ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018


Heat Results

 
1. Distance 
LADIES  HEATS  1500 m
RACE: 43    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 36.  BURIĆ Katarina CRO CRO 2:54.651  
2 (5) 49.  VANKOVA Petra CZE CZE 2:54.724  
3 (6) 16.  PENCHEVA Zornica BUL BUL 2:54.804  
4 (3) 200.  DOLGOPOLOVA Mariya UKR-KHV UKR 2:55.291  
5 (1) 37.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 2:57.062  
6 (4) 15.  MILKOVA Jana BUL BUL 2:58.937  
RACE: 44    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 112.  WARAKOMSKA Magdalena POL-AZSO POL 2:39.310  
2 (6) 35.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 2:39.547  
3 (3) 7.  TALAYEVA Volha BLR BLR 2:39.677  
4 (4) 215.  MYKHALCHUK Diana UKR UKR 2:46.502  
5 (7) 14.  DZHUSTROVA Lilia BUL BUL 2:49.968  
6 (2) 210.  DAVYDENKO Anna UKR-KYIV UKR 2:57.266  
7 (1) 86.  KIS Virág Bianka HUN-SZKE HUN NO TIME finished
 
LADIES  FINAL  1500 m
RACE: 74    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 200.  DOLGOPOLOVA Mariya UKR-KHV UKR 2:46.072  
2 (1) 215.  MYKHALCHUK Diana UKR UKR 2:46.170  
3 (2) 14.  DZHUSTROVA Lilia BUL BUL 2:50.226  
4 (4) 37.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 2:51.190  
5 (6) 15.  MILKOVA Jana BUL BUL 2:54.764  
6 (5) 210.  DAVYDENKO Anna UKR-KYIV UKR 3:00.214  
7 (7) 86.  KIS Virág Bianka HUN-SZKE HUN 3:20.346  
RACE: 75    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 112.  WARAKOMSKA Magdalena POL-AZSO POL 2:50.049  
2 (4) 36.  BURIĆ Katarina CRO CRO 2:51.329  
3 (6) 16.  PENCHEVA Zornica BUL BUL 2:51.349  
4 (5) 49.  VANKOVA Petra CZE CZE 2:51.670  
5 (2) 35.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 2:51.994  
6 (3) 7.  TALAYEVA Volha BLR BLR NO TIME finished
 
2. Distance 
LADIES  HEATS  500 m
RACE: 155    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 49.  VANKOVA Petra CZE CZE 48.019
2 (2) 16.  PENCHEVA Zornica BUL BUL 48.042
3 (3) 37.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 48.724
4 (4) 215.  MYKHALCHUK Diana UKR UKR 48.865
RACE: 156    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 112.  WARAKOMSKA Magdalena POL-AZSO POL 47.752
2 (3) 200.  DOLGOPOLOVA Mariya UKR-KHV UKR 47.814
3 (2) 35.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 47.839
4 (5) 15.  MILKOVA Jana BUL BUL 51.211
5 (4) 86.  KIS Virág Bianka HUN-SZKE HUN 56.261
RACE: 157    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 7.  TALAYEVA Volha BLR BLR 46.785
2 (3) 36.  BURIĆ Katarina CRO CRO 48.989
3 (1) 210.  DAVYDENKO Anna UKR-KYIV UKR 51.230
4 (2) 14.  DZHUSTROVA Lilia BUL BUL 51.431
 
LADIES  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 179    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 215.  MYKHALCHUK Diana UKR UKR 49.256 addTo.->to B
2 (3) 210.  DAVYDENKO Anna UKR-KYIV UKR 50.551
3 (4) 14.  DZHUSTROVA Lilia BUL BUL 50.575
4 (2) 15.  MILKOVA Jana BUL BUL 50.844
- (5) 86.  KIS Virág Bianka HUN-SZKE HUN PEN. no start->to C
RACE: 180    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 35.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 47.714
2 (4) 36.  BURIĆ Katarina CRO CRO 47.754
3 (3) 49.  VANKOVA Petra CZE CZE 47.767
- (1) 112.  WARAKOMSKA Magdalena POL-AZSO POL PEN. no start->to C
RACE: 181    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 7.  TALAYEVA Volha BLR BLR 47.015
2 (2) 200.  DOLGOPOLOVA Mariya UKR-KHV UKR 47.194
3 (3) 16.  PENCHEVA Zornica BUL BUL 47.345
4 (4) 37.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 49.088
 
LADIES  FINAL  500 m
RACE: 211    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 210.  DAVYDENKO Anna UKR-KYIV UKR 50.945
2 (3) 15.  MILKOVA Jana BUL BUL 51.011
3 (2) 14.  DZHUSTROVA Lilia BUL BUL 51.060
4 (5) 86.  KIS Virág Bianka HUN-SZKE HUN 55.940
- (4) 112.  WARAKOMSKA Magdalena POL-AZSO POL PEN. equipment
RACE: 212    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 49.  VANKOVA Petra CZE CZE 48.383
2 (1) 16.  PENCHEVA Zornica BUL BUL 48.798
3 (3) 37.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 49.906
4 (4) 215.  MYKHALCHUK Diana UKR UKR 49.946
RACE: 213    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 7.  TALAYEVA Volha BLR BLR 47.005
2 (2) 200.  DOLGOPOLOVA Mariya UKR-KHV UKR 47.099
3 (4) 36.  BURIĆ Katarina CRO CRO 47.211
4 (3) 35.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 47.372
 
3. Distance 
LADIES  HEATS  1000 m
RACE: 261    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 36.  BURIĆ Katarina CRO CRO 2:04.539  
2 (2) 16.  PENCHEVA Zornica BUL BUL 2:04.688  
3 (4) 215.  MYKHALCHUK Diana UKR UKR 2:04.925  
4 (1) 210.  DAVYDENKO Anna UKR-KYIV UKR 2:06.771  
RACE: 262    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 112.  WARAKOMSKA Magdalena POL-AZSO POL 1:41.950  
2 (3) 200.  DOLGOPOLOVA Mariya UKR-KHV UKR 1:44.539  
3 (2) 37.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 1:48.340  
- (1) 14.  DZHUSTROVA Lilia BUL BUL PEN. impeding->to B
RACE: 263    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 7.  TALAYEVA Volha BLR BLR 1:44.806  
2 (2) 49.  VANKOVA Petra CZE CZE 1:44.924  
3 (5) 35.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 1:47.317  
4 (4) 15.  MILKOVA Jana BUL BUL 1:50.609  
5 (3) 86.  KIS Virág Bianka HUN-SZKE HUN 2:01.909  
 
LADIES  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 273    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 210.  DAVYDENKO Anna UKR-KYIV UKR 1:50.881  
2 (3) 14.  DZHUSTROVA Lilia BUL BUL 1:53.666  
3 (1) 86.  KIS Virág Bianka HUN-SZKE HUN 1:59.515  
RACE: 274    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 7.  TALAYEVA Volha BLR BLR 1:39.417  
2 (4) 36.  BURIĆ Katarina CRO CRO 1:39.525  
3 (2) 35.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 1:42.131  
4 (5) 16.  PENCHEVA Zornica BUL BUL 1:43.559  
5 (3) 15.  MILKOVA Jana BUL BUL 1:48.118  
RACE: 275    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 49.  VANKOVA Petra CZE CZE 1:46.442  
2 (1) 112.  WARAKOMSKA Magdalena POL-AZSO POL 1:46.631  
3 (2) 200.  DOLGOPOLOVA Mariya UKR-KHV UKR 1:46.932  
4 (5) 215.  MYKHALCHUK Diana UKR UKR 1:47.133  
5 (4) 37.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 1:48.384  
 
LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 315    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 210.  DAVYDENKO Anna UKR-KYIV UKR 1:49.365  
2 (2) 14.  DZHUSTROVA Lilia BUL BUL 1:49.589  
3 (3) 86.  KIS Virág Bianka HUN-SZKE HUN 1:58.605  
RACE: 316    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 16.  PENCHEVA Zornica BUL BUL 1:49.326  
2 (2) 200.  DOLGOPOLOVA Mariya UKR-KHV UKR 1:49.570  
3 (3) 215.  MYKHALCHUK Diana UKR UKR 1:49.923  
4 (5) 37.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 1:50.448  
5 (4) 15.  MILKOVA Jana BUL BUL 1:50.512  
RACE: 317    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 112.  WARAKOMSKA Magdalena POL-AZSO POL 1:37.631  
2 (1) 7.  TALAYEVA Volha BLR BLR 1:37.655  
3 (2) 36.  BURIĆ Katarina CRO CRO 1:37.838  
4 (4) 49.  VANKOVA Petra CZE CZE 1:37.841  
5 (3) 35.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 1:42.759  



ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018


Overall Classification


LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 112.  WARAKOMSKA Magdalena POL-AZSO POL 1. 13. 1. 68 15
2. 7.  TALAYEVA Volha BLR BLR 6. 1. 2. 58 9
3. 36.  BURIĆ Katarina CRO CRO 2. 3. 3. 47 8
4. 200.  DOLGOPOLOVA Mariya UKR-KHV UKR 7. 2. 7. 26 16
5. 49.  VANKOVA Petra CZE CZE 4. 5. 4. 21 13
6. 16.  PENCHEVA Zornica BUL BUL 3. 6. 6. 21 15
7. 35.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 5. 4. 5. 18 14
8. 215.  MYKHALCHUK Diana UKR UKR 8. 8. 8. 4 24
9. 37.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 10. 7. 9. 3 26
10. 15.  MILKOVA Jana BUL BUL 11. 10. 10. 31
11. 14.  DZHUSTROVA Lilia BUL BUL 9. 11. 12. 32
12. 210.  DAVYDENKO Anna UKR-KYIV UKR 12. 9. 11. 32
13. 86.  KIS Virág Bianka HUN-SZKE HUN 13. 12. 13. 38