ISU Junior Challenge Series-Danubia 2, Spisska Nova Ves, SVK, 14.12. - 16.12.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 8    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 37.  POPLOVA Michaela CZE CZE NO TIME
2 (3) 169.  LESKOVA Radovona SVK SVK NO TIME
3 (2) 168.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK NO TIME
4 (4) 86.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU NO TIME
5 (1) 113.  NOWAKOWSKA Amelia POL-ORZEL POL NO TIME
6 (7) 74.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN NO TIME
- (6) 155.  DANKOVÁ Lívia SVK-SKMA SVK PEN. off track
RACE: 9    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 170.  TOKAROVA Tamara SVK SVK NO TIME
2 (6) 68.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN NO TIME
3 (1) 45.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE NO TIME
4 (3) 88.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU NO TIME
5 (7) 73.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN NO TIME
6 (2) 112.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL NO TIME
7 (4) 95.  BILLER Weronika POL-GIZ POL NO TIME finished
RACE: 10    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 167.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 1:51.012  
2 (5) 36.  HROMASOVÁ Magdalena CZE CZE 1:54.028  
3 (3) 72.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 1:55.525  
4 (1) 87.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:57.272  
5 (6) 114.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 2:00.877  
6 (4) 46.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 2:04.618  
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 19    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 46.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 1:55.506  
2 (5) 73.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 1:55.536  
3 (2) 112.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 1:55.699  
4 (1) 114.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 2:05.570  
5 (6) 74.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 2:05.728  
6 (4) 113.  NOWAKOWSKA Amelia POL-ORZEL POL 2:16.164  
7 (7) 95.  BILLER Weronika POL-GIZ POL 2:16.435  
RACE: 20    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 168.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 1:52.142  
2 (6) 88.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 1:53.178  
3 (1) 86.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 1:53.277  
4 (2) 72.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 1:53.571  
5 (3) 87.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:58.103  
- (4) 45.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE PEN. off track
RACE: 21    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 37.  POPLOVA Michaela CZE CZE 1:46.944  
2 (5) 170.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 1:47.014  
3 (6) 169.  LESKOVA Radovona SVK SVK 1:47.116  
4 (4) 68.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:47.406  
5 (3) 36.  HROMASOVÁ Magdalena CZE CZE 1:48.683  
6 (1) 167.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 2:03.209  
 
2. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 105    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 45.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 52.836
2 (2) 86.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 53.424
3 (1) 95.  BILLER Weronika POL-GIZ POL 59.469
- (4) 170.  TOKAROVA Tamara SVK SVK PEN. false start
RACE: 106    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 37.  POPLOVA Michaela CZE CZE 51.123
2 (2) 72.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 53.969
3 (1) 87.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 54.143
4 (4) 155.  DANKOVÁ Lívia SVK-SKMA SVK 57.923
RACE: 107    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 68.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 51.198
2 (4) 73.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 51.559
3 (2) 114.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 56.236
4 (1) 168.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK NO TIME finished
RACE: 108    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 46.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 51.750
2 (4) 169.  LESKOVA Radovona SVK SVK 51.932
3 (1) 113.  NOWAKOWSKA Amelia POL-ORZEL POL 56.840
4 (3) 88.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU NO TIME finished
RACE: 109    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 167.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 51.151
2 (4) 112.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 52.297
3 (3) 36.  HROMASOVÁ Magdalena CZE CZE 53.224
4 (1) 74.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 57.832
 
JUNIOR D GIRLS  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 118    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 68.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 51.153
2 (2) 46.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 52.073
3 (3) 86.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 52.359
4 (4) 72.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 53.633
RACE: 119    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 112.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 51.745
2 (3) 45.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 52.741
3 (4) 36.  HROMASOVÁ Magdalena CZE CZE 53.915
- (1) 167.  BARICOVÁ Ema SVK SVK PEN. no finish
RACE: 120    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 37.  POPLOVA Michaela CZE CZE 50.943
2 (2) 73.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 51.066
3 (3) 169.  LESKOVA Radovona SVK SVK 51.549
4 (4) 87.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 55.101
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 130    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 73.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 51.361
2 (2) 68.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 51.487
3 (4) 112.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 51.682
4 (3) 169.  LESKOVA Radovona SVK SVK 51.878
RACE: 131    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 37.  POPLOVA Michaela CZE CZE 51.009
2 (2) 46.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 51.185
3 (3) 86.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 53.016
4 (4) 45.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE NO TIME finished
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 141    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 88.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 52.387
2 (2) 168.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 52.533
3 (1) 155.  DANKOVÁ Lívia SVK-SKMA SVK 1:00.298  
RACE: 142    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 114.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 56.688
2 (3) 74.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 57.907
3 (2) 113.  NOWAKOWSKA Amelia POL-ORZEL POL 58.010
4 (4) 95.  BILLER Weronika POL-GIZ POL 58.171
RACE: 143    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 87.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 55.664
2 (1) 72.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 55.820
3 (2) 36.  HROMASOVÁ Magdalena CZE CZE NO TIME finished
RACE: 144    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 169.  LESKOVA Radovona SVK SVK 50.918
2 (1) 112.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 51.053
3 (4) 45.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 53.639
4 (3) 86.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 53.771
RACE: 145    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 37.  POPLOVA Michaela CZE CZE 51.063
2 (2) 46.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 51.197
3 (4) 68.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 51.232
4 (3) 73.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 51.285
 
3. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  777 m
RACE: 156    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 37.  POPLOVA Michaela CZE CZE 1:21.732  
2 (2) 73.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 1:21.837  
3 (6) 167.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 1:22.003  
4 (7) 86.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 1:24.471  
5 (3) 114.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 1:31.422  
6 (4) 95.  BILLER Weronika POL-GIZ POL 1:31.582  
7 (5) 155.  DANKOVÁ Lívia SVK-SKMA SVK 1:38.738  
RACE: 157    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 170.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 1:24.096  
2 (1) 46.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 1:24.253  
3 (2) 88.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 1:25.347  
4 (4) 112.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 1:25.775  
5 (5) 168.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 1:25.886  
6 (6) 74.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 1:39.669  
RACE: 158    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 68.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:22.766  
2 (5) 169.  LESKOVA Radovona SVK SVK 1:23.787  
3 (3) 72.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 1:26.991  
4 (7) 45.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 1:27.065  
5 (4) 36.  HROMASOVÁ Magdalena CZE CZE 1:27.224  
6 (1) 87.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:29.803  
7 (6) 113.  NOWAKOWSKA Amelia POL-ORZEL POL 1:32.545  
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  777 m
RACE: 264    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 168.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 1:24.884  
2 (2) 36.  HROMASOVÁ Magdalena CZE CZE 1:28.321  
3 (3) 87.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:29.221  
4 (4) 114.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 1:29.343  
5 (5) 95.  BILLER Weronika POL-GIZ POL 1:29.497  
6 (6) 113.  NOWAKOWSKA Amelia POL-ORZEL POL 1:30.926  
7 (8) 74.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 1:31.069  
8 (7) 155.  DANKOVÁ Lívia SVK-SKMA SVK 1:31.477  
RACE: 265    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 167.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 1:23.410  
2 (3) 88.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 1:24.491  
3 (2) 86.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 1:24.606  
4 (4) 112.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 1:24.683  
5 (5) 72.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 1:24.814  
6 (6) 45.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 1:26.561  
RACE: 266    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 68.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:20.333  
2 (1) 37.  POPLOVA Michaela CZE CZE 1:20.603  
3 (6) 46.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 1:20.722  
4 (5) 170.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 1:20.745  
5 (4) 169.  LESKOVA Radovona SVK SVK 1:21.677  
6 (2) 73.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 1:22.975  



ISU Junior Challenge Series-Danubia 2, Spisska Nova Ves, SVK, 14.12. - 16.12.2018


Overall Classification


JUNIOR D GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 37.  POPLOVA Michaela CZE CZE 1. 1. 2. 89 4
2. 68.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 4. 3. 1. 55 8
3. 46.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 13. 2. 3. 34 18
4. 170.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 2. 20. 4. 29 26
5. 169.  LESKOVA Radovona SVK SVK 3. 5. 5. 23 13
6. 73.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 14. 4. 6. 11 24
7. 167.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 6. 12. 7. 5 25
8. 36.  HROMASOVÁ Magdalena CZE CZE 5. 11. 14. 5 30
9. 112.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 15. 6. 10. 3 31
10. 45.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 12. 7. 12. 2 31
11. 88.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 8. 17. 8. 2 33
12. 168.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 7. 18. 13. 2 38
13. 86.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 9. 8. 9. 1 26
14. 72.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 10. 10. 11. 31
15. 87.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 11. 9. 15. 35
16. 114.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 16. 13. 16. 45
17. 74.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 17. 14. 19. 50
18. 113.  NOWAKOWSKA Amelia POL-ORZEL POL 18. 15. 18. 51
19. 95.  BILLER Weronika POL-GIZ POL 19. 16. 17. 52
20. 155.  DANKOVÁ Lívia SVK-SKMA SVK 20. 19. 20. 59