ISU Junior Challenge Series-Danubia 2, Spisska Nova Ves, SVK, 14.12. - 16.12.2018
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR B MEN HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 244 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 125. | BIELECKI Jakub | POL | 1:32.389 | ||
2 | (2) | 61. | SZIGETI Ádám | HUN | 1:32.492 | ||
3 | (4) | 101. | SIEKIERKO Adrian | POL-JUV | 1:37.419 | ||
4 | (1) | 75. | GERA Márton | HUN-TKKSE | 1:37.567 | ||
RACE: 245 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 60. | NÓGRÁDI Bence | HUN | 1:50.272 | ||
2 | (1) | 176. | TAHTACİ Murat | TUR | 1:50.412 | ||
3 | (5) | 16. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 1:51.832 | ||
4 | (2) | 118. | RYBAK Arkadiusz | POL-ORZEL | 1:55.977 | ||
5 | (3) | 3. | FRIGHENCIU Stefan-Teodor | AUT | 1:56.051 | ||
RACE: 246 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 173. | AKAR Furkan | TUR | 1:33.732 | ||
2 | (4) | 147. | KATIN Aleksandr | RUS-PET | 1:34.483 | ||
3 | (5) | 27. | SUMAN Stribor | CRO | 1:37.894 | ||
4 | (1) | 17. | HELAKHAU VIKTAR | BLR | 1:39.894 | ||
5 | (2) | 152. | HUNADY Jakub | SVK-PRK | 1:54.492 | ||
RACE: 247 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 100. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 1:35.457 | ||
2 | (2) | 15. | AKIMAU ULADZISLAU | BLR | 1:37.518 | ||
3 | (4) | 117. | REINDL Krzysztof | POL-ORZEL | 1:39.551 | ||
4 | (1) | 137. | CSILLAG Csongor József | ROU | 1:41.162 | ||
5 | (5) | 62. | TALABOS Attila | HUN | NO TIME | finished | |
RACE: 248 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 40. | FAJKUS Radek | CZE | 1:36.231 | ||
2 | (4) | 127. | MIKOŁAJUK Mateusz | POL | 1:36.268 | ||
3 | (2) | 148. | KOKAREV Ivan | RUS-PET | 1:38.071 | ||
4 | (3) | 110. | PAWŁOWSKI Michał | POL-MOSIR | 1:38.917 | ||
RACE: 249 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 126. | KŁUJSZO Ignacy | POL | 1:52.878 | ||
2 | (5) | 20. | ZHERMANAU ALIAKSANDR | BLR | 1:53.058 | ||
3 | (3) | 90. | CECH Danielius | LTU | 1:57.077 | ||
4 | (4) | 69. | ZHANG Yu Jie Dominik | HUN-MTK | 1:57.284 | ||
- | (2) | 158. | VARGOSKO Jan | SVK-SKMA | - | no start | |
RACE: 250 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 59. | BONTOVICS Balázs | HUN | 1:34.614 | ||
2 | (2) | 175. | HAN Muhammed Emir | TUR | 1:34.742 | ||
3 | (5) | 65. | ZSIGÓ Máté | HUN-JSE | 1:36.005 | ||
4 | (3) | 116. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 1:36.915 | ||
5 | (4) | 143. | SHUPEIA Artem | RUS-KAL | 1:41.896 | ||
RACE: 251 HEAT: 8 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 79. | BERZINS Reinis | LAT | 1:36.823 | ||
2 | (1) | 64. | ZSIGÓ Bence | HUN-JSE | 1:38.516 | ||
3 | (5) | 19. | SHEUCHYK Uladzimir | BLR | 1:40.265 | ||
4 | (2) | 102. | SZKIL Piotr | POL-JUV | 1:40.337 | ||
5 | (4) | 142. | BEREGOVOJ Dmitrij | RUS-KAL | 1:42.632 | ||
RACE: 252 HEAT: 9 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 174. | ATAN Metehan | TUR | 1:37.968 | ||
2 | (1) | 18. | MIHDALIOU Mikita | BLR | 1:39.277 | ||
3 | (3) | 149. | PETRUSHENKOV Egor | RUS-PET | 1:41.187 | ||
4 | (4) | 103. | WERPACHOWSKI Patryk | POL-JUV | 1:41.717 | ||
JUNIOR B MEN QUARTER-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 277 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 16. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 1:39.263 | addTo.->to B | |
2 | (1) | 149. | PETRUSHENKOV Egor | RUS-PET | 1:39.479 | ||
3 | (4) | 69. | ZHANG Yu Jie Dominik | HUN-MTK | 1:40.652 | ||
4 | (3) | 118. | RYBAK Arkadiusz | POL-ORZEL | 1:40.765 | ||
RACE: 278 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 103. | WERPACHOWSKI Patryk | POL-JUV | 1:40.223 | ||
2 | (3) | 143. | SHUPEIA Artem | RUS-KAL | 1:41.030 | ||
3 | (4) | 90. | CECH Danielius | LTU | 1:41.457 | advanced->to C | |
- | (1) | 19. | SHEUCHYK Uladzimir | BLR | - | impeding->to D | |
RACE: 279 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 116. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 1:36.245 | ||
2 | (2) | 117. | REINDL Krzysztof | POL-ORZEL | 1:36.590 | ||
3 | (4) | 142. | BEREGOVOJ Dmitrij | RUS-KAL | 1:43.003 | ||
4 | (3) | 137. | CSILLAG Csongor József | ROU | 1:43.064 | ||
RACE: 280 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 148. | KOKAREV Ivan | RUS-PET | 1:40.960 | addTo.->to B | |
2 | (1) | 75. | GERA Márton | HUN-TKKSE | 1:41.317 | ||
3 | (3) | 102. | SZKIL Piotr | POL-JUV | 1:43.205 | ||
4 | (4) | 152. | HUNADY Jakub | SVK-PRK | 1:52.666 | ||
RACE: 281 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 62. | TALABOS Attila | HUN | 1:28.566 | ||
2 | (1) | 27. | SUMAN Stribor | CRO | 1:37.120 | ||
3 | (2) | 110. | PAWŁOWSKI Michał | POL-MOSIR | 1:39.090 | ||
4 | (3) | 17. | HELAKHAU VIKTAR | BLR | 1:39.579 | ||
5 | (4) | 3. | FRIGHENCIU Stefan-Teodor | AUT | 1:44.156 | ||
RACE: 282 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 127. | MIKOŁAJUK Mateusz | POL | 1:31.850 | ||
2 | (1) | 175. | HAN Muhammed Emir | TUR | 1:32.062 | ||
3 | (3) | 40. | FAJKUS Radek | CZE | 1:32.169 | ||
4 | (2) | 100. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 1:34.398 | ||
5 | (5) | 101. | SIEKIERKO Adrian | POL-JUV | 1:41.583 | ||
RACE: 283 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 79. | BERZINS Reinis | LAT | 1:37.404 | ||
2 | (2) | 59. | BONTOVICS Balázs | HUN | 1:37.562 | ||
3 | (1) | 147. | KATIN Aleksandr | RUS-PET | 1:37.915 | ||
4 | (3) | 65. | ZSIGÓ Máté | HUN-JSE | 1:40.358 | ||
5 | (5) | 15. | AKIMAU ULADZISLAU | BLR | NO TIME | finished | |
RACE: 284 HEAT: 8 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 174. | ATAN Metehan | TUR | 1:30.706 | ||
2 | (2) | 173. | AKAR Furkan | TUR | 1:30.781 | ||
3 | (1) | 61. | SZIGETI Ádám | HUN | 1:31.193 | ||
4 | (5) | 20. | ZHERMANAU ALIAKSANDR | BLR | 1:31.752 | ||
5 | (4) | 64. | ZSIGÓ Bence | HUN-JSE | 1:38.477 | ||
RACE: 285 HEAT: 9 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 60. | NÓGRÁDI Bence | HUN | 1:31.624 | ||
2 | (2) | 18. | MIHDALIOU Mikita | BLR | 1:32.615 | ||
3 | (1) | 125. | BIELECKI Jakub | POL | NO TIME | finished adv.->to A | |
- | (4) | 176. | TAHTACİ Murat | TUR | - | impeding->to C | |
- | (5) | 126. | KŁUJSZO Ignacy | POL | - | no start | |
JUNIOR B MEN SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 298 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 110. | PAWŁOWSKI Michał | POL-MOSIR | 1:39.621 | ||
2 | (3) | 118. | RYBAK Arkadiusz | POL-ORZEL | 1:41.108 | ||
3 | (2) | 17. | HELAKHAU VIKTAR | BLR | 1:42.491 | ||
RACE: 299 HEAT: 2 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 19. | SHEUCHYK Uladzimir | BLR | 1:41.271 | ||
2 | (2) | 137. | CSILLAG Csongor József | ROU | 1:41.588 | ||
3 | (1) | 142. | BEREGOVOJ Dmitrij | RUS-KAL | 1:42.135 | ||
RACE: 300 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 102. | SZKIL Piotr | POL-JUV | 1:43.852 | ||
2 | (2) | 3. | FRIGHENCIU Stefan-Teodor | AUT | 1:44.077 | ||
3 | (3) | 152. | HUNADY Jakub | SVK-PRK | 1:50.921 | ||
RACE: 301 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 149. | PETRUSHENKOV Egor | RUS-PET | 1:41.803 | ||
2 | (1) | 116. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 1:41.963 | ||
3 | (4) | 103. | WERPACHOWSKI Patryk | POL-JUV | 1:41.967 | ||
4 | (2) | 27. | SUMAN Stribor | CRO | 1:42.333 | ||
5 | (5) | 90. | CECH Danielius | LTU | 1:42.997 | ||
RACE: 302 HEAT: 5 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 62. | TALABOS Attila | HUN | 1:43.450 | ||
2 | (6) | 176. | TAHTACİ Murat | TUR | 1:44.049 | ||
3 | (5) | 75. | GERA Márton | HUN-TKKSE | 1:46.958 | ||
4 | (4) | 143. | SHUPEIA Artem | RUS-KAL | 1:47.959 | ||
5 | (3) | 69. | ZHANG Yu Jie Dominik | HUN-MTK | 1:49.508 | ||
6 | (2) | 117. | REINDL Krzysztof | POL-ORZEL | NO TIME | finished | |
RACE: 303 HEAT: 6 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 100. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 1:35.798 | ||
2 | (1) | 20. | ZHERMANAU ALIAKSANDR | BLR | 1:35.986 | ||
3 | (3) | 64. | ZSIGÓ Bence | HUN-JSE | 1:36.509 | ||
4 | (4) | 101. | SIEKIERKO Adrian | POL-JUV | 1:41.816 | ||
RACE: 304 HEAT: 7 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 147. | KATIN Aleksandr | RUS-PET | 1:42.709 | ||
2 | (4) | 16. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 1:43.123 | ||
3 | (2) | 65. | ZSIGÓ Máté | HUN-JSE | 1:43.220 | ||
4 | (3) | 148. | KOKAREV Ivan | RUS-PET | 1:44.336 | ||
5 | (5) | 15. | AKIMAU ULADZISLAU | BLR | 1:44.467 | ||
RACE: 305 HEAT: 8 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 79. | BERZINS Reinis | LAT | 1:29.820 | ||
2 | (5) | 59. | BONTOVICS Balázs | HUN | 1:29.950 | ||
3 | (3) | 175. | HAN Muhammed Emir | TUR | 1:30.138 | ||
4 | (2) | 60. | NÓGRÁDI Bence | HUN | 1:30.257 | ||
5 | (6) | 125. | BIELECKI Jakub | POL | 1:31.325 | ||
6 | (1) | 61. | SZIGETI Ádám | HUN | 1:34.384 | ||
RACE: 306 HEAT: 9 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 174. | ATAN Metehan | TUR | 1:29.762 | ||
2 | (2) | 173. | AKAR Furkan | TUR | 1:29.800 | ||
3 | (3) | 127. | MIKOŁAJUK Mateusz | POL | 1:29.960 | ||
4 | (5) | 18. | MIHDALIOU Mikita | BLR | 1:35.183 | ||
5 | (4) | 40. | FAJKUS Radek | CZE | 1:38.315 | ||
JUNIOR B MEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 319 HEAT: 1 GROUP: H Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 17. | HELAKHAU VIKTAR | BLR | 1:43.256 | ||
2 | (1) | 142. | BEREGOVOJ Dmitrij | RUS-KAL | 1:45.176 | ||
3 | (3) | 152. | HUNADY Jakub | SVK-PRK | 1:51.686 | ||
RACE: 320 HEAT: 2 GROUP: G Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 19. | SHEUCHYK Uladzimir | BLR | 1:39.885 | ||
2 | (5) | 102. | SZKIL Piotr | POL-JUV | 1:39.954 | ||
3 | (2) | 118. | RYBAK Arkadiusz | POL-ORZEL | 1:40.183 | ||
4 | (6) | 3. | FRIGHENCIU Stefan-Teodor | AUT | 1:43.163 | ||
5 | (1) | 110. | PAWŁOWSKI Michał | POL-MOSIR | NO TIME | finished | |
- | (4) | 137. | CSILLAG Csongor József | ROU | - | no finish | |
RACE: 321 HEAT: 3 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 27. | SUMAN Stribor | CRO | 1:45.414 | ||
2 | (3) | 75. | GERA Márton | HUN-TKKSE | 1:45.528 | ||
3 | (4) | 143. | SHUPEIA Artem | RUS-KAL | 1:46.621 | ||
4 | (5) | 69. | ZHANG Yu Jie Dominik | HUN-MTK | 1:48.509 | ||
5 | (2) | 90. | CECH Danielius | LTU | NO TIME | finished | |
- | (6) | 117. | REINDL Krzysztof | POL-ORZEL | - | no start | |
RACE: 322 HEAT: 4 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 62. | TALABOS Attila | HUN | 1:35.391 | ||
2 | (5) | 176. | TAHTACİ Murat | TUR | 1:35.983 | ||
3 | (1) | 149. | PETRUSHENKOV Egor | RUS-PET | 1:38.935 | ||
4 | (3) | 103. | WERPACHOWSKI Patryk | POL-JUV | 1:40.677 | ||
5 | (2) | 116. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | NO TIME | finished | |
RACE: 323 HEAT: 5 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 65. | ZSIGÓ Máté | HUN-JSE | 1:55.103 | ||
2 | (4) | 15. | AKIMAU ULADZISLAU | BLR | 1:55.176 | ||
3 | (1) | 101. | SIEKIERKO Adrian | POL-JUV | 1:56.190 | ||
4 | (3) | 148. | KOKAREV Ivan | RUS-PET | 1:56.338 | ||
RACE: 324 HEAT: 6 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 20. | ZHERMANAU ALIAKSANDR | BLR | 1:39.902 | ||
2 | (5) | 16. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 1:40.532 | ||
3 | (3) | 64. | ZSIGÓ Bence | HUN-JSE | 1:40.763 | ||
- | (1) | 100. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | - | impeding | |
- | (4) | 147. | KATIN Aleksandr | RUS-PET | - | no finish | |
RACE: 325 HEAT: 7 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 60. | NÓGRÁDI Bence | HUN | 1:39.604 | ||
2 | (1) | 175. | HAN Muhammed Emir | TUR | 1:39.820 | ||
3 | (4) | 61. | SZIGETI Ádám | HUN | 1:39.953 | ||
4 | (6) | 40. | FAJKUS Radek | CZE | 1:40.090 | ||
5 | (3) | 125. | BIELECKI Jakub | POL | 1:41.289 | ||
6 | (5) | 18. | MIHDALIOU Mikita | BLR | 1:42.842 | ||
RACE: 326 HEAT: 8 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 59. | BONTOVICS Balázs | HUN | 1:32.642 | ||
2 | (1) | 174. | ATAN Metehan | TUR | 1:32.773 | ||
3 | (5) | 127. | MIKOŁAJUK Mateusz | POL | 1:33.133 | ||
4 | (3) | 79. | BERZINS Reinis | LAT | 1:34.868 | ||
- | (2) | 173. | AKAR Furkan | TUR | - | impeding |
ISU Junior Challenge Series-Danubia 2, Spisska Nova Ves, SVK, 14.12. - 16.12.2018
Distance Classification
JUNIOR B MEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 59. | BONTOVICS Balázs | HUN | 34 | 1 | 1:29.950 | ||
2. | A | 2. | 174. | ATAN Metehan | TUR | 21 | 2 | 1:29.762 | ||
3. | A | 3. | 127. | MIKOŁAJUK Mateusz | POL | 13 | 3 | 1:29.960 | ||
4. | A | 4. | 79. | BERZINS Reinis | LAT | 8 | 4 | 1:29.820 | ||
5. | A | - | 173. | AKAR Furkan | TUR | 3 | 5 | 1:29.800 | ||
6. | B | 1. | 60. | NÓGRÁDI Bence | HUN | 3 | 6 | 1:30.257 | ||
7. | B | 2. | 175. | HAN Muhammed Emir | TUR | 2 | 7 | 1:30.138 | ||
8. | B | 3. | 61. | SZIGETI Ádám | HUN | 1 | 8 | 1:31.193 | ||
9. | B | 4. | 40. | FAJKUS Radek | CZE | 9 | 1:32.169 | |||
10. | B | 5. | 125. | BIELECKI Jakub | POL | 10 | 1:31.325 | |||
11. | B | 6. | 18. | MIHDALIOU Mikita | BLR | 11 | 1:32.615 | |||
12. | C | 1. | 20. | ZHERMANAU ALIAKSANDR | BLR | 12 | 1:31.752 | |||
13. | C | 2. | 16. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 13 | 1:39.263 | |||
14. | C | 3. | 64. | ZSIGÓ Bence | HUN-JSE | 14 | 1:36.509 | |||
15. | C | - | 147. | KATIN Aleksandr | RUS-PET | 15 | 1:34.483 | |||
16. | C | - | 100. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 16 | 1:34.398 | |||
17. | D | 1. | 65. | ZSIGÓ Máté | HUN-JSE | 17 | 1:36.005 | |||
18. | D | 2. | 15. | AKIMAU ULADZISLAU | BLR | 18 | 1:37.518 | |||
19. | D | 3. | 101. | SIEKIERKO Adrian | POL-JUV | 19 | 1:37.419 | |||
20. | D | 4. | 148. | KOKAREV Ivan | RUS-PET | 20 | 1:38.071 | |||
21. | E | 1. | 62. | TALABOS Attila | HUN | 21 | 1:28.566 | |||
22. | E | 2. | 176. | TAHTACİ Murat | TUR | 22 | 1:35.983 | |||
23. | E | 3. | 149. | PETRUSHENKOV Egor | RUS-PET | 23 | 1:38.935 | |||
24. | E | 4. | 103. | WERPACHOWSKI Patryk | POL-JUV | 24 | 1:40.223 | |||
25. | E | 5. | 116. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 25 | 1:36.245 | |||
26. | F | 1. | 27. | SUMAN Stribor | CRO | 26 | 1:37.120 | |||
27. | F | 2. | 75. | GERA Márton | HUN-TKKSE | 27 | 1:37.567 | |||
28. | F | 3. | 143. | SHUPEIA Artem | RUS-KAL | 28 | 1:41.030 | |||
29. | F | 4. | 69. | ZHANG Yu Jie Dominik | HUN-MTK | 29 | 1:40.652 | |||
30. | F | 5. | 90. | CECH Danielius | LTU | 30 | 1:41.457 | |||
31. | F | - | 117. | REINDL Krzysztof | POL-ORZEL | 31 | 1:36.590 | |||
32. | G | 1. | 19. | SHEUCHYK Uladzimir | BLR | 32 | 1:39.885 | |||
33. | G | 2. | 102. | SZKIL Piotr | POL-JUV | 33 | 1:39.954 | |||
34. | G | 3. | 118. | RYBAK Arkadiusz | POL-ORZEL | 34 | 1:40.183 | |||
35. | G | 4. | 3. | FRIGHENCIU Stefan-Teodor | AUT | 35 | 1:43.163 | |||
36. | G | 5. | 110. | PAWŁOWSKI Michał | POL-MOSIR | 36 | 1:38.917 | |||
37. | G | - | 137. | CSILLAG Csongor József | ROU | 37 | 1:41.162 | |||
38. | H | 1. | 17. | HELAKHAU VIKTAR | BLR | 38 | 1:39.579 | |||
39. | H | 2. | 142. | BEREGOVOJ Dmitrij | RUS-KAL | 39 | 1:42.135 | |||
40. | H | 3. | 152. | HUNADY Jakub | SVK-PRK | 40 | 1:50.921 | |||
QUARTER-FINAL | ||||||||||
41. | A | - | 126. | KŁUJSZO Ignacy | POL | 41 | 1:52.878 | |||
HEATS | ||||||||||
A | - | 158. | VARGOSKO Jan | SVK-SKMA | 42 | NO TIME |