ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR A LADIES  HEATS  1500 m
RACE: 38    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 43.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 2:38.456  
2 (6) 55.  TÚRI Anna HUN HUN 2:38.534  
3 (2) 171.  ALBERT Júlia ROU ROU 2:39.586  
4 (1) 90.  KHAN Yana KAZ KAZ 2:47.802  
5 (4) 76.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 2:48.227  
6 (3) 13.  GYUROVA Kalina BUL BUL 3:01.460  
RACE: 39    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 42.  DOSLÁ Milada CZE CZE 2:52.133  
2 (2) 151.  TOPOLSKA Gabriela POL POL 2:52.277  
3 (4) 208.  UZAKOVA Mariya UKR-KYIV UKR 2:52.744  
4 (6) 4.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR 2:54.303  
5 (1) 110.  WILGA Magdalena POL-AZSO POL 2:58.782  
6 (3) 164.  HENKIEL Patrycja POL-WMKS POL 3:04.192  
 
JUNIOR A LADIES  FINAL  1500 m
RACE: 69    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 90.  KHAN Yana KAZ KAZ 3:10.116  
2 (3) 4.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR 3:10.505  
3 (2) 76.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 3:10.833  
4 (4) 110.  WILGA Magdalena POL-AZSO POL 3:12.590  
5 (6) 164.  HENKIEL Patrycja POL-WMKS POL 3:12.680  
6 (5) 13.  GYUROVA Kalina BUL BUL 3:20.061  
RACE: 70    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 42.  DOSLÁ Milada CZE CZE 2:52.541  
2 (2) 55.  TÚRI Anna HUN HUN 2:53.563  
3 (5) 151.  TOPOLSKA Gabriela POL POL 2:53.701  
4 (1) 43.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 2:53.747  
5 (6) 208.  UZAKOVA Mariya UKR-KYIV UKR 2:53.943  
6 (3) 171.  ALBERT Júlia ROU ROU 3:01.432  
 
2. Distance 
JUNIOR A LADIES  HEATS  500 m
RACE: 147    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 42.  DOSLÁ Milada CZE CZE 47.218
2 (1) 171.  ALBERT Júlia ROU ROU 49.044
3 (3) 90.  KHAN Yana KAZ KAZ 49.365
4 (4) 13.  GYUROVA Kalina BUL BUL 53.807
RACE: 148    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 55.  TÚRI Anna HUN HUN 47.214
2 (1) 208.  UZAKOVA Mariya UKR-KYIV UKR 47.277
3 (3) 4.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR 47.609
4 (4) 164.  HENKIEL Patrycja POL-WMKS POL 49.983
RACE: 149    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 151.  TOPOLSKA Gabriela POL POL 46.896
2 (1) 43.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 47.004
3 (2) 76.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 48.210
4 (4) 110.  WILGA Magdalena POL-AZSO POL 50.472
 
JUNIOR A LADIES  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 176    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 90.  KHAN Yana KAZ KAZ 49.423
2 (2) 164.  HENKIEL Patrycja POL-WMKS POL 49.587
3 (3) 110.  WILGA Magdalena POL-AZSO POL 50.952
4 (4) 13.  GYUROVA Kalina BUL BUL 54.893
RACE: 177    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 42.  DOSLÁ Milada CZE CZE 46.947
2 (1) 55.  TÚRI Anna HUN HUN 47.029
3 (3) 4.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR 48.439
4 (4) 171.  ALBERT Júlia ROU ROU 49.609
RACE: 178    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 151.  TOPOLSKA Gabriela POL POL 47.527
2 (3) 208.  UZAKOVA Mariya UKR-KYIV UKR 47.825
3 (2) 43.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 47.934
4 (4) 76.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 47.984
 
JUNIOR A LADIES  FINAL  500 m
RACE: 203    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 90.  KHAN Yana KAZ KAZ 48.892
2 (2) 164.  HENKIEL Patrycja POL-WMKS POL 49.237
3 (3) 110.  WILGA Magdalena POL-AZSO POL 51.146
4 (4) 13.  GYUROVA Kalina BUL BUL 55.329
RACE: 204    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 43.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 47.650
2 (2) 76.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 48.937
3 (3) 4.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR 49.108
4 (4) 171.  ALBERT Júlia ROU ROU 49.866
RACE: 205    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 42.  DOSLÁ Milada CZE CZE 46.202
2 (2) 55.  TÚRI Anna HUN HUN 46.543
3 (3) 151.  TOPOLSKA Gabriela POL POL 47.396
- (4) 208.  UZAKOVA Mariya UKR-KYIV UKR PEN. impeding
 
3. Distance 
JUNIOR A LADIES  HEATS  1000 m
RACE: 258    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 151.  TOPOLSKA Gabriela POL POL 1:56.140  
2 (4) 43.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 1:56.251  
3 (1) 90.  KHAN Yana KAZ KAZ 1:56.640  
4 (2) 110.  WILGA Magdalena POL-AZSO POL 2:01.777  
RACE: 259    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 55.  TÚRI Anna HUN HUN 1:55.979  
2 (4) 208.  UZAKOVA Mariya UKR-KYIV UKR 1:56.396  
3 (2) 4.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR 1:57.513  
4 (1) 164.  HENKIEL Patrycja POL-WMKS POL 2:07.867  
RACE: 260    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 42.  DOSLÁ Milada CZE CZE 1:43.116  
2 (2) 171.  ALBERT Júlia ROU ROU 1:43.532  
3 (4) 76.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 1:45.640  
4 (1) 13.  GYUROVA Kalina BUL BUL 1:53.498  
 
JUNIOR A LADIES  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 266    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 4.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR 1:57.363   addTo.->to B
2 (3) 110.  WILGA Magdalena POL-AZSO POL 1:59.023  
3 (4) 164.  HENKIEL Patrycja POL-WMKS POL 2:00.528  
4 (1) 13.  GYUROVA Kalina BUL BUL 2:04.664  
RACE: 267    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 151.  TOPOLSKA Gabriela POL POL 1:39.660  
2 (2) 55.  TÚRI Anna HUN HUN 1:39.970  
3 (4) 208.  UZAKOVA Mariya UKR-KYIV UKR 1:40.098  
4 (1) 76.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 1:44.372  
RACE: 268    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 43.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 1:43.899  
2 (2) 171.  ALBERT Júlia ROU ROU 1:46.240  
3 (1) 42.  DOSLÁ Milada CZE CZE 2:26.625  
- (4) 90.  KHAN Yana KAZ KAZ PEN. no finish->to C
 
JUNIOR A LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 308    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 90.  KHAN Yana KAZ KAZ 1:52.774  
2 (1) 110.  WILGA Magdalena POL-AZSO POL 1:53.021  
3 (2) 164.  HENKIEL Patrycja POL-WMKS POL 1:53.151  
4 (3) 13.  GYUROVA Kalina BUL BUL 1:59.693  
RACE: 309    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 42.  DOSLÁ Milada CZE CZE 1:46.915  
2 (1) 208.  UZAKOVA Mariya UKR-KYIV UKR 1:47.015  
3 (4) 4.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR 1:47.642  
4 (2) 76.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 1:49.989  
RACE: 310    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 55.  TÚRI Anna HUN HUN 1:51.383  
2 (1) 151.  TOPOLSKA Gabriela POL POL 1:51.426  
3 (3) 43.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 1:51.536  
4 (4) 171.  ALBERT Júlia ROU ROU 1:52.520  



ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018


Overall Classification


JUNIOR A LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 55.  TÚRI Anna HUN HUN 2. 2. 1. 76 5
2. 42.  DOSLÁ Milada CZE CZE 1. 1. 5. 73 7
3. 151.  TOPOLSKA Gabriela POL POL 3. 3. 2. 47 8
4. 43.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 4. 5. 3. 26 12
5. 208.  UZAKOVA Mariya UKR-KYIV UKR 5. 4. 6. 13 15
6. 171.  ALBERT Júlia ROU ROU 6. 8. 4. 12 18
7. 4.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR 8. 7. 7. 5 22
8. 76.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 9. 6. 8. 4 23
9. 90.  KHAN Yana KAZ KAZ 7. 9. 9. 2 25
10. 110.  WILGA Magdalena POL-AZSO POL 10. 11. 10. 31
11. 164.  HENKIEL Patrycja POL-WMKS POL 11. 10. 11. 32
12. 13.  GYUROVA Kalina BUL BUL 12. 12. 12. 36