ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018


Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR B MEN  FINAL  1000 m
RACE: 300    HEAT: 1    GROUP: H    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 2.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 1:46.377  
2 (1) 19.  ZOTEV Kostadin BUL BUL 2:07.097  
RACE: 301    HEAT: 2    GROUP: G    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 176.  VARGOSKO Jan SVK-SKMA SVK 1:42.104  
2 (2) 18.  DAPCHEV Petko BUL BUL 1:42.912  
3 (3) 160.  ZGRZYWA Marek POL-STOCZ POL 1:43.376  
- (1) 145.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL PEN. no start
- (4) 80.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN PEN. impeding
RACE: 302    HEAT: 3    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 10.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR 1:37.064  
2 (2) 131.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL 1:38.481  
3 (3) 140.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 1:38.680  
4 (1) 129.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 1:39.028  
5 (4) 146.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 1:40.791  
RACE: 303    HEAT: 4    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 11.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR 1:41.997  
2 (4) 79.  VÉGI Dániel HUN-MTK HUN 1:42.563  
3 (1) 175.  CSILLAG  Csongor József ROU ROU 1:43.467  
4 (3) 108.  CECH Danielius LTU LTU 1:54.962  
5 (6) 24.  KALCHEV Lyubomir BUL-ICP BUL NO TIME finished
- (2) 38.  SUMAN Stribor CRO CRO PEN. impeding
RACE: 304    HEAT: 5    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 96.  KHVAN Anton KAZ KAZ 1:36.387  
2 (5) 12.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 1:36.686  
3 (6) 74.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 1:37.582  
4 (1) 130.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 1:40.300  
5 (3) 186.  ATAN Metehan TUR TUR NO TIME finished
- (4) 75.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN PEN. no start
RACE: 305    HEAT: 6    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 95.  KASSENULY Rakhat KAZ KAZ 1:42.627  
2 (3) 156.  BIELECKI Jakub POL POL 1:42.989  
3 (2) 128.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 1:43.163  
4 (5) 51.  FAJKUS Radek CZE CZE NO TIME finished
- (4) 202.  FEDORENKO Danylo UKR-KHV UKR PEN. impeding
RACE: 306    HEAT: 7    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 97.  ZHANISSOV Sanzhar KAZ KAZ 1:30.748  
2 (2) 69.  SZIGETI Ádám HUN HUN 1:31.838  
3 (4) 187.  HAN Muhammed Emir TUR TUR 1:43.361  
- (3) 158.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL PEN. impeding
- (5) 157.  KŁUJSZO Ignacy POL POL PEN. impeding
RACE: 307    HEAT: 8    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 185.  AKAR Furkan TUR TUR 1:37.826  
2 (4) 68.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN 1:52.431  
3 (1) 67.  BONTOVICS Balázs HUN HUN NO TIME finished
- (3) 98.  BERZINS Reinis LAT LAT PEN. penalty
- (5) 70.  TALABOS Attila HUN HUN PEN. penalty