ISU Junior Challenge Series-Danubia 2, Spisska Nova Ves, SVK, 14.12. - 16.12.2018


Heat Results

 
1. Distance 
LADIES  HEATS  1500 m
RACE: 48    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 24.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 3:02.429  
2 (4) 12.  TALAYEVA Volha BLR BLR 3:02.483  
3 (6) 192.  DAVYDENKO Anna UKR-KYIV UKR 3:03.257  
4 (5) 25.  BURIĆ Katarina CRO CRO 3:03.341  
5 (2) 26.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 3:03.585  
- (1) 38.  VANKOVA Petra CZE CZE PEN. no finish->to A
 
LADIES  FINAL  1500 m
RACE: 79    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 38.  VANKOVA Petra CZE CZE 2:57.498  
2 (4) 25.  BURIĆ Katarina CRO CRO 2:57.847  
3 (3) 192.  DAVYDENKO Anna UKR-KYIV UKR 3:06.019  
4 (5) 26.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 3:06.711  
5 (2) 12.  TALAYEVA Volha BLR BLR NO TIME finished
- (1) 24.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO PEN. impeding
 
2. Distance 
LADIES  HEATS  500 m
RACE: 186    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 24.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 47.976
2 (3) 25.  BURIĆ Katarina CRO CRO 48.009
3 (1) 192.  DAVYDENKO Anna UKR-KYIV UKR 54.201
RACE: 187    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 12.  TALAYEVA Volha BLR BLR 46.596
2 (2) 38.  VANKOVA Petra CZE CZE 46.863
3 (3) 26.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 48.724
 
LADIES  FINAL  500 m
RACE: 233    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 26.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 50.023
2 (2) 192.  DAVYDENKO Anna UKR-KYIV UKR 58.978
RACE: 234    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 12.  TALAYEVA Volha BLR BLR 46.550
2 (3) 24.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 46.700
3 (2) 38.  VANKOVA Petra CZE CZE 47.514
- (4) 25.  BURIĆ Katarina CRO CRO PEN. impeding
 
3. Distance 
LADIES  HEATS  1000 m
RACE: 307    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 12.  TALAYEVA Volha BLR BLR 1:47.746  
2 (1) 38.  VANKOVA Petra CZE CZE 1:47.854  
3 (4) 25.  BURIĆ Katarina CRO CRO 1:47.937  
4 (2) 24.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 1:48.221  
5 (6) 26.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 1:49.964  
6 (3) 192.  DAVYDENKO Anna UKR-KYIV UKR 1:49.981  
 
LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 332    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 12.  TALAYEVA Volha BLR BLR 1:51.649  
2 (2) 38.  VANKOVA Petra CZE CZE 1:51.779  
3 (3) 25.  BURIĆ Katarina CRO CRO 1:51.848  
4 (4) 24.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 1:51.939  
5 (5) 26.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 1:53.697  
6 (6) 192.  DAVYDENKO Anna UKR-KYIV UKR 1:58.311  



ISU Junior Challenge Series-Danubia 2, Spisska Nova Ves, SVK, 14.12. - 16.12.2018


Overall Classification


LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 12.  TALAYEVA Volha BLR BLR 5. 1. 1. 73 7
2. 38.  VANKOVA Petra CZE CZE 1. 3. 2. 68 6
3. 25.  BURIĆ Katarina CRO CRO 2. 4. 3. 39 9
4. 24.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 6. 2. 4. 29 12
5. 192.  DAVYDENKO Anna UKR-KYIV UKR 3. 6. 6. 19 15
6. 26.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 4. 5. 5. 18 14