Baltic Cup 1 - 8th EVO CUP - BIAŁYSTOK, POL, 16.11. - 18.11.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR E BOYS  HEATS  500 m
RACE: 6    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 86.  SAFRANSKIS Timurs LAT-SPARS LAT 55.836
2 (4) 31.  ZHURAUSKI Maksim BLR-BLRORS BLR 55.923
3 (5) 202.  GŁOWACKI Karol POL-UKSJB POL 1:00.606  
4 (7) 222.  SAWICKI Albert POL-UKSSB POL 1:03.140  
5 (1) 63.  RUDZITIS Ricards Miks LAT-JLSS LAT 1:04.928  
6 (2) 15.  SHYNKEVICH Ihar BLR BLR 1:09.797  
7 (3) 161.  SOLTAU Oskar POL-OLIGDA POL NO TIME finished
RACE: 7    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (7) 30.  MAHER Matvei BLR-BLRORS BLR 56.668
2 (5) 62.  GASPAROVICS Alisters LAT-JLSS LAT 58.503
3 (1) 229.  GÓRNICKI Piotr POL-WMKS POL 1:00.596  
4 (6) 69.  SAUDINS Rodrigo LAT-KSS LAT 1:02.931  
5 (4) 102.  PIĄTEK Łukasz POL-GIZ POL 1:04.572  
6 (3) 85.  MARCENKOVS Aleksandrs LAT-SPARS LAT 1:14.985  
7 (2) 14.  MATSIAS  Aleh BLR BLR NO TIME finished
RACE: 8    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 28.  KAMAROVSKI Nazar BLR-BLRORS BLR 57.286
2 (4) 66.  VIKSNA Raiens LAT-JLSS LAT 59.157
3 (3) 220.  CZELUSTA Julian POL-UKSSB POL 1:01.673  
4 (6) 103.  SOBCZAK Bartłomiej POL-GIZ POL 1:02.564  
5 (1) 84.  BERZINS Alekss LAT-SPARS LAT 1:05.123  
6 (2) 95.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 1:07.290  
RACE: 9    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 29.  KISLITSYN Ilya BLR-BLRORS BLR 56.694
2 (2) 272.  NESHCHERET Mykhailo UKR-KYIV UKR 57.313
3 (3) 64.  STERNMANIS Rudolfs LAT-JLSS LAT 59.002
4 (6) 65.  VĀCIETIS Gustavs LAT-JLSS LAT 1:01.844  
5 (5) 230.  RICHTER Aleksander POL-WMKS POL 1:03.674  
6 (1) 221.  POPŁAWSKI-TABORDA Flavio POL-UKSSB POL 1:04.525  
 
JUNIOR E BOYS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 26    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 30.  MAHER Matvei BLR-BLRORS BLR 54.374
2 (2) 29.  KISLITSYN Ilya BLR-BLRORS BLR 54.531
3 (3) 272.  NESHCHERET Mykhailo UKR-KYIV UKR 54.853
4 (4) 62.  GASPAROVICS Alisters LAT-JLSS LAT 59.470
5 (5) 229.  GÓRNICKI Piotr POL-WMKS POL 1:01.055  
6 (6) 202.  GŁOWACKI Karol POL-UKSJB POL 1:01.312  
7 (7) 103.  SOBCZAK Bartłomiej POL-GIZ POL 1:02.320  
RACE: 27    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 28.  KAMAROVSKI Nazar BLR-BLRORS BLR 55.121
2 (2) 31.  ZHURAUSKI Maksim BLR-BLRORS BLR 55.537
3 (1) 86.  SAFRANSKIS Timurs LAT-SPARS LAT 55.692
4 (5) 66.  VIKSNA Raiens LAT-JLSS LAT 58.623
5 (7) 65.  VĀCIETIS Gustavs LAT-JLSS LAT 58.826
6 (4) 64.  STERNMANIS Rudolfs LAT-JLSS LAT 59.080
7 (6) 220.  CZELUSTA Julian POL-UKSSB POL 1:01.442  
 
JUNIOR E BOYS  B-FINAL  500 m
RACE: 36    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 62.  GASPAROVICS Alisters LAT-JLSS LAT 59.269
2 (1) 65.  VĀCIETIS Gustavs LAT-JLSS LAT 59.342
3 (2) 64.  STERNMANIS Rudolfs LAT-JLSS LAT 59.479
4 (6) 220.  CZELUSTA Julian POL-UKSSB POL 59.757
5 (5) 202.  GŁOWACKI Karol POL-UKSJB POL 59.916
6 (4) 229.  GÓRNICKI Piotr POL-WMKS POL 1:00.175  
7 (7) 103.  SOBCZAK Bartłomiej POL-GIZ POL 1:01.876  
 
JUNIOR E BOYS  FINAL  500 m
RACE: 37    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 28.  KAMAROVSKI Nazar BLR-BLRORS BLR 55.418
2 (6) 86.  SAFRANSKIS Timurs LAT-SPARS LAT 55.806
3 (5) 31.  ZHURAUSKI Maksim BLR-BLRORS BLR 56.359
4 (7) 66.  VIKSNA Raiens LAT-JLSS LAT 59.389
5 (2) 29.  KISLITSYN Ilya BLR-BLRORS BLR 1:02.392  
6 (3) 272.  NESHCHERET Mykhailo UKR-KYIV UKR 1:04.460  
7 (1) 30.  MAHER Matvei BLR-BLRORS BLR 1:05.194  
 
2. Distance 
JUNIOR E BOYS  HEATS  222 m
RACE: 122    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 62.  GASPAROVICS Alisters LAT-JLSS LAT 27.115
2 (3) 31.  ZHURAUSKI Maksim BLR-BLRORS BLR 27.172
3 (2) 102.  PIĄTEK Łukasz POL-GIZ POL 28.620
4 (4) 229.  GÓRNICKI Piotr POL-WMKS POL 28.792
5 (1) 15.  SHYNKEVICH Ihar BLR BLR 35.792
RACE: 123    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 272.  NESHCHERET Mykhailo UKR-KYIV UKR 26.026
2 (5) 29.  KISLITSYN Ilya BLR-BLRORS BLR 26.065
3 (6) 69.  SAUDINS Rodrigo LAT-KSS LAT 27.313
4 (2) 63.  RUDZITIS Ricards Miks LAT-JLSS LAT 28.896
5 (1) 161.  SOLTAU Oskar POL-OLIGDA POL 31.557
6 (4) 14.  MATSIAS  Aleh BLR BLR 36.401
RACE: 124    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 86.  SAFRANSKIS Timurs LAT-SPARS LAT 25.803
2 (4) 202.  GŁOWACKI Karol POL-UKSJB POL 28.809
3 (3) 230.  RICHTER Aleksander POL-WMKS POL 29.886
4 (1) 65.  VĀCIETIS Gustavs LAT-JLSS LAT 34.716 advanced
5 (5) 221.  POPŁAWSKI-TABORDA Flavio POL-UKSSB POL 42.493
RACE: 125    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 30.  MAHER Matvei BLR-BLRORS BLR 26.005
2 (2) 66.  VIKSNA Raiens LAT-JLSS LAT 26.565
3 (1) 222.  SAWICKI Albert POL-UKSSB POL 27.704
4 (5) 103.  SOBCZAK Bartłomiej POL-GIZ POL 27.903
5 (3) 85.  MARCENKOVS Aleksandrs LAT-SPARS LAT 30.357
RACE: 126    HEAT: 5        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 28.  KAMAROVSKI Nazar BLR-BLRORS BLR 26.197
2 (5) 95.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 27.497
3 (1) 64.  STERNMANIS Rudolfs LAT-JLSS LAT 28.169
4 (4) 220.  CZELUSTA Julian POL-UKSSB POL 28.410
5 (3) 84.  BERZINS Alekss LAT-SPARS LAT 29.850
 
JUNIOR E BOYS  SEMI-FINAL  222 m
RACE: 137    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 86.  SAFRANSKIS Timurs LAT-SPARS LAT 24.882
2 (2) 30.  MAHER Matvei BLR-BLRORS BLR 25.000
3 (5) 95.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 26.002
4 (4) 31.  ZHURAUSKI Maksim BLR-BLRORS BLR 26.372
5 (3) 272.  NESHCHERET Mykhailo UKR-KYIV UKR 26.786
6 (6) 65.  VĀCIETIS Gustavs LAT-JLSS LAT 27.686
RACE: 138    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 28.  KAMAROVSKI Nazar BLR-BLRORS BLR 25.766
2 (3) 66.  VIKSNA Raiens LAT-JLSS LAT 27.039
3 (5) 202.  GŁOWACKI Karol POL-UKSJB POL 27.951
4 (1) 29.  KISLITSYN Ilya BLR-BLRORS BLR 34.690
5 (4) 62.  GASPAROVICS Alisters LAT-JLSS LAT 36.401
 
JUNIOR E BOYS  B-FINAL  222 m
RACE: 145    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 272.  NESHCHERET Mykhailo UKR-KYIV UKR 25.828
2 (4) 29.  KISLITSYN Ilya BLR-BLRORS BLR 25.862
3 (1) 31.  ZHURAUSKI Maksim BLR-BLRORS BLR 26.027
4 (5) 62.  GASPAROVICS Alisters LAT-JLSS LAT 27.729
5 (3) 202.  GŁOWACKI Karol POL-UKSJB POL 28.648
 
JUNIOR E BOYS  FINAL  222 m
RACE: 146    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 28.  KAMAROVSKI Nazar BLR-BLRORS BLR 24.923
2 (1) 86.  SAFRANSKIS Timurs LAT-SPARS LAT 24.953
3 (2) 30.  MAHER Matvei BLR-BLRORS BLR 25.115
4 (4) 95.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 26.090
5 (5) 66.  VIKSNA Raiens LAT-JLSS LAT 27.086
 
3. Distance 
JUNIOR E BOYS  HEATS  333 m
RACE: 156    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 28.  KAMAROVSKI Nazar BLR-BLRORS BLR 36.947
2 (3) 272.  NESHCHERET Mykhailo UKR-KYIV UKR 37.549
3 (2) 221.  POPŁAWSKI-TABORDA Flavio POL-UKSSB POL 38.955
4 (5) 229.  GÓRNICKI Piotr POL-WMKS POL 40.117
5 (7) 103.  SOBCZAK Bartłomiej POL-GIZ POL 41.316
6 (6) 161.  SOLTAU Oskar POL-OLIGDA POL 48.041
7 (4) 62.  GASPAROVICS Alisters LAT-JLSS LAT 56.706
RACE: 157    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 30.  MAHER Matvei BLR-BLRORS BLR 37.591
2 (5) 95.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 38.236
3 (1) 64.  STERNMANIS Rudolfs LAT-JLSS LAT 39.133
4 (3) 220.  CZELUSTA Julian POL-UKSSB POL 40.763
5 (4) 230.  RICHTER Aleksander POL-WMKS POL 41.900
6 (6) 85.  MARCENKOVS Aleksandrs LAT-SPARS LAT 46.035
7 (7) 14.  MATSIAS  Aleh BLR BLR 55.426
RACE: 158    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 69.  SAUDINS Rodrigo LAT-KSS LAT 39.429
2 (6) 66.  VIKSNA Raiens LAT-JLSS LAT 39.454
3 (4) 202.  GŁOWACKI Karol POL-UKSJB POL 40.564
4 (5) 63.  RUDZITIS Ricards Miks LAT-JLSS LAT 44.155
5 (2) 84.  BERZINS Alekss LAT-SPARS LAT NO TIME finished adv.
- (3) 31.  ZHURAUSKI Maksim BLR-BLRORS BLR PEN. impeding
RACE: 159    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 29.  KISLITSYN Ilya BLR-BLRORS BLR 37.838
2 (6) 86.  SAFRANSKIS Timurs LAT-SPARS LAT 37.912
3 (5) 65.  VĀCIETIS Gustavs LAT-JLSS LAT 40.383
4 (2) 222.  SAWICKI Albert POL-UKSSB POL 41.278
5 (4) 15.  SHYNKEVICH Ihar BLR BLR 42.321
6 (3) 102.  PIĄTEK Łukasz POL-GIZ POL 42.377
 
JUNIOR E BOYS  SEMI-FINAL  333 m
RACE: 246    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 86.  SAFRANSKIS Timurs LAT-SPARS LAT 36.687
2 (2) 30.  MAHER Matvei BLR-BLRORS BLR 36.891
3 (3) 29.  KISLITSYN Ilya BLR-BLRORS BLR 37.300
4 (1) 272.  NESHCHERET Mykhailo UKR-KYIV UKR 37.548
5 (5) 64.  STERNMANIS Rudolfs LAT-JLSS LAT 39.473
6 (6) 202.  GŁOWACKI Karol POL-UKSJB POL 39.578
RACE: 247    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 28.  KAMAROVSKI Nazar BLR-BLRORS BLR 37.236
2 (2) 95.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 37.859
3 (3) 221.  POPŁAWSKI-TABORDA Flavio POL-UKSSB POL 39.008
4 (5) 66.  VIKSNA Raiens LAT-JLSS LAT 39.049
5 (6) 65.  VĀCIETIS Gustavs LAT-JLSS LAT 40.101
6 (4) 69.  SAUDINS Rodrigo LAT-KSS LAT 40.606
7 (7) 84.  BERZINS Alekss LAT-SPARS LAT 42.994
 
JUNIOR E BOYS  B-FINAL  333 m
RACE: 254    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 272.  NESHCHERET Mykhailo UKR-KYIV UKR 37.561
2 (2) 66.  VIKSNA Raiens LAT-JLSS LAT 38.729
3 (6) 69.  SAUDINS Rodrigo LAT-KSS LAT 39.235
4 (3) 64.  STERNMANIS Rudolfs LAT-JLSS LAT 39.456
5 (4) 202.  GŁOWACKI Karol POL-UKSJB POL 49.353
6 (5) 65.  VĀCIETIS Gustavs LAT-JLSS LAT 49.659
 
JUNIOR E BOYS  FINAL  333 m
RACE: 255    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 86.  SAFRANSKIS Timurs LAT-SPARS LAT 36.508
2 (4) 29.  KISLITSYN Ilya BLR-BLRORS BLR 36.791
3 (2) 30.  MAHER Matvei BLR-BLRORS BLR 37.084
4 (5) 95.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 37.705
5 (6) 221.  POPŁAWSKI-TABORDA Flavio POL-UKSSB POL NO TIME finished
- (3) 28.  KAMAROVSKI Nazar BLR-BLRORS BLR PEN. impeding
 
4. Distance 
JUNIOR E BOYS  SUPER FINAL  500 m
RACE: 261    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 28.  KAMAROVSKI Nazar BLR-BLRORS BLR 54.162
2 (5) 86.  SAFRANSKIS Timurs LAT-SPARS LAT 54.301
3 (1) 31.  ZHURAUSKI Maksim BLR-BLRORS BLR 55.075
4 (7) 30.  MAHER Matvei BLR-BLRORS BLR 55.169
5 (6) 66.  VIKSNA Raiens LAT-JLSS LAT 58.666
6 (3) 95.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU NO TIME finished
- (4) 29.  KISLITSYN Ilya BLR-BLRORS BLR PEN. impeding



Baltic Cup 1 - 8th EVO CUP - BIAŁYSTOK, POL, 16.11. - 18.11.2018


Overall Classification


JUNIOR E BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 28.  KAMAROVSKI Nazar BLR-BLRORS BLR 1. 1. 6. 1. 104 8
2. 86.  SAFRANSKIS Timurs LAT-SPARS LAT 2. 2. 1. 2. 97 5
3. 30.  MAHER Matvei BLR-BLRORS BLR 7. 3. 3. 4. 36 13
4. 29.  KISLITSYN Ilya BLR-BLRORS BLR 5. 7. 2. 28 14
5. 31.  ZHURAUSKI Maksim BLR-BLRORS BLR 3. 8. 26. 3. 27 37
6. 66.  VIKSNA Raiens LAT-JLSS LAT 4. 5. 8. 5. 19 17
7. 95.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 22. 4. 4. 6. 19 30
8. 272.  NESHCHERET Mykhailo UKR-KYIV UKR 6. 6. 7. 8 19
9. 221.  POPŁAWSKI-TABORDA Flavio POL-UKSSB POL 21. 25. 5. 5 51
10. 62.  GASPAROVICS Alisters LAT-JLSS LAT 8. 9. 25. 1 42
11. 65.  VĀCIETIS Gustavs LAT-JLSS LAT 9. 11. 12. 32
12. 202.  GŁOWACKI Karol POL-UKSJB POL 12. 10. 11. 33
13. 64.  STERNMANIS Rudolfs LAT-JLSS LAT 10. 14. 10. 34
14. 69.  SAUDINS Rodrigo LAT-KSS LAT 15. 12. 9. 36
15. 220.  CZELUSTA Julian POL-UKSSB POL 11. 18. 15. 44
16. 222.  SAWICKI Albert POL-UKSSB POL 16. 13. 16. 45
17. 229.  GÓRNICKI Piotr POL-WMKS POL 13. 19. 14. 46
18. 103.  SOBCZAK Bartłomiej POL-GIZ POL 14. 17. 18. 49
19. 230.  RICHTER Aleksander POL-WMKS POL 17. 16. 19. 52
20. 84.  BERZINS Alekss LAT-SPARS LAT 20. 21. 13. 54
21. 102.  PIĄTEK Łukasz POL-GIZ POL 18. 15. 21. 54
22. 63.  RUDZITIS Ricards Miks LAT-JLSS LAT 19. 20. 17. 56
23. 15.  SHYNKEVICH Ihar BLR BLR 23. 24. 20. 67
24. 85.  MARCENKOVS Aleksandrs LAT-SPARS LAT 24. 22. 22. 68
25. 161.  SOLTAU Oskar POL-OLIGDA POL 25. 23. 23. 71
26. 14.  MATSIAS  Aleh BLR BLR 25. 26. 24. 75