ISU Junior Challenge Series-Danubia 2, Spisska Nova Ves, SVK, 14.12. - 16.12.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  1500 m
RACE: 12    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 145.  TOLPYGO Ilia RUS-KAL RUS 2:35.556  
2 (1) 4.  WOLF Tobias AUT AUT 2:35.765  
3 (3) 77.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 2:42.018  
4 (2) 70.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 2:43.348  
5 (4) 185.  BERGIN Daniil UKR-KHV UKR 2:48.228  
RACE: 13    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 144.  KARPOW Witalij RUS-KAL RUS 2:37.768  
2 (6) 187.  MOSHENSKYI Bohdan UKR-KHV UKR 2:38.528  
3 (2) 71.  ZÓLYOMI László HUN-MTK HUN 2:38.861  
4 (4) 76.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 2:39.198  
5 (5) 96.  FLIGIEL Jakub POL-GIZ POL 2:44.324  
6 (1) 186.  MOISEYEV Nikita UKR-KHV UKR 2:50.883  
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  1500 m
RACE: 27    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 76.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 2:42.722  
2 (3) 96.  FLIGIEL Jakub POL-GIZ POL 2:46.173  
3 (4) 185.  BERGIN Daniil UKR-KHV UKR 2:49.946  
4 (2) 70.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 2:50.596  
- (5) 186.  MOISEYEV Nikita UKR-KHV UKR PEN. impeding
RACE: 28    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 145.  TOLPYGO Ilia RUS-KAL RUS 2:35.197  
2 (2) 4.  WOLF Tobias AUT AUT 2:36.336  
3 (4) 187.  MOSHENSKYI Bohdan UKR-KHV UKR 2:37.213  
4 (6) 77.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 2:39.754  
5 (5) 71.  ZÓLYOMI László HUN-MTK HUN 2:40.492  
- (3) 144.  KARPOW Witalij RUS-KAL RUS PEN. false start
 
2. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  500 m
RACE: 115    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 145.  TOLPYGO Ilia RUS-KAL RUS 48.569
2 (1) 186.  MOISEYEV Nikita UKR-KHV UKR 48.907
3 (3) 71.  ZÓLYOMI László HUN-MTK HUN 49.084
4 (2) 76.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 50.070
RACE: 116    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 144.  KARPOW Witalij RUS-KAL RUS 47.528
2 (1) 4.  WOLF Tobias AUT AUT 51.888
3 (3) 185.  BERGIN Daniil UKR-KHV UKR 53.278
RACE: 117    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 77.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 48.343
2 (4) 187.  MOSHENSKYI Bohdan UKR-KHV UKR 48.608
3 (1) 70.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 49.491
4 (2) 96.  FLIGIEL Jakub POL-GIZ POL 49.977
 
JUNIOR C BOYS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 134    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 145.  TOLPYGO Ilia RUS-KAL RUS 48.514
2 (1) 77.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 48.621
3 (3) 71.  ZÓLYOMI László HUN-MTK HUN 48.686
4 (4) 4.  WOLF Tobias AUT AUT 49.036
RACE: 135    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 144.  KARPOW Witalij RUS-KAL RUS 47.190
2 (2) 187.  MOSHENSKYI Bohdan UKR-KHV UKR 48.179
3 (4) 70.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 48.703
4 (3) 186.  MOISEYEV Nikita UKR-KHV UKR 49.430
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  500 m
RACE: 153    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 76.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 50.186
2 (1) 96.  FLIGIEL Jakub POL-GIZ POL 50.976
3 (3) 185.  BERGIN Daniil UKR-KHV UKR 53.036
RACE: 154    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 70.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 50.096
2 (1) 71.  ZÓLYOMI László HUN-MTK HUN 1:15.739  
- (3) 4.  WOLF Tobias AUT AUT PEN. no finish
- (4) 186.  MOISEYEV Nikita UKR-KHV UKR PEN. impeding
RACE: 155    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 144.  KARPOW Witalij RUS-KAL RUS 47.209
2 (3) 145.  TOLPYGO Ilia RUS-KAL RUS 52.590
3 (2) 187.  MOSHENSKYI Bohdan UKR-KHV UKR 54.368
4 (4) 77.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 1:00.656  
 
3. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  1000 m
RACE: 259    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 144.  KARPOW Witalij RUS-KAL RUS 1:39.726  
2 (4) 187.  MOSHENSKYI Bohdan UKR-KHV UKR 1:39.900  
3 (3) 71.  ZÓLYOMI László HUN-MTK HUN 1:40.927  
4 (1) 96.  FLIGIEL Jakub POL-GIZ POL 1:44.844  
5 (6) 185.  BERGIN Daniil UKR-KHV UKR 1:49.705  
6 (5) 76.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 1:55.711  
RACE: 260    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 186.  MOISEYEV Nikita UKR-KHV UKR 1:49.763  
2 (2) 77.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 1:50.193  
3 (4) 70.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 1:50.282  
4 (1) 145.  TOLPYGO Ilia RUS-KAL RUS 1:51.840   advanced->to A
5 (3) 4.  WOLF Tobias AUT AUT NO TIME finished
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  1000 m
RACE: 271    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 4.  WOLF Tobias AUT AUT 1:41.855  
2 (3) 76.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 1:42.010  
3 (1) 96.  FLIGIEL Jakub POL-GIZ POL 1:43.941  
4 (2) 185.  BERGIN Daniil UKR-KHV UKR 1:45.560  
RACE: 272    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 77.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 1:38.415  
2 (1) 144.  KARPOW Witalij RUS-KAL RUS 1:38.452  
3 (7) 145.  TOLPYGO Ilia RUS-KAL RUS 1:38.594  
4 (2) 187.  MOSHENSKYI Bohdan UKR-KHV UKR 1:39.043  
5 (4) 186.  MOISEYEV Nikita UKR-KHV UKR 1:44.822  
6 (3) 71.  ZÓLYOMI László HUN-MTK HUN 2:09.883  
7 (6) 70.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 2:11.476  



ISU Junior Challenge Series-Danubia 2, Spisska Nova Ves, SVK, 14.12. - 16.12.2018


Overall Classification


JUNIOR C BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 145.  TOLPYGO Ilia RUS-KAL RUS 1. 2. 3. 68 6
2. 144.  KARPOW Witalij RUS-KAL RUS 6. 1. 2. 57 9
3. 77.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 4. 4. 1. 50 9
4. 187.  MOSHENSKYI Bohdan UKR-KHV UKR 3. 3. 4. 34 10
5. 4.  WOLF Tobias AUT AUT 2. 8. 8. 22 18
6. 71.  ZÓLYOMI László HUN-MTK HUN 5. 6. 6. 11 17
7. 70.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 10. 5. 7. 7 22
8. 186.  MOISEYEV Nikita UKR-KHV UKR 11. 7. 5. 5 23
9. 76.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 7. 9. 9. 2 25
10. 96.  FLIGIEL Jakub POL-GIZ POL 8. 10. 10. 1 28
11. 185.  BERGIN Daniil UKR-KHV UKR 9. 11. 11. 31