Baltic Cup 1 - 8th EVO CUP - BIAŁYSTOK, POL, 16.11. - 18.11.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 1    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 80.  SALMINA Kamilla LAT-SPARS LAT 1:01.867  
2 (2) 233.  ILJASHOVA Evgenia RUS-KAL RUS 1:06.073  
3 (1) 209.  MIKOŁAJUK Magdalena POL-UKSSB POL 1:06.587  
4 (4) 194.  ZAJCZYK Wiktoria POL-UKSJB POL 1:07.353  
5 (5) 227.  TYBORSKA Amelia POL-WMKS POL 1:10.593  
- (6) 52.  AUZINA Karolina LAT-JLSS LAT PEN. impeding
- (7) 211.  SIDOROWICZ Zuzanna POL-UKSSB POL PEN. impeding
RACE: 2    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 208.  KORZYŃSKA Lena POL-UKSSB POL 1:05.169  
2 (6) 192.  MACIEJEWSKA Wiktoria POL-UKSJB POL 1:08.625  
3 (3) 81.  SELEZNOVA Sofija LAT-SPARS LAT 1:11.647   advanced
4 (1) 224.  ANTONOWICZ Alicja POL-WMKS POL 1:16.969  
- (4) 164.  GÓRKA Martyna POL-ORZEL POL PEN. impeding
- (5) 269.  STOROZHUK Amina UKR-KYIV UKR PEN. no start
RACE: 3    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 3.  KANAPLIANIK Evialina BLR BLR 59.387
2 (2) 212.  SKRZYPKOWSKA Hanna POL-UKSSB POL 1:02.414  
3 (3) 27.  TSYHALAVA Daryna BLR-BLRORS BLR 1:04.785  
4 (4) 190.  BUZUN  Anna POL-UKSJB POL 1:07.173  
5 (5) 82.  SEREDJUKA Anna LAT-SPARS LAT 1:07.622  
6 (1) 53.  GINTERE Madara LAT-JLSS LAT 1:11.125  
RACE: 4    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 91.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU 59.310
2 (6) 26.  PAK Anastasiya BLR-BLRORS BLR 1:02.487  
3 (4) 207.  GIWER Maja POL-UKSSB POL 1:03.873  
4 (3) 2.  HALAVEN Sviatlana BLR BLR 1:04.179  
5 (2) 191.  DASZUTA Daria POL-UKSJB POL 1:04.589  
6 (5) 225.  ANTONOWICZ Patrycja POL-WMKS POL 1:21.962  
RACE: 5    HEAT: 5        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 92.  RASTENYTE Vaiva LTU LTU 55.412
2 (4) 268.  KHOKHELKO Mariia UKR-KYIV UKR 56.467
3 (5) 4.  STSIAPANAVA Darya BLR BLR 1:00.510  
4 (6) 210.  PERKOWSKA Dominika POL-UKSSB POL 1:02.157  
5 (3) 193.  MAJEWSKA Laura POL-UKSJB POL 1:07.379  
6 (1) 226.  MIERZEJEWSKA Julia POL-WMKS POL NO TIME finished
 
JUNIOR E GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 24    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 268.  KHOKHELKO Mariia UKR-KYIV UKR 57.110
2 (2) 91.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU 57.217
3 (3) 3.  KANAPLIANIK Evialina BLR BLR 57.461
4 (4) 4.  STSIAPANAVA Darya BLR BLR 59.231
5 (5) 212.  SKRZYPKOWSKA Hanna POL-UKSSB POL 1:00.408  
6 (7) 81.  SELEZNOVA Sofija LAT-SPARS LAT 1:02.687  
7 (6) 192.  MACIEJEWSKA Wiktoria POL-UKSJB POL 1:15.517  
RACE: 25    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 92.  RASTENYTE Vaiva LTU LTU 55.701
2 (2) 80.  SALMINA Kamilla LAT-SPARS LAT 58.782
3 (3) 26.  PAK Anastasiya BLR-BLRORS BLR 1:02.382  
4 (5) 27.  TSYHALAVA Daryna BLR-BLRORS BLR 1:04.461  
5 (7) 233.  ILJASHOVA Evgenia RUS-KAL RUS 1:09.141  
6 (4) 207.  GIWER Maja POL-UKSSB POL 1:15.735  
7 (6) 208.  KORZYŃSKA Lena POL-UKSSB POL 1:35.561  
 
JUNIOR E GIRLS  B-FINAL  500 m
RACE: 34    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 81.  SELEZNOVA Sofija LAT-SPARS LAT 1:03.092  
2 (3) 27.  TSYHALAVA Daryna BLR-BLRORS BLR 1:04.459  
3 (5) 207.  GIWER Maja POL-UKSSB POL 1:05.475  
4 (7) 233.  ILJASHOVA Evgenia RUS-KAL RUS 1:05.891  
5 (6) 208.  KORZYŃSKA Lena POL-UKSSB POL 1:06.661  
6 (4) 192.  MACIEJEWSKA Wiktoria POL-UKSJB POL 1:17.073  
7 (1) 212.  SKRZYPKOWSKA Hanna POL-UKSSB POL NO TIME finished
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 35    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 92.  RASTENYTE Vaiva LTU LTU 56.058
2 (3) 91.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU 57.486
3 (4) 3.  KANAPLIANIK Evialina BLR BLR 57.671
4 (6) 4.  STSIAPANAVA Darya BLR BLR 57.845
5 (5) 80.  SALMINA Kamilla LAT-SPARS LAT 58.560
6 (7) 26.  PAK Anastasiya BLR-BLRORS BLR 1:01.092  
7 (2) 268.  KHOKHELKO Mariia UKR-KYIV UKR 1:10.813  
 
2. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  222 m
RACE: 117    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 3.  KANAPLIANIK Evialina BLR BLR 26.279
2 (1) 81.  SELEZNOVA Sofija LAT-SPARS LAT 28.166
3 (6) 210.  PERKOWSKA Dominika POL-UKSSB POL 28.191
4 (2) 211.  SIDOROWICZ Zuzanna POL-UKSSB POL 29.921
5 (4) 192.  MACIEJEWSKA Wiktoria POL-UKSJB POL 31.632
6 (5) 227.  TYBORSKA Amelia POL-WMKS POL 31.858
RACE: 118    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 268.  KHOKHELKO Mariia UKR-KYIV UKR 26.373
2 (4) 53.  GINTERE Madara LAT-JLSS LAT 26.893
3 (2) 4.  STSIAPANAVA Darya BLR BLR 27.072
4 (5) 212.  SKRZYPKOWSKA Hanna POL-UKSSB POL 29.171
5 (6) 190.  BUZUN  Anna POL-UKSJB POL 37.853
6 (1) 226.  MIERZEJEWSKA Julia POL-WMKS POL 40.298
RACE: 119    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 92.  RASTENYTE Vaiva LTU LTU 25.168
2 (3) 164.  GÓRKA Martyna POL-ORZEL POL 26.249
3 (4) 207.  GIWER Maja POL-UKSSB POL 29.301
4 (1) 233.  ILJASHOVA Evgenia RUS-KAL RUS 29.497
5 (2) 224.  ANTONOWICZ Alicja POL-WMKS POL 33.919
6 (6) 191.  DASZUTA Daria POL-UKSJB POL 38.542
RACE: 120    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 80.  SALMINA Kamilla LAT-SPARS LAT 27.014
2 (6) 26.  PAK Anastasiya BLR-BLRORS BLR 28.688
3 (3) 2.  HALAVEN Sviatlana BLR BLR 28.988
4 (4) 209.  MIKOŁAJUK Magdalena POL-UKSSB POL 29.296
5 (5) 193.  MAJEWSKA Laura POL-UKSJB POL 30.096
6 (1) 225.  ANTONOWICZ Patrycja POL-WMKS POL 35.866
RACE: 121    HEAT: 5        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 91.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU 26.191
2 (1) 27.  TSYHALAVA Daryna BLR-BLRORS BLR 28.865
3 (4) 82.  SEREDJUKA Anna LAT-SPARS LAT 29.419
4 (5) 208.  KORZYŃSKA Lena POL-UKSSB POL 29.536
5 (3) 194.  ZAJCZYK Wiktoria POL-UKSJB POL 30.445
6 (6) 52.  AUZINA Karolina LAT-JLSS LAT 30.540
 
JUNIOR E GIRLS  SEMI-FINAL  222 m
RACE: 135    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 92.  RASTENYTE Vaiva LTU LTU 25.321
2 (2) 53.  GINTERE Madara LAT-JLSS LAT 26.532
3 (3) 80.  SALMINA Kamilla LAT-SPARS LAT 27.162
4 (4) 26.  PAK Anastasiya BLR-BLRORS BLR 27.715
5 (5) 27.  TSYHALAVA Daryna BLR-BLRORS BLR 29.196
RACE: 136    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 3.  KANAPLIANIK Evialina BLR BLR 26.079
2 (2) 164.  GÓRKA Martyna POL-ORZEL POL 26.350
3 (5) 81.  SELEZNOVA Sofija LAT-SPARS LAT 27.815
4 (1) 91.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU 32.845
5 (4) 268.  KHOKHELKO Mariia UKR-KYIV UKR 33.605
 
JUNIOR E GIRLS  B-FINAL  222 m
RACE: 143    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 91.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU 26.639
2 (2) 81.  SELEZNOVA Sofija LAT-SPARS LAT 27.212
3 (5) 268.  KHOKHELKO Mariia UKR-KYIV UKR 27.272
4 (1) 26.  PAK Anastasiya BLR-BLRORS BLR 27.999
5 (3) 27.  TSYHALAVA Daryna BLR-BLRORS BLR 54.112
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  222 m
RACE: 144    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 92.  RASTENYTE Vaiva LTU LTU 24.755
2 (2) 3.  KANAPLIANIK Evialina BLR BLR 25.637
3 (4) 53.  GINTERE Madara LAT-JLSS LAT 26.602
4 (5) 80.  SALMINA Kamilla LAT-SPARS LAT 26.882
5 (3) 164.  GÓRKA Martyna POL-ORZEL POL 34.085
 
3. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  333 m
RACE: 151    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 91.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU 38.469
2 (4) 26.  PAK Anastasiya BLR-BLRORS BLR 40.474
3 (1) 210.  PERKOWSKA Dominika POL-UKSSB POL 41.384
4 (3) 52.  AUZINA Karolina LAT-JLSS LAT 44.109
5 (6) 192.  MACIEJEWSKA Wiktoria POL-UKSJB POL 46.356
6 (5) 224.  ANTONOWICZ Alicja POL-WMKS POL 58.549
RACE: 152    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 92.  RASTENYTE Vaiva LTU LTU 38.452
2 (3) 81.  SELEZNOVA Sofija LAT-SPARS LAT 41.634
3 (5) 226.  MIERZEJEWSKA Julia POL-WMKS POL 42.851
4 (1) 209.  MIKOŁAJUK Magdalena POL-UKSSB POL 44.625
5 (2) 194.  ZAJCZYK Wiktoria POL-UKSJB POL 45.091
6 (4) 27.  TSYHALAVA Daryna BLR-BLRORS BLR 56.521
RACE: 153    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 4.  STSIAPANAVA Darya BLR BLR 39.263
2 (2) 53.  GINTERE Madara LAT-JLSS LAT 39.422
3 (5) 212.  SKRZYPKOWSKA Hanna POL-UKSSB POL 41.567
4 (3) 191.  DASZUTA Daria POL-UKSJB POL 45.466
5 (6) 211.  SIDOROWICZ Zuzanna POL-UKSSB POL 58.772
- (4) 233.  ILJASHOVA Evgenia RUS-KAL RUS PEN. off track
RACE: 154    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 164.  GÓRKA Martyna POL-ORZEL POL 40.270
2 (5) 80.  SALMINA Kamilla LAT-SPARS LAT 40.374
3 (2) 2.  HALAVEN Sviatlana BLR BLR 43.475
4 (1) 193.  MAJEWSKA Laura POL-UKSJB POL 43.751
5 (3) 208.  KORZYŃSKA Lena POL-UKSSB POL 44.186
6 (4) 227.  TYBORSKA Amelia POL-WMKS POL 44.854
RACE: 155    HEAT: 5        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 3.  KANAPLIANIK Evialina BLR BLR 37.847
2 (4) 268.  KHOKHELKO Mariia UKR-KYIV UKR 37.904
3 (5) 82.  SEREDJUKA Anna LAT-SPARS LAT 41.874
4 (6) 207.  GIWER Maja POL-UKSSB POL 42.302
5 (1) 190.  BUZUN  Anna POL-UKSJB POL 43.804
6 (3) 225.  ANTONOWICZ Patrycja POL-WMKS POL 53.615
 
JUNIOR E GIRLS  SEMI-FINAL  333 m
RACE: 244    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 3.  KANAPLIANIK Evialina BLR BLR 37.823
2 (2) 91.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU 37.974
3 (3) 4.  STSIAPANAVA Darya BLR BLR 38.079
4 (4) 164.  GÓRKA Martyna POL-ORZEL POL 38.136
5 (5) 81.  SELEZNOVA Sofija LAT-SPARS LAT 40.059
RACE: 245    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 92.  RASTENYTE Vaiva LTU LTU 36.718
2 (1) 268.  KHOKHELKO Mariia UKR-KYIV UKR 37.305
3 (3) 53.  GINTERE Madara LAT-JLSS LAT 39.029
4 (4) 80.  SALMINA Kamilla LAT-SPARS LAT 39.152
5 (5) 26.  PAK Anastasiya BLR-BLRORS BLR 39.905
 
JUNIOR E GIRLS  B-FINAL  333 m
RACE: 252    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 164.  GÓRKA Martyna POL-ORZEL POL 39.067
2 (2) 53.  GINTERE Madara LAT-JLSS LAT 39.788
3 (3) 80.  SALMINA Kamilla LAT-SPARS LAT 39.970
4 (5) 81.  SELEZNOVA Sofija LAT-SPARS LAT 41.814
5 (4) 26.  PAK Anastasiya BLR-BLRORS BLR 41.955
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  333 m
RACE: 253    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 92.  RASTENYTE Vaiva LTU LTU 36.402
2 (2) 268.  KHOKHELKO Mariia UKR-KYIV UKR 36.730
3 (3) 3.  KANAPLIANIK Evialina BLR BLR 36.988
4 (4) 91.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU 37.373
5 (5) 4.  STSIAPANAVA Darya BLR BLR 38.932
 
4. Distance 
JUNIOR E GIRLS  SUPER FINAL  500 m
RACE: 260    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 92.  RASTENYTE Vaiva LTU LTU 55.152
2 (1) 91.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU 55.906
3 (6) 3.  KANAPLIANIK Evialina BLR BLR 57.386
4 (5) 268.  KHOKHELKO Mariia UKR-KYIV UKR 1:02.687  
5 (3) 80.  SALMINA Kamilla LAT-SPARS LAT 1:05.898  
6 (2) 53.  GINTERE Madara LAT-JLSS LAT 1:06.901  



Baltic Cup 1 - 8th EVO CUP - BIAŁYSTOK, POL, 16.11. - 18.11.2018


Overall Classification


JUNIOR E GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 92.  RASTENYTE Vaiva LTU LTU 1. 1. 1. 1. 136 3
2. 3.  KANAPLIANIK Evialina BLR BLR 3. 2. 3. 3. 60 8
3. 91.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU 2. 6. 4. 2. 53 12
4. 268.  KHOKHELKO Mariia UKR-KYIV UKR 7. 8. 2. 4. 32 17
5. 80.  SALMINA Kamilla LAT-SPARS LAT 5. 4. 8. 5. 19 17
6. 53.  GINTERE Madara LAT-JLSS LAT 25. 3. 7. 6. 18 35
7. 4.  STSIAPANAVA Darya BLR BLR 4. 11. 5. 13 20
8. 164.  GÓRKA Martyna POL-ORZEL POL 28. 5. 6. 8 39
9. 81.  SELEZNOVA Sofija LAT-SPARS LAT 8. 7. 9. 3 24
10. 26.  PAK Anastasiya BLR-BLRORS BLR 6. 9. 10. 3 25
11. 210.  PERKOWSKA Dominika POL-UKSSB POL 16. 12. 11. 39
12. 207.  GIWER Maja POL-UKSSB POL 10. 14. 16. 40
13. 212.  SKRZYPKOWSKA Hanna POL-UKSSB POL 14. 16. 12. 42
14. 2.  HALAVEN Sviatlana BLR BLR 17. 13. 15. 45
15. 27.  TSYHALAVA Daryna BLR-BLRORS BLR 9. 10. 28. 47
16. 82.  SEREDJUKA Anna LAT-SPARS LAT 23. 15. 13. 51
17. 209.  MIKOŁAJUK Magdalena POL-UKSSB POL 15. 17. 19. 51
18. 208.  KORZYŃSKA Lena POL-UKSSB POL 12. 19. 22. 53
19. 233.  ILJASHOVA Evgenia RUS-KAL RUS 11. 18. 30. 59
20. 192.  MACIEJEWSKA Wiktoria POL-UKSJB POL 13. 23. 24. 60
21. 193.  MAJEWSKA Laura POL-UKSJB POL 22. 21. 17. 60
22. 190.  BUZUN  Anna POL-UKSJB POL 18. 25. 21. 64
23. 194.  ZAJCZYK Wiktoria POL-UKSJB POL 19. 22. 23. 64
24. 191.  DASZUTA Daria POL-UKSJB POL 21. 29. 20. 70
25. 226.  MIERZEJEWSKA Julia POL-WMKS POL 27. 30. 14. 71
26. 52.  AUZINA Karolina LAT-JLSS LAT 28. 26. 18. 72
27. 224.  ANTONOWICZ Alicja POL-WMKS POL 20. 24. 29. 73
28. 211.  SIDOROWICZ Zuzanna POL-UKSSB POL 28. 20. 25. 73
29. 227.  TYBORSKA Amelia POL-WMKS POL 24. 27. 26. 77
30. 225.  ANTONOWICZ Patrycja POL-WMKS POL 26. 28. 27. 81