ISU Junior Challenge Series-Danubia 2, Spisska Nova Ves, SVK, 14.12. - 16.12.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1500 m
RACE: 1    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 140.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 3:01.125  
2 (1) 106.  MAZUR Emma POL-MOSIR POL 3:04.160  
3 (4) 111.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 3:05.518  
4 (3) 43.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 3:22.903  
5 (5) 150.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 3:27.571  
RACE: 2    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 82.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 2:51.266  
2 (1) 135.  ALBERT Katalin ROU ROU 2:51.921  
3 (6) 44.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 2:52.166  
4 (5) 190.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 2:53.623  
5 (4) 105.  CARBONE Adrianna POL-MOSIR POL 3:10.944  
- (2) 34.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE CZE PEN. no start
RACE: 3    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 53.  SOMODI Maja HUN HUN 2:46.516  
2 (2) 183.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 2:49.155  
3 (5) 139.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 2:51.137  
4 (6) 191.  SYDORKO Yelyzaveta UKR-KYIV UKR 2:51.923  
5 (3) 107.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 2:56.225  
6 (4) 83.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT NO TIME finished
RACE: 4    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 52.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 2:59.349  
2 (4) 81.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 3:01.161  
3 (2) 94.  KUCHTA Martyna POL-GIZ POL 3:10.385  
4 (5) 35.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 3:12.035  
5 (3) 182.  REPETSKA Svitlana UKR-KHV UKR NO TIME finished
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  1500 m
RACE: 14    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 52.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 2:43.912  
2 (5) 81.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 2:44.018  
3 (2) 135.  ALBERT Katalin ROU ROU 2:45.427  
4 (1) 82.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 2:46.599  
5 (3) 44.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 2:47.112  
6 (6) 111.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 2:55.412  
RACE: 15    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 53.  SOMODI Maja HUN HUN 2:46.098  
2 (4) 140.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 2:46.251  
3 (2) 183.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 2:51.383  
4 (3) 139.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 2:54.028  
5 (5) 106.  MAZUR Emma POL-MOSIR POL 2:59.045  
6 (6) 94.  KUCHTA Martyna POL-GIZ POL 3:06.141  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1500 m
RACE: 23    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 83.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 2:38.828  
2 (2) 182.  REPETSKA Svitlana UKR-KHV UKR 2:48.743  
3 (1) 150.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK NO TIME finished
RACE: 24    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 191.  SYDORKO Yelyzaveta UKR-KYIV UKR 2:52.128  
2 (2) 190.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 2:52.515  
3 (3) 107.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 2:53.046  
4 (6) 43.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 2:56.236  
5 (5) 35.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 2:58.269  
6 (4) 105.  CARBONE Adrianna POL-MOSIR POL 3:10.852  
RACE: 25    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 82.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 2:40.660  
2 (2) 44.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 2:43.116  
3 (5) 106.  MAZUR Emma POL-MOSIR POL 2:45.841  
4 (4) 111.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 2:45.995  
5 (3) 139.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 2:50.858  
6 (6) 94.  KUCHTA Martyna POL-GIZ POL 3:15.265  
RACE: 26    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 53.  SOMODI Maja HUN HUN 2:33.436  
2 (1) 52.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 2:33.510  
3 (5) 140.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 2:38.970  
4 (2) 81.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 2:40.464  
5 (6) 183.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 2:43.967  
6 (3) 135.  ALBERT Katalin ROU ROU 2:45.270  
 
2. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 110    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 82.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 49.741
2 (2) 140.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 49.826
3 (4) 105.  CARBONE Adrianna POL-MOSIR POL 55.165
4 (3) 191.  SYDORKO Yelyzaveta UKR-KYIV UKR 55.808
RACE: 111    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 53.  SOMODI Maja HUN HUN 48.140
2 (4) 139.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 49.969
3 (3) 111.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 51.176
4 (2) 150.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 59.973
RACE: 112    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 190.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 49.971
2 (4) 81.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 51.266
3 (3) 44.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 51.478
4 (1) 35.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 55.180
RACE: 113    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 52.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 49.367
2 (1) 182.  REPETSKA Svitlana UKR-KHV UKR 51.123
3 (4) 106.  MAZUR Emma POL-MOSIR POL 51.212
4 (2) 94.  KUCHTA Martyna POL-GIZ POL 54.695
RACE: 114    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 135.  ALBERT Katalin ROU ROU 50.103
2 (1) 183.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 50.797
3 (2) 107.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 52.562
4 (3) 43.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE NO TIME finished
 
JUNIOR C GIRLS  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 123    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 190.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 49.436
2 (1) 82.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 49.493
3 (4) 81.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 50.612
4 (3) 182.  REPETSKA Svitlana UKR-KHV UKR 50.638
RACE: 124    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 135.  ALBERT Katalin ROU ROU 48.927
2 (1) 52.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 49.002
3 (3) 183.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 49.709
4 (4) 111.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 49.990
RACE: 125    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 140.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 48.068
2 (3) 139.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 49.526
3 (1) 53.  SOMODI Maja HUN HUN 50.415
4 (4) 106.  MAZUR Emma POL-MOSIR POL 51.081
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 132    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 53.  SOMODI Maja HUN HUN 48.655
2 (3) 139.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 49.773
3 (2) 190.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR NO TIME finished adv.->to A
4 (1) 140.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS NO TIME finished
RACE: 133    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 52.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 48.644
2 (1) 135.  ALBERT Katalin ROU ROU 48.869
3 (3) 82.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 49.043
4 (4) 183.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 50.212
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 148    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 191.  SYDORKO Yelyzaveta UKR-KYIV UKR 52.561
2 (1) 35.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 54.088
3 (4) 43.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 54.941
4 (3) 150.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 59.101
RACE: 149    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 44.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 51.940
2 (3) 94.  KUCHTA Martyna POL-GIZ POL 54.566
3 (4) 105.  CARBONE Adrianna POL-MOSIR POL 54.625
4 (2) 107.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL NO TIME finished
RACE: 150    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 111.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 51.912
2 (3) 182.  REPETSKA Svitlana UKR-KHV UKR 51.961
3 (4) 106.  MAZUR Emma POL-MOSIR POL 52.358
4 (2) 81.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT NO TIME finished
RACE: 151    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 82.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 50.449
2 (2) 183.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 50.611
- (3) 140.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS PEN. no start
RACE: 152    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 52.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 48.664
2 (2) 53.  SOMODI Maja HUN HUN 48.848
3 (5) 190.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 49.716
4 (4) 139.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 50.016
5 (3) 135.  ALBERT Katalin ROU ROU 51.423
 
3. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 159    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 135.  ALBERT Katalin ROU ROU 1:46.937  
2 (4) 139.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 1:48.459  
3 (2) 191.  SYDORKO Yelyzaveta UKR-KYIV UKR 1:48.687  
4 (1) 94.  KUCHTA Martyna POL-GIZ POL 1:51.103  
RACE: 160    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 81.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 1:51.321  
2 (5) 190.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 1:52.096  
3 (3) 182.  REPETSKA Svitlana UKR-KHV UKR 1:52.301  
4 (4) 106.  MAZUR Emma POL-MOSIR POL 1:56.942  
5 (1) 150.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK NO TIME finished
RACE: 161    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 52.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 1:46.752  
2 (4) 111.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 1:48.657  
3 (2) 183.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 1:48.752  
4 (3) 43.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 1:56.499  
5 (1) 105.  CARBONE Adrianna POL-MOSIR POL NO TIME finished
RACE: 162    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 53.  SOMODI Maja HUN HUN 1:45.073  
2 (3) 82.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:45.505  
3 (5) 44.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 1:47.727  
4 (1) 107.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 1:49.423  
5 (2) 35.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 1:57.833  
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 257    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 52.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 1:44.342  
2 (2) 135.  ALBERT Katalin ROU ROU 1:44.451  
3 (6) 183.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 1:45.933  
4 (3) 139.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 1:46.218  
5 (4) 111.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 1:47.255  
6 (5) 191.  SYDORKO Yelyzaveta UKR-KYIV UKR 1:47.409  
RACE: 258    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 53.  SOMODI Maja HUN HUN 1:41.895  
2 (4) 81.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 1:42.991  
3 (3) 44.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 1:45.096  
4 (6) 182.  REPETSKA Svitlana UKR-KHV UKR 1:47.934  
5 (5) 190.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR NO TIME finished adv.->to A
- (2) 82.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT PEN. penalty
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 268    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 106.  MAZUR Emma POL-MOSIR POL 1:47.285  
2 (1) 107.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 1:50.759  
3 (7) 105.  CARBONE Adrianna POL-MOSIR POL 1:51.115  
4 (3) 43.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 1:52.840  
5 (2) 94.  KUCHTA Martyna POL-GIZ POL 1:52.879  
6 (6) 150.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 2:06.894  
7 (5) 35.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE NO TIME finished
RACE: 269    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 182.  REPETSKA Svitlana UKR-KHV UKR 1:44.809  
2 (1) 139.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 1:47.019  
3 (2) 111.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 1:47.848  
4 (3) 191.  SYDORKO Yelyzaveta UKR-KYIV UKR 1:54.014  
RACE: 270    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 53.  SOMODI Maja HUN HUN 1:38.838  
2 (3) 52.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 1:38.911  
3 (4) 135.  ALBERT Katalin ROU ROU 1:40.804  
4 (2) 81.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 1:42.603  
5 (7) 190.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 1:42.744  
6 (5) 44.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 1:44.388  
7 (6) 183.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 1:44.766  



ISU Junior Challenge Series-Danubia 2, Spisska Nova Ves, SVK, 14.12. - 16.12.2018


Overall Classification


JUNIOR C GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 53.  SOMODI Maja HUN HUN 1. 2. 1. 89 4
2. 52.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 2. 1. 2. 76 5
3. 135.  ALBERT Katalin ROU ROU 6. 5. 3. 21 14
4. 190.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 14. 3. 5. 18 22
5. 81.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 4. 12. 4. 16 20
6. 140.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 3. 8. 20. 13 31
7. 183.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 5. 7. 7. 9 19
8. 139.  BESPAMIATNOVA Anastasiia RUS-KAL RUS 11. 4. 9. 8 24
9. 82.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 7. 6. 12. 5 25
10. 44.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 8. 13. 6. 4 27
11. 182.  REPETSKA Svitlana UKR-KHV UKR 20. 10. 8. 1 38
12. 111.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 10. 9. 10. 29
13. 106.  MAZUR Emma POL-MOSIR POL 9. 11. 13. 33
14. 191.  SYDORKO Yelyzaveta UKR-KYIV UKR 13. 17. 11. 41
15. 94.  KUCHTA Martyna POL-GIZ POL 12. 14. 17. 43
16. 107.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 15. 16. 14. 45
17. 105.  CARBONE Adrianna POL-MOSIR POL 18. 15. 15. 48
18. 43.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 16. 19. 16. 51
19. 35.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 17. 18. 19. 54
20. 150.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 21. 20. 18. 59
21. 83.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 19. 21. 20. 60