ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR B MEN  HEATS  1500 m
RACE: 32    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 70.  TALABOS Attila HUN HUN 2:41.656  
2 (4) 186.  ATAN Metehan TUR TUR 2:41.937  
3 (1) 156.  BIELECKI Jakub POL POL 2:42.614  
4 (7) 12.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 2:44.185  
5 (6) 108.  CECH Danielius LTU LTU 2:48.400  
6 (5) 131.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL 2:52.041  
7 (3) 175.  CSILLAG  Csongor ROU ROU 2:52.234  
RACE: 33    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 67.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 2:29.905  
2 (1) 158.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 2:30.190  
3 (5) 75.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 2:33.898  
4 (6) 11.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR 2:36.248  
5 (2) 146.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 2:46.008  
6 (3) 128.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 3:00.448  
- (7) 2.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT PEN. off track->to B
RACE: 34    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 185.  AKAR Furkan TUR TUR 2:32.886  
2 (5) 69.  SZIGETI Ádám HUN HUN 2:35.908  
3 (1) 80.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 2:45.169  
4 (2) 19.  ZOTEV Kostadin BUL BUL 2:59.231  
5 (6) 145.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 3:05.793  
- (3) 176.  VARGOSKO Jan SVK-SKMA SVK PEN. impeding->to B
RACE: 35    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 68.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN 2:29.741  
2 (1) 95.  KASSENULY Rakhat KAZ KAZ 2:29.850  
3 (5) 24.  KALCHEV Lubomir BUL-ICP BUL 2:30.420  
4 (2) 202.  FEDORENKO Danylo UKR-KHV UKR 2:33.112  
5 (4) 129.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 2:38.755  
6 (6) 160.  ZGRZYWA Marek POL-STOCZ POL 2:44.252  
RACE: 36    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 96.  KHVAN Anton KAZ KAZ 2:35.838  
2 (7) 51.  FAJKUS Radek CZE CZE 2:35.923  
3 (6) 157.  KŁUJSZO Ignacy POL POL 2:36.074  
4 (2) 79.  VÉGI Dániel HUN-MTK HUN 2:38.936  
5 (4) 140.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 2:46.399  
6 (3) 38.  SUMAN Stribor CRO CRO 3:23.903   advanced->to A
- (5) 74.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN PEN. impeding->to B
RACE: 37    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 98.  BERZINS Reinis LAT LAT 2:33.160  
2 (3) 187.  HAN Muhammed Emir TUR TUR 2:33.264  
3 (6) 97.  ZHANISSOV Sanzhar KAZ KAZ 2:34.029  
4 (4) 10.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR 2:39.156  
5 (2) 130.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 2:45.159  
6 (5) 18.  DAPCHEV Petko BUL BUL 2:52.060  
 
JUNIOR B MEN  SEMI-FINAL  1500 m
RACE: 52    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 128.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 2:50.618  
2 (2) 10.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR 2:50.706  
3 (1) 79.  VÉGI Dániel HUN-MTK HUN 2:52.522  
4 (4) 140.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 2:54.135  
5 (5) 18.  DAPCHEV Petko BUL BUL 2:55.940  
6 (3) 146.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 2:56.035  
RACE: 53    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 11.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR 2:33.815  
2 (2) 12.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 2:34.377  
3 (3) 130.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 2:38.912  
4 (5) 131.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL 2:40.958  
5 (6) 175.  CSILLAG  Csongor ROU ROU 2:41.930  
6 (4) 108.  CECH Danielius LTU LTU 2:47.228  
7 (7) 176.  VARGOSKO Jan SVK-SKMA SVK NO TIME finished
RACE: 54    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 202.  FEDORENKO Danylo UKR-KHV UKR 2:33.960  
2 (6) 74.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 2:35.534  
3 (5) 145.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 2:37.963  
4 (4) 19.  ZOTEV Kostadin BUL BUL 2:39.769  
5 (3) 160.  ZGRZYWA Marek POL-STOCZ POL 2:47.426  
6 (7) 2.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 2:47.933  
7 (2) 129.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 3:01.378  
RACE: 55    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 98.  BERZINS Reinis LAT LAT 2:57.725  
2 (3) 187.  HAN Muhammed Emir TUR TUR 2:57.752  
3 (5) 69.  SZIGETI Ádám HUN HUN 2:58.986  
4 (6) 157.  KŁUJSZO Ignacy POL POL 3:00.144  
5 (4) 97.  ZHANISSOV Sanzhar KAZ KAZ 3:05.561   advanced->to A
- (1) 185.  AKAR Furkan TUR TUR PEN. impeding->to C
RACE: 56    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 67.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 2:38.323  
2 (2) 158.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 2:38.490  
3 (4) 96.  KHVAN Anton KAZ KAZ 2:40.123  
4 (3) 75.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 2:40.338  
5 (6) 156.  BIELECKI Jakub POL POL 2:43.177  
6 (5) 51.  FAJKUS Radek CZE CZE NO TIME finished
RACE: 57    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 70.  TALABOS Attila HUN HUN 2:40.472  
2 (5) 186.  ATAN Metehan TUR TUR 2:40.490  
3 (1) 68.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN 2:40.654  
4 (2) 95.  KASSENULY Rakhat KAZ KAZ 2:41.721  
5 (3) 24.  KALCHEV Lubomir BUL-ICP BUL 2:44.483  
6 (7) 38.  SUMAN Stribor CRO CRO 2:45.037  
7 (6) 80.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 2:50.789  
 
JUNIOR B MEN  FINAL  1500 m
RACE: 63    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 108.  CECH Danielius LTU LTU 2:46.719  
2 (5) 129.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 2:49.392  
3 (6) 176.  VARGOSKO Jan SVK-SKMA SVK 2:49.708  
4 (4) 146.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 2:49.914  
5 (2) 2.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 2:50.763  
- (3) 18.  DAPCHEV Petko BUL BUL PEN. impeding
RACE: 64    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 130.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 2:36.100  
2 (6) 79.  VÉGI Dániel HUN-MTK HUN 2:38.057  
3 (3) 131.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL 2:38.309  
4 (7) 140.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 2:40.596  
5 (2) 19.  ZOTEV Kostadin BUL BUL 2:42.529  
6 (5) 160.  ZGRZYWA Marek POL-STOCZ POL 2:48.771  
7 (4) 175.  CSILLAG  Csongor ROU ROU 2:50.864  
RACE: 65    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 12.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 2:42.701  
2 (2) 202.  FEDORENKO Danylo UKR-KHV UKR 2:43.234  
3 (4) 74.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 2:43.907  
4 (5) 145.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 2:48.578  
5 (6) 128.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 2:51.385  
6 (7) 10.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR 2:53.477  
- (1) 11.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR PEN. impeding
RACE: 66    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 185.  AKAR Furkan TUR TUR 2:30.547  
2 (1) 156.  BIELECKI Jakub POL POL 2:33.367  
3 (2) 24.  KALCHEV Lubomir BUL-ICP BUL 2:33.614  
4 (6) 51.  FAJKUS Radek CZE CZE 2:34.877  
5 (3) 38.  SUMAN Stribor CRO CRO 2:35.915  
6 (4) 80.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 2:46.107  
RACE: 67    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 68.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN 2:36.082  
2 (1) 96.  KHVAN Anton KAZ KAZ 2:36.195  
3 (5) 69.  SZIGETI Ádám HUN HUN 2:36.331  
4 (6) 157.  KŁUJSZO Ignacy POL POL 2:36.508  
5 (4) 95.  KASSENULY Rakhat KAZ KAZ 2:38.023  
6 (2) 75.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 2:43.500  
RACE: 68    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 67.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 2:37.726  
2 (4) 186.  ATAN Metehan TUR TUR 2:37.821  
3 (2) 158.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 2:38.711  
4 (7) 97.  ZHANISSOV Sanzhar KAZ KAZ 2:39.276  
5 (3) 70.  TALABOS Attila HUN HUN 2:44.577  
- (5) 98.  BERZINS Reinis LAT LAT PEN. impeding
- (6) 187.  HAN Muhammed Emir TUR TUR PEN. impeding
 
2. Distance 
JUNIOR B MEN  HEATS  500 m
RACE: 85    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 67.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 44.436
2 (3) 51.  FAJKUS Radek CZE CZE 44.646
3 (2) 24.  KALCHEV Lubomir BUL-ICP BUL 44.798
4 (1) 175.  CSILLAG  Csongor ROU ROU 50.660
5 (4) 160.  ZGRZYWA Marek POL-STOCZ POL 53.398
RACE: 86    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 98.  BERZINS Reinis LAT LAT 44.763
2 (5) 157.  KŁUJSZO Ignacy POL POL 44.926
3 (3) 74.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 46.824
4 (1) 130.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 47.013
5 (2) 2.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 50.535
RACE: 87    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 187.  HAN Muhammed Emir TUR TUR 45.317
2 (4) 69.  SZIGETI Ádám HUN HUN 45.414
3 (2) 145.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 46.836
4 (1) 11.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR 47.159
5 (3) 18.  DAPCHEV Petko BUL BUL 51.447
RACE: 88    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 186.  ATAN Metehan TUR TUR 45.459
2 (4) 156.  BIELECKI Jakub POL POL 45.583
3 (2) 38.  SUMAN Stribor CRO CRO 46.438
4 (5) 108.  CECH Danielius LTU LTU 48.220
5 (3) 19.  ZOTEV Kostadin BUL BUL 51.133
RACE: 89    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 70.  TALABOS Attila HUN HUN 45.428
2 (5) 95.  KASSENULY Rakhat KAZ KAZ 46.527
3 (1) 202.  FEDORENKO Danylo UKR-KHV UKR 47.338
4 (3) 79.  VÉGI Dániel HUN-MTK HUN 48.830
5 (2) 146.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL NO TIME finished
RACE: 90    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 97.  ZHANISSOV Sanzhar KAZ KAZ 45.099
2 (1) 75.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 45.530
3 (4) 131.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL 47.753
4 (5) 176.  VARGOSKO Jan SVK-SKMA SVK 48.131
5 (3) 12.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 53.658
RACE: 91    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 68.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN 45.009
2 (4) 96.  KHVAN Anton KAZ KAZ 45.532
3 (2) 128.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 46.425
4 (1) 10.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR NO TIME finished
RACE: 92    HEAT: 8    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 185.  AKAR Furkan TUR TUR 44.194
2 (2) 158.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 44.280
3 (5) 80.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 49.198
4 (1) 129.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 49.541
5 (3) 140.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL NO TIME finished
 
JUNIOR B MEN  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 138    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 145.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 46.341
2 (2) 202.  FEDORENKO Danylo UKR-KHV UKR 46.760
3 (4) 10.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR 46.873
4 (3) 175.  CSILLAG  Csongor ROU ROU 50.349
RACE: 139    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 74.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 46.993
2 (3) 129.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 47.079
3 (4) 2.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 50.418
4 (2) 131.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL NO TIME finished
RACE: 140    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 79.  VÉGI Dániel HUN-MTK HUN 47.229
2 (1) 38.  SUMAN Stribor CRO CRO 47.282
3 (5) 140.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 47.654
4 (3) 80.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 47.731
5 (4) 19.  ZOTEV Kostadin BUL BUL NO TIME finished
RACE: 141    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 128.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 45.984
2 (2) 130.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 46.258
3 (3) 108.  CECH Danielius LTU LTU 48.638
4 (5) 146.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 48.758
5 (4) 18.  DAPCHEV Petko BUL BUL 50.598
RACE: 142    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 24.  KALCHEV Lubomir BUL-ICP BUL 44.756
2 (5) 12.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 46.037
3 (3) 176.  VARGOSKO Jan SVK-SKMA SVK 48.186
4 (2) 11.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR 48.647
5 (4) 160.  ZGRZYWA Marek POL-STOCZ POL 52.384
RACE: 143    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 68.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN 44.606
2 (2) 97.  ZHANISSOV Sanzhar KAZ KAZ 45.130
3 (4) 75.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN NO TIME finished
- (3) 69.  SZIGETI Ádám HUN HUN PEN. impeding->to B
RACE: 144    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 98.  BERZINS Reinis LAT LAT 43.679
2 (3) 187.  HAN Muhammed Emir TUR TUR 44.023
3 (2) 157.  KŁUJSZO Ignacy POL POL 44.254
4 (4) 96.  KHVAN Anton KAZ KAZ NO TIME finished
RACE: 145    HEAT: 8    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 67.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 43.951
2 (3) 70.  TALABOS Attila HUN HUN 44.159
3 (4) 156.  BIELECKI Jakub POL POL 1:00.828  
4 (2) 51.  FAJKUS Radek CZE CZE NO TIME finished
RACE: 146    HEAT: 9    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 185.  AKAR Furkan TUR TUR 43.509
2 (3) 186.  ATAN Metehan TUR TUR 43.750
3 (2) 158.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 43.927
4 (4) 95.  KASSENULY Rakhat KAZ KAZ 43.946
 
JUNIOR B MEN  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 167    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 140.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 48.429
2 (2) 108.  CECH Danielius LTU LTU 48.537
3 (4) 175.  CSILLAG  Csongor ROU ROU 50.254
4 (3) 146.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL NO TIME finished
RACE: 168    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 176.  VARGOSKO Jan SVK-SKMA SVK 47.949
2 (3) 2.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 49.652
3 (4) 18.  DAPCHEV Petko BUL BUL 1:00.896  
4 (2) 11.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR 1:02.959  
RACE: 169    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 10.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR 46.534
2 (5) 131.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL 47.504
3 (2) 80.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 47.651
4 (3) 160.  ZGRZYWA Marek POL-STOCZ POL 51.855
5 (4) 19.  ZOTEV Kostadin BUL BUL 51.924
RACE: 170    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 128.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 45.880
2 (2) 12.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 46.012
3 (5) 38.  SUMAN Stribor CRO CRO 46.731
4 (4) 202.  FEDORENKO Danylo UKR-KHV UKR 47.172
5 (3) 145.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL NO TIME finished
RACE: 171    HEAT: 5    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 24.  KALCHEV Lubomir BUL-ICP BUL 44.987
2 (5) 79.  VÉGI Dániel HUN-MTK HUN 47.113
3 (4) 129.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 47.232
4 (2) 130.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 1:18.748   advanced->to E
5 (3) 74.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN NO TIME finished
RACE: 172    HEAT: 6    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 157.  KŁUJSZO Ignacy POL POL 43.096 addTo.->to B
2 (3) 51.  FAJKUS Radek CZE CZE 44.927
3 (2) 96.  KHVAN Anton KAZ KAZ 45.163
4 (4) 75.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 45.799
RACE: 173    HEAT: 7    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 158.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 44.291
2 (2) 95.  KASSENULY Rakhat KAZ KAZ 44.471
3 (3) 156.  BIELECKI Jakub POL POL 44.693
4 (4) 69.  SZIGETI Ádám HUN HUN 44.758
RACE: 174    HEAT: 8    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 98.  BERZINS Reinis LAT LAT 44.012
2 (2) 67.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 44.248
3 (4) 70.  TALABOS Attila HUN HUN 44.392
- (3) 187.  HAN Muhammed Emir TUR TUR PEN. impeding->to C
RACE: 175    HEAT: 9    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 185.  AKAR Furkan TUR TUR 43.557
2 (3) 68.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN 43.706
3 (2) 186.  ATAN Metehan TUR TUR 44.816
4 (4) 97.  ZHANISSOV Sanzhar KAZ KAZ 44.837
 
JUNIOR B MEN  FINAL  500 m
RACE: 194    HEAT: 1    GROUP: I    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 11.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR 48.289
2 (3) 146.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 48.636
3 (1) 19.  ZOTEV Kostadin BUL BUL NO TIME finished
RACE: 195    HEAT: 2    GROUP: H    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 80.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 49.648
2 (2) 2.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 50.071
3 (3) 175.  CSILLAG  Csongor ROU ROU 50.534
4 (5) 18.  DAPCHEV Petko BUL BUL 51.326
5 (4) 160.  ZGRZYWA Marek POL-STOCZ POL 52.534
RACE: 196    HEAT: 3    GROUP: G    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 10.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR 46.837
2 (2) 131.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL 47.415
3 (3) 176.  VARGOSKO Jan SVK-SKMA SVK 47.560
4 (4) 140.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 48.292
5 (5) 108.  CECH Danielius LTU LTU 51.939
RACE: 197    HEAT: 4    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 202.  FEDORENKO Danylo UKR-KHV UKR 47.826
2 (3) 145.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 47.929
3 (4) 74.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 55.868
4 (2) 129.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 56.020
RACE: 198    HEAT: 5    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 24.  KALCHEV Lubomir BUL-ICP BUL 44.845
2 (2) 128.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 45.589
3 (5) 79.  VÉGI Dániel HUN-MTK HUN 47.976
4 (6) 130.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 48.191
5 (4) 38.  SUMAN Stribor CRO CRO NO TIME finished
- (3) 12.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR PEN. no finish
RACE: 199    HEAT: 6    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 69.  SZIGETI Ádám HUN HUN 45.285
2 (1) 156.  BIELECKI Jakub POL POL 46.152
3 (4) 75.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 58.220
4 (3) 96.  KHVAN Anton KAZ KAZ 58.853
RACE: 200    HEAT: 7    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 158.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 44.301
2 (2) 95.  KASSENULY Rakhat KAZ KAZ 45.042
3 (3) 51.  FAJKUS Radek CZE CZE 47.556
- (4) 187.  HAN Muhammed Emir TUR TUR PEN. false start
RACE: 201    HEAT: 8    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 157.  KŁUJSZO Ignacy POL POL 44.520
2 (1) 70.  TALABOS Attila HUN HUN 45.285
3 (3) 97.  ZHANISSOV Sanzhar KAZ KAZ 45.757
- (2) 186.  ATAN Metehan TUR TUR PEN. impeding
RACE: 202    HEAT: 9    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 185.  AKAR Furkan TUR TUR 43.729
2 (3) 98.  BERZINS Reinis LAT LAT 43.829
3 (4) 67.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 43.923
4 (2) 68.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN 44.106
 
3. Distance 
JUNIOR B MEN  HEATS  1000 m
RACE: 224    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 186.  ATAN Metehan TUR TUR 1:39.396  
2 (4) 12.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 1:40.001  
3 (5) 96.  KHVAN Anton KAZ KAZ 1:40.104  
4 (2) 140.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 1:43.933  
5 (1) 19.  ZOTEV Kostadin BUL BUL NO TIME finished
RACE: 225    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 67.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 1:31.123  
2 (1) 156.  BIELECKI Jakub POL POL 1:31.760  
3 (5) 24.  KALCHEV Lubomir BUL-ICP BUL 1:32.653  
4 (4) 108.  CECH Danielius LTU LTU 1:42.532  
5 (3) 176.  VARGOSKO Jan SVK-SKMA SVK 1:47.256  
RACE: 226    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 98.  BERZINS Reinis LAT LAT 1:38.480  
2 (5) 128.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 1:38.693  
3 (3) 75.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 1:39.386  
4 (4) 11.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR 1:39.586  
5 (2) 160.  ZGRZYWA Marek POL-STOCZ POL 1:49.208  
RACE: 227    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 68.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN 1:32.156  
2 (3) 187.  HAN Muhammed Emir TUR TUR 1:32.459  
3 (4) 130.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 1:37.179  
4 (5) 146.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 1:42.153  
5 (1) 80.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 1:43.012  
RACE: 228    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 185.  AKAR Furkan TUR TUR 1:37.947  
2 (5) 51.  FAJKUS Radek CZE CZE 1:42.015  
3 (4) 38.  SUMAN Stribor CRO CRO 1:42.960  
4 (1) 129.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 1:43.336  
5 (2) 175.  CSILLAG  Csongor ROU ROU 1:55.353  
RACE: 229    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 202.  FEDORENKO Danylo UKR-KHV UKR 1:43.155  
2 (1) 158.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 1:43.849  
3 (4) 131.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL 1:45.012  
4 (2) 95.  KASSENULY Rakhat KAZ KAZ 1:47.648   advanced->to A
5 (5) 2.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 1:50.162  
RACE: 230    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 97.  ZHANISSOV Sanzhar KAZ KAZ 1:51.135  
2 (3) 69.  SZIGETI Ádám HUN HUN 1:51.342  
3 (2) 10.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR 1:52.001  
4 (4) 79.  VÉGI Dániel HUN-MTK HUN 1:53.102  
5 (1) 18.  DAPCHEV Petko BUL BUL NO TIME finished
RACE: 231    HEAT: 8    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 70.  TALABOS Attila HUN HUN 1:37.914  
2 (2) 157.  KŁUJSZO Ignacy POL POL 1:38.121  
3 (4) 145.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 1:42.176  
4 (1) 74.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 1:43.360  
 
JUNIOR B MEN  QUARTER-FINAL  1000 m
RACE: 250    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 11.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR 1:47.219  
2 (4) 10.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR 1:47.302  
3 (2) 80.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 1:49.402  
4 (3) 176.  VARGOSKO Jan SVK-SKMA SVK 1:52.248  
RACE: 251    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 79.  VÉGI Dániel HUN-MTK HUN 1:41.292  
2 (2) 131.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL 1:41.479  
3 (1) 146.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 1:44.965  
4 (3) 160.  ZGRZYWA Marek POL-STOCZ POL 1:47.099  
RACE: 252    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 38.  SUMAN Stribor CRO CRO 1:40.009  
2 (1) 108.  CECH Danielius LTU LTU 1:40.022  
3 (3) 140.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 1:41.546  
4 (5) 18.  DAPCHEV Petko BUL BUL 1:43.557  
5 (4) 2.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 1:46.560  
RACE: 253    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 74.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 1:39.544   addTo.->to D
2 (4) 175.  CSILLAG  Csongor ROU ROU 1:39.662  
3 (2) 129.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 1:40.155  
4 (1) 145.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 1:43.422  
5 (5) 19.  ZOTEV Kostadin BUL BUL 1:43.795  
RACE: 254    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 185.  AKAR Furkan TUR TUR 1:30.453  
2 (2) 98.  BERZINS Reinis LAT LAT 1:30.549  
3 (6) 95.  KASSENULY Rakhat KAZ KAZ 1:34.443  
4 (3) 128.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 1:34.606  
5 (5) 96.  KHVAN Anton KAZ KAZ 1:40.982  
6 (4) 12.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR NO TIME finished
RACE: 255    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 70.  TALABOS Attila HUN HUN 1:51.206  
2 (2) 157.  KŁUJSZO Ignacy POL POL 1:51.236  
3 (5) 51.  FAJKUS Radek CZE CZE 1:51.315  
4 (4) 186.  ATAN Metehan TUR TUR 1:51.357  
5 (3) 75.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 1:53.452  
RACE: 256    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 68.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN 1:33.511  
2 (5) 158.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 1:33.622  
3 (2) 187.  HAN Muhammed Emir TUR TUR 1:33.903  
4 (4) 202.  FEDORENKO Danylo UKR-KHV UKR 1:37.179  
5 (3) 130.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 1:38.391  
RACE: 257    HEAT: 8    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 67.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 1:30.055  
2 (4) 97.  ZHANISSOV Sanzhar KAZ KAZ 1:31.079  
3 (5) 69.  SZIGETI Ádám HUN HUN 1:32.293  
4 (2) 156.  BIELECKI Jakub POL POL 1:36.952  
- (3) 24.  KALCHEV Lubomir BUL-ICP BUL PEN. no finish->to E
 
JUNIOR B MEN  FINAL  1000 m
RACE: 300    HEAT: 1    GROUP: H    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 2.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 1:46.377  
2 (1) 19.  ZOTEV Kostadin BUL BUL 2:07.097  
RACE: 301    HEAT: 2    GROUP: G    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 176.  VARGOSKO Jan SVK-SKMA SVK 1:42.104  
2 (2) 18.  DAPCHEV Petko BUL BUL 1:42.912  
3 (3) 160.  ZGRZYWA Marek POL-STOCZ POL 1:43.376  
- (1) 145.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL PEN. no start
- (4) 80.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN PEN. impeding
RACE: 302    HEAT: 3    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 10.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR 1:37.064  
2 (2) 131.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL 1:38.481  
3 (3) 140.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 1:38.680  
4 (1) 129.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 1:39.028  
5 (4) 146.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 1:40.791  
RACE: 303    HEAT: 4    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 11.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR 1:41.997  
2 (4) 79.  VÉGI Dániel HUN-MTK HUN 1:42.563  
3 (1) 175.  CSILLAG  Csongor ROU ROU 1:43.467  
4 (3) 108.  CECH Danielius LTU LTU 1:54.962  
5 (6) 24.  KALCHEV Lubomir BUL-ICP BUL NO TIME finished
- (2) 38.  SUMAN Stribor CRO CRO PEN. impeding
RACE: 304    HEAT: 5    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 96.  KHVAN Anton KAZ KAZ 1:36.387  
2 (5) 12.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 1:36.686  
3 (6) 74.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 1:37.582  
4 (1) 130.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 1:40.300  
5 (3) 186.  ATAN Metehan TUR TUR NO TIME finished
- (4) 75.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN PEN. no start
RACE: 305    HEAT: 6    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 95.  KASSENULY Rakhat KAZ KAZ 1:42.627  
2 (3) 156.  BIELECKI Jakub POL POL 1:42.989  
3 (2) 128.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 1:43.163  
4 (5) 51.  FAJKUS Radek CZE CZE NO TIME finished
- (4) 202.  FEDORENKO Danylo UKR-KHV UKR PEN. impeding
RACE: 306    HEAT: 7    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 97.  ZHANISSOV Sanzhar KAZ KAZ 1:30.748  
2 (2) 69.  SZIGETI Ádám HUN HUN 1:31.838  
3 (4) 187.  HAN Muhammed Emir TUR TUR 1:43.361  
- (3) 158.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL PEN. impeding
- (5) 157.  KŁUJSZO Ignacy POL POL PEN. impeding
RACE: 307    HEAT: 8    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 185.  AKAR Furkan TUR TUR 1:37.826  
2 (4) 68.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN 1:52.431  
3 (1) 67.  BONTOVICS Balázs HUN HUN NO TIME finished
- (3) 98.  BERZINS Reinis LAT LAT PEN. penalty
- (5) 70.  TALABOS Attila HUN HUN PEN. penalty



ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018


Overall Classification


JUNIOR B MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 185.  AKAR Furkan TUR TUR 14. 1. 1. 68 16
2. 67.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 1. 3. 3. 60 7
3. 68.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN 8. 4. 2. 30 14
4. 98.  BERZINS Reinis LAT LAT 6. 2. 5. 25 13
5. 186.  ATAN Metehan TUR TUR 2. 8. 20. 21 30
6. 97.  ZHANISSOV Sanzhar KAZ KAZ 4. 7. 6. 13 17
7. 158.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 3. 9. 9. 13 21
8. 70.  TALABOS Attila HUN HUN 5. 6. 4. 11 15
9. 157.  KŁUJSZO Ignacy POL POL 11. 5. 10. 5 26
10. 187.  HAN Muhammed Emir TUR TUR 7. 12. 8. 2 27
11. 69.  SZIGETI Ádám HUN HUN 10. 13. 7. 2 30
12. 95.  KASSENULY Rakhat KAZ KAZ 12. 10. 11. 33
13. 96.  KHVAN Anton KAZ KAZ 9. 16. 16. 41
14. 156.  BIELECKI Jakub POL POL 15. 14. 12. 41
15. 51.  FAJKUS Radek CZE CZE 17. 11. 14. 42
16. 75.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 13. 15. 21. 49
17. 128.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 24. 18. 13. 55
18. 202.  FEDORENKO Danylo UKR-KHV UKR 21. 23. 15. 59
19. 24.  KALCHEV Lubomir BUL-ICP BUL 16. 17. 26. 59
20. 12.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 20. 22. 17. 59
21. 74.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 22. 25. 18. 65
22. 38.  SUMAN Stribor CRO CRO 18. 21. 27. 66
23. 130.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 27. 20. 19. 66
24. 79.  VÉGI Dániel HUN-MTK HUN 28. 19. 23. 70
25. 10.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR 25. 27. 28. 80
26. 145.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 23. 24. 37. 84
27. 11.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR 26. 37. 22. 85
28. 131.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL 29. 28. 29. 86
29. 80.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 19. 32. 36. 87
30. 108.  CECH Danielius LTU LTU 34. 31. 25. 90
31. 140.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 30. 30. 30. 90
32. 175.  CSILLAG  Csongor ROU ROU 33. 34. 24. 91
33. 129.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 35. 26. 31. 92
34. 176.  VARGOSKO Jan SVK-SKMA SVK 36. 29. 33. 98
35. 160.  ZGRZYWA Marek POL-STOCZ POL 32. 36. 35. 103
36. 146.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 37. 38. 32. 107
37. 18.  DAPCHEV Petko BUL BUL 39. 35. 34. 108
38. 19.  ZOTEV Kostadin BUL BUL 31. 39. 39. 109
39. 2.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 38. 33. 38. 109