ISU Junior Challenge Series-Danubia 2, Spisska Nova Ves, SVK, 14.12. - 16.12.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR B MEN  HEATS  1500 m
RACE: 37    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 79.  BERZINS Reinis LAT LAT 2:37.880  
2 (7) 175.  HAN Muhammed Emir TUR TUR 2:38.341  
3 (1) 64.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 2:41.849  
4 (2) 19.  SHEUCHYK Uladzimir BLR BLR 2:44.833  
5 (4) 118.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 2:49.482  
6 (5) 103.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL NO TIME finished
- (6) 75.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN PEN. impeding->to B
RACE: 38    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 61.  SZIGETI Ádám HUN HUN 2:27.966  
2 (6) 65.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 2:31.944  
3 (2) 173.  AKAR Furkan TUR TUR 2:34.560  
4 (1) 101.  SIEKIERKO Adrian POL-JUV POL 2:34.672  
5 (5) 110.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 2:34.851  
6 (4) 17.  HELAKHAU VIKTAR BLR BLR 2:38.034  
7 (7) 137.  CSILLAG  Csongor ROU ROU NO TIME finished
RACE: 39    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 60.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN 2:49.648  
2 (1) 125.  BIELECKI Jakub POL POL 2:49.916  
3 (2) 102.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 2:55.168  
4 (6) 69.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 2:56.764  
5 (4) 20.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 3:04.130   advanced->to A
6 (7) 143.  SHUPEIA Artem RUS-KAL RUS 3:11.865  
- (5) 147.  KATIN Aleksandr RUS-PET RUS PEN. impeding->to B
RACE: 40    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 62.  TALABOS Attila HUN HUN 2:42.960  
2 (1) 127.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 2:43.495  
3 (7) 176.  TAHTACİ Murat TUR TUR 2:43.837  
4 (3) 15.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR 2:47.262  
5 (6) 116.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 2:49.040  
6 (2) 148.  KOKAREV Ivan RUS-PET RUS 2:51.216  
7 (5) 152.  HUŇADY Jakub SVK-PRK SVK 2:52.161  
RACE: 41    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 59.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 2:39.370  
2 (7) 100.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 2:39.921  
3 (1) 40.  FAJKUS Radek CZE CZE 2:40.020  
4 (6) 18.  MIGDALEOV Mikita BLR BLR 2:41.736  
5 (2) 90.  CECH Danielius LTU LTU 2:46.251  
6 (3) 117.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 2:50.635  
7 (5) 158.  VARGOSKO Jan SVK-SKMA SVK NO TIME finished
RACE: 42    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 174.  ATAN Metehan TUR TUR 2:53.956  
2 (1) 126.  KŁUJSZO Ignacy POL POL 2:54.264  
3 (2) 16.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR 2:56.943  
4 (3) 27.  SUMAN Stribor CRO CRO 2:57.635  
5 (6) 149.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 3:01.305  
6 (5) 3.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 3:04.842  
7 (7) 142.  BEREGOVOJ Dmitrij RUS-KAL RUS NO TIME finished
 
JUNIOR B MEN  SEMI-FINAL  1500 m
RACE: 56    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 15.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR 2:36.618  
2 (1) 17.  HELAKHAU VIKTAR BLR BLR 2:36.885  
3 (3) 117.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 2:36.955  
4 (6) 137.  CSILLAG  Csongor ROU ROU 2:40.588  
5 (5) 142.  BEREGOVOJ Dmitrij RUS-KAL RUS 2:46.056  
6 (4) 69.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN NO TIME finished
RACE: 57    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 27.  SUMAN Stribor CRO CRO 2:46.791  
2 (2) 148.  KOKAREV Ivan RUS-PET RUS 2:46.976  
3 (4) 149.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 2:47.033  
4 (6) 75.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 2:47.599  
5 (1) 19.  SHEUCHYK Uladzimir BLR BLR 2:48.515  
6 (5) 158.  VARGOSKO Jan SVK-SKMA SVK NO TIME finished
RACE: 58    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 18.  MIGDALEOV Mikita BLR BLR 2:30.940   addTo.->to C
2 (6) 147.  KATIN Aleksandr RUS-PET RUS 2:30.983  
3 (1) 110.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 2:35.960  
4 (3) 118.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 2:39.730  
5 (4) 152.  HUŇADY Jakub SVK-PRK SVK 2:58.297  
- (5) 3.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT PEN. off track->to F
RACE: 59    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 116.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 2:46.275  
2 (2) 90.  CECH Danielius LTU LTU 2:46.410  
3 (1) 101.  SIEKIERKO Adrian POL-JUV POL 2:46.424  
4 (4) 143.  SHUPEIA Artem RUS-KAL RUS 2:51.083  
5 (5) 103.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL 3:01.287  
RACE: 60    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 62.  TALABOS Attila HUN HUN 2:33.530  
2 (1) 59.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 2:33.561  
3 (5) 127.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 2:35.194  
4 (6) 176.  TAHTACİ Murat TUR TUR 2:38.784  
5 (3) 64.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 2:40.304  
- (2) 100.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL PEN. off track->to D
RACE: 61    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 79.  BERZINS Reinis LAT LAT 2:40.323  
2 (2) 175.  HAN Muhammed Emir TUR TUR 2:40.484  
3 (4) 60.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN 2:40.665  
4 (3) 40.  FAJKUS Radek CZE CZE 2:44.146  
5 (5) 125.  BIELECKI Jakub POL POL 2:47.267  
6 (6) 102.  SZKIL Piotr POL-JUV POL NO TIME finished
RACE: 62    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 173.  AKAR Furkan TUR TUR 2:41.398  
2 (4) 174.  ATAN Metehan TUR TUR 2:41.539  
3 (1) 61.  SZIGETI Ádám HUN HUN 2:42.813  
4 (5) 126.  KŁUJSZO Ignacy POL POL 2:42.987  
5 (7) 20.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 2:44.169  
6 (6) 16.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR 2:44.217  
7 (2) 65.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 2:49.679  
 
JUNIOR B MEN  FINAL  1500 m
RACE: 68    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 103.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL 2:39.047  
2 (6) 69.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 2:40.706  
3 (2) 19.  SHEUCHYK Uladzimir BLR BLR 2:40.872  
4 (1) 142.  BEREGOVOJ Dmitrij RUS-KAL RUS 2:42.997  
5 (7) 3.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 2:43.657  
6 (5) 158.  VARGOSKO Jan SVK-SKMA SVK 2:46.577  
7 (3) 152.  HUŇADY Jakub SVK-PRK SVK 2:55.278  
RACE: 69    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 149.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 2:31.731  
2 (7) 75.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 2:31.781  
3 (5) 101.  SIEKIERKO Adrian POL-JUV POL 2:31.956  
4 (2) 117.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 2:32.643  
5 (3) 118.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 2:32.797  
6 (8) 143.  SHUPEIA Artem RUS-KAL RUS 2:33.139  
7 (1) 110.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 2:33.350  
8 (4) 137.  CSILLAG  Csongor ROU ROU NO TIME finished
RACE: 70    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 147.  KATIN Aleksandr RUS-PET RUS 2:43.882  
2 (5) 90.  CECH Danielius LTU LTU 2:45.823  
3 (7) 148.  KOKAREV Ivan RUS-PET RUS 2:45.939  
4 (6) 27.  SUMAN Stribor CRO CRO 2:46.070  
5 (4) 116.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 2:46.297  
6 (3) 17.  HELAKHAU VIKTAR BLR BLR 2:49.118  
7 (2) 15.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR 3:04.335  
8 (8) 100.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL NO TIME finished
RACE: 71    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 125.  BIELECKI Jakub POL POL 2:48.307  
2 (3) 16.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR 2:49.243  
3 (2) 20.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 2:49.390  
4 (6) 18.  MIGDALEOV Mikita BLR BLR 2:49.532  
5 (5) 65.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 2:49.919  
6 (1) 64.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 2:51.314  
7 (7) 102.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 2:55.423  
RACE: 72    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 61.  SZIGETI Ádám HUN HUN 2:47.330  
2 (6) 40.  FAJKUS Radek CZE CZE 2:48.863  
3 (2) 176.  TAHTACİ Murat TUR TUR 2:49.087  
4 (1) 127.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 2:49.184  
5 (5) 126.  KŁUJSZO Ignacy POL POL 2:49.256  
- (3) 60.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN PEN. impeding
RACE: 73    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 59.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 2:45.829  
2 (3) 79.  BERZINS Reinis LAT LAT 2:45.942  
3 (1) 62.  TALABOS Attila HUN HUN 2:46.730  
4 (5) 173.  AKAR Furkan TUR TUR 3:15.710  
5 (6) 174.  ATAN Metehan TUR TUR 3:16.295  
- (4) 175.  HAN Muhammed Emir TUR TUR PEN. yellow card
 
2. Distance 
JUNIOR B MEN  HEATS  500 m
RACE: 89    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 60.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN 44.379
2 (3) 127.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 44.463
3 (1) 75.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 46.938
4 (2) 149.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 48.682
RACE: 90    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 173.  AKAR Furkan TUR TUR 44.115
2 (2) 18.  MIGDALEOV Mikita BLR BLR 46.221
3 (1) 27.  SUMAN Stribor CRO CRO 46.294
4 (4) 158.  VARGOSKO Jan SVK-SKMA SVK 49.008
5 (3) 110.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 49.537
RACE: 91    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 79.  BERZINS Reinis LAT LAT 44.847
2 (3) 64.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 46.127
3 (4) 90.  CECH Danielius LTU LTU 48.398
4 (1) 142.  BEREGOVOJ Dmitrij RUS-KAL RUS 58.852
5 (5) 103.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL NO TIME finished
RACE: 92    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 61.  SZIGETI Ádám HUN HUN 44.878
2 (3) 100.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 45.405
3 (1) 16.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR 46.779
4 (5) 118.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 47.355
5 (2) 175.  HAN Muhammed Emir TUR TUR NO TIME finished
RACE: 93    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 174.  ATAN Metehan TUR TUR 44.768
2 (3) 20.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 46.228
3 (4) 116.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 46.482
4 (5) 143.  SHUPEIA Artem RUS-KAL RUS 49.277
5 (2) 152.  HUŇADY Jakub SVK-PRK SVK NO TIME finished
RACE: 94    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 59.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 44.810
2 (2) 147.  KATIN Aleksandr RUS-PET RUS 45.325
3 (5) 102.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 47.141
4 (4) 69.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 48.668
5 (3) 19.  SHEUCHYK Uladzimir BLR BLR 50.251
RACE: 95    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 62.  TALABOS Attila HUN HUN 44.158
2 (1) 65.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 47.120
3 (3) 137.  CSILLAG  Csongor ROU ROU 50.168
- (4) 3.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT PEN. false start->to B
- (5) 148.  KOKAREV Ivan RUS-PET RUS PEN. false start->to B
RACE: 96    HEAT: 8    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 126.  KŁUJSZO Ignacy POL POL 44.867
2 (1) 15.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR 46.842
3 (4) 176.  TAHTACİ Murat TUR TUR 46.871
4 (3) 101.  SIEKIERKO Adrian POL-JUV POL 47.737
RACE: 97    HEAT: 9    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 40.  FAJKUS Radek CZE CZE 45.032
2 (1) 125.  BIELECKI Jakub POL POL 45.230
3 (4) 117.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 49.009
4 (2) 17.  HELAKHAU VIKTAR BLR BLR 49.942
 
JUNIOR B MEN  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 171    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 90.  CECH Danielius LTU LTU 48.871
2 (4) 142.  BEREGOVOJ Dmitrij RUS-KAL RUS 50.004
3 (3) 110.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL NO TIME finished adv.->to C
- (2) 117.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL PEN. impeding->to D
RACE: 172    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 116.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 46.395
2 (2) 102.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 46.431
3 (5) 19.  SHEUCHYK Uladzimir BLR BLR 48.383
4 (3) 17.  HELAKHAU VIKTAR BLR BLR 48.888
5 (4) 137.  CSILLAG  Csongor ROU ROU NO TIME finished
RACE: 173    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 27.  SUMAN Stribor CRO CRO 47.949
2 (2) 75.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 1:00.015  
3 (5) 152.  HUŇADY Jakub SVK-PRK SVK 1:02.122  
4 (3) 118.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 1:03.944  
5 (4) 143.  SHUPEIA Artem RUS-KAL RUS NO TIME finished
RACE: 174    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 176.  TAHTACİ Murat TUR TUR 45.893
2 (2) 101.  SIEKIERKO Adrian POL-JUV POL 47.144
3 (3) 158.  VARGOSKO Jan SVK-SKMA SVK 47.770
4 (5) 3.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 49.306
5 (4) 175.  HAN Muhammed Emir TUR TUR NO TIME finished
RACE: 175    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 149.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 47.802
2 (2) 69.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 47.904
3 (1) 16.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR 47.959
4 (5) 103.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL 48.168
5 (4) 148.  KOKAREV Ivan RUS-PET RUS 48.260
RACE: 176    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 59.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 44.089
2 (1) 174.  ATAN Metehan TUR TUR 44.179
3 (4) 100.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 44.839
4 (3) 147.  KATIN Aleksandr RUS-PET RUS NO TIME finished
RACE: 177    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 79.  BERZINS Reinis LAT LAT 43.700
2 (1) 60.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN 43.828
3 (3) 125.  BIELECKI Jakub POL POL 45.356
4 (4) 64.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 46.801
RACE: 178    HEAT: 8    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 62.  TALABOS Attila HUN HUN 43.272
2 (3) 126.  KŁUJSZO Ignacy POL POL 43.709
3 (2) 127.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 43.952
4 (5) 65.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 45.620
5 (4) 18.  MIGDALEOV Mikita BLR BLR 45.866
RACE: 179    HEAT: 9    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 173.  AKAR Furkan TUR TUR 43.278
2 (2) 61.  SZIGETI Ádám HUN HUN 43.976
3 (3) 40.  FAJKUS Radek CZE CZE 44.449
4 (4) 20.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 46.218
5 (5) 15.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR 46.259
 
JUNIOR B MEN  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 198    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 143.  SHUPEIA Artem RUS-KAL RUS 48.298
2 (1) 19.  SHEUCHYK Uladzimir BLR BLR 48.392
3 (4) 137.  CSILLAG  Csongor ROU ROU 50.533
4 (2) 152.  HUŇADY Jakub SVK-PRK SVK NO TIME finished
RACE: 199    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 175.  HAN Muhammed Emir TUR TUR 46.921
2 (3) 118.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 48.115
3 (1) 158.  VARGOSKO Jan SVK-SKMA SVK 48.377
4 (2) 3.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 48.676
RACE: 200    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 103.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL 46.816 addTo.->to F
2 (3) 148.  KOKAREV Ivan RUS-PET RUS 47.038
3 (1) 16.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR 47.546
4 (5) 117.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 47.669
5 (4) 17.  HELAKHAU VIKTAR BLR BLR 48.864
RACE: 201    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 116.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 46.081
2 (3) 27.  SUMAN Stribor CRO CRO 46.175
3 (6) 110.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 48.445
4 (4) 142.  BEREGOVOJ Dmitrij RUS-KAL RUS 50.334
5 (2) 102.  SZKIL Piotr POL-JUV POL NO TIME finished
- (5) 75.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN PEN. impeding->to G
RACE: 202    HEAT: 5    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 176.  TAHTACİ Murat TUR TUR 46.813
2 (2) 101.  SIEKIERKO Adrian POL-JUV POL 47.176
3 (3) 149.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 48.144
4 (4) 69.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 48.350
5 (5) 90.  CECH Danielius LTU LTU 48.539
RACE: 203    HEAT: 6    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 127.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 44.178 addTo.->to B
2 (4) 15.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR 44.688
3 (2) 100.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 44.763
4 (3) 65.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 45.870
5 (5) 64.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN NO TIME finished
RACE: 204    HEAT: 7    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 125.  BIELECKI Jakub POL POL 44.539
2 (1) 40.  FAJKUS Radek CZE CZE 44.856
3 (5) 147.  KATIN Aleksandr RUS-PET RUS 45.825
4 (3) 18.  MIGDALEOV Mikita BLR BLR 45.978
5 (4) 20.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 46.091
RACE: 205    HEAT: 8    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 79.  BERZINS Reinis LAT LAT 44.493
2 (3) 60.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN 44.582
3 (4) 61.  SZIGETI Ádám HUN HUN 44.767
4 (1) 173.  AKAR Furkan TUR TUR NO TIME finished adv.->to A
RACE: 206    HEAT: 9    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 62.  TALABOS Attila HUN HUN 43.071
2 (2) 126.  KŁUJSZO Ignacy POL POL 44.235
3 (3) 59.  BONTOVICS Balázs HUN HUN NO TIME finished
- (4) 174.  ATAN Metehan TUR TUR PEN. impeding->to C
 
JUNIOR B MEN  FINAL  500 m
RACE: 218    HEAT: 1    GROUP: I    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 17.  HELAKHAU VIKTAR BLR BLR 48.982
2 (2) 3.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 49.132
3 (1) 117.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL NO TIME finished
RACE: 219    HEAT: 2    GROUP: H    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 148.  KOKAREV Ivan RUS-PET RUS 47.490
2 (2) 16.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR 48.121
3 (4) 137.  CSILLAG  Csongor ROU ROU 49.207
4 (5) 152.  HUŇADY Jakub SVK-PRK SVK 55.190
5 (3) 158.  VARGOSKO Jan SVK-SKMA SVK NO TIME finished
RACE: 220    HEAT: 3    GROUP: G    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 175.  HAN Muhammed Emir TUR TUR 46.274
2 (5) 75.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 46.646
3 (2) 118.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL NO TIME finished
- (3) 143.  SHUPEIA Artem RUS-KAL RUS PEN. false start
- (4) 19.  SHEUCHYK Uladzimir BLR BLR PEN. false start
RACE: 221    HEAT: 4    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 102.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 47.629
2 (6) 103.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL 47.888
3 (2) 110.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 48.105
4 (3) 90.  CECH Danielius LTU LTU 48.390
5 (4) 142.  BEREGOVOJ Dmitrij RUS-KAL RUS 49.792
6 (1) 69.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN NO TIME finished
RACE: 222    HEAT: 5    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 176.  TAHTACİ Murat TUR TUR 45.575
2 (1) 116.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 46.148
3 (2) 27.  SUMAN Stribor CRO CRO 46.675
4 (5) 149.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 52.797
5 (4) 101.  SIEKIERKO Adrian POL-JUV POL NO TIME finished
RACE: 223    HEAT: 6    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 147.  KATIN Aleksandr RUS-PET RUS 45.658
2 (3) 18.  MIGDALEOV Mikita BLR BLR 45.722
3 (5) 64.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 45.893
4 (2) 65.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 46.188
5 (4) 20.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 47.561
RACE: 224    HEAT: 7    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 125.  BIELECKI Jakub POL POL 44.484
2 (4) 40.  FAJKUS Radek CZE CZE 44.670
3 (3) 100.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 44.952
4 (2) 15.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR 58.368
5 (5) 174.  ATAN Metehan TUR TUR NO TIME finished
RACE: 225    HEAT: 8    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 59.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 43.808
2 (3) 127.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 43.987
3 (1) 61.  SZIGETI Ádám HUN HUN 44.234
RACE: 226    HEAT: 9    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 62.  TALABOS Attila HUN HUN 43.050
2 (3) 79.  BERZINS Reinis LAT LAT 43.327
3 (2) 126.  KŁUJSZO Ignacy POL POL 43.433
4 (4) 60.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN 43.542
5 (5) 173.  AKAR Furkan TUR TUR 43.827
 
3. Distance 
JUNIOR B MEN  HEATS  1000 m
RACE: 244    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 125.  BIELECKI Jakub POL POL 1:32.389  
2 (2) 61.  SZIGETI Ádám HUN HUN 1:32.492  
3 (4) 101.  SIEKIERKO Adrian POL-JUV POL 1:37.419  
4 (1) 75.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 1:37.567  
RACE: 245    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 60.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN 1:50.272  
2 (1) 176.  TAHTACİ Murat TUR TUR 1:50.412  
3 (5) 16.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR 1:51.832  
4 (2) 118.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 1:55.977  
5 (3) 3.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 1:56.051  
RACE: 246    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 173.  AKAR Furkan TUR TUR 1:33.732  
2 (4) 147.  KATIN Aleksandr RUS-PET RUS 1:34.483  
3 (5) 27.  SUMAN Stribor CRO CRO 1:37.894  
4 (1) 17.  HELAKHAU VIKTAR BLR BLR 1:39.894  
5 (2) 152.  HUŇADY Jakub SVK-PRK SVK 1:54.492  
RACE: 247    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 100.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 1:35.457  
2 (2) 15.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR 1:37.518  
3 (4) 117.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 1:39.551  
4 (1) 137.  CSILLAG  Csongor ROU ROU 1:41.162  
5 (5) 62.  TALABOS Attila HUN HUN NO TIME finished
RACE: 248    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 40.  FAJKUS Radek CZE CZE 1:36.231  
2 (4) 127.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 1:36.268  
3 (2) 148.  KOKAREV Ivan RUS-PET RUS 1:38.071  
4 (3) 110.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 1:38.917  
RACE: 249    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 126.  KŁUJSZO Ignacy POL POL 1:52.878  
2 (5) 20.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 1:53.058  
3 (3) 90.  CECH Danielius LTU LTU 1:57.077  
4 (4) 69.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 1:57.284  
- (2) 158.  VARGOSKO Jan SVK-SKMA SVK PEN. no start
RACE: 250    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 59.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 1:34.614  
2 (2) 175.  HAN Muhammed Emir TUR TUR 1:34.742  
3 (5) 65.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 1:36.005  
4 (3) 116.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 1:36.915  
5 (4) 143.  SHUPEIA Artem RUS-KAL RUS 1:41.896  
RACE: 251    HEAT: 8    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 79.  BERZINS Reinis LAT LAT 1:36.823  
2 (1) 64.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 1:38.516  
3 (5) 19.  SHEUCHYK Uladzimir BLR BLR 1:40.265  
4 (2) 102.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 1:40.337  
5 (4) 142.  BEREGOVOJ Dmitrij RUS-KAL RUS 1:42.632  
RACE: 252    HEAT: 9    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 174.  ATAN Metehan TUR TUR 1:37.968  
2 (1) 18.  MIGDALEOV Mikita BLR BLR 1:39.277  
3 (3) 149.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 1:41.187  
4 (4) 103.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL 1:41.717  
 
JUNIOR B MEN  QUARTER-FINAL  1000 m
RACE: 277    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 16.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR 1:39.263   addTo.->to B
2 (1) 149.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 1:39.479  
3 (4) 69.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 1:40.652  
4 (3) 118.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 1:40.765  
RACE: 278    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 103.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL 1:40.223  
2 (3) 143.  SHUPEIA Artem RUS-KAL RUS 1:41.030  
3 (4) 90.  CECH Danielius LTU LTU 1:41.457   advanced->to C
- (1) 19.  SHEUCHYK Uladzimir BLR BLR PEN. impeding->to D
RACE: 279    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 116.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 1:36.245  
2 (2) 117.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 1:36.590  
3 (4) 142.  BEREGOVOJ Dmitrij RUS-KAL RUS 1:43.003  
4 (3) 137.  CSILLAG  Csongor ROU ROU 1:43.064  
RACE: 280    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 148.  KOKAREV Ivan RUS-PET RUS 1:40.960   addTo.->to B
2 (1) 75.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 1:41.317  
3 (3) 102.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 1:43.205  
4 (4) 152.  HUŇADY Jakub SVK-PRK SVK 1:52.666  
RACE: 281    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 62.  TALABOS Attila HUN HUN 1:28.566  
2 (1) 27.  SUMAN Stribor CRO CRO 1:37.120  
3 (2) 110.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 1:39.090  
4 (3) 17.  HELAKHAU VIKTAR BLR BLR 1:39.579  
5 (4) 3.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 1:44.156  
RACE: 282    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 127.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 1:31.850  
2 (1) 175.  HAN Muhammed Emir TUR TUR 1:32.062  
3 (3) 40.  FAJKUS Radek CZE CZE 1:32.169  
4 (2) 100.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 1:34.398  
5 (5) 101.  SIEKIERKO Adrian POL-JUV POL 1:41.583  
RACE: 283    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 79.  BERZINS Reinis LAT LAT 1:37.404  
2 (2) 59.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 1:37.562  
3 (1) 147.  KATIN Aleksandr RUS-PET RUS 1:37.915  
4 (3) 65.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 1:40.358  
5 (5) 15.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR NO TIME finished
RACE: 284    HEAT: 8    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 174.  ATAN Metehan TUR TUR 1:30.706  
2 (2) 173.  AKAR Furkan TUR TUR 1:30.781  
3 (1) 61.  SZIGETI Ádám HUN HUN 1:31.193  
4 (5) 20.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 1:31.752  
5 (4) 64.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 1:38.477  
RACE: 285    HEAT: 9    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 60.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN 1:31.624  
2 (2) 18.  MIGDALEOV Mikita BLR BLR 1:32.615  
3 (1) 125.  BIELECKI Jakub POL POL NO TIME finished adv.->to A
- (4) 176.  TAHTACİ Murat TUR TUR PEN. impeding->to C
- (5) 126.  KŁUJSZO Ignacy POL POL PEN. no start
 
JUNIOR B MEN  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 298    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 110.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 1:39.621  
2 (3) 118.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 1:41.108  
3 (2) 17.  HELAKHAU VIKTAR BLR BLR 1:42.491  
RACE: 299    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 19.  SHEUCHYK Uladzimir BLR BLR 1:41.271  
2 (2) 137.  CSILLAG  Csongor ROU ROU 1:41.588  
3 (1) 142.  BEREGOVOJ Dmitrij RUS-KAL RUS 1:42.135  
RACE: 300    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 102.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 1:43.852  
2 (2) 3.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 1:44.077  
3 (3) 152.  HUŇADY Jakub SVK-PRK SVK 1:50.921  
RACE: 301    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 149.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 1:41.803  
2 (1) 116.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 1:41.963  
3 (4) 103.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL 1:41.967  
4 (2) 27.  SUMAN Stribor CRO CRO 1:42.333  
5 (5) 90.  CECH Danielius LTU LTU 1:42.997  
RACE: 302    HEAT: 5    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 62.  TALABOS Attila HUN HUN 1:43.450  
2 (6) 176.  TAHTACİ Murat TUR TUR 1:44.049  
3 (5) 75.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 1:46.958  
4 (4) 143.  SHUPEIA Artem RUS-KAL RUS 1:47.959  
5 (3) 69.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 1:49.508  
6 (2) 117.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL NO TIME finished
RACE: 303    HEAT: 6    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 100.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 1:35.798  
2 (1) 20.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 1:35.986  
3 (3) 64.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 1:36.509  
4 (4) 101.  SIEKIERKO Adrian POL-JUV POL 1:41.816  
RACE: 304    HEAT: 7    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 147.  KATIN Aleksandr RUS-PET RUS 1:42.709  
2 (4) 16.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR 1:43.123  
3 (2) 65.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 1:43.220  
4 (3) 148.  KOKAREV Ivan RUS-PET RUS 1:44.336  
5 (5) 15.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR 1:44.467  
RACE: 305    HEAT: 8    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 79.  BERZINS Reinis LAT LAT 1:29.820  
2 (5) 59.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 1:29.950  
3 (3) 175.  HAN Muhammed Emir TUR TUR 1:30.138  
4 (2) 60.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN 1:30.257  
5 (6) 125.  BIELECKI Jakub POL POL 1:31.325  
6 (1) 61.  SZIGETI Ádám HUN HUN 1:34.384  
RACE: 306    HEAT: 9    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 174.  ATAN Metehan TUR TUR 1:29.762  
2 (2) 173.  AKAR Furkan TUR TUR 1:29.800  
3 (3) 127.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 1:29.960  
4 (5) 18.  MIGDALEOV Mikita BLR BLR 1:35.183  
5 (4) 40.  FAJKUS Radek CZE CZE 1:38.315  
 
JUNIOR B MEN  FINAL  1000 m
RACE: 319    HEAT: 1    GROUP: H    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 17.  HELAKHAU VIKTAR BLR BLR 1:43.256  
2 (1) 142.  BEREGOVOJ Dmitrij RUS-KAL RUS 1:45.176  
3 (3) 152.  HUŇADY Jakub SVK-PRK SVK 1:51.686  
RACE: 320    HEAT: 2    GROUP: G    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 19.  SHEUCHYK Uladzimir BLR BLR 1:39.885  
2 (5) 102.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 1:39.954  
3 (2) 118.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 1:40.183  
4 (6) 3.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 1:43.163  
5 (1) 110.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL NO TIME finished
- (4) 137.  CSILLAG  Csongor ROU ROU PEN. no finish
RACE: 321    HEAT: 3    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 27.  SUMAN Stribor CRO CRO 1:45.414  
2 (3) 75.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 1:45.528  
3 (4) 143.  SHUPEIA Artem RUS-KAL RUS 1:46.621  
4 (5) 69.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 1:48.509  
5 (2) 90.  CECH Danielius LTU LTU NO TIME finished
- (6) 117.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL PEN. no start
RACE: 322    HEAT: 4    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 62.  TALABOS Attila HUN HUN 1:35.391  
2 (5) 176.  TAHTACİ Murat TUR TUR 1:35.983  
3 (1) 149.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 1:38.935  
4 (3) 103.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL 1:40.677  
5 (2) 116.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL NO TIME finished
RACE: 323    HEAT: 5    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 65.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 1:55.103  
2 (4) 15.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR 1:55.176  
3 (1) 101.  SIEKIERKO Adrian POL-JUV POL 1:56.190  
4 (3) 148.  KOKAREV Ivan RUS-PET RUS 1:56.338  
RACE: 324    HEAT: 6    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 20.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 1:39.902  
2 (5) 16.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR 1:40.532  
3 (3) 64.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 1:40.763  
- (1) 100.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL PEN. impeding
- (4) 147.  KATIN Aleksandr RUS-PET RUS PEN. no finish
RACE: 325    HEAT: 7    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 60.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN 1:39.604  
2 (1) 175.  HAN Muhammed Emir TUR TUR 1:39.820  
3 (4) 61.  SZIGETI Ádám HUN HUN 1:39.953  
4 (6) 40.  FAJKUS Radek CZE CZE 1:40.090  
5 (3) 125.  BIELECKI Jakub POL POL 1:41.289  
6 (5) 18.  MIGDALEOV Mikita BLR BLR 1:42.842  
RACE: 326    HEAT: 8    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 59.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 1:32.642  
2 (1) 174.  ATAN Metehan TUR TUR 1:32.773  
3 (5) 127.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 1:33.133  
4 (3) 79.  BERZINS Reinis LAT LAT 1:34.868  
- (2) 173.  AKAR Furkan TUR TUR PEN. impeding



ISU Junior Challenge Series-Danubia 2, Spisska Nova Ves, SVK, 14.12. - 16.12.2018


Overall Classification


JUNIOR B MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 59.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 1. 6. 1. 71 8
2. 79.  BERZINS Reinis LAT LAT 2. 2. 4. 50 8
3. 62.  TALABOS Attila HUN HUN 3. 1. 21. 47 25
4. 174.  ATAN Metehan TUR TUR 5. 13. 2. 26 20
5. 173.  AKAR Furkan TUR TUR 4. 5. 5. 16 14
6. 127.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 9. 7. 3. 15 19
7. 126.  KŁUJSZO Ignacy POL POL 10. 3. 41. 13 54
8. 60.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN 11. 4. 6. 11 21
9. 61.  SZIGETI Ádám HUN HUN 6. 8. 8. 4 22
10. 175.  HAN Muhammed Emir TUR TUR 42. 30. 7. 2 79
11. 40.  FAJKUS Radek CZE CZE 7. 10. 9. 1 26
12. 125.  BIELECKI Jakub POL POL 12. 9. 10. 31
13. 18.  MIGDALEOV Mikita BLR BLR 15. 15. 11. 41
14. 20.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 14. 18. 12. 44
15. 64.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 17. 16. 14. 47
16. 147.  KATIN Aleksandr RUS-PET RUS 19. 14. 15. 48
17. 176.  TAHTACİ Murat TUR TUR 8. 19. 22. 49
18. 65.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 16. 17. 17. 50
19. 100.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 26. 11. 16. 53
20. 15.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR 25. 12. 18. 55
21. 16.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR 13. 36. 13. 62
22. 116.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 23. 20. 25. 68
23. 27.  SUMAN Stribor CRO CRO 22. 21. 26. 69
24. 101.  SIEKIERKO Adrian POL-JUV POL 29. 23. 19. 71
25. 149.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 27. 22. 23. 72
26. 102.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 18. 24. 33. 75
27. 148.  KOKAREV Ivan RUS-PET RUS 21. 35. 20. 76
28. 90.  CECH Danielius LTU LTU 20. 27. 30. 77
29. 103.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL 35. 25. 24. 84
30. 75.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 28. 31. 27. 86
31. 143.  SHUPEIA Artem RUS-KAL RUS 32. 33. 28. 93
32. 69.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 36. 29. 29. 94
33. 110.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 33. 26. 36. 95
34. 118.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 31. 32. 34. 97
35. 17.  HELAKHAU VIKTAR BLR BLR 24. 40. 38. 102
36. 117.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 30. 42. 31. 103
37. 19.  SHEUCHYK Uladzimir BLR BLR 37. 34. 32. 103
38. 142.  BEREGOVOJ Dmitrij RUS-KAL RUS 38. 28. 39. 105
39. 137.  CSILLAG  Csongor ROU ROU 34. 37. 37. 108
40. 3.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 39. 41. 35. 115
41. 152.  HUŇADY Jakub SVK-PRK SVK 41. 38. 40. 119
42. 158.  VARGOSKO Jan SVK-SKMA SVK 40. 39. 42. 121