ISU Junior Challenge Series-Danubia 2, Spisska Nova Ves, SVK, 14.12. - 16.12.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR A LADIES  HEATS  1500 m
RACE: 46    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 30.  DOSLÁ Milada CZE CZE 2:52.355  
2 (2) 19.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR 2:55.378  
3 (5) 129.  HENKIEL Patrycja POL-WMKS POL 3:00.739  
4 (3) 120.  TOPOLSKA Gabriela POL POL NO TIME finished adv.->to A
- (4) 133.  ALBERT Júlia ROU ROU PEN. impeding->to B
RACE: 47    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 8.  IZAFATAVA Hanna BLR BLR 2:52.485  
2 (2) 92.  WILGA Magdalena POL-AZSO POL 2:56.098  
3 (1) 47.  TÚRI Anna HUN HUN 3:04.466  
4 (3) 31.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 3:13.136   advanced->to A
5 (6) 66.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 3:22.743  
- (5) 188.  UZAKOVA Mariya UKR-KYIV UKR PEN. yellow card
 
JUNIOR A LADIES  FINAL  1500 m
RACE: 74    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 133.  ALBERT Júlia ROU ROU 3:04.873  
2 (1) 66.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 3:08.291  
RACE: 75    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 8.  IZAFATAVA Hanna BLR BLR 2:41.502  
2 (7) 31.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 2:42.303  
3 (6) 47.  TÚRI Anna HUN HUN 2:42.308  
4 (3) 19.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR 2:47.123  
5 (4) 92.  WILGA Magdalena POL-AZSO POL 2:49.665  
6 (5) 129.  HENKIEL Patrycja POL-WMKS POL 2:55.573  
7 (1) 30.  DOSLÁ Milada CZE CZE NO TIME finished
7 (8) 120.  TOPOLSKA Gabriela POL POL NO TIME finished
 
2. Distance 
JUNIOR A LADIES  HEATS  500 m
RACE: 180    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 30.  DOSLÁ Milada CZE CZE 45.846
2 (2) 8.  IZAFATAVA Hanna BLR BLR 46.951
3 (5) 66.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 49.591
4 (3) 92.  WILGA Magdalena POL-AZSO POL 49.742
- (1) 47.  TÚRI Anna HUN HUN PEN. kicking out->to B
RACE: 181    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 31.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 46.392
2 (4) 188.  UZAKOVA Mariya UKR-KYIV UKR 46.473
3 (5) 133.  ALBERT Júlia ROU ROU 49.057
4 (3) 19.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR 49.119
5 (1) 129.  HENKIEL Patrycja POL-WMKS POL 49.322
 
JUNIOR A LADIES  FINAL  500 m
RACE: 227    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 47.  TÚRI Anna HUN HUN 47.543
2 (1) 133.  ALBERT Júlia ROU ROU 49.012
3 (2) 19.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR 49.033
4 (4) 66.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 49.972
5 (3) 129.  HENKIEL Patrycja POL-WMKS POL 50.198
6 (5) 92.  WILGA Magdalena POL-AZSO POL 50.337
RACE: 228    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 30.  DOSLÁ Milada CZE CZE 46.138
2 (2) 31.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 47.364
3 (3) 188.  UZAKOVA Mariya UKR-KYIV UKR 47.484
4 (4) 8.  IZAFATAVA Hanna BLR BLR 47.828
 
3. Distance 
JUNIOR A LADIES  HEATS  1000 m
RACE: 286    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 31.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 1:47.612  
2 (2) 47.  TÚRI Anna HUN HUN 1:47.806  
3 (5) 19.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR 1:48.294  
4 (1) 133.  ALBERT Júlia ROU ROU 1:50.391  
5 (4) 129.  HENKIEL Patrycja POL-WMKS POL 1:50.606  
RACE: 287    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 30.  DOSLÁ Milada CZE CZE 1:40.905  
2 (1) 188.  UZAKOVA Mariya UKR-KYIV UKR 1:41.142  
3 (3) 8.  IZAFATAVA Hanna BLR BLR 1:41.323  
4 (5) 66.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 1:45.149  
5 (2) 92.  WILGA Magdalena POL-AZSO POL 1:45.342  
 
JUNIOR A LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 327    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 19.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR 1:42.470  
2 (4) 133.  ALBERT Júlia ROU ROU 1:43.023  
3 (1) 66.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 1:44.197  
4 (2) 92.  WILGA Magdalena POL-AZSO POL 1:44.933  
5 (5) 129.  HENKIEL Patrycja POL-WMKS POL 1:45.088  
RACE: 328    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 30.  DOSLÁ Milada CZE CZE 1:38.830  
2 (3) 8.  IZAFATAVA Hanna BLR BLR 1:40.005  
3 (4) 31.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 1:40.134  
4 (5) 47.  TÚRI Anna HUN HUN 1:40.559  
5 (2) 188.  UZAKOVA Mariya UKR-KYIV UKR 1:41.252  



ISU Junior Challenge Series-Danubia 2, Spisska Nova Ves, SVK, 14.12. - 16.12.2018


Overall Classification


JUNIOR A LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 30.  DOSLÁ Milada CZE CZE 7. 1. 1. 70 9
2. 8.  IZAFATAVA Hanna BLR BLR 1. 4. 2. 63 7
3. 31.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 2. 2. 3. 55 7
4. 47.  TÚRI Anna HUN HUN 3. 5. 4. 26 12
5. 188.  UZAKOVA Mariya UKR-KYIV UKR 11. 3. 5. 18 19
6. 19.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR 4. 7. 6. 13 17
7. 133.  ALBERT Júlia ROU ROU 9. 6. 7. 5 22
8. 92.  WILGA Magdalena POL-AZSO POL 5. 10. 9. 5 24
9. 129.  HENKIEL Patrycja POL-WMKS POL 6. 9. 10. 3 25
10. 66.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 10. 8. 8. 2 26
11. 120.  TOPOLSKA Gabriela POL POL 8. 11. 11. 2 30