7) 100.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 2:38.633  
4 (2) 270.  KHOKHELKO Tymofii UKR-KYIV UKR 2:39.822  
5 (5) 11.  AMELIN Matvei BLR BLR 3:02.778  
6 (6) 55.  REINS Mareks LAT-JLSS LAT NO TIME finished
- (4) 134.  FILIANOWICZ Filip POL-JUV POL PEN. no finish
RACE: 76    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 250.  KAVUN Pavel RUS-PET RUS 2:36.511  
2 (3) 137.  SULIMA Jakub POL-JUV POL 2:36.626  
3 (4) 235.  KARPOW Witalij RUS-KAL RUS 2:36.926  
4 (1) 41.  SHTYRKHUNOU ULADZISLAU BLR-CORVIT BLR 2:40.173  
5 (5) 54.  PASTORS Karlis LAT-JLSS LAT 2:54.790  
6 (6) 101.  SAKOWICZ Aleksander POL-GIZ POL 2:56.577  
RACE: 77    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 135.  GŁOWACKI Kacper POL-JUV POL 2:44.020  
2 (6) 252.  PARSHIN Ilia RUS-PET RUS 2:44.839  
3 (4) 172.  MUCHLADO Adam POL-STOCZ POL 2:45.957  
4 (5) 133.  DĄBROWSKI Filip POL-JUV POL 2:49.805  
5 (1) 42.  VOITOV Sergei BLR-CORVIT BLR 2:52.582  
6 (3) 165.  WIŚNIEWSKI Karol POL-ORZEL POL 3:02.768  
RACE: 78    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (7) 254.  SHEVELEV Maxim RUS-PET RUS 2:39.934  
2 (1) 12.  MIGDALEOV Mikita BLR BLR 2:40.462  
3 (5) 93.  CECH Danielius LTU LTU 2:44.240  
4 (3) 251.  KOKAREV Ivan RUS-PET RUS 2:46.728   advanced
5 (6) 56.  STERNMANIS Maris Janis LAT-JLSS LAT 3:03.840  
- (2) 136.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL PEN. impeding
- (4) 39.  PAPOU Mikita BLR-CORVIT BLR PEN. impeding
 
JUNIOR C BOYS  SEMI-FINAL  1500 m
RACE: 87    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 253.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 2:44.047  
2 (6) 252.  PARSHIN Ilia RUS-PET RUS 2:44.194  
3 (2) 40.  RAMANAU Andrei BLR-CORVIT BLR 2:44.280  
4 (5) 135.  GŁOWACKI Kacper POL-JUV POL 2:44.534  
5 (3) 235.  KARPOW Witalij RUS-KAL RUS 2:44.748  
6 (4) 270.  KHOKHELKO Tymofii UKR-KYIV UKR 2:48.137  
7 (7) 172.  MUCHLADO Adam POL-STOCZ POL 2:50.993  
RACE: 88    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 254.  SHEVELEV Maxim RUS-PET RUS 2:33.598  
2 (5) 12.  MIGDALEOV Mikita BLR BLR 2:34.415  
3 (1) 250.  KAVUN Pavel RUS-PET RUS 2:34.972  
4 (7) 251.  KOKAREV Ivan RUS-PET RUS 2:36.675  
5 (6) 93.  CECH Danielius LTU LTU 2:37.552  
6 (3) 100.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 2:43.770  
7 (2) 137.  SULIMA Jakub POL-JUV POL 2:46.339  
 
JUNIOR C BOYS  B-FINAL  1500 m
RACE: 96    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 137.  SULIMA Jakub POL-JUV POL 2:41.537  
2 (3) 135.  GŁOWACKI Kacper POL-JUV POL 2:41.549  
3 (1) 93.  CECH Danielius LTU LTU 2:41.686  
4 (4) 235.  KARPOW Witalij RUS-KAL RUS 2:43.099  
5 (2) 100.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 2:43.421  
6 (6) 270.  KHOKHELKO Tymofii UKR-KYIV UKR 2:45.424  
7 (7) 172.  MUCHLADO Adam POL-STOCZ POL 2:50.144  
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  1500 m
RACE: 97    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 253.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 2:35.759  
2 (1) 254.  SHEVELEV Maxim RUS-PET RUS 2:35.781  
3 (3) 250.  KAVUN Pavel RUS-PET RUS 2:35.999  
4 (4) 251.  KOKAREV Ivan RUS-PET RUS 2:38.424  
5 (6) 252.  PARSHIN Ilia RUS-PET RUS 2:39.721  
6 (7) 40.  RAMANAU Andrei BLR-CORVIT BLR 2:39.861  
- (2) 12.  MIGDALEOV Mikita BLR BLR PEN. impeding
 
2. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  500 m
RACE: 188    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 252.  PARSHIN Ilia RUS-PET RUS 47.544
2 (4) 40.  RAMANAU Andrei BLR-CORVIT BLR 48.166
3 (2) 133.  DĄBROWSKI Filip POL-JUV POL 49.855
4 (5) 55.  REINS Mareks LAT-JLSS LAT 57.760
5 (1) 172.  MUCHLADO Adam POL-STOCZ POL 59.679
RACE: 189    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 254.  SHEVELEV Maxim RUS-PET RUS 47.280
2 (3) 135.  GŁOWACKI Kacper POL-JUV POL 47.796
3 (5) 100.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 49.045
4 (1) 39.  PAPOU Mikita BLR-CORVIT BLR 1:01.456  
5 (4) 11.  AMELIN Matvei BLR BLR 1:01.485  
RACE: 190    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 137.  SULIMA Jakub POL-JUV POL 47.033
2 (3) 250.  KAVUN Pavel RUS-PET RUS 47.187
3 (4) 270.  KHOKHELKO Tymofii UKR-KYIV UKR 51.489
4 (1) 42.  VOITOV Sergei BLR-CORVIT BLR 54.388
5 (5) 165.  WIŚNIEWSKI Karol POL-ORZEL POL 55.066
RACE: 191    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 253.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 46.731
2 (6) 235.  KARPOW Witalij RUS-KAL RUS 47.839
3 (1) 93.  CECH Danielius LTU LTU 48.388
4 (4) 134.  FILIANOWICZ Filip POL-JUV POL 50.715
5 (2) 56.  STERNMANIS Maris Janis LAT-JLSS LAT 50.904
6 (5) 101.  SAKOWICZ Aleksander POL-GIZ POL 54.451
RACE: 192    HEAT: 5        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 136.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 46.059
2 (3) 251.  KOKAREV Ivan RUS-PET RUS 46.537
3 (1) 41.  SHTYRKHUNOU ULADZISLAU BLR-CORVIT BLR 49.850
4 (2) 54.  PASTORS Karlis LAT-JLSS LAT 53.922
5 (5) 12.  MIGDALEOV Mikita BLR BLR 56.631
 
JUNIOR C BOYS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 203    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 253.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 47.003
2 (4) 135.  GŁOWACKI Kacper POL-JUV POL 48.331
3 (5) 235.  KARPOW Witalij RUS-KAL RUS 48.405
4 (3) 252.  PARSHIN Ilia RUS-PET RUS NO TIME finished adv.
- (1) 251.  KOKAREV Ivan RUS-PET RUS PEN. impeding
RACE: 204    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 136.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 46.267
2 (4) 254.  SHEVELEV Maxim RUS-PET RUS 46.853
3 (2) 137.  SULIMA Jakub POL-JUV POL 47.120
4 (3) 250.  KAVUN Pavel RUS-PET RUS 47.294
5 (5) 40.  RAMANAU Andrei BLR-CORVIT BLR 49.160
 
JUNIOR C BOYS  B-FINAL  500 m
RACE: 211    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 250.  KAVUN Pavel RUS-PET RUS 46.880
2 (1) 137.  SULIMA Jakub POL-JUV POL 47.081
3 (3) 235.  KARPOW Witalij RUS-KAL RUS 47.250
4 (4) 40.  RAMANAU Andrei BLR-CORVIT BLR 47.297
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  500 m
RACE: 212    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 136.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 45.949
2 (2) 254.  SHEVELEV Maxim RUS-PET RUS 46.458
3 (3) 253.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 46.546
4 (5) 252.  PARSHIN Ilia RUS-PET RUS 47.003
5 (4) 135.  GŁOWACKI Kacper POL-JUV POL 47.473
 
3. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  1000 m
RACE: 225    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 254.  SHEVELEV Maxim RUS-PET RUS 1:42.751  
2 (1) 93.  CECH Danielius LTU LTU 1:46.186  
3 (5) 39.  PAPOU Mikita BLR-CORVIT BLR 1:47.067  
4 (2) 172.  MUCHLADO Adam POL-STOCZ POL 1:49.452  
- (4) 137.  SULIMA Jakub POL-JUV POL PEN. impeding
RACE: 226    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 252.  PARSHIN Ilia RUS-PET RUS 1:46.151  
2 (5) 135.  GŁOWACKI Kacper POL-JUV POL 1:46.339  
3 (2) 41.  SHTYRKHUNOU ULADZISLAU BLR-CORVIT BLR 1:46.425  
4 (6) 54.  PASTORS Karlis LAT-JLSS LAT 1:53.233  
5 (3) 165.  WIŚNIEWSKI Karol POL-ORZEL POL 1:56.076  
- (4) 101.  SAKOWICZ Aleksander POL-GIZ POL PEN. no finish
RACE: 227    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 136.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 1:42.303  
2 (2) 251.  KOKAREV Ivan RUS-PET RUS 1:42.823  
3 (3) 100.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 1:48.762  
4 (1) 42.  VOITOV Sergei BLR-CORVIT BLR 1:52.847  
5 (5) 55.  REINS Mareks LAT-JLSS LAT 2:05.618  
RACE: 228    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 250.  KAVUN Pavel RUS-PET RUS 1:46.844  
2 (4) 40.  RAMANAU Andrei BLR-CORVIT BLR 1:47.079  
3 (3) 11.  AMELIN Matvei BLR BLR 1:48.836  
4 (1) 133.  DĄBROWSKI Filip POL-JUV POL 1:51.234  
5 (5) 270.  KHOKHELKO Tymofii UKR-KYIV UKR 1:51.864  
RACE: 229    HEAT: 5        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 12.  MIGDALEOV Mikita BLR BLR 1:52.982  
2 (1) 235.  KARPOW Witalij RUS-KAL RUS 1:53.081  
3 (2) 56.  STERNMANIS Maris Janis LAT-JLSS LAT 1:54.674  
4 (5) 134.  FILIANOWICZ Filip POL-JUV POL 1:55.309  
5 (3) 253.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 2:07.779  
 
JUNIOR C BOYS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 274    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 254.  SHEVELEV Maxim RUS-PET RUS 1:36.647  
2 (2) 251.  KOKAREV Ivan RUS-PET RUS 1:36.688  
3 (4) 12.  MIGDALEOV Mikita BLR BLR 1:36.924  
4 (3) 252.  PARSHIN Ilia RUS-PET RUS 1:38.390  
5 (5) 235.  KARPOW Witalij RUS-KAL RUS 1:38.410  
RACE: 275    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 136.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 1:38.992  
2 (4) 250.  KAVUN Pavel RUS-PET RUS 1:40.480  
3 (2) 93.  CECH Danielius LTU LTU 1:41.750  
4 (3) 135.  GŁOWACKI Kacper POL-JUV POL 1:42.239  
5 (5) 40.  RAMANAU Andrei BLR-CORVIT BLR 1:42.654  
 
JUNIOR C BOYS  B-FINAL  1000 m
RACE: 282    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 235.  KARPOW Witalij RUS-KAL RUS 1:38.598  
2 (3) 93.  CECH Danielius LTU LTU 1:38.820  
3 (5) 40.  RAMANAU Andrei BLR-CORVIT BLR 1:40.510  
4 (4) 135.  GŁOWACKI Kacper POL-JUV POL 1:56.702  
- (1) 252.  PARSHIN Ilia RUS-PET RUS PEN. impeding
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  1000 m
RACE: 283    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 136.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 1:35.300  
2 (2) 251.  KOKAREV Ivan RUS-PET RUS 1:35.520  
3 (3) 12.  MIGDALEOV Mikita BLR BLR 1:35.589  
4 (5) 250.  KAVUN Pavel RUS-PET RUS 1:42.753  
- (1) 254.  SHEVELEV Maxim RUS-PET RUS PEN. impeding
 
4. Distance 
JUNIOR C BOYS  SUPER FINAL  1500 m
RACE: 289    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 136.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 2:26.040  
2 (4) 254.  SHEVELEV Maxim RUS-PET RUS 2:27.145  
3 (1) 253.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 2:28.520  
4 (2) 12.  MIGDALEOV Mikita BLR BLR 2:29.099  
5 (5) 250.  KAVUN Pavel RUS-PET RUS 2:36.907  
- (6) 251.  KOKAREV Ivan RUS-PET RUS PEN. impeding



Baltic Cup 1 - 8th EVO CUP - BIAŁYSTOK, POL, 16.11. - 18.11.2018


Overall Classification


JUNIOR C BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 136.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 24. 1. 1. 1. 102 26
2. 254.  SHEVELEV Maxim RUS-PET RUS 2. 2. 5. 2. 66 9
3. 253.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 1. 3. 24. 3. 60 28
4. 250.  KAVUN Pavel RUS-PET RUS 3. 6. 4. 5. 29 13
5. 251.  KOKAREV Ivan RUS-PET RUS 4. 10. 2. 29 16
6. 12.  MIGDALEOV Mikita BLR BLR 7. 23. 3. 4. 22 33
7. 252.  PARSHIN Ilia RUS-PET RUS 5. 4. 10. 13 19
8. 135.  GŁOWACKI Kacper POL-JUV POL 9. 5. 9. 5 23
9. 40.  RAMANAU Andrei BLR-CORVIT BLR 6. 9. 8. 4 23
10. 235.  KARPOW Witalij RUS-KAL RUS 11. 8. 6. 4 25
11. 137.  SULIMA Jakub POL-JUV POL 8. 7. 25. 3 40
12. 93.  CECH Danielius LTU LTU 10. 11. 7. 2 28
13. 100.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 12. 12. 13. 37
14. 41.  SHTYRKHUNOU ULADZISLAU BLR-CORVIT BLR 15. 13. 11. 39
15. 133.  DĄBROWSKI Filip POL-JUV POL 16. 14. 17. 47
16. 270.  KHOKHELKO Tymofii UKR-KYIV UKR 13. 15. 21. 49
17. 42.  VOITOV Sergei BLR-CORVIT BLR 17. 18. 18. 53
18. 172.  MUCHLADO Adam POL-STOCZ POL 14. 24. 16. 54
19. 54.  PASTORS Karlis LAT-JLSS LAT 18. 17. 19. 54
20. 39.  PAPOU Mikita BLR-CORVIT BLR 24. 20. 12. 56
21. 56.  STERNMANIS Maris Janis LAT-JLSS LAT 20. 21. 15. 56
22. 11.  AMELIN Matvei BLR BLR 19. 25. 14. 58
23. 134.  FILIANOWICZ Filip POL-JUV POL 24. 16. 20. 60
24. 55.  REINS Mareks LAT-JLSS LAT 23. 19. 23. 65
25. 165.  WIŚNIEWSKI Karol POL-ORZEL POL 22. 22. 22. 66
26. 101.  SAKOWICZ Aleksander POL-GIZ POL 21. 26. 25. 72