ISU Junior Challenge Series-Danubia 2, Spisska Nova Ves, SVK, 14.12. - 16.12.2018
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR B MEN HEATS 1500 m | |||||||
RACE: 37 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 79. | BERZINS Reinis | LAT | 2:37.880 | ||
2 | (7) | 175. | HAN Muhammed Emir | TUR | 2:38.341 | ||
3 | (1) | 64. | ZSIGÓ Bence | HUN-JSE | 2:41.849 | ||
4 | (2) | 19. | SHEUCHYK Uladzimir | BLR | 2:44.833 | ||
5 | (4) | 118. | RYBAK Arkadiusz | POL-ORZEL | 2:49.482 | ||
6 | (5) | 103. | WERPACHOWSKI Patryk | POL-JUV | NO TIME | finished | |
- | (6) | 75. | GERA Márton | HUN-TKKSE | - | impeding->to B | |
RACE: 38 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 61. | SZIGETI Ádám | HUN | 2:27.966 | ||
2 | (6) | 65. | ZSIGÓ Máté | HUN-JSE | 2:31.944 | ||
3 | (2) | 173. | AKAR Furkan | TUR | 2:34.560 | ||
4 | (1) | 101. | SIEKIERKO Adrian | POL-JUV | 2:34.672 | ||
5 | (5) | 110. | PAWŁOWSKI Michał | POL-MOSIR | 2:34.851 | ||
6 | (4) | 17. | HELAKHAU VIKTAR | BLR | 2:38.034 | ||
7 | (7) | 137. | CSILLAG Csongor József | ROU | NO TIME | finished | |
RACE: 39 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 60. | NÓGRÁDI Bence | HUN | 2:49.648 | ||
2 | (1) | 125. | BIELECKI Jakub | POL | 2:49.916 | ||
3 | (2) | 102. | SZKIL Piotr | POL-JUV | 2:55.168 | ||
4 | (6) | 69. | ZHANG Yu Jie Dominik | HUN-MTK | 2:56.764 | ||
5 | (4) | 20. | ZHERMANAU ALIAKSANDR | BLR | 3:04.130 | advanced->to A | |
6 | (7) | 143. | SHUPEIA Artem | RUS-KAL | 3:11.865 | ||
- | (5) | 147. | KATIN Aleksandr | RUS-PET | - | impeding->to B | |
RACE: 40 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 62. | TALABOS Attila | HUN | 2:42.960 | ||
2 | (1) | 127. | MIKOŁAJUK Mateusz | POL | 2:43.495 | ||
3 | (7) | 176. | TAHTACİ Murat | TUR | 2:43.837 | ||
4 | (3) | 15. | AKIMAU ULADZISLAU | BLR | 2:47.262 | ||
5 | (6) | 116. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 2:49.040 | ||
6 | (2) | 148. | KOKAREV Ivan | RUS-PET | 2:51.216 | ||
7 | (5) | 152. | HUNADY Jakub | SVK-PRK | 2:52.161 | ||
RACE: 41 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 59. | BONTOVICS Balázs | HUN | 2:39.370 | ||
2 | (7) | 100. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 2:39.921 | ||
3 | (1) | 40. | FAJKUS Radek | CZE | 2:40.020 | ||
4 | (6) | 18. | MIHDALIOU Mikita | BLR | 2:41.736 | ||
5 | (2) | 90. | CECH Danielius | LTU | 2:46.251 | ||
6 | (3) | 117. | REINDL Krzysztof | POL-ORZEL | 2:50.635 | ||
7 | (5) | 158. | VARGOSKO Jan | SVK-SKMA | NO TIME | finished | |
RACE: 42 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 174. | ATAN Metehan | TUR | 2:53.956 | ||
2 | (1) | 126. | KŁUJSZO Ignacy | POL | 2:54.264 | ||
3 | (2) | 16. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 2:56.943 | ||
4 | (3) | 27. | SUMAN Stribor | CRO | 2:57.635 | ||
5 | (6) | 149. | PETRUSHENKOV Egor | RUS-PET | 3:01.305 | ||
6 | (5) | 3. | FRIGHENCIU Stefan-Teodor | AUT | 3:04.842 | ||
7 | (7) | 142. | BEREGOVOJ Dmitrij | RUS-KAL | NO TIME | finished |