ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  1500 m
RACE: 14    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 117.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 2:50.187  
2 (3) 81.  CSIZMADIA Márk HUN-MTK HUN 2:50.923  
3 (5) 83.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 2:52.420  
4 (4) 116.  DĘBOSKI Wojciech POL-GIZ POL 2:54.952  
5 (6) 203.  BERGIN Daniil UKR-KHV UKR 2:56.665  
6 (1) 169.  SYREK Seriusz POL-WMKS POL NO TIME finished
RACE: 15    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 204.  MOSHENSKYI Bohdan UKR-KHV UKR 2:41.208  
2 (3) 82.  IMRE Patrik HUN-MTK HUN 2:44.491  
3 (7) 127.  DĄBROWSKI Filip POL-JUV POL 2:44.815  
4 (4) 25.  NEDYALKOV Ivaylo BUL-ICP BUL 2:47.576  
5 (2) 119.  SAKOWICZ Aleksander POL-GIZ POL 2:47.785  
6 (6) 147.  WIŚNIEWSKI Karol POL-ORZEL POL 3:02.251  
7 (5) 118.  FLIGIEL Jakub POL-GIZ POL 3:09.266  
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  1500 m
RACE: 21    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 204.  MOSHENSKYI Bohdan UKR-KHV UKR 2:35.108  
2 (4) 117.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 2:36.093  
3 (6) 83.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 2:39.236  
4 (3) 127.  DĄBROWSKI Filip POL-JUV POL 2:40.884  
5 (2) 82.  IMRE Patrik HUN-MTK HUN 2:40.943  
6 (5) 81.  CSIZMADIA Márk HUN-MTK HUN 3:30.290  
 
2. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  500 m
RACE: 109    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 127.  DĄBROWSKI Filip POL-JUV POL 50.088
2 (4) 83.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 51.555
3 (3) 116.  DĘBOSKI Wojciech POL-GIZ POL 52.115
4 (2) 203.  BERGIN Daniil UKR-KHV UKR 52.910
RACE: 110    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 117.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 48.516
2 (4) 82.  IMRE Patrik HUN-MTK HUN 48.586
3 (1) 147.  WIŚNIEWSKI Karol POL-ORZEL POL 55.274
4 (3) 25.  NEDYALKOV Ivaylo BUL-ICP BUL NO TIME finished
RACE: 111    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 81.  CSIZMADIA Márk HUN-MTK HUN 49.888
2 (4) 118.  FLIGIEL Jakub POL-GIZ POL 52.395
3 (1) 204.  MOSHENSKYI Bohdan UKR-KHV UKR 56.810
4 (2) 169.  SYREK Seriusz POL-WMKS POL 59.674
5 (3) 119.  SAKOWICZ Aleksander POL-GIZ POL 1:12.048  
 
JUNIOR C BOYS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 122    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 117.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 48.375
2 (2) 82.  IMRE Patrik HUN-MTK HUN 48.929
3 (3) 83.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 50.061
4 (4) 147.  WIŚNIEWSKI Karol POL-ORZEL POL 54.960
RACE: 123    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 127.  DĄBROWSKI Filip POL-JUV POL 50.143
2 (1) 81.  CSIZMADIA Márk HUN-MTK HUN 50.347
3 (4) 118.  FLIGIEL Jakub POL-GIZ POL 52.530
4 (3) 116.  DĘBOSKI Wojciech POL-GIZ POL 56.396
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  500 m
RACE: 129    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 117.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 48.353
2 (3) 127.  DĄBROWSKI Filip POL-JUV POL 48.514
3 (2) 82.  IMRE Patrik HUN-MTK HUN 49.191
- (4) 81.  CSIZMADIA Márk HUN-MTK HUN PEN. impeding
 
3. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  1000 m
RACE: 292    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 204.  MOSHENSKYI Bohdan UKR-KHV UKR 1:42.097  
2 (5) 81.  CSIZMADIA Márk HUN-MTK HUN 1:42.380  
3 (1) 83.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 1:42.806  
4 (3) 118.  FLIGIEL Jakub POL-GIZ POL 1:48.534  
5 (2) 147.  WIŚNIEWSKI Karol POL-ORZEL POL 1:56.287  
6 (6) 169.  SYREK Seriusz POL-WMKS POL NO TIME finished
RACE: 293    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 82.  IMRE Patrik HUN-MTK HUN 1:45.001  
2 (5) 127.  DĄBROWSKI Filip POL-JUV POL 1:45.110  
3 (2) 25.  NEDYALKOV Ivaylo BUL-ICP BUL 1:47.334  
4 (1) 116.  DĘBOSKI Wojciech POL-GIZ POL 1:49.296  
5 (4) 203.  BERGIN Daniil UKR-KHV UKR 1:49.631  
6 (3) 119.  SAKOWICZ Aleksander POL-GIZ POL 1:50.291  
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  1000 m
RACE: 329    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 204.  MOSHENSKYI Bohdan UKR-KHV UKR 1:41.913  
2 (3) 83.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 1:42.874  
3 (4) 82.  IMRE Patrik HUN-MTK HUN 1:43.909  
4 (2) 81.  CSIZMADIA Márk HUN-MTK HUN NO TIME finished
- (5) 127.  DĄBROWSKI Filip POL-JUV POL PEN. impeding



ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018


Overall Classification


JUNIOR C BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 204.  MOSHENSKYI Bohdan UKR-KHV UKR 1. 9. 1. 68 11
2. 117.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 2. 1. 13. 55 16
3. 83.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 3. 5. 2. 34 10
4. 82.  IMRE Patrik HUN-MTK HUN 5. 3. 3. 31 11
5. 127.  DĄBROWSKI Filip POL-JUV POL 4. 2. 5. 29 11
6. 81.  CSIZMADIA Márk HUN-MTK HUN 6. 4. 4. 11 14
7. 116.  DĘBOSKI Wojciech POL-GIZ POL 8. 7. 8. 23
8. 25.  NEDYALKOV Ivaylo BUL-ICP BUL 7. 12. 6. 25
9. 118.  FLIGIEL Jakub POL-GIZ POL 13. 6. 7. 26
10. 147.  WIŚNIEWSKI Karol POL-ORZEL POL 11. 8. 10. 29
11. 203.  BERGIN Daniil UKR-KHV UKR 10. 10. 9. 29
12. 119.  SAKOWICZ Aleksander POL-GIZ POL 9. 13. 11. 33
13. 169.  SYREK Seriusz POL-WMKS POL 12. 11. 12. 35