ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018
Heat Results
2. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 97 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 48. | POPLOVA Michaela | CZE | 51.418 | ||
2 | (3) | 106. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 53.055 | ||
3 | (4) | 143. | OZIEMKIEWICZ Magdalena | POL-ORZEL | 57.371 | ||
4 | (2) | 114. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 1:03.041 | ||
5 | (1) | 167. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 1:08.618 | ||
RACE: 98 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 85. | KORMÁNYOS Nina | HUN-SZKE | 52.304 | ||
2 | (4) | 105. | MILAKNYTE Indre | LTU | 52.425 | ||
3 | (1) | 21. | CHANCHEVA Adelina | BUL-ICP | 56.048 | ||
4 | (2) | 166. | GAJDAMOWICZ Julia | POL-WMKS | 1:17.736 | ||
RACE: 99 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 174. | GÁL Sarolta | ROU | 52.742 | ||
2 | (2) | 23. | PETROVA Michaela | BUL-ICP | 52.811 | ||
3 | (1) | 104. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 53.261 | ||
4 | (3) | 115. | WAWER Michalina | POL-GIZ | 55.635 | ||
RACE: 100 HEAT: 4 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 78. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 51.487 | ||
2 | (2) | 47. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE | 51.805 | ||
3 | (5) | 142. | JAŻDŻYŃSKA Ada | POL-ORZEL | 51.857 | ||
4 | (3) | 32. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 53.965 | ||
5 | (4) | 22. | PAVLOVA Bogoslava | BUL-ICP | 58.871 | ||
JUNIOR D GIRLS SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 116 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 48. | POPLOVA Michaela | CZE | 51.117 | ||
2 | (3) | 174. | GÁL Sarolta | ROU | 51.421 | ||
3 | (2) | 47. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE | 51.544 | ||
4 | (4) | 106. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 51.630 | ||
RACE: 117 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 78. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 51.700 | ||
2 | (4) | 23. | PETROVA Michaela | BUL-ICP | 52.207 | ||
3 | (2) | 85. | KORMÁNYOS Nina | HUN-SZKE | 52.886 | ||
4 | (3) | 105. | MILAKNYTE Indre | LTU | 53.003 | ||
JUNIOR D GIRLS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 126 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 48. | POPLOVA Michaela | CZE | 50.593 | ||
2 | (2) | 174. | GÁL Sarolta | ROU | 51.196 | ||
3 | (3) | 78. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 51.253 | ||
4 | (4) | 23. | PETROVA Michaela | BUL-ICP | 51.320 |
ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018
Distance Classification
JUNIOR D GIRLS 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | 1. | 48. | POPLOVA Michaela | CZE | 34 | 1 | 0:50.593 | |||
2. | 2. | 174. | GÁL Sarolta | ROU | 21 | 2 | 0:51.196 | |||
3. | 3. | 78. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 13 | 3 | 0:51.253 | |||
4. | 4. | 23. | PETROVA Michaela | BUL-ICP | 8 | 4 | 0:51.320 | |||
SEMI-FINAL | ||||||||||
5. | 3. | 85. | KORMÁNYOS Nina | HUN-SZKE | 5 | 0:52.304 | ||||
6. | 3. | 47. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE | 6 | 0:51.544 | ||||
7. | 4. | 106. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 7 | 0:51.630 | ||||
8. | 4. | 105. | MILAKNYTE Indre | LTU | 8 | 0:52.425 | ||||
HEATS | ||||||||||
9. | 3. | 142. | JAŻDŻYŃSKA Ada | POL-ORZEL | 9 | 0:51.857 | ||||
10. | 3. | 104. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 10 | 0:53.261 | ||||
11. | 3. | 21. | CHANCHEVA Adelina | BUL-ICP | 11 | 0:56.048 | ||||
12. | 3. | 143. | OZIEMKIEWICZ Magdalena | POL-ORZEL | 12 | 0:57.371 | ||||
13. | 4. | 32. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 13 | 0:53.965 | ||||
14. | 4. | 115. | WAWER Michalina | POL-GIZ | 14 | 0:55.635 | ||||
15. | 4. | 114. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 15 | 1:03.041 | ||||
16. | 4. | 166. | GAJDAMOWICZ Julia | POL-WMKS | 16 | 1:17.736 | ||||
17. | 5. | 22. | PAVLOVA Bogoslava | BUL-ICP | 17 | 0:58.871 | ||||
18. | 5. | 167. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 18 | 1:08.618 |