ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1500 m
RACE: 11    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 91.  YERMEK Malika KAZ KAZ 2:48.401  
2 (6) 101.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 2:48.617  
3 (3) 173.  ALBERT Katalin ROU ROU 2:48.679  
4 (7) 163.  DOBOSZ Maria POL-UKSGM POL 2:49.934  
5 (4) 195.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 2:52.731  
6 (5) 121.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-JUV POL 2:53.321  
7 (2) 136.  MAZUR Emma POL-MOSIR POL 2:53.610  
RACE: 12    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 60.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 2:43.847  
2 (4) 100.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 2:45.989  
3 (5) 122.  MAJEWSKA Ada POL-JUV POL 2:47.511  
4 (6) 196.  STARCHENKO Mariia UKR-KHV UKR 2:50.348  
5 (1) 46.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 2:54.037  
6 (2) 135.  CARBONE Adrianna POL-MOSIR POL NO TIME finished
RACE: 13    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 61.  SOMODI Maja HUN HUN 2:42.772  
2 (2) 194.  REPETSKA Svitlana UKR-KHV UKR 2:47.491  
3 (3) 137.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 2:53.430  
4 (5) 124.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 3:11.160  
- (1) 159.  KRUTYSZA Julia POL-STOCZ POL PEN. false start
- (4) 102.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT PEN. false start
- (7) 123.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL PEN. no finish
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1500 m
RACE: 20    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 61.  SOMODI Maja HUN HUN 2:35.788  
2 (2) 60.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 2:35.985  
3 (6) 101.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 2:37.123  
4 (5) 91.  YERMEK Malika KAZ KAZ 2:37.519  
5 (3) 100.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 2:38.971  
6 (4) 194.  REPETSKA Svitlana UKR-KHV UKR 2:44.282  
 
2. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 105    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 60.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 48.714
2 (4) 163.  DOBOSZ Maria POL-UKSGM POL 48.967
3 (5) 122.  MAJEWSKA Ada POL-JUV POL 50.388
4 (1) 195.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 50.467
5 (3) 136.  MAZUR Emma POL-MOSIR POL 52.456
RACE: 106    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 91.  YERMEK Malika KAZ KAZ 49.976
2 (2) 196.  STARCHENKO Mariia UKR-KHV UKR 53.287
3 (1) 46.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 1:05.068   advanced
4 (4) 123.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 1:17.818  
- (5) 100.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT PEN. impeding
RACE: 107    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 124.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 51.290
2 (3) 194.  REPETSKA Svitlana UKR-KHV UKR 52.066
3 (5) 135.  CARBONE Adrianna POL-MOSIR POL 55.950
4 (1) 101.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:01.834   advanced
- (2) 159.  KRUTYSZA Julia POL-STOCZ POL PEN. impeding
RACE: 108    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 102.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 50.375
2 (4) 61.  SOMODI Maja HUN HUN 50.503
3 (3) 121.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-JUV POL 50.587
4 (5) 173.  ALBERT Katalin ROU ROU 51.632
5 (2) 137.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 52.176
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 120    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 91.  YERMEK Malika KAZ KAZ 48.934
2 (3) 61.  SOMODI Maja HUN HUN 49.064
3 (2) 102.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 49.271
4 (5) 101.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 49.737
5 (4) 194.  REPETSKA Svitlana UKR-KHV UKR 50.865
RACE: 121    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 60.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 48.625
2 (2) 163.  DOBOSZ Maria POL-UKSGM POL 49.622
3 (3) 124.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 51.344
4 (4) 196.  STARCHENKO Mariia UKR-KHV UKR 52.221
5 (5) 46.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 53.291
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 128    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 91.  YERMEK Malika KAZ KAZ 48.666
2 (3) 61.  SOMODI Maja HUN HUN 48.725
3 (4) 163.  DOBOSZ Maria POL-UKSGM POL 48.930
4 (1) 60.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 1:33.288  
 
3. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 288    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 60.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 1:41.924  
2 (1) 121.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-JUV POL 1:44.187  
3 (5) 100.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 1:44.216  
4 (4) 136.  MAZUR Emma POL-MOSIR POL 1:48.092  
- (3) 196.  STARCHENKO Mariia UKR-KHV UKR PEN. off track
RACE: 289    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 61.  SOMODI Maja HUN HUN 1:40.068  
2 (1) 102.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:41.051  
3 (4) 195.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 1:45.281  
4 (2) 135.  CARBONE Adrianna POL-MOSIR POL 1:57.507  
5 (3) 124.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL NO TIME finished
RACE: 290    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 91.  YERMEK Malika KAZ KAZ 1:43.830  
2 (4) 159.  KRUTYSZA Julia POL-STOCZ POL 1:45.226  
3 (3) 122.  MAJEWSKA Ada POL-JUV POL 1:45.292  
4 (2) 137.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 1:51.304  
5 (5) 194.  REPETSKA Svitlana UKR-KHV UKR NO TIME finished
RACE: 291    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 101.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:42.363  
2 (4) 173.  ALBERT Katalin ROU ROU 1:42.722  
3 (1) 163.  DOBOSZ Maria POL-UKSGM POL 1:43.483  
4 (3) 46.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 1:52.375  
5 (2) 123.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 2:12.487  
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 322    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 61.  SOMODI Maja HUN HUN 1:39.166  
2 (2) 102.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:40.502  
3 (4) 91.  YERMEK Malika KAZ KAZ 1:40.516  
4 (3) 163.  DOBOSZ Maria POL-UKSGM POL 1:40.698  
5 (5) 159.  KRUTYSZA Julia POL-STOCZ POL 1:40.771  
RACE: 323    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 60.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 1:41.094  
2 (2) 101.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:41.720  
3 (3) 173.  ALBERT Katalin ROU ROU 1:42.219  
4 (5) 100.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 1:45.618  
5 (4) 121.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-JUV POL 1:51.016  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 328    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 61.  SOMODI Maja HUN HUN 1:37.541  
2 (4) 60.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 1:38.255  
3 (3) 91.  YERMEK Malika KAZ KAZ 1:38.394  
4 (2) 102.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:39.821  
5 (5) 101.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:41.926  



ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018


Overall Classification


JUNIOR C GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 61.  SOMODI Maja HUN HUN 1. 2. 1. 89 4
2. 91.  YERMEK Malika KAZ KAZ 4. 1. 3. 55 8
3. 60.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 2. 4. 2. 50 8
4. 101.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 3. 8. 5. 18 16
5. 163.  DOBOSZ Maria POL-UKSGM POL 10. 3. 7. 13 20
6. 102.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 18. 5. 4. 8 27
7. 100.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 5. 19. 8. 5 32
8. 194.  REPETSKA Svitlana UKR-KHV UKR 6. 9. 18. 3 33
9. 173.  ALBERT Katalin ROU ROU 8. 15. 6. 29
10. 122.  MAJEWSKA Ada POL-JUV POL 7. 11. 12. 30
11. 124.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 12. 6. 18. 36
12. 121.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-JUV POL 15. 12. 10. 37
13. 196.  STARCHENKO Mariia UKR-KHV UKR 11. 7. 20. 38
14. 195.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 13. 14. 11. 38
15. 46.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 14. 10. 15. 39
16. 137.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 9. 17. 14. 40
17. 135.  CARBONE Adrianna POL-MOSIR POL 16. 13. 16. 45
18. 159.  KRUTYSZA Julia POL-STOCZ POL 18. 19. 9. 46
19. 136.  MAZUR Emma POL-MOSIR POL 17. 18. 13. 48
20. 123.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 18. 16. 17. 51