ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR A MEN  HEATS  1500 m
RACE: 40    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 184.  ŞİMŞEK Tunay TUR TUR 2:42.961  
2 (5) 63.  SZÁSZ Attila HUN HUN 2:43.487  
3 (4) 94.  SERIKBAY Daniyar KAZ KAZ 2:44.205  
4 (3) 201.  NEMIRO Nikita UKR-KHV UKR 2:44.692  
5 (7) 9.  ARLOU Heorhi BLR BLR 2:46.349  
6 (2) 103.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 2:48.486  
7 (1) 126.  WERPACHOWSKI Krystian POL-JUV POL 2:52.778  
RACE: 41    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 65.  TIBORCZ Dániel HUN HUN 2:33.315  
2 (4) 92.  BEISEYEV Nurlybek KAZ KAZ 2:33.395  
3 (2) 62.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN 2:33.518  
4 (5) 8.  ALIATDZINAU Artsem BLR BLR 2:39.609  
5 (1) 212.  KHOCHYN Mykyta UKR-KYIV UKR 2:42.223  
- (3) 113.  BOGDANOWICZ Jan POL-AZSO POL PEN. no finish->to C
RACE: 42    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 64.  SZIKLÁSI András HUN HUN 2:33.815  
2 (7) 93.  DINMUKHAMED Zholdas KAZ KAZ 2:36.001  
3 (3) 50.  SEJPAL Zdenek CZE CZE 2:37.408  
4 (2) 125.  DĄBROWSKI Robert POL-JUV POL 2:38.614  
5 (6) 1.  LIU Heinrich AUT AUT 2:40.497  
6 (5) 211.  IOFIN Denys UKR-KYIV UKR 2:45.275  
7 (1) 66.  VAJDA Balázs HUN HUN 2:58.130  
 
JUNIOR A MEN  FINAL  1500 m
RACE: 71    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 66.  VAJDA Balázs HUN HUN 2:41.896  
2 (3) 9.  ARLOU Heorhi BLR BLR 2:43.709  
3 (4) 103.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 2:45.194  
4 (1) 212.  KHOCHYN Mykyta UKR-KYIV UKR 2:45.683  
5 (2) 211.  IOFIN Denys UKR-KYIV UKR 2:47.547  
6 (5) 126.  WERPACHOWSKI Krystian POL-JUV POL 2:49.473  
- (7) 113.  BOGDANOWICZ Jan POL-AZSO POL PEN. impeding
RACE: 72    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 62.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN 2:32.878  
2 (2) 50.  SEJPAL Zdenek CZE CZE 2:33.945  
3 (6) 94.  SERIKBAY Daniyar KAZ KAZ 2:34.056  
4 (4) 8.  ALIATDZINAU Artsem BLR BLR 2:34.998  
5 (7) 201.  NEMIRO Nikita UKR-KHV UKR 2:35.161  
6 (5) 1.  LIU Heinrich AUT AUT 2:40.789  
7 (3) 125.  DĄBROWSKI Robert POL-JUV POL NO TIME finished
RACE: 73    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 64.  SZIKLÁSI András HUN HUN 2:33.972  
2 (5) 184.  ŞİMŞEK Tunay TUR TUR 2:34.172  
3 (1) 65.  TIBORCZ Dániel HUN HUN 2:34.278  
4 (2) 92.  BEISEYEV Nurlybek KAZ KAZ 2:34.356  
5 (6) 63.  SZÁSZ Attila HUN HUN 2:36.738  
6 (4) 93.  DINMUKHAMED Zholdas KAZ KAZ 2:45.195  
 
2. Distance 
JUNIOR A MEN  HEATS  500 m
RACE: 93    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 65.  TIBORCZ Dániel HUN HUN 44.440
2 (5) 66.  VAJDA Balázs HUN HUN 44.713
3 (4) 201.  NEMIRO Nikita UKR-KHV UKR 45.493
4 (2) 93.  DINMUKHAMED Zholdas KAZ KAZ 47.287
5 (3) 126.  WERPACHOWSKI Krystian POL-JUV POL 48.710
RACE: 94    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 184.  ŞİMŞEK Tunay TUR TUR 44.824
2 (4) 62.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN 45.426
3 (5) 8.  ALIATDZINAU Artsem BLR BLR 47.099
4 (3) 211.  IOFIN Denys UKR-KYIV UKR 47.371
5 (2) 103.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 49.028
RACE: 95    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 92.  BEISEYEV Nurlybek KAZ KAZ 45.588
2 (4) 63.  SZÁSZ Attila HUN HUN 45.786
3 (1) 1.  LIU Heinrich AUT AUT 47.076
4 (3) 125.  DĄBROWSKI Robert POL-JUV POL 49.205
5 (5) 113.  BOGDANOWICZ Jan POL-AZSO POL NO TIME finished
RACE: 96    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 64.  SZIKLÁSI András HUN HUN 44.126
2 (1) 9.  ARLOU Heorhi BLR BLR 45.950
3 (2) 50.  SEJPAL Zdenek CZE CZE 46.169
4 (5) 94.  SERIKBAY Daniyar KAZ KAZ 47.050
5 (3) 212.  KHOCHYN Mykyta UKR-KYIV UKR 52.107
 
JUNIOR A MEN  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 150    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 64.  SZIKLÁSI András HUN HUN 43.375
2 (3) 63.  SZÁSZ Attila HUN HUN 44.198
3 (2) 62.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN 44.420
4 (4) 8.  ALIATDZINAU Artsem BLR BLR 45.141
RACE: 151    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 65.  TIBORCZ Dániel HUN HUN 43.655
2 (2) 66.  VAJDA Balázs HUN HUN 44.072
3 (3) 9.  ARLOU Heorhi BLR BLR 45.474
4 (4) 1.  LIU Heinrich AUT AUT 46.094
RACE: 152    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 184.  ŞİMŞEK Tunay TUR TUR 43.440
2 (2) 201.  NEMIRO Nikita UKR-KHV UKR 44.154
3 (4) 50.  SEJPAL Zdenek CZE CZE 46.109
4 (3) 92.  BEISEYEV Nurlybek KAZ KAZ NO TIME finished
RACE: 153    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 94.  SERIKBAY Daniyar KAZ KAZ 45.800
2 (2) 126.  WERPACHOWSKI Krystian POL-JUV POL 46.554
3 (4) 113.  BOGDANOWICZ Jan POL-AZSO POL 46.571
4 (3) 125.  DĄBROWSKI Robert POL-JUV POL 46.768
RACE: 154    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 93.  DINMUKHAMED Zholdas KAZ KAZ 45.614
2 (2) 211.  IOFIN Denys UKR-KYIV UKR 45.840
3 (4) 212.  KHOCHYN Mykyta UKR-KYIV UKR 46.779
4 (3) 103.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 47.847
 
JUNIOR A MEN  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 185    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 184.  ŞİMŞEK Tunay TUR TUR 44.023
2 (2) 65.  TIBORCZ Dániel HUN HUN 44.193
3 (4) 62.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN 44.308
4 (3) 201.  NEMIRO Nikita UKR-KHV UKR 44.718
RACE: 186    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 64.  SZIKLÁSI András HUN HUN 43.378
2 (2) 66.  VAJDA Balázs HUN HUN 44.374
3 (3) 63.  SZÁSZ Attila HUN HUN 45.758
4 (4) 9.  ARLOU Heorhi BLR BLR 46.007
 
JUNIOR A MEN  FINAL  500 m
RACE: 206    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 212.  KHOCHYN Mykyta UKR-KYIV UKR 47.088
2 (2) 125.  DĄBROWSKI Robert POL-JUV POL 47.182
3 (1) 113.  BOGDANOWICZ Jan POL-AZSO POL 47.424
4 (4) 103.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 50.410
RACE: 207    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 93.  DINMUKHAMED Zholdas KAZ KAZ 45.363
2 (3) 211.  IOFIN Denys UKR-KYIV UKR 46.245
3 (2) 94.  SERIKBAY Daniyar KAZ KAZ 46.909
4 (4) 126.  WERPACHOWSKI Krystian POL-JUV POL 46.993
RACE: 208    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 92.  BEISEYEV Nurlybek KAZ KAZ 45.521
2 (1) 8.  ALIATDZINAU Artsem BLR BLR 46.069
3 (3) 50.  SEJPAL Zdenek CZE CZE 46.079
4 (2) 1.  LIU Heinrich AUT AUT NO TIME finished
RACE: 209    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 62.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN 44.128
2 (2) 201.  NEMIRO Nikita UKR-KHV UKR 44.617
3 (4) 9.  ARLOU Heorhi BLR BLR 46.808
4 (3) 63.  SZÁSZ Attila HUN HUN NO TIME finished
RACE: 210    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 64.  SZIKLÁSI András HUN HUN 44.150
2 (2) 184.  ŞİMŞEK Tunay TUR TUR 44.457
3 (3) 65.  TIBORCZ Dániel HUN HUN 44.528
4 (4) 66.  VAJDA Balázs HUN HUN 44.712
 
3. Distance 
JUNIOR A MEN  HEATS  1000 m
RACE: 232    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 92.  BEISEYEV Nurlybek KAZ KAZ 1:35.805  
2 (3) 66.  VAJDA Balázs HUN HUN 1:35.892  
3 (1) 8.  ALIATDZINAU Artsem BLR BLR 1:37.069  
4 (4) 1.  LIU Heinrich AUT AUT 1:41.424  
- (5) 113.  BOGDANOWICZ Jan POL-AZSO POL PEN. off track->to B
RACE: 233    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 65.  TIBORCZ Dániel HUN HUN 1:38.520  
2 (5) 63.  SZÁSZ Attila HUN HUN 1:38.966  
3 (4) 50.  SEJPAL Zdenek CZE CZE 1:39.174  
4 (1) 94.  SERIKBAY Daniyar KAZ KAZ 1:39.195  
5 (3) 103.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 1:40.844  
RACE: 234    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 62.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN 1:47.933  
2 (2) 184.  ŞİMŞEK Tunay TUR TUR 1:48.074  
3 (3) 9.  ARLOU Heorhi BLR BLR 1:48.596  
4 (5) 212.  KHOCHYN Mykyta UKR-KYIV UKR 1:49.796  
5 (1) 125.  DĄBROWSKI Robert POL-JUV POL 1:50.673  
RACE: 235    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 64.  SZIKLÁSI András HUN HUN 1:34.506  
2 (3) 93.  DINMUKHAMED Zholdas KAZ KAZ 1:34.826  
3 (4) 126.  WERPACHOWSKI Krystian POL-JUV POL 1:42.453  
4 (5) 211.  IOFIN Denys UKR-KYIV UKR 1:50.287  
5 (1) 201.  NEMIRO Nikita UKR-KHV UKR NO TIME finished
 
JUNIOR A MEN  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 269    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 9.  ARLOU Heorhi BLR BLR 1:41.675   addTo.->to B
2 (1) 94.  SERIKBAY Daniyar KAZ KAZ 1:41.765  
3 (2) 103.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 1:42.789  
4 (4) 211.  IOFIN Denys UKR-KYIV UKR 1:49.567  
5 (5) 113.  BOGDANOWICZ Jan POL-AZSO POL 1:59.960  
RACE: 270    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 201.  NEMIRO Nikita UKR-KHV UKR 1:34.643  
2 (3) 212.  KHOCHYN Mykyta UKR-KYIV UKR 1:36.128  
3 (1) 1.  LIU Heinrich AUT AUT 1:36.272  
4 (4) 125.  DĄBROWSKI Robert POL-JUV POL 1:37.000  
5 (2) 126.  WERPACHOWSKI Krystian POL-JUV POL 1:41.772  
RACE: 271    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 65.  TIBORCZ Dániel HUN HUN 1:30.874  
2 (1) 92.  BEISEYEV Nurlybek KAZ KAZ 1:30.929  
3 (4) 63.  SZÁSZ Attila HUN HUN 1:31.097  
4 (2) 66.  VAJDA Balázs HUN HUN 1:32.791  
5 (5) 50.  SEJPAL Zdenek CZE CZE 1:32.855  
RACE: 272    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 184.  ŞİMŞEK Tunay TUR TUR 1:30.005  
2 (1) 64.  SZIKLÁSI András HUN HUN 1:30.685  
3 (2) 93.  DINMUKHAMED Zholdas KAZ KAZ 1:32.557  
4 (3) 8.  ALIATDZINAU Artsem BLR BLR 1:32.728  
- (4) 62.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN PEN. impeding->to C
 
JUNIOR A MEN  FINAL  1000 m
RACE: 311    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 103.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 1:38.522  
2 (2) 126.  WERPACHOWSKI Krystian POL-JUV POL 1:40.973  
3 (4) 211.  IOFIN Denys UKR-KYIV UKR NO TIME finished
- (1) 125.  DĄBROWSKI Robert POL-JUV POL PEN. impeding
- (5) 113.  BOGDANOWICZ Jan POL-AZSO POL PEN. no start
RACE: 312    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 62.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN 1:33.552  
2 (4) 94.  SERIKBAY Daniyar KAZ KAZ 1:35.040  
3 (1) 201.  NEMIRO Nikita UKR-KHV UKR 1:35.690  
4 (3) 1.  LIU Heinrich AUT AUT 1:37.642  
5 (2) 212.  KHOCHYN Mykyta UKR-KYIV UKR 1:38.707  
RACE: 313    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 66.  VAJDA Balázs HUN HUN 1:33.998  
2 (2) 8.  ALIATDZINAU Artsem BLR BLR 1:34.575  
3 (1) 93.  DINMUKHAMED Zholdas KAZ KAZ 1:34.861  
4 (5) 9.  ARLOU Heorhi BLR BLR 1:34.931  
5 (4) 50.  SEJPAL Zdenek CZE CZE 1:35.450  
RACE: 314    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 184.  ŞİMŞEK Tunay TUR TUR 1:33.798  
2 (4) 92.  BEISEYEV Nurlybek KAZ KAZ 1:33.904  
3 (5) 63.  SZÁSZ Attila HUN HUN 1:34.006  
4 (2) 64.  SZIKLÁSI András HUN HUN 1:34.078  
5 (3) 65.  TIBORCZ Dániel HUN HUN 1:35.002  



ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018


Overall Classification


JUNIOR A MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 184.  ŞİMŞEK Tunay TUR TUR 2. 2. 1. 76 5
2. 64.  SZIKLÁSI András HUN HUN 1. 1. 4. 76 6
3. 65.  TIBORCZ Dániel HUN HUN 3. 3. 5. 31 11
4. 92.  BEISEYEV Nurlybek KAZ KAZ 4. 9. 2. 29 15
5. 63.  SZÁSZ Attila HUN HUN 5. 8. 3. 19 16
6. 66.  VAJDA Balázs HUN HUN 14. 4. 6. 13 24
7. 62.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN 7. 5. 11. 7 23
8. 93.  DINMUKHAMED Zholdas KAZ KAZ 6. 13. 8. 5 27
9. 8.  ALIATDZINAU Artsem BLR BLR 10. 10. 7. 3 27
10. 201.  NEMIRO Nikita UKR-KHV UKR 11. 6. 13. 3 30
11. 9.  ARLOU Heorhi BLR BLR 15. 7. 9. 3 31
12. 50.  SEJPAL Zdenek CZE CZE 8. 11. 10. 1 29
13. 94.  SERIKBAY Daniyar KAZ KAZ 9. 15. 12. 36
14. 1.  LIU Heinrich AUT AUT 12. 12. 14. 38
15. 212.  KHOCHYN Mykyta UKR-KYIV UKR 17. 17. 15. 49
16. 125.  DĄBROWSKI Robert POL-JUV POL 13. 18. 19. 50
17. 211.  IOFIN Denys UKR-KYIV UKR 18. 14. 18. 50
18. 103.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 16. 20. 16. 52
19. 126.  WERPACHOWSKI Krystian POL-JUV POL 19. 16. 17. 52
20. 113.  BOGDANOWICZ Jan POL-AZSO POL 20. 19. 20. 59