Baltic Cup 1 - 8th EVO CUP - BIAŁYSTOK, POL, 16.11. - 18.11.2018


Heat Results

 
4. Distance 
MEN  SUPER FINAL  3000 m
RACE: 291    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 258.  DERKACH Artem RUS-PET RUS 5:03.923  
Split times:   [1] 24.466 (24.466) |  [2] 37.829 (13.363) |  [3] 46.984 (9.155) |  [4] 56.015 (9.031) |  [5] 1:06.933 (10.918) |  [6] 1:16.918 (9.985) |  [7] 1:26.570 (9.652) |  [8] 1:36.534 (9.964) |  [9] 1:46.837 (10.303) |  [10] 1:58.097 (11.260) |  [11] 2:10.435 (12.338) |  [12] 2:22.513 (12.078) |  [13] 2:34.260 (11.747) |  [14] 2:46.052 (11.792) |  [15] 2:57.735 (11.683) |  [16] 3:09.564 (11.829) |  [17] 3:21.132 (11.568) |  [18] 3:32.584 (11.452) |  [19] 3:43.837 (11.253) |  [20] 3:54.909 (11.072) |  [21] 4:04.956 (10.047) |  [22] 4:14.476 (9.520) |  [23] 4:24.107 (9.631) |  [24] 4:33.916 (9.809) |  [25] 4:43.817 (9.901) |  [26] 4:53.783 (9.966) |  [27] 5:03.923 (10.140)  Official Finish Time: 5:03.923  
2 (3) 144.  ADAMSKI Paweł POL-JUV POL 5:06.242  
Split times:   [1] 23.631 (23.631) |  [2] 37.660 (14.029) |  [3] 46.857 (9.197) |  [4] 55.878 (9.021) |  [5] 1:06.732 (10.854) |  [6] 1:16.704 (9.972) |  [7] 1:26.350 (9.646) |  [8] 1:36.266 (9.916) |  [9] 1:46.697 (10.431) |  [10] 1:57.934 (11.237) |  [11] 2:10.188 (12.254) |  [12] 2:21.480 (11.292) |  [13] 2:34.224 (12.744) |  [14] 2:45.922 (11.698) |  [15] 2:57.600 (11.678) |  [16] 3:09.425 (11.825) |  [17] 3:20.950 (11.525) |  [18] 3:32.415 (11.465) |  [19] 3:43.674 (11.259) |  [20] 3:54.786 (11.112) |  [21] 4:05.121 (10.335) |  [22] 4:14.756 (9.635) |  [23] 4:24.447 (9.691) |  [24] 4:34.310 (9.863) |  [25] 4:44.721 (10.411) |  [26] 4:55.399 (10.678) |  [27] 5:06.242 (10.844)  Official Finish Time: 5:06.242  
3 (8) 262.  MILOVANOV Sergei RUS-PET RUS 5:08.831  
Split times:   [1] 25.246 (25.246) |  [2] 40.976 (15.730) |  [3] 52.650 (11.674) |  [4] 1:02.970 (10.320) |  [5] 1:13.838 (10.868) |  [6] 1:25.362 (11.524) |  [7] 1:37.092 (11.730) |  [8] 1:47.300 (10.208) |  [9] 1:58.286 (10.986) |  [10] 2:09.938 (11.652) |  [11] 2:19.693 (9.755) |  [12] 2:29.298 (9.605) |  [13] 2:38.932 (9.634) |  [14] 2:48.700 (9.768) |  [15] 2:58.864 (10.164) |  [16] 3:09.812 (10.948) |  [17] 3:21.423 (11.611) |  [18] 3:32.821 (11.398) |  [19] 3:44.151 (11.330) |  [20] 3:55.029 (10.878) |  [21] 4:05.256 (10.227) |  [22] 4:15.249 (9.993) |  [23] 4:25.496 (10.247) |  [24] 4:36.065 (10.569) |  [25] 4:46.802 (10.737) |  [26] 4:57.407 (10.605) |  [27] 5:08.831 (11.424)  Official Finish Time: 5:08.831  
4 (10) 22.  RYZHOU Yauheni BLR BLR 5:13.662  
Split times:   [1] 24.206 (24.206) |  [2] 37.360 (13.154) |  [3] 46.760 (9.400) |  [4] 55.780 (9.020) |  [5] 1:06.644 (10.864) |  [6] 1:16.598 (9.954) |  [7] 1:26.280 (9.682) |  [8] 1:37.046 (10.766) |  [9] 1:47.592 (10.546) |  [10] 1:58.449 (10.857) |  [11] 2:10.604 (12.155) |  [12] 2:22.684 (12.080) |  [13] 2:34.396 (11.712) |  [14] 2:46.213 (11.817) |  [15] 2:57.907 (11.694) |  [16] 3:09.729 (11.822) |  [17] 3:21.307 (11.578) |  [18] 3:32.744 (11.437) |  [19] 3:44.105 (11.361) |  [20] 3:55.122 (11.017) |  [21] 4:05.997 (10.875) |  [22] 4:17.311 (11.314) |  [23] 4:28.712 (11.401) |  [24] 4:40.206 (11.494) |  [25] 4:51.631 (11.425) |  [26] 5:02.600 (10.969) |  [27] 5:13.662 (11.062)  Official Finish Time: 5:13.662  
5 (4) 260.  KARPOV Viacheslav RUS-PET RUS 5:13.734  
Split times:   [1] 24.664 (24.664) |  [2] 40.429 (15.765) |  [3] 54.380 (13.951) |  [4] 1:07.280 (12.900) |  [5] 1:17.272 (9.992) |  [6] 1:26.743 (9.471) |  [7] 1:36.704 (9.961) |  [8] 1:46.945 (10.241) |  [9] 1:58.019 (11.074) |  [10] 2:10.122 (12.103) |  [11] 2:22.319 (12.197) |  [12] 2:33.925 (11.606) |  [13] 2:45.654 (11.729) |  [14] 2:57.390 (11.736) |  [15] 3:09.168 (11.778) |  [16] 3:20.712 (11.544) |  [17] 3:32.195 (11.483) |  [18] 3:43.424 (11.229) |  [19] 3:54.305 (10.881) |  [20] 4:04.055 (9.750) |  [21] 4:13.794 (9.739) |  [22] 4:23.748 (9.954) |  [23] 4:33.689 (9.941) |  [24] 4:43.563 (9.874) |  [25] 4:53.581 (10.018) |  [26] 5:03.728 (10.147) |  [27] 5:13.734 (10.006)  Official Finish Time: 5:13.734  
6 (7) 257.  BALBEKOV Vladimir RUS-PET RUS 5:23.585  
Split times:   [1] 24.799 (24.799) |  [2] 40.637 (15.838) |  [3] 54.820 (14.183) |  [4] 1:08.127 (13.307) |  [5] 1:19.582 (11.455) |  [6] 1:32.272 (12.690) |  [7] 1:45.325 (13.053) |  [8] 1:57.476 (12.151) |  [9] 2:09.867 (12.391) |  [10] 2:21.965 (12.098) |  [11] 2:33.692 (11.727) |  [12] 2:45.373 (11.681) |  [13] 2:57.158 (11.785) |  [14] 3:08.921 (11.763) |  [15] 3:20.453 (11.532) |  [16] 3:31.913 (11.460) |  [17] 3:43.224 (11.311) |  [18] 3:54.310 (11.086) |  [19] 4:04.511 (10.201) |  [20] 4:14.106 (9.595) |  [21] 4:23.874 (9.768) |  [22] 4:33.828 (9.954) |  [23] 4:43.727 (9.899) |  [24] 4:53.649 (9.922) |  [25] 5:03.498 (9.849) |  [26] 5:13.609 (10.111) |  [27] 5:23.585 (9.976)  Official Finish Time: 5:23.585  
7 (1) 23.  SIARHYEU Maksim BLR BLR 5:28.753  
Split times:   [1] 24.027 (24.027) |  [2] 40.113 (16.086) |  [3] 54.595 (14.482) |  [4] 1:07.789 (13.194) |  [5] 1:19.685 (11.896) |  [6] 1:32.325 (12.640) |  [7] 1:44.886 (12.561) |  [8] 1:57.237 (12.351) |  [9] 2:09.613 (12.376) |  [10] 2:21.704 (12.091) |  [11] 2:33.498 (11.794) |  [12] 2:45.231 (11.733) |  [13] 2:57.019 (11.788) |  [14] 3:08.772 (11.753) |  [15] 3:20.334 (11.562) |  [16] 3:31.789 (11.455) |  [17] 3:43.117 (11.328) |  [18] 3:54.232 (11.115) |  [19] 4:04.395 (10.163) |  [20] 4:14.260 (9.865) |  [21] 4:24.026 (9.766) |  [22] 4:34.087 (10.061) |  [23] 4:44.500 (10.413) |  [24] 4:55.134 (10.634) |  [25] 5:05.799 (10.665) |  [26] 5:16.536 (10.737) |  [27] 5:28.753 (12.217)  Official Finish Time: 5:28.753  
8 (5) 21.  LAHIMAKHAU Ivan BLR BLR 5:32.233  
Split times:   [1] 24.184 (24.184) |  [2] 40.270 (16.086) |  [3] 54.718 (14.448) |  [4] 1:07.947 (13.229) |  [5] 1:19.792 (11.845) |  [6] 1:32.465 (12.673) |  [7] 1:45.143 (12.678) |  [8] 1:57.345 (12.202) |  [9] 2:09.768 (12.423) |  [10] 2:21.847 (12.079) |  [11] 2:34.009 (12.162) |  [12] 2:45.783 (11.774) |  [13] 2:57.475 (11.692) |  [14] 3:09.284 (11.809) |  [15] 3:20.836 (11.552) |  [16] 3:32.336 (11.500) |  [17] 3:43.543 (11.207) |  [18] 3:54.599 (11.056) |  [19] 4:04.942 (10.343) |  [20] 4:15.167 (10.225) |  [21] 4:26.030 (10.863) |  [22] 4:36.635 (10.605) |  [23] 4:46.942 (10.307) |  [24] 4:57.535 (10.593) |  [25] 5:08.736 (11.201) |  [26] 5:20.550 (11.814) |  [27] 5:32.233 (11.683)  Official Finish Time: 5:32.233  
9 (9) 147.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 5:37.872  
Split times:   [1] 24.961 (24.961) |  [2] 40.812 (15.851) |  [3] 54.992 (14.180) |  [4] 1:08.241 (13.249) |  [5] 1:19.896 (11.655) |  [6] 1:32.595 (12.699) |  [7] 1:45.481 (12.886) |  [8] 1:57.556 (12.075) |  [9] 2:09.974 (12.418) |  [10] 2:22.142 (12.168) |  [11] 2:33.788 (11.646) |  [12] 2:45.534 (11.746) |  [13] 2:57.266 (11.732) |  [14] 3:08.969 (11.703) |  [15] 3:20.550 (11.581) |  [16] 3:32.043 (11.493) |  [17] 3:43.297 (11.254) |  [18] 3:54.423 (11.126) |  [19] 4:04.786 (10.363) |  [20] 4:15.045 (10.259) |  [21] 4:25.866 (10.821) |  [22] 4:37.018 (11.152) |  [23] 4:48.704 (11.686) |  [24] 5:00.772 (12.068) |  [25] 5:13.220 (12.448) |  [26] 5:25.805 (12.585) |  [27] 5:37.872 (12.068)  Official Finish Time: 5:37.872  
- (2) 148.  KONOPKO Bartosz POL-JUV POL PEN. no start



Baltic Cup 1 - 8th EVO CUP - BIAŁYSTOK, POL, 16.11. - 18.11.2018


Distance Classification


MEN 3000 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
SUPER FINAL
  1. 1. 258.  DERKACH Artem RUS-PET RUS 34 1 5:03.923
  2. 2. 144.  ADAMSKI Paweł POL-JUV POL 21 2 5:06.242
  3. 3. 262.  MILOVANOV Sergei RUS-PET RUS 13 3 5:08.831
  4. 4. 22.  RYZHOU Yauheni BLR BLR 8 4 5:13.662
  5. 5. 260.  KARPOV Viacheslav RUS-PET RUS 5 5 5:13.734
  6. 6. 257.  BALBEKOV Vladimir RUS-PET RUS 3 6 5:23.585
  7. 7. 23.  SIARHYEU Maksim BLR BLR 2 7 5:28.753
  8. 8. 21.  LAHIMAKHAU Ivan BLR BLR 1 8 5:32.233
  9. 9. 147.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 9 5:37.872
  148.  KONOPKO Bartosz POL-JUV POL 10 -----

 


Splitted Distance Classification


JUNIOR B MEN 3000 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
SUPER FINAL
  1. (5.) 5. 260.  KARPOV Viacheslav RUS-PET RUS 5 5 5:13.734
  2. (6.) 6. 257.  BALBEKOV Vladimir RUS-PET RUS 3 6 5:23.585
  3. (9.) 9. 147.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 9 5:37.872

 


Splitted Distance Classification


JUNIOR A MEN 3000 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
  1. (3.) 3. 262.  MILOVANOV Sergei RUS-PET RUS 13 3 5:08.831

 


Splitted Distance Classification


MEN 3000 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
  1. (1.) 1. 258.  DERKACH Artem RUS-PET RUS 34 1 5:03.923
  2. (2.) 2. 144.  ADAMSKI Paweł POL-JUV POL 21 2 5:06.242
  3. (4.) 4. 22.  RYZHOU Yauheni BLR BLR 8 4 5:13.662
  4. (7.) 7. 23.  SIARHYEU Maksim BLR BLR 2 7 5:28.753
  5. (8.) 8. 21.  LAHIMAKHAU Ivan BLR BLR 1 8 5:32.233
  - 148.  KONOPKO Bartosz POL-JUV POL 10 -----