Baltic Cup 1 - 8th EVO CUP - BIAŁYSTOK, POL, 16.11. - 18.11.2018


Heat Results

 
4. Distance 
MEN  SUPER FINAL  3000 m
RACE: 291    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 258.  DERKACH Artem RUS-PET RUS 5:03.923  
2 (3) 144.  ADAMSKI Paweł POL-JUV POL 5:06.242  
3 (8) 262.  MILOVANOV Sergei RUS-PET RUS 5:08.831  
4 (10) 22.  RYZHOU Yauheni BLR BLR 5:13.662  
5 (4) 260.  KARPOV Viacheslav RUS-PET RUS 5:13.734  
6 (7) 257.  BALBEKOV Vladimir RUS-PET RUS 5:23.585  
7 (1) 23.  SIARHYEU Maksim BLR BLR 5:28.753  
8 (5) 21.  LAHIMAKHAU Ivan BLR BLR 5:32.233  
9 (9) 147.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 5:37.872  
- (2) 148.  KONOPKO Bartosz POL-JUV POL PEN. no start



Baltic Cup 1 - 8th EVO CUP - BIAŁYSTOK, POL, 16.11. - 18.11.2018


Distance Classification


MEN 3000 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
SUPER FINAL
  1. 1. 258.  DERKACH Artem RUS-PET RUS 34 1 5:03.923
  2. 2. 144.  ADAMSKI Paweł POL-JUV POL 21 2 5:06.242
  3. 3. 262.  MILOVANOV Sergei RUS-PET RUS 13 3 5:08.831
  4. 4. 22.  RYZHOU Yauheni BLR BLR 8 4 5:13.662
  5. 5. 260.  KARPOV Viacheslav RUS-PET RUS 5 5 5:13.734
  6. 6. 257.  BALBEKOV Vladimir RUS-PET RUS 3 6 5:23.585
  7. 7. 23.  SIARHYEU Maksim BLR BLR 2 7 5:28.753
  8. 8. 21.  LAHIMAKHAU Ivan BLR BLR 1 8 5:32.233
  9. 9. 147.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 9 5:37.872
  148.  KONOPKO Bartosz POL-JUV POL 10 -----

 


Splitted Distance Classification


JUNIOR B MEN 3000 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
SUPER FINAL
  1. (5.) 5. 260.  KARPOV Viacheslav RUS-PET RUS 5 5 5:13.734
  2. (6.) 6. 257.  BALBEKOV Vladimir RUS-PET RUS 3 6 5:23.585
  3. (9.) 9. 147.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 9 5:37.872

 


Splitted Distance Classification


JUNIOR A MEN 3000 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
  1. (3.) 3. 262.  MILOVANOV Sergei RUS-PET RUS 13 3 5:08.831

 


Splitted Distance Classification


MEN 3000 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
  1. (1.) 1. 258.  DERKACH Artem RUS-PET RUS 34 1 5:03.923
  2. (2.) 2. 144.  ADAMSKI Paweł POL-JUV POL 21 2 5:06.242
  3. (4.) 4. 22.  RYZHOU Yauheni BLR BLR 8 4 5:13.662
  4. (7.) 7. 23.  SIARHYEU Maksim BLR BLR 2 7 5:28.753
  5. (8.) 8. 21.  LAHIMAKHAU Ivan BLR BLR 1 8 5:32.233
  - 148.  KONOPKO Bartosz POL-JUV POL 10 -----