ISU Junior Challenge Series-Danubia 2, Spisska Nova Ves, SVK, 14.12. - 16.12.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR B LADIES  HEATS  1500 m
RACE: 32    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 49.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 2:43.585  
2 (1) 164.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 2:44.369  
3 (4) 9.  DAMBROUSKAYA Yana BLR BLR 2:44.462  
4 (2) 80.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 2:44.670  
5 (5) 99.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 2:46.810  
6 (7) 189.  MAKOVETSKA Anna UKR-KYIV UKR 2:46.824  
7 (3) 181.  ZARVANSKA Tetiana UKR-KHV UKR 2:47.292  
RACE: 33    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 123.  ZYCH Magdalena POL POL 3:02.978  
2 (7) 33.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 3:03.143  
3 (4) 48.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 3:03.283  
4 (1) 11.  SAMOILAVA Eleanora BLR BLR 3:04.103  
5 (3) 128.  DOBOSZ Maria POL-UKSGM POL 3:07.640  
6 (2) 180.  DUBROVA Uliana UKR-KHV UKR 3:08.446  
7 (6) 130.  DOBREŃKO Wiktoria POL-WMKS POL 3:12.089  
RACE: 34    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 122.  ŻAK Wiktoria POL POL 2:43.248  
2 (7) 50.  TÓTH Eszter HUN HUN 2:45.265  
3 (6) 10.  KAZLOVA Arina BLR BLR 2:46.411  
4 (4) 134.  PONGRÁCZ-VÁKÁR Kriszta ROU ROU 2:51.035  
5 (2) 104.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 3:00.584  
6 (5) 98.  ŚLIŻEWSKA Sara POL-JUV POL NO TIME finished adv.->to A
- (3) 166.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK PEN. impeding->to B
RACE: 35    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 163.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 2:54.604  
2 (4) 121.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 2:54.811  
3 (5) 67.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 2:55.120  
4 (3) 32.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 2:55.562  
5 (1) 179.  CHERVENKO Viktoriia UKR-KHV UKR 3:00.613  
6 (6) 63.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 3:04.634  
RACE: 36    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 165.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 2:57.787  
2 (6) 51.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 3:02.309  
3 (1) 146.  SEREDA Anastasia RUS-PET RUS 3:03.565  
4 (4) 23.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 3:03.817  
5 (2) 97.  DRUMSKA Marta POL-JUV POL 3:07.344  
6 (7) 93.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 3:11.805  
7 (3) 138.  GOLUBEVA Eva RUS-KAL RUS 3:12.154  
 
JUNIOR B LADIES  SEMI-FINAL  1500 m
RACE: 51    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 93.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 2:55.912   addTo.->to C
2 (7) 138.  GOLUBEVA Eva RUS-KAL RUS 2:56.695  
3 (2) 11.  SAMOILAVA Eleanora BLR BLR 2:56.754  
4 (8) 166.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 2:57.427  
5 (1) 99.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 2:58.129  
6 (4) 128.  DOBOSZ Maria POL-UKSGM POL 2:58.257  
7 (3) 97.  DRUMSKA Marta POL-JUV POL 3:03.496  
8 (5) 180.  DUBROVA Uliana UKR-KHV UKR NO TIME finished
RACE: 52    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 181.  ZARVANSKA Tetiana UKR-KHV UKR 2:56.836   addTo.->to C
2 (1) 189.  MAKOVETSKA Anna UKR-KYIV UKR 2:56.939  
3 (6) 63.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 2:57.051  
4 (5) 23.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 2:57.763  
5 (4) 179.  CHERVENKO Viktoriia UKR-KHV UKR 2:58.176  
6 (7) 130.  DOBREŃKO Wiktoria POL-WMKS POL 3:00.706  
7 (3) 104.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 3:03.964  
RACE: 53    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 165.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 2:43.150  
2 (2) 163.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 2:43.222  
3 (5) 33.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 2:46.327  
4 (6) 146.  SEREDA Anastasia RUS-PET RUS 2:46.842  
5 (1) 80.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 2:47.030  
6 (4) 51.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 2:52.707  
RACE: 54    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 49.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 2:33.740  
2 (4) 121.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 2:33.826  
3 (6) 48.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 2:34.536  
4 (2) 9.  DAMBROUSKAYA Yana BLR BLR 2:34.651  
5 (3) 134.  PONGRÁCZ-VÁKÁR Kriszta ROU ROU 2:36.079  
- (5) 123.  ZYCH Magdalena POL POL PEN. impeding->to D
RACE: 55    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 122.  ŻAK Wiktoria POL POL 2:56.827  
2 (4) 50.  TÓTH Eszter HUN HUN 2:56.938  
3 (6) 67.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 2:57.054  
4 (2) 164.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 3:00.901  
5 (3) 98.  ŚLIŻEWSKA Sara POL-JUV POL 3:04.439  
6 (5) 10.  KAZLOVA Arina BLR BLR 3:05.910  
- (7) 32.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE PEN. impeding->to D
 
JUNIOR B LADIES  FINAL  1500 m
RACE: 63    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 128.  DOBOSZ Maria POL-UKSGM POL 2:40.527  
2 (2) 179.  CHERVENKO Viktoriia UKR-KHV UKR 2:41.018  
3 (5) 97.  DRUMSKA Marta POL-JUV POL 2:42.051  
4 (7) 180.  DUBROVA Uliana UKR-KHV UKR 2:42.134  
5 (4) 130.  DOBREŃKO Wiktoria POL-WMKS POL 2:43.221  
6 (1) 99.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 2:45.719  
7 (6) 104.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL NO TIME finished
RACE: 64    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 166.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 2:51.896  
2 (2) 11.  SAMOILAVA Eleanora BLR BLR 2:51.909  
3 (1) 138.  GOLUBEVA Eva RUS-KAL RUS 2:52.250  
4 (8) 32.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 2:53.287  
5 (6) 23.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 2:55.085  
6 (4) 63.  NAGY Netti HUN-JSE HUN NO TIME finished
- (3) 189.  MAKOVETSKA Anna UKR-KYIV UKR PEN. impeding
- (7) 123.  ZYCH Magdalena POL POL PEN. no start
RACE: 65    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 51.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 2:40.371  
2 (4) 98.  ŚLIŻEWSKA Sara POL-JUV POL 2:41.596  
3 (5) 10.  KAZLOVA Arina BLR BLR 2:42.041  
4 (6) 181.  ZARVANSKA Tetiana UKR-KHV UKR 2:54.787  
5 (7) 93.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 3:14.369  
6 (2) 80.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 3:16.769  
- (1) 134.  PONGRÁCZ-VÁKÁR Kriszta ROU ROU PEN. impeding
RACE: 66    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 48.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 2:45.599  
2 (3) 33.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 2:45.712  
3 (2) 9.  DAMBROUSKAYA Yana BLR BLR 2:45.727  
4 (4) 146.  SEREDA Anastasia RUS-PET RUS 2:48.377  
5 (6) 164.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 2:51.401  
6 (5) 67.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN NO TIME finished
RACE: 67    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 165.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 2:55.136  
2 (4) 163.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 2:56.137  
3 (2) 121.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 2:56.197  
4 (1) 49.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 2:56.229  
5 (5) 122.  ŻAK Wiktoria POL POL 2:58.243  
6 (6) 50.  TÓTH Eszter HUN HUN 3:06.865  
 
2. Distance 
JUNIOR B LADIES  HEATS  500 m
RACE: 82    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 48.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 49.322
2 (4) 33.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 49.370
3 (3) 138.  GOLUBEVA Eva RUS-KAL RUS 49.466
4 (2) 11.  SAMOILAVA Eleanora BLR BLR 49.649
RACE: 83    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 165.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 47.918
2 (5) 98.  ŚLIŻEWSKA Sara POL-JUV POL 49.671
3 (1) 128.  DOBOSZ Maria POL-UKSGM POL 49.763
4 (2) 10.  KAZLOVA Arina BLR BLR 50.252
5 (3) 179.  CHERVENKO Viktoriia UKR-KHV UKR 50.818
RACE: 84    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 121.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 48.934
2 (3) 93.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 49.166
3 (4) 67.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 49.341
4 (1) 180.  DUBROVA Uliana UKR-KHV UKR 51.759
- (2) 189.  MAKOVETSKA Anna UKR-KYIV UKR PEN. no finish->to B
RACE: 85    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 123.  ZYCH Magdalena POL POL 46.951
2 (3) 163.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 47.091
3 (5) 51.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 48.011
4 (2) 181.  ZARVANSKA Tetiana UKR-KHV UKR 51.199
- (1) 97.  DRUMSKA Marta POL-JUV POL PEN. no start
RACE: 86    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 50.  TÓTH Eszter HUN HUN 48.071
2 (3) 166.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 48.110
3 (4) 9.  DAMBROUSKAYA Yana BLR BLR 48.180
4 (2) 32.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 48.289
5 (5) 104.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 53.936
RACE: 87    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 122.  ŻAK Wiktoria POL POL 47.952
2 (4) 146.  SEREDA Anastasia RUS-PET RUS 49.893
3 (2) 99.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 50.022
4 (5) 23.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 50.131
5 (3) 134.  PONGRÁCZ-VÁKÁR Kriszta ROU ROU 52.867
RACE: 88    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 49.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 47.699
2 (3) 80.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 47.913
3 (2) 164.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 49.272
4 (4) 63.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 49.991
5 (1) 130.  DOBREŃKO Wiktoria POL-WMKS POL 50.818
 
JUNIOR B LADIES  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 163    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 128.  DOBOSZ Maria POL-UKSGM POL 49.257
2 (2) 99.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 49.513
3 (4) 180.  DUBROVA Uliana UKR-KHV UKR 49.580
4 (3) 179.  CHERVENKO Viktoriia UKR-KHV UKR NO TIME finished
RACE: 164    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 32.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 48.234
2 (2) 138.  GOLUBEVA Eva RUS-KAL RUS 48.327
3 (3) 130.  DOBREŃKO Wiktoria POL-WMKS POL 49.120
4 (4) 181.  ZARVANSKA Tetiana UKR-KHV UKR 50.175
RACE: 165    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 67.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 48.602 addTo.->to B
2 (2) 11.  SAMOILAVA Eleanora BLR BLR 48.632
3 (3) 10.  KAZLOVA Arina BLR BLR 50.815
4 (4) 134.  PONGRÁCZ-VÁKÁR Kriszta ROU ROU 50.893
RACE: 166    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 164.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 50.116
2 (2) 63.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 50.186
3 (3) 23.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 50.339
4 (5) 189.  MAKOVETSKA Anna UKR-KYIV UKR 50.429
5 (4) 104.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL NO TIME finished
RACE: 167    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 50.  TÓTH Eszter HUN HUN 47.368
2 (1) 122.  ŻAK Wiktoria POL POL 47.467
3 (4) 98.  ŚLIŻEWSKA Sara POL-JUV POL 54.607
- (3) 33.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE PEN. impeding->to C
RACE: 168    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 165.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 46.548
2 (2) 121.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 47.670
3 (4) 146.  SEREDA Anastasia RUS-PET RUS 47.828
4 (3) 93.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 48.053
RACE: 169    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 49.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 46.918
2 (2) 51.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 47.157
3 (3) 166.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 48.186
4 (4) 48.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 48.194
RACE: 170    HEAT: 8    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 123.  ZYCH Magdalena POL POL 46.504
2 (2) 163.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 46.616
3 (4) 9.  DAMBROUSKAYA Yana BLR BLR 47.079
4 (3) 80.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 57.546
 
JUNIOR B LADIES  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 190    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 130.  DOBREŃKO Wiktoria POL-WMKS POL 50.694
2 (3) 179.  CHERVENKO Viktoriia UKR-KHV UKR 50.731
- (2) 181.  ZARVANSKA Tetiana UKR-KHV UKR PEN. false start->to G
- (4) 104.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL PEN. false start->to G
RACE: 191    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 189.  MAKOVETSKA Anna UKR-KYIV UKR 50.332
2 (2) 10.  KAZLOVA Arina BLR BLR 1:00.228  
3 (3) 134.  PONGRÁCZ-VÁKÁR Kriszta ROU ROU 1:06.300  
RACE: 192    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 128.  DOBOSZ Maria POL-UKSGM POL 49.117 addTo.->to D
2 (3) 99.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 49.144
3 (1) 11.  SAMOILAVA Eleanora BLR BLR 49.217
4 (4) 164.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 49.789
5 (5) 23.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 49.835
RACE: 193    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 33.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 48.011
2 (1) 32.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 48.320
3 (2) 138.  GOLUBEVA Eva RUS-KAL RUS 48.452
4 (3) 180.  DUBROVA Uliana UKR-KHV UKR 50.176
5 (4) 63.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 50.433
RACE: 194    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 166.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 49.197
2 (1) 93.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 49.510
3 (4) 80.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 49.627
4 (3) 98.  ŚLIŻEWSKA Sara POL-JUV POL 49.649
RACE: 195    HEAT: 6    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 146.  SEREDA Anastasia RUS-PET RUS 48.049
2 (1) 9.  DAMBROUSKAYA Yana BLR BLR 48.125
3 (3) 48.  DOBRÁN Fanni HUN HUN NO TIME finished
- (4) 67.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN PEN. impeding->to E
RACE: 196    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 165.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 45.773
2 (2) 163.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 46.132
3 (3) 49.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 46.268
4 (4) 121.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 46.471
RACE: 197    HEAT: 8    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 50.  TÓTH Eszter HUN HUN 47.126
2 (1) 123.  ZYCH Magdalena POL POL 47.272
3 (2) 51.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 1:02.572  
4 (4) 122.  ŻAK Wiktoria POL POL NO TIME finished
 
JUNIOR B LADIES  FINAL  500 m
RACE: 211    HEAT: 1    GROUP: G    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 10.  KAZLOVA Arina BLR BLR 51.901
2 (1) 189.  MAKOVETSKA Anna UKR-KYIV UKR 52.091
3 (4) 134.  PONGRÁCZ-VÁKÁR Kriszta ROU ROU 52.155
4 (2) 179.  CHERVENKO Viktoriia UKR-KHV UKR 52.263
5 (6) 104.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 54.918
- (5) 181.  ZARVANSKA Tetiana UKR-KHV UKR PEN. no finish
RACE: 212    HEAT: 2    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 11.  SAMOILAVA Eleanora BLR BLR 49.258
2 (2) 164.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 49.707
3 (3) 23.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 49.817
4 (5) 63.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 49.940
5 (4) 180.  DUBROVA Uliana UKR-KHV UKR 49.987
6 (6) 130.  DOBREŃKO Wiktoria POL-WMKS POL 51.158
RACE: 213    HEAT: 3    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 33.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 47.548
2 (2) 32.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 47.621
3 (3) 138.  GOLUBEVA Eva RUS-KAL RUS 47.713
4 (5) 67.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 47.840
5 (4) 99.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL NO TIME finished
RACE: 214    HEAT: 4    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 98.  ŚLIŻEWSKA Sara POL-JUV POL 49.298
2 (1) 80.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 49.564
3 (4) 128.  DOBOSZ Maria POL-UKSGM POL 49.792
4 (3) 48.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 50.319
RACE: 215    HEAT: 5    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 146.  SEREDA Anastasia RUS-PET RUS 47.924
2 (2) 9.  DAMBROUSKAYA Yana BLR BLR 47.950
3 (4) 93.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 48.076
4 (3) 166.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 48.179
RACE: 216    HEAT: 6    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 49.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 47.465
2 (2) 121.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 47.518
3 (3) 51.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 47.759
4 (4) 122.  ŻAK Wiktoria POL POL 47.915
RACE: 217    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 165.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 46.021
2 (3) 50.  TÓTH Eszter HUN HUN 47.477
3 (2) 163.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 49.631
- (4) 123.  ZYCH Magdalena POL POL PEN. impeding
 
3. Distance 
JUNIOR B LADIES  HEATS  1000 m
RACE: 237    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 165.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 1:56.627  
2 (3) 67.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1:57.245  
3 (2) 93.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 1:57.322  
4 (5) 99.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 1:58.968  
5 (4) 189.  MAKOVETSKA Anna UKR-KYIV UKR 1:59.226  
RACE: 238    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 50.  TÓTH Eszter HUN HUN 1:45.914  
2 (4) 166.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 1:45.989  
3 (5) 146.  SEREDA Anastasia RUS-PET RUS 1:46.070  
4 (1) 134.  PONGRÁCZ-VÁKÁR Kriszta ROU ROU 1:48.305  
5 (3) 130.  DOBREŃKO Wiktoria POL-WMKS POL 1:48.408  
RACE: 239    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 122.  ŻAK Wiktoria POL POL 1:47.378  
2 (4) 32.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 1:47.596  
3 (2) 48.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 1:47.714  
4 (3) 11.  SAMOILAVA Eleanora BLR BLR 1:50.379  
RACE: 240    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 123.  ZYCH Magdalena POL POL 1:52.118  
2 (4) 51.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 1:52.446  
3 (3) 128.  DOBOSZ Maria POL-UKSGM POL 1:53.962  
4 (1) 10.  KAZLOVA Arina BLR BLR 1:58.418  
RACE: 241    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 121.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 1:43.277  
2 (2) 9.  DAMBROUSKAYA Yana BLR BLR 1:43.724  
3 (3) 164.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 1:44.632  
4 (4) 181.  ZARVANSKA Tetiana UKR-KHV UKR 1:44.757  
5 (5) 104.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 1:49.183  
RACE: 242    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 163.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:52.267  
2 (3) 80.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:52.802  
3 (4) 98.  ŚLIŻEWSKA Sara POL-JUV POL 1:53.861  
4 (1) 180.  DUBROVA Uliana UKR-KHV UKR 1:56.437  
5 (5) 63.  NAGY Netti HUN-JSE HUN NO TIME finished
RACE: 243    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 49.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 1:46.613  
2 (3) 33.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 1:46.706  
3 (2) 138.  GOLUBEVA Eva RUS-KAL RUS 1:46.838  
4 (1) 23.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 1:48.390  
5 (4) 179.  CHERVENKO Viktoriia UKR-KHV UKR 1:50.170  
 
JUNIOR B LADIES  QUARTER-FINAL  1000 m
RACE: 273    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 123.  ZYCH Magdalena POL POL 1:50.894  
2 (3) 51.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 1:51.053  
3 (1) 122.  ŻAK Wiktoria POL POL 1:51.152  
4 (4) 80.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:52.218  
5 (5) 128.  DOBOSZ Maria POL-UKSGM POL 1:53.627  
RACE: 274    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 49.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 1:42.425  
2 (3) 163.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:42.525  
3 (5) 67.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1:43.291  
4 (2) 32.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 1:43.669  
5 (4) 98.  ŚLIŻEWSKA Sara POL-JUV POL 1:50.651  
RACE: 275    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 165.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 1:37.533  
2 (2) 50.  TÓTH Eszter HUN HUN 1:38.756  
3 (3) 33.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 1:39.184  
4 (4) 48.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 1:47.460  
5 (1) 164.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 1:50.182  
RACE: 276    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 121.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 1:45.477  
2 (3) 166.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 1:45.605  
3 (4) 146.  SEREDA Anastasia RUS-PET RUS 1:45.713  
4 (2) 9.  DAMBROUSKAYA Yana BLR BLR 1:45.790  
5 (5) 138.  GOLUBEVA Eva RUS-KAL RUS NO TIME finished
 
JUNIOR B LADIES  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 291    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 23.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 1:43.494   addTo.->to D
2 (1) 134.  PONGRÁCZ-VÁKÁR Kriszta ROU ROU 1:43.642  
3 (4) 104.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 1:44.878  
4 (3) 130.  DOBREŃKO Wiktoria POL-WMKS POL 1:45.218  
RACE: 292    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 11.  SAMOILAVA Eleanora BLR BLR 1:45.560  
2 (4) 99.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 1:46.509  
3 (2) 179.  CHERVENKO Viktoriia UKR-KHV UKR 1:46.616  
4 (1) 181.  ZARVANSKA Tetiana UKR-KHV UKR NO TIME finished
RACE: 293    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 10.  KAZLOVA Arina BLR BLR 1:47.423  
2 (5) 63.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 1:47.541  
3 (1) 180.  DUBROVA Uliana UKR-KHV UKR 1:52.341  
4 (2) 93.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 2:10.670   advanced->to E
- (4) 189.  MAKOVETSKA Anna UKR-KYIV UKR PEN. impeding->to F
RACE: 294    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 48.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 1:47.060  
2 (2) 146.  SEREDA Anastasia RUS-PET RUS 1:47.151  
3 (5) 128.  DOBOSZ Maria POL-UKSGM POL 1:47.674  
4 (1) 32.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 1:49.655  
5 (4) 164.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 1:53.787  
RACE: 295    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 122.  ŻAK Wiktoria POL POL 1:41.378  
2 (5) 138.  GOLUBEVA Eva RUS-KAL RUS 1:41.819  
3 (4) 80.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:43.594  
4 (2) 98.  ŚLIŻEWSKA Sara POL-JUV POL 1:45.298  
- (1) 9.  DAMBROUSKAYA Yana BLR BLR PEN. impeding->to E
RACE: 296    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 49.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 1:39.297  
2 (4) 121.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 1:39.366  
3 (2) 163.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:39.384  
4 (3) 67.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1:40.444  
5 (5) 166.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 1:41.836  
RACE: 297    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 165.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 1:36.892  
2 (2) 50.  TÓTH Eszter HUN HUN 1:38.878  
3 (4) 123.  ZYCH Magdalena POL POL 1:39.019  
4 (5) 51.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 1:41.427  
5 (3) 33.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 1:45.035  
 
JUNIOR B LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 313    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 179.  CHERVENKO Viktoriia UKR-KHV UKR 1:48.409  
2 (2) 130.  DOBREŃKO Wiktoria POL-WMKS POL 1:49.986  
3 (4) 63.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 1:51.562  
4 (5) 180.  DUBROVA Uliana UKR-KHV UKR 1:53.335  
5 (6) 189.  MAKOVETSKA Anna UKR-KYIV UKR 2:02.856  
6 (1) 104.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL NO TIME finished
- (7) 181.  ZARVANSKA Tetiana UKR-KHV UKR PEN. yellow card
RACE: 314    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 9.  DAMBROUSKAYA Yana BLR BLR 1:43.581  
2 (2) 11.  SAMOILAVA Eleanora BLR BLR 1:44.540  
3 (5) 93.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 1:44.905  
4 (1) 134.  PONGRÁCZ-VÁKÁR Kriszta ROU ROU 1:49.388  
5 (3) 99.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 1:51.633  
6 (4) 10.  KAZLOVA Arina BLR BLR 2:00.964  
RACE: 315    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 128.  DOBOSZ Maria POL-UKSGM POL 1:44.268  
2 (3) 32.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 1:44.422  
3 (1) 98.  ŚLIŻEWSKA Sara POL-JUV POL 1:44.498  
4 (5) 23.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 1:44.591  
5 (4) 164.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 1:49.434  
RACE: 316    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 146.  SEREDA Anastasia RUS-PET RUS 1:45.311  
2 (4) 48.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 1:45.390  
3 (3) 80.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:45.444  
4 (1) 122.  ŻAK Wiktoria POL POL 1:45.791  
5 (2) 138.  GOLUBEVA Eva RUS-KAL RUS 1:45.840  
RACE: 317    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 163.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:43.903  
2 (3) 51.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 1:44.473  
3 (2) 67.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1:44.806  
4 (4) 166.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 1:45.329  
5 (5) 33.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 1:52.331  
RACE: 318    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 165.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 1:39.604  
2 (3) 123.  ZYCH Magdalena POL POL 1:39.787  
3 (4) 49.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 1:39.974  
4 (2) 50.  TÓTH Eszter HUN HUN 1:40.399  
5 (5) 121.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 1:40.604  



ISU Junior Challenge Series-Danubia 2, Spisska Nova Ves, SVK, 14.12. - 16.12.2018


Overall Classification


JUNIOR B LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 165.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 1. 1. 1. 102 3
2. 163.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 2. 3. 6. 37 11
3. 50.  TÓTH Eszter HUN HUN 6. 2. 4. 32 12
4. 49.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 4. 5. 3. 26 12
5. 123.  ZYCH Magdalena POL POL 27. 4. 2. 26 33
6. 121.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 3. 6. 5. 21 14
7. 122.  ŻAK Wiktoria POL POL 5. 8. 14. 6 27
8. 51.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 13. 7. 7. 4 27
9. 48.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 7. 16. 12. 2 35
10. 33.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 8. 17. 10. 1 35
11. 67.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 12. 20. 8. 1 40
12. 146.  SEREDA Anastasia RUS-PET RUS 10. 9. 11. 30
13. 9.  DAMBROUSKAYA Yana BLR BLR 9. 10. 21. 40
14. 166.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 20. 12. 9. 41
15. 98.  ŚLIŻEWSKA Sara POL-JUV POL 14. 13. 18. 45
16. 80.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 18. 14. 13. 45
17. 93.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 17. 11. 23. 51
18. 164.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 11. 23. 20. 54
19. 138.  GOLUBEVA Eva RUS-KAL RUS 22. 19. 15. 56
20. 32.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 23. 18. 17. 58
21. 128.  DOBOSZ Maria POL-UKSGM POL 28. 15. 16. 59
22. 11.  SAMOILAVA Eleanora BLR BLR 21. 22. 22. 65
23. 23.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 24. 24. 19. 67
24. 10.  KAZLOVA Arina BLR BLR 15. 28. 26. 69
25. 134.  PONGRÁCZ-VÁKÁR Kriszta ROU ROU 19. 30. 24. 73
26. 99.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 33. 21. 25. 79
27. 63.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 25. 25. 29. 79
28. 181.  ZARVANSKA Tetiana UKR-KHV UKR 16. 33. 33. 82
29. 189.  MAKOVETSKA Anna UKR-KYIV UKR 26. 29. 31. 86
30. 180.  DUBROVA Uliana UKR-KHV UKR 31. 26. 30. 87
31. 130.  DOBREŃKO Wiktoria POL-WMKS POL 32. 27. 28. 87
32. 179.  CHERVENKO Viktoriia UKR-KHV UKR 29. 31. 27. 87
33. 97.  DRUMSKA Marta POL-JUV POL 30. 34. 34. 98
34. 104.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 34. 32. 32. 98