ISU Junior Challenge Series-Danubia 2, Spisska Nova Ves, SVK, 14.12. - 16.12.2018


LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180

 

Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR A LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 327    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 19.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR 1:42.470  
2 (4) 133.  ALBERT Júlia ROU ROU 1:43.023  
3 (1) 66.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 1:44.197  
4 (2) 92.  WILGA Magdalena POL-AZSO POL 1:44.933  
5 (5) 129.  HENKIEL Patrycja POL-WMKS POL 1:45.088  
RACE: 328    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 30.  DOSLÁ Milada CZE CZE 1:38.830  
2 (3) 8.  IZAFATAVA Hanna BLR BLR 1:40.005  
3 (4) 31.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 1:40.134  
4 (5) 47.  TÚRI Anna HUN HUN 1:40.559  
5 (2) 188.  UZAKOVA Mariya UKR-KYIV UKR 1:41.252  
 
JUNIOR A MEN  FINAL  1000 m
RACE: 329    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 13.  ALIATDZINAU Artsem BLR BLR 1:36.645  
2 (4) 85.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 1:36.895  
3 (3) 2.  LIU Heinrich AUT AUT 1:37.033  
4 (2) 193.  IOFIN Denys UKR-KYIV UKR 1:38.908  
5 (5) 194.  KHOCHYN Mykyta UKR-KYIV UKR NO TIME finished
RACE: 330    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 56.  SZIKLÁSI András HUN HUN 1:37.303  
2 (2) 39.  SEJPAL Zdenek CZE CZE 1:37.669  
3 (3) 124.  GISZKA Krystian POL POL 1:37.699  
4 (4) 14.  ARLOU Heorhi BLR BLR 1:41.449  
5 (5) 58.  VAJDA Balázs HUN HUN NO TIME finished
RACE: 331    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 57.  TIBORCZ Dániel HUN HUN 1:41.026  
2 (2) 84.  KRŪZBERGS Roberts LAT-SPARS LAT 1:41.090  
3 (4) 1.  ANDERMANN Nicolas AUT AUT 1:41.149  
4 (5) 55.  SZÁSZ Attila HUN HUN 1:41.279  
5 (1) 172.  ŞİMŞEK Tunay TUR TUR NO TIME finished
 
LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 332    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 12.  TALAYEVA Volha BLR BLR 1:51.649  
2 (2) 38.  VANKOVA Petra CZE CZE 1:51.779  
3 (3) 25.  BURIĆ Katarina CRO CRO 1:51.848  
4 (4) 24.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 1:51.939  
5 (5) 26.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 1:53.697  
6 (6) 192.  DAVYDENKO Anna UKR-KYIV UKR 1:58.311  
 
MEN  FINAL  1000 m
RACE: 333    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 5.  ANDERMANN Dominic AUT AUT 1:49.566  
2 (5) 177.  TAHTACİ Davut TUR TUR 1:50.044  
3 (3) 21.  MIKHAILAU Uladzislau BLR BLR 1:50.223  
4 (1) 6.  WOLFGANG Matthias AUT AUT 1:50.257  
5 (2) 22.  SLABODNIK Artsemi BLR BLR 1:52.724  
RACE: 334    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 178.  YARDIMCI Fırat TUR TUR 1:34.854  
2 (5) 28.  KOLENC Martin CRO CRO 1:34.921  
3 (2) 29.  MARTINIC Ivan CRO CRO 1:36.615  
4 (4) 195.  HANDEI Oleh UKR-KYIV UKR 1:53.841  
- (3) 196.  HANDEI Volodymyr UKR-KYIV UKR PEN. yellow card