ISU Junior Challenge Series-Danubia 2, Spisska Nova Ves, SVK, 14.12. - 16.12.2018


Heat Results

 
1. Distance 
MEN  HEATS  1500 m
RACE: 49    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 195.  HANDEI Oleh UKR-KYIV UKR 2:45.517  
2 (5) 177.  TAHTACİ Davut TUR TUR 2:45.657  
3 (1) 28.  KOLENC Martin CRO CRO 2:45.738  
4 (4) 6.  WOLFGANG Matthias AUT AUT 2:46.807  
5 (2) 21.  MIKHAILAU Uladzislau BLR BLR 2:48.619  
RACE: 50    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 178.  YARDIMCI Fırat TUR TUR 2:47.280  
2 (2) 5.  ANDERMANN Dominic AUT AUT 2:48.961  
3 (1) 29.  MARTINIC Ivan CRO CRO 2:49.053  
4 (4) 22.  SLABODNIK Artsemi BLR BLR 2:52.236  
- (3) 196.  HANDEI Volodymyr UKR-KYIV UKR PEN. kicking out->to B
 
MEN  FINAL  1500 m
RACE: 80    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 22.  SLABODNIK Artsemi BLR BLR 2:41.524  
2 (4) 196.  HANDEI Volodymyr UKR-KYIV UKR 2:43.245  
3 (1) 6.  WOLFGANG Matthias AUT AUT 2:44.560  
4 (2) 21.  MIKHAILAU Uladzislau BLR BLR 2:48.476  
RACE: 81    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 195.  HANDEI Oleh UKR-KYIV UKR 2:38.346  
2 (4) 178.  YARDIMCI Fırat TUR TUR 2:38.408  
3 (3) 28.  KOLENC Martin CRO CRO 2:40.110  
4 (5) 5.  ANDERMANN Dominic AUT AUT 2:40.171  
5 (6) 29.  MARTINIC Ivan CRO CRO 2:40.584  
6 (2) 177.  TAHTACİ Davut TUR TUR 2:44.840  
 
2. Distance 
MEN  HEATS  500 m
RACE: 188    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 178.  YARDIMCI Fırat TUR TUR 43.531
2 (3) 28.  KOLENC Martin CRO CRO 43.542
3 (4) 196.  HANDEI Volodymyr UKR-KYIV UKR 44.214
4 (5) 22.  SLABODNIK Artsemi BLR BLR 45.759
5 (1) 6.  WOLFGANG Matthias AUT AUT NO TIME finished
RACE: 189    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 195.  HANDEI Oleh UKR-KYIV UKR 44.584
2 (4) 29.  MARTINIC Ivan CRO CRO 45.115
3 (3) 5.  ANDERMANN Dominic AUT AUT NO TIME finished adv.->to A
- (2) 21.  MIKHAILAU Uladzislau BLR BLR PEN. impeding->to B
- (5) 177.  TAHTACİ Davut TUR TUR PEN. impeding->to B
 
MEN  FINAL  500 m
RACE: 235    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 196.  HANDEI Volodymyr UKR-KYIV UKR 44.752
2 (5) 21.  MIKHAILAU Uladzislau BLR BLR 44.956
3 (4) 177.  TAHTACİ Davut TUR TUR 45.269
4 (2) 22.  SLABODNIK Artsemi BLR BLR 45.539
5 (3) 6.  WOLFGANG Matthias AUT AUT 45.592
RACE: 236    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 178.  YARDIMCI Fırat TUR TUR 44.148
2 (2) 28.  KOLENC Martin CRO CRO 44.258
3 (5) 5.  ANDERMANN Dominic AUT AUT 44.373
4 (4) 29.  MARTINIC Ivan CRO CRO 44.507
5 (3) 195.  HANDEI Oleh UKR-KYIV UKR 1:18.608  
 
3. Distance 
MEN  HEATS  1000 m
RACE: 308    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 178.  YARDIMCI Fırat TUR TUR 1:32.051  
2 (2) 29.  MARTINIC Ivan CRO CRO 1:32.674  
3 (5) 196.  HANDEI Volodymyr UKR-KYIV UKR 1:32.753  
4 (1) 6.  WOLFGANG Matthias AUT AUT 1:33.882  
5 (3) 22.  SLABODNIK Artsemi BLR BLR 1:35.750  
RACE: 309    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 195.  HANDEI Oleh UKR-KYIV UKR 1:35.290  
2 (2) 28.  KOLENC Martin CRO CRO 1:35.584  
3 (1) 21.  MIKHAILAU Uladzislau BLR BLR 1:36.781  
4 (4) 5.  ANDERMANN Dominic AUT AUT 1:37.893  
5 (5) 177.  TAHTACİ Davut TUR TUR NO TIME finished
 
MEN  FINAL  1000 m
RACE: 333    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 5.  ANDERMANN Dominic AUT AUT 1:49.566  
2 (5) 177.  TAHTACİ Davut TUR TUR 1:50.044  
3 (3) 21.  MIKHAILAU Uladzislau BLR BLR 1:50.223  
4 (1) 6.  WOLFGANG Matthias AUT AUT 1:50.257  
5 (2) 22.  SLABODNIK Artsemi BLR BLR 1:52.724  
RACE: 334    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 178.  YARDIMCI Fırat TUR TUR 1:34.854  
2 (5) 28.  KOLENC Martin CRO CRO 1:34.921  
3 (2) 29.  MARTINIC Ivan CRO CRO 1:36.615  
4 (4) 195.  HANDEI Oleh UKR-KYIV UKR 1:53.841  
- (3) 196.  HANDEI Volodymyr UKR-KYIV UKR PEN. yellow card



ISU Junior Challenge Series-Danubia 2, Spisska Nova Ves, SVK, 14.12. - 16.12.2018


Overall Classification


MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 178.  YARDIMCI Fırat TUR TUR 2. 1. 1. 89 4
2. 28.  KOLENC Martin CRO CRO 3. 2. 2. 55 7
3. 195.  HANDEI Oleh UKR-KYIV UKR 1. 5. 4. 47 10
4. 29.  MARTINIC Ivan CRO CRO 5. 4. 3. 26 12
5. 5.  ANDERMANN Dominic AUT AUT 4. 3. 5. 24 12
6. 177.  TAHTACİ Davut TUR TUR 6. 8. 6. 6 20
7. 196.  HANDEI Volodymyr UKR-KYIV UKR 8. 6. 10. 4 24
8. 21.  MIKHAILAU Uladzislau BLR BLR 10. 7. 7. 3 24
9. 22.  SLABODNIK Artsemi BLR BLR 7. 9. 9. 2 25
10. 6.  WOLFGANG Matthias AUT AUT 9. 10. 8. 27