ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR B LADIES  HEATS  1500 m
RACE: 27    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 180.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 2:43.430  
2 (6) 57.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 2:44.068  
3 (5) 44.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 2:50.785  
4 (4) 134.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 3:00.908  
- (1) 155.  ZYCH Magdalena POL POL PEN. no finish->to B
- (3) 73.  NAGY Netti HUN-JSE HUN PEN. impeding->to B
RACE: 28    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 77.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 2:41.889  
2 (6) 58.  TÓTH Eszter HUN HUN 2:41.941  
3 (4) 154.  ŻAK Wiktoria POL POL 2:41.955  
4 (5) 183.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 2:45.354  
5 (2) 209.  MAKOVETSKA Anna UKR-KYIV UKR 2:46.773  
6 (3) 191.  DUBROVA Uliana UKR-KHV UKR 2:50.004  
7 (7) 141.  RUMAK Zuzanna POL-ORZEL POL 2:54.463  
RACE: 29    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 181.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 2:47.664  
2 (4) 34.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 2:48.418  
3 (5) 120.  DRUMSKA Marta POL-JUV POL 2:48.824  
4 (6) 190.  CHERVENKO Viktoriia UKR-KHV UKR 2:53.799  
5 (2) 152.  ŚLIŻEWSKA Sara POL POL 3:35.488  
6 (3) 72.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN NO TIME finished
RACE: 30    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 111.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 2:44.546  
2 (5) 59.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 2:44.645  
3 (2) 6.  SAMOILAVA Eleanora BLR BLR 2:44.704  
4 (4) 45.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 2:44.716  
5 (6) 172.  PONGRÁCZ VÁKÁR Kriszta ROU ROU 2:51.380  
6 (7) 165.  DOBREŃKO Wiktoria POL-WMKS POL 2:51.673  
7 (3) 192.  KHOCHYNA Sofiia UKR-KHV UKR 2:52.402  
RACE: 31    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 182.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 2:39.449  
2 (1) 153.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 2:39.770  
3 (4) 56.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 2:39.909  
4 (2) 5.  DOMBROVSKAJA Jana BLR BLR 2:40.388  
5 (6) 99.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 2:42.218  
6 (5) 193.  ZARVANSKA Tetiana UKR-KHV UKR 2:45.552  
 
JUNIOR B LADIES  SEMI-FINAL  1500 m
RACE: 47    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (7) 155.  ZYCH Magdalena POL POL 2:48.629  
2 (1) 99.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 2:48.789  
3 (5) 152.  ŚLIŻEWSKA Sara POL POL 2:49.653  
4 (6) 72.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 2:52.176  
5 (2) 193.  ZARVANSKA Tetiana UKR-KHV UKR 2:52.187  
6 (4) 134.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 3:23.181  
- (3) 192.  KHOCHYNA Sofiia UKR-KHV UKR PEN. no finish->to E
RACE: 48    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 190.  CHERVENKO Viktoriia UKR-KHV UKR 2:51.967  
2 (3) 172.  PONGRÁCZ VÁKÁR Kriszta ROU ROU 2:53.466  
3 (7) 73.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 2:54.410  
4 (6) 141.  RUMAK Zuzanna POL-ORZEL POL 2:58.008  
5 (4) 165.  DOBREŃKO Wiktoria POL-WMKS POL 3:00.869  
6 (1) 209.  MAKOVETSKA Anna UKR-KYIV UKR 3:18.490   advanced->to D
- (2) 191.  DUBROVA Uliana UKR-KHV UKR PEN. penalty->to E
RACE: 49    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 180.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 3:10.228  
2 (4) 59.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 3:10.361  
3 (3) 111.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 3:10.419  
4 (1) 5.  DOMBROVSKAJA Jana BLR BLR 3:10.688  
5 (6) 44.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 3:11.716  
6 (5) 34.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 3:11.885  
RACE: 50    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 57.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 2:44.539  
2 (1) 56.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 2:44.691  
3 (2) 77.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 2:47.094  
4 (5) 181.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 2:50.968  
5 (4) 45.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 2:53.017  
6 (6) 120.  DRUMSKA Marta POL-JUV POL 2:54.367  
RACE: 51    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 182.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 2:57.109  
2 (3) 58.  TÓTH Eszter HUN HUN 2:57.380  
3 (2) 153.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 2:57.412  
4 (4) 154.  ŻAK Wiktoria POL POL 2:59.343  
5 (5) 6.  SAMOILAVA Eleanora BLR BLR 3:00.806  
6 (6) 183.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 3:07.973  
 
JUNIOR B LADIES  FINAL  1500 m
RACE: 58    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 193.  ZARVANSKA Tetiana UKR-KHV UKR 2:57.349  
2 (5) 192.  KHOCHYNA Sofiia UKR-KHV UKR 2:58.730  
3 (6) 191.  DUBROVA Uliana UKR-KHV UKR 2:58.746  
4 (2) 141.  RUMAK Zuzanna POL-ORZEL POL 2:58.842  
5 (3) 165.  DOBREŃKO Wiktoria POL-WMKS POL 3:00.631  
6 (4) 134.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 3:28.366  
RACE: 59    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 155.  ZYCH Magdalena POL POL 2:43.503  
2 (2) 99.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 2:44.128  
3 (8) 209.  MAKOVETSKA Anna UKR-KYIV UKR 2:46.421  
4 (5) 72.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 2:46.571  
5 (3) 152.  ŚLIŻEWSKA Sara POL POL 2:48.883  
6 (4) 190.  CHERVENKO Viktoriia UKR-KHV UKR 2:49.503  
7 (7) 73.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 2:50.635  
8 (6) 172.  PONGRÁCZ VÁKÁR Kriszta ROU ROU 2:53.245  
RACE: 60    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 183.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 2:58.242  
2 (6) 34.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 2:58.439  
3 (3) 6.  SAMOILAVA Eleanora BLR BLR 2:58.522  
4 (5) 44.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 2:58.769  
5 (1) 45.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 3:03.075  
6 (2) 120.  DRUMSKA Marta POL-JUV POL 3:04.036  
RACE: 61    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 153.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 2:48.087  
2 (4) 154.  ŻAK Wiktoria POL POL 2:48.218  
3 (2) 181.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 2:57.795  
4 (1) 77.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 3:28.970  
- (5) 111.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL PEN. impeding
- (6) 5.  DOMBROVSKAJA Jana BLR BLR PEN. impeding
RACE: 62    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 182.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 2:37.289  
2 (1) 57.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 2:37.373  
3 (2) 56.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 2:37.534  
4 (5) 180.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 2:38.856  
5 (4) 58.  TÓTH Eszter HUN HUN 2:46.200  
6 (6) 59.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 3:01.038  
 
2. Distance 
JUNIOR B LADIES  HEATS  500 m
RACE: 78    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 57.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 47.750
2 (5) 44.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 48.828
3 (1) 193.  ZARVANSKA Tetiana UKR-KHV UKR 52.208
4 (4) 165.  DOBREŃKO Wiktoria POL-WMKS POL 52.321
5 (3) 183.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK NO TIME finished
RACE: 79    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 155.  ZYCH Magdalena POL POL 46.381
2 (2) 58.  TÓTH Eszter HUN HUN 47.948
3 (1) 77.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 48.169
4 (4) 73.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 50.393
RACE: 80    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 180.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 47.009
2 (3) 111.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 47.120
3 (4) 152.  ŚLIŻEWSKA Sara POL POL 47.389
4 (5) 120.  DRUMSKA Marta POL-JUV POL 50.337
5 (2) 134.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 52.902
RACE: 81    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 56.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 49.213
2 (2) 5.  DOMBROVSKAJA Jana BLR BLR 49.272
3 (4) 45.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 49.444
4 (5) 191.  DUBROVA Uliana UKR-KHV UKR 51.026
5 (1) 172.  PONGRÁCZ VÁKÁR Kriszta ROU ROU 52.077
RACE: 82    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 154.  ŻAK Wiktoria POL POL 47.835
2 (2) 59.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 47.930
3 (3) 99.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 48.279
4 (4) 190.  CHERVENKO Viktoriia UKR-KHV UKR 51.974
RACE: 83    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 153.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 48.012
2 (3) 181.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 49.890
3 (4) 72.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 50.008
4 (2) 209.  MAKOVETSKA Anna UKR-KYIV UKR 50.731
RACE: 84    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 182.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 46.749
2 (3) 6.  SAMOILAVA Eleanora BLR BLR 49.377
3 (2) 34.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 50.322
4 (4) 141.  RUMAK Zuzanna POL-ORZEL POL 51.113
5 (5) 192.  KHOCHYNA Sofiia UKR-KHV UKR 52.121
 
JUNIOR B LADIES  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 130    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 34.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 49.909
2 (2) 172.  PONGRÁCZ VÁKÁR Kriszta ROU ROU 51.427
3 (4) 165.  DOBREŃKO Wiktoria POL-WMKS POL NO TIME finished
- (3) 193.  ZARVANSKA Tetiana UKR-KHV UKR PEN. impeding->to F
RACE: 131    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 120.  DRUMSKA Marta POL-JUV POL 50.279
2 (1) 72.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 50.614
3 (3) 190.  CHERVENKO Viktoriia UKR-KHV UKR 51.239
4 (4) 192.  KHOCHYNA Sofiia UKR-KHV UKR NO TIME finished
RACE: 132    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 45.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 49.072
2 (4) 134.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 53.747
3 (3) 141.  RUMAK Zuzanna POL-ORZEL POL NO TIME finished adv.->to C
- (2) 73.  NAGY Netti HUN-JSE HUN PEN. impeding->to F
RACE: 133    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 99.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 48.299
2 (4) 183.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 48.349
3 (3) 191.  DUBROVA Uliana UKR-KHV UKR 49.773
4 (2) 209.  MAKOVETSKA Anna UKR-KYIV UKR 49.908
RACE: 134    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 154.  ŻAK Wiktoria POL POL 47.256
2 (1) 57.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 47.410
3 (3) 5.  DOMBROVSKAJA Jana BLR BLR 47.484
4 (4) 6.  SAMOILAVA Eleanora BLR BLR 47.888
RACE: 135    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 180.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 46.900
2 (2) 153.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 46.927
3 (3) 44.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 48.864
4 (4) 181.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 49.509
RACE: 136    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 182.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 46.631
2 (3) 58.  TÓTH Eszter HUN HUN 48.033
3 (4) 56.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 52.178
4 (2) 152.  ŚLIŻEWSKA Sara POL POL NO TIME finished
RACE: 137    HEAT: 8    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 155.  ZYCH Magdalena POL POL 45.924
2 (2) 111.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 47.784
3 (4) 77.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 48.126
4 (3) 59.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 48.931
 
JUNIOR B LADIES  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 161    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 183.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 49.413
2 (2) 45.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 50.173
3 (6) 141.  RUMAK Zuzanna POL-ORZEL POL 51.006
4 (4) 190.  CHERVENKO Viktoriia UKR-KHV UKR 51.812
5 (5) 172.  PONGRÁCZ VÁKÁR Kriszta ROU ROU 52.614
6 (3) 34.  IVANDIĆ Maja CRO CRO NO TIME finished
RACE: 162    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 99.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 49.241 addTo.->to D
2 (2) 191.  DUBROVA Uliana UKR-KHV UKR 51.048
3 (3) 120.  DRUMSKA Marta POL-JUV POL 51.324
4 (4) 72.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 51.442
5 (5) 134.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 53.141
RACE: 163    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 5.  DOMBROVSKAJA Jana BLR BLR 48.642 addTo.->to B
2 (3) 59.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 48.806
3 (2) 44.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 48.882
4 (4) 181.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 49.793
RACE: 164    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 77.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 48.754
2 (1) 6.  SAMOILAVA Eleanora BLR BLR 49.854
3 (4) 152.  ŚLIŻEWSKA Sara POL POL NO TIME finished adv.->to C
- (3) 56.  DOBRÁN Fanni HUN HUN PEN. impeding->to E
RACE: 165    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 182.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 46.800
2 (3) 57.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 48.357
3 (4) 111.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 48.810
- (2) 180.  FILIPOVA Lucia SVK SVK PEN. impeding->to C
RACE: 166    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 155.  ZYCH Magdalena POL POL 46.481
2 (3) 154.  ŻAK Wiktoria POL POL 47.139
3 (4) 58.  TÓTH Eszter HUN HUN 47.226
4 (2) 153.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 47.249
 
JUNIOR B LADIES  FINAL  500 m
RACE: 187    HEAT: 1    GROUP: G    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 209.  MAKOVETSKA Anna UKR-KYIV UKR 50.720
2 (3) 192.  KHOCHYNA Sofiia UKR-KHV UKR 50.838
3 (4) 73.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 50.922
4 (5) 193.  ZARVANSKA Tetiana UKR-KHV UKR 52.779
- (2) 165.  DOBREŃKO Wiktoria POL-WMKS POL PEN. equipment
RACE: 188    HEAT: 2    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 141.  RUMAK Zuzanna POL-ORZEL POL 50.747
2 (4) 172.  PONGRÁCZ VÁKÁR Kriszta ROU ROU 51.613
3 (3) 190.  CHERVENKO Viktoriia UKR-KHV UKR 51.691
4 (6) 34.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 1:04.825  
5 (5) 134.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 1:08.057  
6 (2) 72.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 1:10.057  
RACE: 189    HEAT: 3    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 183.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 48.939
2 (2) 45.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 49.121
3 (5) 56.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 49.323
4 (3) 191.  DUBROVA Uliana UKR-KHV UKR 50.432
5 (4) 120.  DRUMSKA Marta POL-JUV POL 53.511
RACE: 190    HEAT: 4    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 181.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 49.431
2 (1) 44.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 49.665
3 (3) 99.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:03.042  
- (4) 152.  ŚLIŻEWSKA Sara POL POL PEN. impeding
RACE: 191    HEAT: 5    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 180.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 48.280
2 (1) 77.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 48.452
3 (2) 59.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 48.831
4 (3) 6.  SAMOILAVA Eleanora BLR BLR 48.908
RACE: 192    HEAT: 6    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 58.  TÓTH Eszter HUN HUN 48.979
2 (2) 153.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 49.079
3 (4) 5.  DOMBROVSKAJA Jana BLR BLR 49.866
4 (3) 111.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 1:05.520  
RACE: 193    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 182.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 46.734
2 (1) 155.  ZYCH Magdalena POL POL 46.911
3 (4) 57.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 47.527
4 (3) 154.  ŻAK Wiktoria POL POL 47.647
 
3. Distance 
JUNIOR B LADIES  HEATS  1000 m
RACE: 217    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 180.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:37.847  
2 (2) 153.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 1:37.959  
3 (1) 120.  DRUMSKA Marta POL-JUV POL 1:44.883  
4 (4) 190.  CHERVENKO Viktoriia UKR-KHV UKR 1:45.053  
RACE: 218    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 182.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 1:46.992  
2 (2) 6.  SAMOILAVA Eleanora BLR BLR 1:47.568  
3 (1) 44.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 1:48.059  
4 (3) 192.  KHOCHYNA Sofiia UKR-KHV UKR 1:51.971  
5 (4) 73.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 1:53.369  
RACE: 219    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 155.  ZYCH Magdalena POL POL 1:36.002  
2 (2) 77.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1:39.670  
3 (5) 183.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 1:42.538  
4 (1) 172.  PONGRÁCZ VÁKÁR Kriszta ROU ROU 1:48.452  
- (4) 193.  ZARVANSKA Tetiana UKR-KHV UKR PEN. no start
RACE: 220    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 111.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 1:57.909  
2 (3) 56.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 1:58.137  
3 (1) 99.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:58.901  
4 (5) 72.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 2:00.649  
- (2) 165.  DOBREŃKO Wiktoria POL-WMKS POL PEN. no start
RACE: 221    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 58.  TÓTH Eszter HUN HUN 1:39.982  
2 (3) 5.  DOMBROVSKAJA Jana BLR BLR 1:40.123  
3 (4) 152.  ŚLIŻEWSKA Sara POL POL 1:41.827  
4 (2) 209.  MAKOVETSKA Anna UKR-KYIV UKR 1:45.981  
RACE: 222    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 154.  ŻAK Wiktoria POL POL 1:44.147  
2 (1) 59.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 1:44.303  
3 (4) 34.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 1:44.646  
4 (2) 191.  DUBROVA Uliana UKR-KHV UKR 1:46.321  
RACE: 223    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 57.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 1:40.487  
2 (2) 45.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 1:41.313  
3 (1) 181.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 1:41.983  
4 (4) 141.  RUMAK Zuzanna POL-ORZEL POL 1:48.264  
5 (3) 134.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 1:49.113  
 
JUNIOR B LADIES  QUARTER-FINAL  1000 m
RACE: 244    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 209.  MAKOVETSKA Anna UKR-KYIV UKR 1:50.283   addTo.->to D
2 (5) 73.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 1:50.569  
3 (1) 190.  CHERVENKO Viktoriia UKR-KHV UKR 1:50.703  
4 (4) 192.  KHOCHYNA Sofiia UKR-KHV UKR 1:51.752  
5 (3) 172.  PONGRÁCZ VÁKÁR Kriszta ROU ROU 1:51.787  
RACE: 245    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 99.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:44.498   addTo.->to D
2 (1) 191.  DUBROVA Uliana UKR-KHV UKR 1:46.686  
3 (2) 141.  RUMAK Zuzanna POL-ORZEL POL 1:46.846  
4 (5) 72.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 1:47.075  
5 (3) 134.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 1:54.117  
RACE: 246    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 57.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 1:38.749  
2 (2) 154.  ŻAK Wiktoria POL POL 1:39.236  
3 (4) 6.  SAMOILAVA Eleanora BLR BLR 1:39.854  
4 (5) 44.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 1:41.089  
5 (3) 59.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 1:44.055  
RACE: 247    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 182.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 1:39.767  
2 (1) 58.  TÓTH Eszter HUN HUN 1:39.881  
3 (5) 56.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 1:41.105  
4 (2) 45.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 1:42.547  
5 (3) 120.  DRUMSKA Marta POL-JUV POL 1:48.045  
RACE: 248    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 180.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:47.958  
2 (5) 111.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 1:49.247  
3 (4) 34.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 1:50.615  
4 (3) 152.  ŚLIŻEWSKA Sara POL POL NO TIME finished adv.->to B
- (2) 5.  DOMBROVSKAJA Jana BLR BLR PEN. impeding->to E
RACE: 249    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 155.  ZYCH Magdalena POL POL 1:36.149  
2 (2) 153.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 1:39.171  
3 (5) 183.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 1:42.996  
4 (4) 181.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 1:47.286  
- (3) 77.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN PEN. impeding->to E
 
JUNIOR B LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 294    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 172.  PONGRÁCZ VÁKÁR Kriszta ROU ROU 1:46.897  
2 (2) 190.  CHERVENKO Viktoriia UKR-KHV UKR 1:46.988  
3 (3) 192.  KHOCHYNA Sofiia UKR-KHV UKR 1:47.106  
4 (1) 72.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 1:47.159  
5 (5) 134.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL NO TIME finished
RACE: 295    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 77.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1:49.428  
2 (5) 5.  DOMBROVSKAJA Jana BLR BLR 1:49.772  
3 (1) 191.  DUBROVA Uliana UKR-KHV UKR 1:51.122  
4 (2) 141.  RUMAK Zuzanna POL-ORZEL POL 1:51.596  
5 (3) 73.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 1:54.141  
RACE: 296    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 59.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 1:39.799  
2 (3) 99.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:39.955  
3 (2) 120.  DRUMSKA Marta POL-JUV POL 1:41.033  
4 (4) 209.  MAKOVETSKA Anna UKR-KYIV UKR 1:43.858  
RACE: 297    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 183.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 1:56.970  
2 (2) 45.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 1:57.385  
3 (1) 44.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 1:57.513  
4 (4) 181.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 1:57.519  
5 (5) 34.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 1:57.783  
RACE: 298    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 58.  TÓTH Eszter HUN HUN 1:43.947  
2 (1) 154.  ŻAK Wiktoria POL POL 1:44.181  
3 (2) 6.  SAMOILAVA Eleanora BLR BLR 1:45.052  
4 (6) 152.  ŚLIŻEWSKA Sara POL POL 1:45.368  
5 (5) 111.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 1:46.518  
6 (4) 56.  DOBRÁN Fanni HUN HUN NO TIME finished
RACE: 299    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 182.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 1:40.615  
2 (2) 57.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 1:40.731  
3 (1) 155.  ZYCH Magdalena POL POL 1:41.173  
4 (3) 153.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 1:41.213  
5 (5) 180.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:46.382  



ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018


Overall Classification


JUNIOR B LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 182.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 1. 1. 1. 102 3
2. 57.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 2. 3. 2. 55 7
3. 155.  ZYCH Magdalena POL POL 19. 2. 3. 34 24
4. 58.  TÓTH Eszter HUN HUN 5. 5. 6. 13 16
5. 153.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 7. 6. 4. 13 17
6. 180.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 4. 9. 5. 13 18
7. 56.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 3. 19. 11. 13 33
8. 154.  ŻAK Wiktoria POL POL 8. 4. 7. 11 19
9. 59.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 6. 11. 17. 3 34
10. 5.  DOMBROVSKAJA Jana BLR BLR 12. 7. 22. 2 41
11. 111.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 11. 8. 10. 1 29
12. 6.  SAMOILAVA Eleanora BLR BLR 15. 12. 8. 1 35
13. 181.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 9. 13. 15. 37
14. 77.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 10. 10. 21. 41
15. 183.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 13. 17. 12. 42
16. 44.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 16. 14. 14. 44
17. 152.  ŚLIŻEWSKA Sara POL POL 23. 16. 9. 48
18. 45.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 17. 18. 13. 48
19. 99.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 20. 15. 18. 53
20. 34.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 14. 25. 16. 55
21. 120.  DRUMSKA Marta POL-JUV POL 18. 21. 19. 58
22. 209.  MAKOVETSKA Anna UKR-KYIV UKR 21. 28. 20. 69
23. 191.  DUBROVA Uliana UKR-KHV UKR 29. 20. 23. 72
24. 172.  PONGRÁCZ VÁKÁR Kriszta ROU ROU 26. 23. 26. 75
25. 190.  CHERVENKO Viktoriia UKR-KHV UKR 24. 24. 27. 75
26. 141.  RUMAK Zuzanna POL-ORZEL POL 30. 22. 24. 76
27. 72.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 22. 27. 29. 78
28. 73.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 25. 30. 25. 80
29. 192.  KHOCHYNA Sofiia UKR-KHV UKR 28. 29. 28. 85
30. 134.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 32. 26. 30. 88
31. 193.  ZARVANSKA Tetiana UKR-KHV UKR 27. 31. 31. 89
32. 165.  DOBREŃKO Wiktoria POL-WMKS POL 31. 32. 31. 94