Baltic Cup 1 - 8th EVO CUP - BIAŁYSTOK, POL, 16.11. - 18.11.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1500 m
RACE: 68    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 1.  KAZLOVA Arina BLR BLR 2:44.724  
2 (2) 244.  ZAITCEVA Tatiana RUS-PET RUS 2:44.978  
3 (3) 116.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 2:49.077  
4 (1) 157.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 2:50.883  
5 (5) 118.  ZALESKA Dominika POL-JUV POL 3:02.450  
- (4) 35.  TSYHANOVA Darya BLR-CORVIT BLR PEN. impeding
RACE: 69    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 71.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 2:59.035  
2 (2) 241.  POPKOVA Arina RUS-PET RUS 2:59.914  
3 (4) 170.  KRUTYSZA Julia POL-STOCZ POL 3:01.327  
4 (6) 112.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 3:01.561  
5 (3) 106.  DĄBROWSKA Maja POL-JUV POL 3:18.107  
6 (1) 33.  SHEKUNOVA Yulyana BLR-CORVIT BLR 3:19.053  
RACE: 70    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 70.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 2:45.447  
2 (2) 242.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 2:45.484  
3 (6) 176.  DOBOSZ Maria POL-UKSGM POL 2:45.649  
4 (1) 108.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-JUV POL 2:51.804  
5 (3) 115.  SZUMSKA Sara POL-JUV POL 3:02.282  
6 (4) 117.  WORONIEWSKA Maria POL-JUV POL 3:26.310  
RACE: 71    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (7) 245.  ZHEGANOVA Anastasiia RUS-PET RUS 2:49.307  
2 (4) 111.  MAJEWSKA Ada POL-JUV POL 2:53.887  
3 (1) 156.  MAZUR Emma POL-MOSIR POL 2:54.270  
4 (5) 104.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL 2:58.216  
5 (6) 96.  KUCHTA Martyna POL-GIZ POL 3:01.826  
6 (3) 72.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 3:06.356  
7 (2) 46.  KOPMANE Gunta LAT-JLSS LAT 3:10.437  
RACE: 72    HEAT: 5        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 239.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS 2:49.399  
2 (5) 34.  SOKOLOVA Katsiaryna BLR-CORVIT BLR 2:53.057  
3 (3) 120.  ZIELENKIEWICZ Natalia POL-JUV POL 2:54.815  
4 (2) 232.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 3:04.829  
5 (1) 114.  SZPUDA Maja POL-JUV POL 3:14.974  
6 (4) 97.  MIERONOWICZ Aleksandra POL-GIZ POL 3:15.572  
RACE: 73    HEAT: 6        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 74.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 2:47.207  
2 (1) 240.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 2:47.360  
3 (4) 266.  SYDORKO Yelyzaveta UKR-KYIV UKR 2:53.645  
4 (2) 67.  SNIKERE Patricija LAT-KSS LAT 2:59.643  
5 (7) 105.  CHILIMONIUK Kinga POL-JUV POL 3:00.205  
6 (6) 109.  MACIEJEWSKA Ewelina POL-JUV POL 3:04.448  
7 (5) 107.  DAKOWICZ Adrianna POL-JUV POL 3:09.068  
RACE: 74    HEAT: 7        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 73.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 2:51.011  
2 (5) 243.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 2:51.781  
3 (7) 231.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 2:55.893  
4 (4) 265.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 2:56.688  
5 (2) 113.  SAGANEK Kamila POL-JUV POL 3:07.814  
6 (1) 119.  ŻEMIEROWSKA Gabriela POL-JUV POL 3:10.716  
7 (3) 110.  MACIEJEWSKA Gabriela POL-JUV POL 3:18.334  
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  1500 m
RACE: 84    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 245.  ZHEGANOVA Anastasiia RUS-PET RUS 2:40.093  
2 (4) 240.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 2:40.202  
3 (1) 242.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 2:40.273  
4 (3) 74.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 2:43.810  
5 (2) 176.  DOBOSZ Maria POL-UKSGM POL 2:45.783  
6 (5) 116.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 2:49.363  
7 (7) 170.  KRUTYSZA Julia POL-STOCZ POL 3:07.299  
RACE: 85    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 73.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 2:52.603  
2 (7) 71.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 2:53.118  
3 (1) 1.  KAZLOVA Arina BLR BLR 2:53.594  
4 (3) 34.  SOKOLOVA Katsiaryna BLR-CORVIT BLR 2:58.604  
5 (5) 156.  MAZUR Emma POL-MOSIR POL 3:00.000  
6 (4) 111.  MAJEWSKA Ada POL-JUV POL 3:01.232  
7 (6) 120.  ZIELENKIEWICZ Natalia POL-JUV POL 3:01.832  
RACE: 86    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 244.  ZAITCEVA Tatiana RUS-PET RUS 2:46.963  
2 (4) 243.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 2:47.107  
3 (3) 239.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS 2:47.644  
4 (2) 70.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 2:54.362  
5 (5) 266.  SYDORKO Yelyzaveta UKR-KYIV UKR 2:58.044  
- (6) 231.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS PEN. no start
- (7) 241.  POPKOVA Arina RUS-PET RUS PEN. impeding
 
JUNIOR C GIRLS  B-FINAL  1500 m
RACE: 94    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 1.  KAZLOVA Arina BLR BLR 2:46.503  
2 (1) 74.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 2:46.535  
3 (3) 239.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS 2:46.786  
4 (2) 176.  DOBOSZ Maria POL-UKSGM POL 2:47.683  
5 (5) 70.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 2:48.997  
6 (7) 34.  SOKOLOVA Katsiaryna BLR-CORVIT BLR 2:49.267  
7 (6) 266.  SYDORKO Yelyzaveta UKR-KYIV UKR 2:52.296  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1500 m
RACE: 95    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 244.  ZAITCEVA Tatiana RUS-PET RUS 2:39.446  
2 (1) 245.  ZHEGANOVA Anastasiia RUS-PET RUS 2:39.703  
3 (2) 240.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 2:40.129  
4 (6) 73.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 2:40.892  
5 (3) 242.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 2:40.995  
6 (5) 243.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 2:41.413  
7 (7) 71.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 2:43.456  
 
2. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 102    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 74.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 49.910
2 (2) 1.  KAZLOVA Arina BLR BLR 49.995
3 (5) 265.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 50.215
4 (4) 104.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL 55.487
5 (6) 33.  SHEKUNOVA Yulyana BLR-CORVIT BLR 58.765
6 (3) 117.  WORONIEWSKA Maria POL-JUV POL 1:00.507  
RACE: 103    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 231.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 50.596
2 (2) 242.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 51.132
3 (5) 70.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 52.326
4 (4) 105.  CHILIMONIUK Kinga POL-JUV POL 53.328
5 (6) 109.  MACIEJEWSKA Ewelina POL-JUV POL 53.561
6 (1) 110.  MACIEJEWSKA Gabriela POL-JUV POL 57.471
RACE: 104    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 71.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 50.514
2 (1) 239.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS 50.580
3 (5) 108.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-JUV POL 51.023
4 (4) 67.  SNIKERE Patricija LAT-KSS LAT 56.366
5 (2) 107.  DAKOWICZ Adrianna POL-JUV POL 56.666
- (6) 97.  MIERONOWICZ Aleksandra POL-GIZ POL PEN. impeding
RACE: 105    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 243.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 51.044
2 (2) 176.  DOBOSZ Maria POL-UKSGM POL 51.047
3 (4) 119.  ŻEMIEROWSKA Gabriela POL-JUV POL 53.006
4 (1) 157.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 53.047
5 (3) 46.  KOPMANE Gunta LAT-JLSS LAT 59.104
- (6) 112.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL PEN. impeding
RACE: 106    HEAT: 5        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 232.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 50.389
2 (2) 266.  SYDORKO Yelyzaveta UKR-KYIV UKR 52.796
3 (4) 120.  ZIELENKIEWICZ Natalia POL-JUV POL 1:02.181  
4 (3) 35.  TSYHANOVA Darya BLR-CORVIT BLR 1:02.556  
5 (5) 240.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 1:15.384  
- (6) 114.  SZPUDA Maja POL-JUV POL PEN. no finish
RACE: 107    HEAT: 6        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 244.  ZAITCEVA Tatiana RUS-PET RUS 48.560
2 (4) 111.  MAJEWSKA Ada POL-JUV POL 51.390
3 (1) 170.  KRUTYSZA Julia POL-STOCZ POL 51.495
4 (5) 118.  ZALESKA Dominika POL-JUV POL 55.130
5 (3) 72.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 57.960
RACE: 108    HEAT: 7        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 245.  ZHEGANOVA Anastasiia RUS-PET RUS 47.858
2 (4) 116.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 51.106
3 (2) 113.  SAGANEK Kamila POL-JUV POL 53.895
4 (3) 156.  MAZUR Emma POL-MOSIR POL 53.994
5 (1) 96.  KUCHTA Martyna POL-GIZ POL 54.025
RACE: 109    HEAT: 8        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 73.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 49.387
2 (1) 241.  POPKOVA Arina RUS-PET RUS 50.661
3 (4) 34.  SOKOLOVA Katsiaryna BLR-CORVIT BLR 52.019
4 (5) 106.  DĄBROWSKA Maja POL-JUV POL 52.206
5 (2) 115.  SZUMSKA Sara POL-JUV POL 53.762
 
JUNIOR C GIRLS  QUATER-FINAL  500 m
RACE: 184    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 245.  ZHEGANOVA Anastasiia RUS-PET RUS 47.201
2 (3) 176.  DOBOSZ Maria POL-UKSGM POL 49.239
3 (4) 111.  MAJEWSKA Ada POL-JUV POL 49.847
4 (5) 170.  KRUTYSZA Julia POL-STOCZ POL 50.572
- (2) 1.  KAZLOVA Arina BLR BLR PEN. false start
RACE: 185    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 116.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 49.577
2 (1) 108.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-JUV POL 49.637
3 (2) 243.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 49.750
4 (5) 266.  SYDORKO Yelyzaveta UKR-KYIV UKR 51.214
5 (4) 242.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS NO TIME finished
RACE: 186    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 73.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 48.010
2 (4) 231.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 49.504
3 (5) 241.  POPKOVA Arina RUS-PET RUS 49.582
4 (2) 265.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 49.807
5 (3) 71.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 49.845
RACE: 187    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 244.  ZAITCEVA Tatiana RUS-PET RUS 47.978
2 (2) 74.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 48.881
3 (3) 232.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 48.990
4 (4) 239.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS 49.112
5 (5) 34.  SOKOLOVA Katsiaryna BLR-CORVIT BLR 51.052
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 201    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 244.  ZAITCEVA Tatiana RUS-PET RUS 48.165
2 (2) 74.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 49.099
3 (4) 241.  POPKOVA Arina RUS-PET RUS 49.282
4 (3) 176.  DOBOSZ Maria POL-UKSGM POL 50.161
5 (5) 108.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-JUV POL NO TIME finished
RACE: 202    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 245.  ZHEGANOVA Anastasiia RUS-PET RUS 47.523
2 (3) 232.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 49.709
3 (4) 231.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 49.895
4 (5) 116.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 1:09.084   advanced
- (2) 73.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT PEN. impeding
 
JUNIOR C GIRLS  B-FINAL  500 m
RACE: 209    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 241.  POPKOVA Arina RUS-PET RUS 49.540
2 (2) 231.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 50.195
3 (3) 176.  DOBOSZ Maria POL-UKSGM POL 50.277
4 (4) 108.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-JUV POL 50.571
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 210    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 245.  ZHEGANOVA Anastasiia RUS-PET RUS 47.045
2 (2) 244.  ZAITCEVA Tatiana RUS-PET RUS 47.145
3 (3) 74.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 49.250
4 (5) 116.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 49.386
5 (4) 232.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 49.959
 
3. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 217    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 241.  POPKOVA Arina RUS-PET RUS 1:46.974  
2 (4) 116.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 1:48.358  
3 (3) 265.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 1:48.466  
4 (5) 35.  TSYHANOVA Darya BLR-CORVIT BLR 1:51.549  
5 (6) 67.  SNIKERE Patricija LAT-KSS LAT 1:55.793  
6 (1) 117.  WORONIEWSKA Maria POL-JUV POL 2:09.915  
RACE: 218    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 112.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 1:49.837  
2 (3) 170.  KRUTYSZA Julia POL-STOCZ POL 1:50.041  
3 (2) 73.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:50.171  
4 (6) 97.  MIERONOWICZ Aleksandra POL-GIZ POL 2:01.966  
5 (1) 231.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 2:11.391  
- (5) 113.  SAGANEK Kamila POL-JUV POL PEN. impeding
RACE: 219    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 245.  ZHEGANOVA Anastasiia RUS-PET RUS 1:43.421  
2 (5) 1.  KAZLOVA Arina BLR BLR 1:47.308  
3 (1) 106.  DĄBROWSKA Maja POL-JUV POL 1:52.467  
4 (2) 72.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 2:05.007  
5 (4) 108.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-JUV POL NO TIME finished
RACE: 220    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 242.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 1:46.449  
2 (1) 71.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:46.504  
3 (4) 157.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 1:48.215  
4 (5) 114.  SZPUDA Maja POL-JUV POL 1:48.736  
5 (2) 120.  ZIELENKIEWICZ Natalia POL-JUV POL 2:10.012  
6 (6) 46.  KOPMANE Gunta LAT-JLSS LAT 2:13.461  
RACE: 221    HEAT: 5        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 74.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:46.703  
2 (2) 239.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS 1:46.921  
3 (4) 34.  SOKOLOVA Katsiaryna BLR-CORVIT BLR 1:47.277  
4 (5) 119.  ŻEMIEROWSKA Gabriela POL-JUV POL 1:55.629  
5 (1) 115.  SZUMSKA Sara POL-JUV POL 2:10.171  
RACE: 222    HEAT: 6        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 243.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 1:51.158  
2 (5) 232.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 1:51.311  
3 (2) 104.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL 1:56.681  
4 (6) 107.  DAKOWICZ Adrianna POL-JUV POL 2:01.683  
5 (1) 33.  SHEKUNOVA Yulyana BLR-CORVIT BLR 2:05.604  
6 (4) 156.  MAZUR Emma POL-MOSIR POL NO TIME finished
RACE: 223    HEAT: 7        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 240.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 1:50.375  
2 (4) 70.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 1:50.525  
3 (5) 176.  DOBOSZ Maria POL-UKSGM POL 1:50.843  
4 (1) 105.  CHILIMONIUK Kinga POL-JUV POL 1:56.020  
5 (2) 109.  MACIEJEWSKA Ewelina POL-JUV POL 1:56.852  
6 (6) 110.  MACIEJEWSKA Gabriela POL-JUV POL 2:03.608  
RACE: 224    HEAT: 8        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 244.  ZAITCEVA Tatiana RUS-PET RUS 1:46.549  
2 (2) 111.  MAJEWSKA Ada POL-JUV POL 1:49.086  
3 (4) 266.  SYDORKO Yelyzaveta UKR-KYIV UKR 1:49.193  
4 (3) 118.  ZALESKA Dominika POL-JUV POL 1:49.784  
5 (5) 96.  KUCHTA Martyna POL-GIZ POL 1:50.734  
 
JUNIOR C GIRLS  QUATER-FINAL  1000 m
RACE: 264    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 240.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 1:42.535  
2 (4) 112.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 1:43.461  
3 (2) 116.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 1:43.718  
4 (3) 111.  MAJEWSKA Ada POL-JUV POL 1:50.586  
5 (1) 239.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS NO TIME finished
RACE: 265    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 74.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:41.857  
2 (3) 1.  KAZLOVA Arina BLR BLR 1:41.957  
3 (1) 242.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 1:42.002  
4 (4) 157.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 1:47.390  
5 (5) 70.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 1:49.747  
RACE: 266    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 244.  ZAITCEVA Tatiana RUS-PET RUS 1:45.447  
2 (5) 232.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 1:45.561  
3 (4) 266.  SYDORKO Yelyzaveta UKR-KYIV UKR 1:49.413  
4 (1) 71.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:50.306  
5 (3) 265.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR NO TIME finished
RACE: 267    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 245.  ZHEGANOVA Anastasiia RUS-PET RUS 1:41.734  
2 (5) 243.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 1:42.869  
3 (2) 241.  POPKOVA Arina RUS-PET RUS 1:43.142  
4 (4) 170.  KRUTYSZA Julia POL-STOCZ POL 1:44.236  
5 (3) 34.  SOKOLOVA Katsiaryna BLR-CORVIT BLR 1:46.143  
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 272    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 244.  ZAITCEVA Tatiana RUS-PET RUS 1:40.865  
2 (2) 243.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 1:42.499  
3 (3) 112.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 1:43.429   advanced
4 (1) 74.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:44.458  
- (5) 232.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS PEN. impeding
RACE: 273    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 245.  ZHEGANOVA Anastasiia RUS-PET RUS 1:38.795  
2 (4) 240.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 1:38.956  
3 (3) 242.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 1:40.350  
4 (5) 241.  POPKOVA Arina RUS-PET RUS 1:58.778  
- (2) 1.  KAZLOVA Arina BLR BLR PEN. impeding
 
JUNIOR C GIRLS  B-FINAL  1000 m
RACE: 280    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 242.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 1:44.018  
2 (2) 74.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:44.265  
3 (3) 241.  POPKOVA Arina RUS-PET RUS 1:49.335  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 281    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 243.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 1:42.997  
2 (3) 244.  ZAITCEVA Tatiana RUS-PET RUS 1:43.111  
3 (1) 245.  ZHEGANOVA Anastasiia RUS-PET RUS 1:43.141  
4 (2) 240.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 1:44.310  
5 (5) 112.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 2:11.472  
 
4. Distance 
JUNIOR C GIRLS  SUPER FINAL  1500 m
RACE: 288    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 245.  ZHEGANOVA Anastasiia RUS-PET RUS 2:29.469  
2 (1) 244.  ZAITCEVA Tatiana RUS-PET RUS 2:29.658  
3 (8) 240.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 2:30.099  
4 (4) 73.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 2:32.216  
5 (7) 242.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 2:32.489  
6 (3) 243.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 2:32.994  
7 (6) 116.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 2:40.040  
8 (2) 74.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 2:55.431  



Baltic Cup 1 - 8th EVO CUP - BIAŁYSTOK, POL, 16.11. - 18.11.2018


Overall Classification


JUNIOR C GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 245.  ZHEGANOVA Anastasiia RUS-PET RUS 2. 1. 3. 1. 102 6
2. 244.  ZAITCEVA Tatiana RUS-PET RUS 1. 2. 2. 2. 97 5
3. 243.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 6. 11. 1. 6. 40 18
4. 240.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 3. 40. 4. 3. 34 47
5. 73.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 4. 10. 21. 4. 16 35
6. 74.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 9. 3. 7. 8. 16 19
7. 242.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 5. 18. 6. 5. 13 29
8. 116.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 17. 4. 11. 7. 10 32
9. 232.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 28. 5. 10. 5 43
10. 112.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 27. 43. 5. 5 75
11. 241.  POPKOVA Arina RUS-PET RUS 20. 6. 8. 4 34
12. 71.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 7. 17. 14. 2 38
13. 231.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 21. 7. 39. 2 67
14. 1.  KAZLOVA Arina BLR BLR 8. 20. 9. 1 37
15. 176.  DOBOSZ Maria POL-UKSGM POL 11. 8. 22. 1 41
16. 239.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS 10. 13. 17. 40
17. 266.  SYDORKO Yelyzaveta UKR-KYIV UKR 14. 14. 12. 40
18. 111.  MAJEWSKA Ada POL-JUV POL 16. 12. 15. 43
19. 170.  KRUTYSZA Julia POL-STOCZ POL 19. 16. 13. 48
20. 70.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 12. 21. 18. 51
21. 34.  SOKOLOVA Katsiaryna BLR-CORVIT BLR 13. 19. 19. 51
22. 265.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 24. 15. 20. 59
23. 157.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 22. 26. 16. 64
24. 108.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-JUV POL 23. 9. 40. 72
25. 120.  ZIELENKIEWICZ Natalia POL-JUV POL 18. 24. 37. 79
26. 104.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL 25. 30. 24. 79
27. 106.  DĄBROWSKA Maja POL-JUV POL 35. 25. 23. 83
28. 105.  CHILIMONIUK Kinga POL-JUV POL 29. 27. 29. 85
29. 156.  MAZUR Emma POL-MOSIR POL 15. 28. 44. 87
30. 118.  ZALESKA Dominika POL-JUV POL 32. 29. 26. 87
31. 119.  ŻEMIEROWSKA Gabriela POL-JUV POL 38. 22. 28. 88
32. 67.  SNIKERE Patricija LAT-KSS LAT 26. 31. 34. 91
33. 96.  KUCHTA Martyna POL-GIZ POL 30. 35. 33. 98
34. 113.  SAGANEK Kamila POL-JUV POL 33. 23. 45. 101
35. 114.  SZPUDA Maja POL-JUV POL 34. 43. 25. 102
36. 115.  SZUMSKA Sara POL-JUV POL 31. 34. 38. 103
37. 35.  TSYHANOVA Darya BLR-CORVIT BLR 45. 32. 27. 104
38. 109.  MACIEJEWSKA Ewelina POL-JUV POL 36. 33. 35. 104
39. 72.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 37. 37. 32. 106
40. 107.  DAKOWICZ Adrianna POL-JUV POL 42. 36. 30. 108
41. 97.  MIERONOWICZ Aleksandra POL-GIZ POL 39. 43. 31. 113
42. 33.  SHEKUNOVA Yulyana BLR-CORVIT BLR 40. 38. 36. 114
43. 46.  KOPMANE Gunta LAT-JLSS LAT 43. 39. 43. 125
44. 117.  WORONIEWSKA Maria POL-JUV POL 41. 42. 42. 125
45. 110.  MACIEJEWSKA Gabriela POL-JUV POL 44. 41. 41. 126