ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  1000 m
RACE: 8    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 27.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 1:53.381  
2 (6) 33.  GYUROV Asen BUL-SCIS BUL 1:55.020  
3 (1) 88.  VÁGFALVI Máté HUN-SZKE HUN 1:56.716  
4 (4) 84.  WU JIA WEI Dávid HUN-MTK HUN 1:56.866  
5 (5) 132.  BIELAWIEC Bartosz POL-JUV POL 2:10.829  
6 (2) 149.  OLAK Jakub POL-ORZEL POL NO TIME finished
RACE: 9    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 52.  POPL Matěj CZE CZE 1:47.805  
2 (3) 54.  VÍZI Boldizsár HUN-DJKSE HUN 1:48.409  
3 (4) 161.  DOŁKOWSKI Jakub POL-UKSGDA POL 1:57.144  
4 (2) 87.  NAGY Imre Ákos HUN-SZKE HUN 1:59.256  
5 (6) 177.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 2:03.059  
6 (1) 148.  KRAUSE Michał POL-ORZEL POL 2:04.969  
RACE: 10    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 133.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL-JUV POL 1:49.128  
2 (1) 26.  DONCHEV Ivan BUL-ICP BUL 1:49.215  
3 (3) 41.  HOŘÁK Jan CZE-BZKP CZE 1:51.774  
4 (4) 53.  KÓKAI Balázs HUN-DJKSE HUN 1:51.836  
5 (6) 205.  MELNYK Volodymyr UKR-KHV UKR 1:57.537  
6 (5) 162.  DOŁKOWSKI Mateusz POL-UKSGDA POL 2:03.876  
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  1000 m
RACE: 19    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 52.  POPL Matěj CZE CZE 1:43.931  
2 (5) 27.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 1:44.016  
3 (4) 26.  DONCHEV Ivan BUL-ICP BUL 1:53.500  
4 (6) 33.  GYUROV Asen BUL-SCIS BUL 2:07.411  
5 (2) 54.  VÍZI Boldizsár HUN-DJKSE HUN 2:10.189  
- (3) 133.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL-JUV POL PEN. impeding
 
2. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  500 m
RACE: 101    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 27.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 49.164
2 (3) 53.  KÓKAI Balázs HUN-DJKSE HUN 50.232
3 (4) 41.  HOŘÁK Jan CZE-BZKP CZE 51.485
4 (2) 149.  OLAK Jakub POL-ORZEL POL 55.745
5 (1) 162.  DOŁKOWSKI Mateusz POL-UKSGDA POL 59.655
RACE: 102    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 33.  GYUROV Asen BUL-SCIS BUL 51.437
2 (4) 54.  VÍZI Boldizsár HUN-DJKSE HUN 51.516
3 (2) 205.  MELNYK Volodymyr UKR-KHV UKR 53.490
4 (3) 87.  NAGY Imre Ákos HUN-SZKE HUN 57.380
RACE: 103    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 52.  POPL Matěj CZE CZE 49.593
2 (2) 132.  BIELAWIEC Bartosz POL-JUV POL 52.513
3 (1) 88.  VÁGFALVI Máté HUN-SZKE HUN 53.950
4 (4) 161.  DOŁKOWSKI Jakub POL-UKSGDA POL 58.269
5 (5) 148.  KRAUSE Michał POL-ORZEL POL 1:00.405  
RACE: 104    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 26.  DONCHEV Ivan BUL-ICP BUL 49.091
2 (3) 133.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL-JUV POL 49.124
3 (1) 84.  WU JIA WEI Dávid HUN-MTK HUN 52.621
4 (2) 177.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 52.790
 
JUNIOR D BOYS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 118    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 26.  DONCHEV Ivan BUL-ICP BUL 48.230
2 (2) 133.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL-JUV POL 48.294
3 (3) 33.  GYUROV Asen BUL-SCIS BUL 50.963
4 (4) 132.  BIELAWIEC Bartosz POL-JUV POL 52.286
RACE: 119    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 27.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 48.796
2 (2) 52.  POPL Matěj CZE CZE 48.851
3 (3) 53.  KÓKAI Balázs HUN-DJKSE HUN 49.436
4 (4) 54.  VÍZI Boldizsár HUN-DJKSE HUN 50.340
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  500 m
RACE: 127    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 26.  DONCHEV Ivan BUL-ICP BUL 48.274
2 (4) 52.  POPL Matěj CZE CZE 48.556
3 (3) 27.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 49.360
4 (2) 133.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL-JUV POL 1:09.272  
 
3. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  777 m
RACE: 284    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 53.  KÓKAI Balázs HUN-DJKSE HUN 1:23.405  
2 (5) 84.  WU JIA WEI Dávid HUN-MTK HUN 1:24.322  
3 (2) 177.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 1:25.933  
4 (1) 148.  KRAUSE Michał POL-ORZEL POL 1:36.425  
5 (3) 26.  DONCHEV Ivan BUL-ICP BUL 1:39.684  
RACE: 285    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 27.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 1:21.781  
2 (1) 54.  VÍZI Boldizsár HUN-DJKSE HUN 1:22.774  
3 (3) 132.  BIELAWIEC Bartosz POL-JUV POL 1:23.074  
4 (4) 87.  NAGY Imre Ákos HUN-SZKE HUN 1:33.679  
RACE: 286    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 133.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL-JUV POL 1:29.835  
2 (3) 33.  GYUROV Asen BUL-SCIS BUL 1:30.993  
3 (4) 205.  MELNYK Volodymyr UKR-KHV UKR 1:31.118  
4 (1) 161.  DOŁKOWSKI Jakub POL-UKSGDA POL 1:37.319  
RACE: 287    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 52.  POPL Matěj CZE CZE 1:23.507  
2 (4) 88.  VÁGFALVI Máté HUN-SZKE HUN 1:25.239  
3 (3) 149.  OLAK Jakub POL-ORZEL POL 1:27.676  
4 (5) 162.  DOŁKOWSKI Mateusz POL-UKSGDA POL 1:33.743  
5 (1) 41.  HOŘÁK Jan CZE-BZKP CZE 1:41.099  
 
JUNIOR D BOYS  SEMI-FINAL  777 m
RACE: 320    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 27.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 1:21.367  
2 (2) 54.  VÍZI Boldizsár HUN-DJKSE HUN 1:22.064  
3 (4) 133.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL-JUV POL 1:22.084  
4 (5) 33.  GYUROV Asen BUL-SCIS BUL 1:22.970  
5 (3) 132.  BIELAWIEC Bartosz POL-JUV POL 1:24.413  
RACE: 321    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 52.  POPL Matěj CZE CZE 1:20.713  
2 (1) 53.  KÓKAI Balázs HUN-DJKSE HUN 1:20.771  
3 (3) 84.  WU JIA WEI Dávid HUN-MTK HUN 1:22.895  
4 (5) 177.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 1:25.556  
5 (4) 88.  VÁGFALVI Máté HUN-SZKE HUN 1:25.666  
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  777 m
RACE: 327    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 133.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL-JUV POL 1:18.630  
2 (2) 53.  KÓKAI Balázs HUN-DJKSE HUN 1:19.384  
3 (4) 54.  VÍZI Boldizsár HUN-DJKSE HUN 1:19.652  
- (1) 52.  POPL Matěj CZE CZE PEN. no finish
- (3) 27.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL PEN. impeding



ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018


Overall Classification


JUNIOR D BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 52.  POPL Matěj CZE CZE 1. 2. 4. 55 7
2. 26.  DONCHEV Ivan BUL-ICP BUL 3. 1. 17. 47 21
3. 133.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL-JUV POL 6. 4. 1. 42 11
4. 27.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 2. 3. 5. 34 10
5. 53.  KÓKAI Balázs HUN-DJKSE HUN 10. 6. 2. 21 18
6. 54.  VÍZI Boldizsár HUN-DJKSE HUN 5. 7. 3. 18 15
7. 33.  GYUROV Asen BUL-SCIS BUL 4. 5. 7. 8 16
8. 84.  WU JIA WEI Dávid HUN-MTK HUN 11. 10. 6. 27
9. 88.  VÁGFALVI Máté HUN-SZKE HUN 8. 12. 9. 29
10. 132.  BIELAWIEC Bartosz POL-JUV POL 15. 8. 10. 33
11. 41.  HOŘÁK Jan CZE-BZKP CZE 7. 9. 18. 34
12. 177.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 14. 13. 8. 35
13. 205.  MELNYK Volodymyr UKR-KHV UKR 13. 11. 12. 36
14. 87.  NAGY Imre Ákos HUN-SZKE HUN 12. 15. 13. 40
15. 161.  DOŁKOWSKI Jakub POL-UKSGDA POL 9. 16. 16. 41
16. 149.  OLAK Jakub POL-ORZEL POL 18. 14. 11. 43
17. 162.  DOŁKOWSKI Mateusz POL-UKSGDA POL 16. 17. 14. 47
18. 148.  KRAUSE Michał POL-ORZEL POL 17. 18. 15. 50