ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR E BOYS  HEATS  500 m
RACE: 3    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 71.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 55.838
2 (6) 30.  MAXIMOV Presiyan BUL-ICP BUL 58.614
3 (1) 170.  GÓRNICKI Piotr POL-WMKS POL 58.900
4 (3) 28.  CHANCHEV Adrian BUL-ICP BUL 59.491
5 (5) 178.  ĎURIŠKA Matúš SVK-STEZ SVK 1:02.154  
6 (2) 89.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 1:03.434  
RACE: 4    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 31.  TOSKOV Nikolas BUL-ICP BUL 57.514
2 (5) 179.  VASTUSKO Alexej SVK-STEZ SVK 59.714
3 (2) 29.  KASHAPOV Eldar BUL-ICP BUL 1:00.078  
4 (4) 109.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 1:02.830  
5 (3) 150.  HRYNIEWICZ Tymon POL-ORZEL POL 1:06.335  
 
JUNIOR E BOYS  FINAL  500 m
RACE: 17    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 71.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 55.048
2 (2) 31.  TOSKOV Nikolas BUL-ICP BUL 56.646
3 (4) 170.  GÓRNICKI Piotr POL-WMKS POL 58.555
4 (5) 179.  VASTUSKO Alexej SVK-STEZ SVK 59.288
5 (6) 29.  KASHAPOV Eldar BUL-ICP BUL 1:02.286  
6 (3) 30.  MAXIMOV Presiyan BUL-ICP BUL 1:06.848  
 
2. Distance 
JUNIOR E BOYS  HEATS  222 m
RACE: 114    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 71.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 26.349
2 (1) 28.  CHANCHEV Adrian BUL-ICP BUL 27.491
3 (2) 29.  KASHAPOV Eldar BUL-ICP BUL 27.526
4 (3) 179.  VASTUSKO Alexej SVK-STEZ SVK 28.037
5 (4) 150.  HRYNIEWICZ Tymon POL-ORZEL POL 30.661
RACE: 115    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 109.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 26.178
2 (5) 31.  TOSKOV Nikolas BUL-ICP BUL 26.397
3 (2) 178.  ĎURIŠKA Matúš SVK-STEZ SVK 26.721
4 (3) 30.  MAXIMOV Presiyan BUL-ICP BUL 27.256
5 (6) 170.  GÓRNICKI Piotr POL-WMKS POL 28.707
6 (4) 89.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 28.772
 
JUNIOR E BOYS  FINAL  222 m
RACE: 125    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 71.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 24.949
2 (1) 109.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 25.849
3 (3) 31.  TOSKOV Nikolas BUL-ICP BUL 26.512
4 (4) 28.  CHANCHEV Adrian BUL-ICP BUL 27.948
 
3. Distance 
JUNIOR E BOYS  HEATS  333 m
RACE: 278    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 71.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 36.723
2 (1) 178.  ĎURIŠKA Matúš SVK-STEZ SVK 37.801
3 (2) 30.  MAXIMOV Presiyan BUL-ICP BUL 39.643
4 (5) 28.  CHANCHEV Adrian BUL-ICP BUL 39.788
5 (4) 170.  GÓRNICKI Piotr POL-WMKS POL 41.210
RACE: 279    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 109.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 38.142
2 (2) 31.  TOSKOV Nikolas BUL-ICP BUL 44.324
3 (1) 150.  HRYNIEWICZ Tymon POL-ORZEL POL 45.217
4 (3) 29.  KASHAPOV Eldar BUL-ICP BUL 51.143
5 (6) 179.  VASTUSKO Alexej SVK-STEZ SVK 1:11.514  
- (4) 89.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN PEN. false start
 
JUNIOR E BOYS  FINAL  333 m
RACE: 325    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 71.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 36.525
2 (5) 31.  TOSKOV Nikolas BUL-ICP BUL 37.495
3 (3) 109.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 37.657
4 (2) 178.  ĎURIŠKA Matúš SVK-STEZ SVK 37.911
5 (4) 30.  MAXIMOV Presiyan BUL-ICP BUL 47.988



ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018


Overall Classification


JUNIOR E BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 71.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 1. 1. 1. 102 3
2. 31.  TOSKOV Nikolas BUL-ICP BUL 2. 3. 2. 55 7
3. 109.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 8. 2. 3. 34 13
4. 170.  GÓRNICKI Piotr POL-WMKS POL 3. 9. 9. 13 21
5. 178.  ĎURIŠKA Matúš SVK-STEZ SVK 9. 5. 4. 8 18
6. 28.  CHANCHEV Adrian BUL-ICP BUL 7. 4. 7. 8 18
7. 30.  MAXIMOV Presiyan BUL-ICP BUL 6. 7. 5. 8 18
8. 179.  VASTUSKO Alexej SVK-STEZ SVK 4. 8. 10. 8 22
9. 29.  KASHAPOV Eldar BUL-ICP BUL 5. 6. 8. 5 19
10. 150.  HRYNIEWICZ Tymon POL-ORZEL POL 10. 10. 6. 26
11. 89.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 11. 11. 11. 33