ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 5    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 23.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 1:47.241  
2 (4) 78.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:47.484  
3 (1) 47.  HROMASOVÁ Magdalena CZE CZE 1:49.427  
4 (5) 32.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 1:51.822  
5 (6) 105.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:54.573  
6 (3) 115.  WAWER Michalina POL-GIZ POL 1:58.662  
RACE: 6    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 48.  POPLOVA Michaela CZE CZE 1:46.303  
2 (1) 174.  GÁL Sarolta ROU ROU 1:47.905  
3 (3) 143.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 2:00.245  
4 (6) 104.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 2:00.470  
5 (4) 22.  PAVLOVA Bogoslava BUL-ICP BUL 2:00.802  
6 (5) 167.  GĄTARSKA Aleksandra POL-WMKS POL NO TIME finished
RACE: 7    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 85.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:47.964  
2 (5) 21.  CHANCHEVA Adelina BUL-ICP BUL 2:00.552  
3 (2) 114.  BILLER Weronika POL-GIZ POL 2:03.818  
4 (4) 166.  GAJDAMOWICZ Julia POL-WMKS POL 2:25.168  
- (3) 142.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL PEN. off track
- (6) 106.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU PEN. impeding
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 18    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 48.  POPLOVA Michaela CZE CZE 1:47.564  
2 (3) 78.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:47.688  
3 (4) 174.  GÁL Sarolta ROU ROU 1:48.074  
4 (5) 85.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:48.141  
5 (6) 21.  CHANCHEVA Adelina BUL-ICP BUL 1:58.718  
6 (2) 23.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 2:12.438  
 
2. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 97    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 48.  POPLOVA Michaela CZE CZE 51.418
2 (3) 106.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 53.055
3 (4) 143.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 57.371
4 (2) 114.  BILLER Weronika POL-GIZ POL 1:03.041  
5 (1) 167.  GĄTARSKA Aleksandra POL-WMKS POL 1:08.618  
RACE: 98    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 85.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 52.304
2 (4) 105.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 52.425
3 (1) 21.  CHANCHEVA Adelina BUL-ICP BUL 56.048
4 (2) 166.  GAJDAMOWICZ Julia POL-WMKS POL 1:17.736  
RACE: 99    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 174.  GÁL Sarolta ROU ROU 52.742
2 (2) 23.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 52.811
3 (1) 104.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 53.261
4 (3) 115.  WAWER Michalina POL-GIZ POL 55.635
RACE: 100    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 78.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 51.487
2 (2) 47.  HROMASOVÁ Magdalena CZE CZE 51.805
3 (5) 142.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 51.857
4 (3) 32.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 53.965
5 (4) 22.  PAVLOVA Bogoslava BUL-ICP BUL 58.871
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 116    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 48.  POPLOVA Michaela CZE CZE 51.117
2 (3) 174.  GÁL Sarolta ROU ROU 51.421
3 (2) 47.  HROMASOVÁ Magdalena CZE CZE 51.544
4 (4) 106.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 51.630
RACE: 117    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 78.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 51.700
2 (4) 23.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 52.207
3 (2) 85.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 52.886
4 (3) 105.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 53.003
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 126    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 48.  POPLOVA Michaela CZE CZE 50.593
2 (2) 174.  GÁL Sarolta ROU ROU 51.196
3 (3) 78.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 51.253
4 (4) 23.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 51.320
 
3. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  777 m
RACE: 280    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 48.  POPLOVA Michaela CZE CZE 1:23.262  
2 (4) 105.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:27.562  
3 (1) 115.  WAWER Michalina POL-GIZ POL 1:29.993  
4 (2) 143.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 1:32.855  
5 (5) 22.  PAVLOVA Bogoslava BUL-ICP BUL 1:35.041  
RACE: 281    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 78.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:24.346  
2 (4) 47.  HROMASOVÁ Magdalena CZE CZE 1:24.561  
3 (1) 104.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 1:24.823  
4 (3) 166.  GAJDAMOWICZ Julia POL-WMKS POL NO TIME finished
RACE: 282    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 85.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:23.877  
2 (2) 106.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 1:24.011  
3 (4) 23.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 1:24.013  
4 (1) 114.  BILLER Weronika POL-GIZ POL 1:41.499  
RACE: 283    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 174.  GÁL Sarolta ROU ROU 1:22.752  
2 (1) 142.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 1:23.727  
3 (2) 32.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 1:25.690  
4 (5) 21.  CHANCHEVA Adelina BUL-ICP BUL 1:33.922  
5 (3) 167.  GĄTARSKA Aleksandra POL-WMKS POL NO TIME finished
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  777 m
RACE: 318    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 174.  GÁL Sarolta ROU ROU 1:21.011  
2 (3) 23.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 1:21.073  
3 (4) 78.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:21.311  
4 (2) 142.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 1:22.921  
5 (5) 105.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:26.125  
RACE: 319    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 48.  POPLOVA Michaela CZE CZE 1:21.323  
2 (2) 85.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:21.556  
3 (4) 47.  HROMASOVÁ Magdalena CZE CZE 1:21.666  
4 (5) 104.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 1:22.080  
5 (3) 106.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 1:37.241  
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  777 m
RACE: 326    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 48.  POPLOVA Michaela CZE CZE 1:19.341  
2 (1) 174.  GÁL Sarolta ROU ROU 1:19.497  
3 (5) 85.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:19.671  
4 (3) 78.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:19.813  
5 (2) 23.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 1:38.915  



ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018


Overall Classification


JUNIOR D GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 48.  POPLOVA Michaela CZE CZE 1. 1. 1. 102 3
2. 174.  GÁL Sarolta ROU ROU 3. 2. 2. 55 7
3. 78.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 2. 3. 4. 42 9
4. 85.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 4. 5. 3. 21 12
5. 23.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 6. 4. 5. 16 15
6. 21.  CHANCHEVA Adelina BUL-ICP BUL 5. 11. 14. 5 30
7. 47.  HROMASOVÁ Magdalena CZE CZE 7. 6. 6. 19
8. 104.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 11. 10. 8. 29
9. 105.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 13. 8. 10. 31
10. 142.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 17. 9. 7. 33
10. 106.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 17. 7. 9. 33
12. 143.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 8. 12. 13. 33
13. 32.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 10. 13. 11. 34
14. 114.  BILLER Weronika POL-GIZ POL 9. 15. 15. 39
15. 115.  WAWER Michalina POL-GIZ POL 15. 14. 12. 41
16. 166.  GAJDAMOWICZ Julia POL-WMKS POL 12. 16. 16. 44
17. 22.  PAVLOVA Bogoslava BUL-ICP BUL 14. 17. 17. 48
18. 167.  GĄTARSKA Aleksandra POL-WMKS POL 16. 18. 18. 52