ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018


Overall Classification


JUNIOR E GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 198.  DEMOCHKO Diana UKR-KHV UKR 1. 2. 1. 89 4
2. 107.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU 2. 1. 2. 76 5
3. 144.  GÓRKA Martyna POL-ORZEL POL 3. 3. 3. 39 9
4. 138.  KOGUT Julia POL-MOSIR POL 4. 4. 5. 21 13
5. 199.  TELITSYNA Sofia UKR-KHV UKR 7. 6. 4. 8 17
6. 139.  ROCKA Maja POL-MOSIR POL 5. 5. 8. 5 18
7. 168.  MIERZEJEWSKA Julia POL-WMKS POL 6. 7. 6. 19
8. 197.  CHAPIDZE Kira UKR-KHV UKR 7. 8. 7. 22



ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018


Overall Classification


JUNIOR E BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 71.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 1. 1. 1. 102 3
2. 31.  TOSKOV Nikolas BUL-ICP BUL 2. 3. 2. 55 7
3. 109.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 8. 2. 3. 34 13
4. 170.  GÓRNICKI Piotr POL-WMKS POL 3. 9. 9. 13 21
5. 178.  ĎURIŠKA Matúš SVK-STEZ SVK 9. 5. 4. 8 18
6. 28.  CHANCHEV Adrian BUL-ICP BUL 7. 4. 7. 8 18
7. 30.  MAXIMOV Presiyan BUL-ICP BUL 6. 7. 5. 8 18
8. 179.  VASTUSKO Alexej SVK-STEZ SVK 4. 8. 10. 8 22
9. 29.  KASHAPOV Eldar BUL-ICP BUL 5. 6. 8. 5 19
10. 150.  HRYNIEWICZ Tymon POL-ORZEL POL 10. 10. 6. 26
11. 89.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 11. 11. 11. 33



ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018


Overall Classification


JUNIOR D GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 48.  POPLOVA Michaela CZE CZE 1. 1. 1. 102 3
2. 174.  GÁL Sarolta ROU ROU 3. 2. 2. 55 7
3. 78.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 2. 3. 4. 42 9
4. 85.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 4. 5. 3. 21 12
5. 23.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 6. 4. 5. 16 15
6. 21.  CHANCHEVA Adelina BUL-ICP BUL 5. 11. 14. 5 30
7. 47.  HROMASOVÁ Magdalena CZE CZE 7. 6. 6. 19
8. 104.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 11. 10. 8. 29
9. 105.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 13. 8. 10. 31
10. 142.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 17. 9. 7. 33
10. 106.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 17. 7. 9. 33
12. 143.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 8. 12. 13. 33
13. 32.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 10. 13. 11. 34
14. 114.  BILLER Weronika POL-GIZ POL 9. 15. 15. 39
15. 115.  WAWER Michalina POL-GIZ POL 15. 14. 12. 41
16. 166.  GAJDAMOWICZ Julia POL-WMKS POL 12. 16. 16. 44
17. 22.  PAVLOVA Bogoslava BUL-ICP BUL 14. 17. 17. 48
18. 167.  GĄTARSKA Aleksandra POL-WMKS POL 16. 18. 18. 52



ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018


Overall Classification


JUNIOR D BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 52.  POPL Matěj CZE CZE 1. 2. 4. 55 7
2. 26.  DONCHEV Ivan BUL-ICP BUL 3. 1. 17. 47 21
3. 133.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL-JUV POL 6. 4. 1. 42 11
4. 27.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 2. 3. 5. 34 10
5. 53.  KÓKAI Balázs HUN-DJKSE HUN 10. 6. 2. 21 18
6. 54.  VÍZI Boldizsár HUN-DJKSE HUN 5. 7. 3. 18 15
7. 33.  GYUROV Asen BUL-SCIS BUL 4. 5. 7. 8 16
8. 84.  WU JIA WEI Dávid HUN-MTK HUN 11. 10. 6. 27
9. 88.  VÁGFALVI Máté HUN-SZKE HUN 8. 12. 9. 29
10. 132.  BIELAWIEC Bartosz POL-JUV POL 15. 8. 10. 33
11. 41.  HOŘÁK Jan CZE-BZKP CZE 7. 9. 18. 34
12. 177.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 14. 13. 8. 35
13. 205.  MELNYK Volodymyr UKR-KHV UKR 13. 11. 12. 36
14. 87.  NAGY Imre Ákos HUN-SZKE HUN 12. 15. 13. 40
15. 161.  DOŁKOWSKI Jakub POL-UKSGDA POL 9. 16. 16. 41
16. 149.  OLAK Jakub POL-ORZEL POL 18. 14. 11. 43
17. 162.  DOŁKOWSKI Mateusz POL-UKSGDA POL 16. 17. 14. 47
18. 148.  KRAUSE Michał POL-ORZEL POL 17. 18. 15. 50



ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018


Overall Classification


JUNIOR C GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 61.  SOMODI Maja HUN HUN 1. 2. 1. 89 4
2. 91.  YERMEK Malika KAZ KAZ 4. 1. 3. 55 8
3. 60.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 2. 4. 2. 50 8
4. 101.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 3. 8. 5. 18 16
5. 163.  DOBOSZ Maria POL-UKSGM POL 10. 3. 7. 13 20
6. 102.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 18. 5. 4. 8 27
7. 100.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 5. 19. 8. 5 32
8. 194.  REPETSKA Svitlana UKR-KHV UKR 6. 9. 18. 3 33
9. 173.  ALBERT Katalin ROU ROU 8. 15. 6. 29
10. 122.  MAJEWSKA Ada POL-JUV POL 7. 11. 12. 30
11. 124.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 12. 6. 18. 36
12. 121.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-JUV POL 15. 12. 10. 37
13. 196.  STARCHENKO Mariia UKR-KHV UKR 11. 7. 20. 38
14. 195.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 13. 14. 11. 38
15. 46.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 14. 10. 15. 39
16. 137.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 9. 17. 14. 40
17. 135.  CARBONE Adrianna POL-MOSIR POL 16. 13. 16. 45
18. 159.  KRUTYSZA Julia POL-STOCZ POL 18. 19. 9. 46
19. 136.  MAZUR Emma POL-MOSIR POL 17. 18. 13. 48
20. 123.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 18. 16. 17. 51



ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018


Overall Classification


JUNIOR C BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 204.  MOSHENSKYI Bohdan UKR-KHV UKR 1. 9. 1. 68 11
2. 117.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 2. 1. 13. 55 16
3. 83.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 3. 5. 2. 34 10
4. 82.  IMRE Patrik HUN-MTK HUN 5. 3. 3. 31 11
5. 127.  DĄBROWSKI Filip POL-JUV POL 4. 2. 5. 29 11
6. 81.  CSIZMADIA Márk HUN-MTK HUN 6. 4. 4. 11 14
7. 116.  DĘBOSKI Wojciech POL-GIZ POL 8. 7. 8. 23
8. 25.  NEDYALKOV Ivaylo BUL-ICP BUL 7. 12. 6. 25
9. 118.  FLIGIEL Jakub POL-GIZ POL 13. 6. 7. 26
10. 147.  WIŚNIEWSKI Karol POL-ORZEL POL 11. 8. 10. 29
11. 203.  BERGIN Daniil UKR-KHV UKR 10. 10. 9. 29
12. 119.  SAKOWICZ Aleksander POL-GIZ POL 9. 13. 11. 33
13. 169.  SYREK Seriusz POL-WMKS POL 12. 11. 12. 35



ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018


Overall Classification


JUNIOR B LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 182.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 1. 1. 1. 102 3
2. 57.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 2. 3. 2. 55 7
3. 155.  ZYCH Magdalena POL POL 19. 2. 3. 34 24
4. 58.  TÓTH Eszter HUN HUN 5. 5. 6. 13 16
5. 153.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 7. 6. 4. 13 17
6. 180.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 4. 9. 5. 13 18
7. 56.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 3. 19. 11. 13 33
8. 154.  ŻAK Wiktoria POL POL 8. 4. 7. 11 19
9. 59.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 6. 11. 17. 3 34
10. 5.  DAMBROUSKAYA Yana BLR BLR 12. 7. 22. 2 41
11. 111.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 11. 8. 10. 1 29
12. 6.  SAMOILAVA Eleanora BLR BLR 15. 12. 8. 1 35
13. 181.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 9. 13. 15. 37
14. 77.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 10. 10. 21. 41
15. 183.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 13. 17. 12. 42
16. 44.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 16. 14. 14. 44
17. 152.  ŚLIŻEWSKA Sara POL POL 23. 16. 9. 48
18. 45.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 17. 18. 13. 48
19. 99.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 20. 15. 18. 53
20. 34.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 14. 25. 16. 55
21. 120.  DRUMSKA Marta POL-JUV POL 18. 21. 19. 58
22. 209.  MAKOVETSKA Anna UKR-KYIV UKR 21. 28. 20. 69
23. 191.  DUBROVA Uliana UKR-KHV UKR 29. 20. 23. 72
24. 172.  PONGRÁCZ VÁKÁR Kriszta ROU ROU 26. 23. 26. 75
25. 190.  CHERVENKO Viktoriia UKR-KHV UKR 24. 24. 27. 75
26. 141.  RUMAK Zuzanna POL-ORZEL POL 30. 22. 24. 76
27. 72.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 22. 27. 29. 78
28. 73.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 25. 30. 25. 80
29. 192.  KHOCHYNA Sofiia UKR-KHV UKR 28. 29. 28. 85
30. 134.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 32. 26. 30. 88
31. 193.  ZARVANSKA Tetiana UKR-KHV UKR 27. 31. 31. 89
32. 165.  DOBREŃKO Wiktoria POL-WMKS POL 31. 32. 31. 94



ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018


Overall Classification


JUNIOR B MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 185.  AKAR Furkan TUR TUR 14. 1. 1. 68 16
2. 67.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 1. 3. 3. 60 7
3. 68.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN 8. 4. 2. 30 14
4. 98.  BERZINS Reinis LAT LAT 6. 2. 5. 25 13
5. 186.  ATAN Metehan TUR TUR 2. 8. 20. 21 30
6. 97.  ZHANISSOV Sanzhar KAZ KAZ 4. 7. 6. 13 17
7. 158.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 3. 9. 9. 13 21
8. 70.  TALABOS Attila HUN HUN 5. 6. 4. 11 15
9. 157.  KŁUJSZO Ignacy POL POL 11. 5. 10. 5 26
10. 187.  HAN Muhammed Emir TUR TUR 7. 12. 8. 2 27
11. 69.  SZIGETI Ádám HUN HUN 10. 13. 7. 2 30
12. 95.  KASSENULY Rakhat KAZ KAZ 12. 10. 11. 33
13. 96.  KHVAN Anton KAZ KAZ 9. 16. 16. 41
14. 156.  BIELECKI Jakub POL POL 15. 14. 12. 41
15. 51.  FAJKUS Radek CZE CZE 17. 11. 14. 42
16. 75.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 13. 15. 21. 49
17. 128.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 24. 18. 13. 55
18. 202.  FEDORENKO Danylo UKR-KHV UKR 21. 23. 15. 59
19. 24.  KALCHEV Lubomir BUL-ICP BUL 16. 17. 26. 59
20. 12.  ZHERMANOV Aleksandr BLR BLR 20. 22. 17. 59
21. 74.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 22. 25. 18. 65
22. 38.  SUMAN Stribor CRO CRO 18. 21. 27. 66
23. 130.  WASILEWSKI Jakub POL-JUV POL 27. 20. 19. 66
24. 79.  VÉGI Dániel HUN-MTK HUN 28. 19. 23. 70
25. 10.  AKIMAU Uladzislau BLR BLR 25. 27. 28. 80
26. 145.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 23. 24. 37. 84
27. 11.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR 26. 37. 22. 85
28. 131.  WERPACHOWSKI Patryk POL-JUV POL 29. 28. 29. 86
29. 80.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 19. 32. 36. 87
30. 108.  CECH Danielius LTU LTU 34. 31. 25. 90
31. 140.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 30. 30. 30. 90
32. 175.  CSILLAG  Csongor ROU ROU 33. 34. 24. 91
33. 129.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 35. 26. 31. 92
34. 176.  VARGOSKO Jan SVK-SKMA SVK 36. 29. 33. 98
35. 160.  ZGRZYWA Marek POL-STOCZ POL 32. 36. 35. 103
36. 146.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 37. 38. 32. 107
37. 18.  DAPCHEV Petko BUL BUL 39. 35. 34. 108
38. 19.  ZOTEV Kostadin BUL BUL 31. 39. 39. 109
39. 2.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 38. 33. 38. 109



ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018


Overall Classification


JUNIOR A LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 55.  TÚRI Anna HUN HUN 2. 2. 1. 76 5
2. 42.  DOSLÁ Milada CZE CZE 1. 1. 5. 73 7
3. 151.  TOPOLSKA Gabriela POL POL 3. 3. 2. 47 8
4. 43.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 4. 5. 3. 26 12
5. 208.  UZAKOVA Mariya UKR-KYIV UKR 5. 4. 6. 13 15
6. 171.  ALBERT Júlia ROU ROU 6. 8. 4. 12 18
7. 4.  CHYSTAYA Katsiaryna BLR BLR 8. 7. 7. 5 22
8. 76.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 9. 6. 8. 4 23
9. 90.  KHAN Yana KAZ KAZ 7. 9. 9. 2 25
10. 110.  WILGA Magdalena POL-AZSO POL 10. 11. 10. 31
11. 164.  HENKIEL Patrycja POL-WMKS POL 11. 10. 11. 32
12. 13.  GYUROVA Kalina BUL BUL 12. 12. 12. 36



ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018


Overall Classification


JUNIOR A MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 184.  ŞİMŞEK Tunay TUR TUR 2. 2. 1. 76 5
2. 64.  SZIKLÁSI András HUN HUN 1. 1. 4. 76 6
3. 65.  TIBORCZ Dániel HUN HUN 3. 3. 5. 31 11
4. 92.  BEISEYEV Nurlybek KAZ KAZ 4. 9. 2. 29 15
5. 63.  SZÁSZ Attila HUN HUN 5. 8. 3. 19 16
6. 66.  VAJDA Balázs HUN HUN 14. 4. 6. 13 24
7. 62.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN 7. 5. 11. 7 23
8. 93.  DINMUKHAMED Zholdas KAZ KAZ 6. 13. 8. 5 27
9. 8.  ALIATDZINAU Artsem BLR BLR 10. 10. 7. 3 27
10. 201.  NEMIRO Nikita UKR-KHV UKR 11. 6. 13. 3 30
11. 9.  ARLOU Heorhi BLR BLR 15. 7. 9. 3 31
12. 50.  SEJPAL Zdenek CZE CZE 8. 11. 10. 1 29
13. 94.  SERIKBAY Daniyar KAZ KAZ 9. 15. 12. 36
14. 1.  LIU Heinrich AUT AUT 12. 12. 14. 38
15. 212.  KHOCHYN Mykyta UKR-KYIV UKR 17. 17. 15. 49
16. 125.  DĄBROWSKI Robert POL-JUV POL 13. 18. 19. 50
17. 211.  IOFIN Denys UKR-KYIV UKR 18. 14. 18. 50
18. 103.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 16. 20. 16. 52
19. 126.  WERPACHOWSKI Krystian POL-JUV POL 19. 16. 17. 52
20. 113.  BOGDANOWICZ Jan POL-AZSO POL 20. 19. 20. 59



ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018


Overall Classification


LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 112.  WARAKOMSKA Magdalena POL-AZSO POL 1. 13. 1. 68 15
2. 7.  TALAYEVA Volha BLR BLR 6. 1. 2. 58 9
3. 36.  BURIĆ Katarina CRO CRO 2. 3. 3. 47 8
4. 200.  DOLGOPOLOVA Mariya UKR-KHV UKR 7. 2. 7. 26 16
5. 49.  VANKOVA Petra CZE CZE 4. 5. 4. 21 13
6. 16.  PENCHEVA Zornica BUL BUL 3. 6. 6. 21 15
7. 35.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 5. 4. 5. 18 14
8. 215.  MYKHALCHUK Diana UKR UKR 8. 8. 8. 4 24
9. 37.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 10. 7. 9. 3 26
10. 15.  MILKOVA Jana BUL BUL 11. 10. 10. 31
11. 14.  DZHUSTROVA Lilia BUL BUL 9. 11. 12. 32
12. 210.  DAVYDENKO Anna UKR-KYIV UKR 12. 9. 11. 32
13. 86.  KIS Virág Bianka HUN-SZKE HUN 13. 12. 13. 38



ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018


Overall Classification


MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 189.  YARDIMCI Fırat TUR TUR 1. 2. 1. 89 4
2. 213.  HANDEI Oleh UKR-KYIV UKR 2. 1. 2. 76 5
3. 39.  KOLENC Martin CRO CRO 7. 3. 3. 28 13
4. 214.  HANDEI Volodymyr UKR-KYIV UKR 5. 4. 5. 18 14
5. 20.  GEORGIEV Dimitar BUL BUL 3. 6. 7. 18 16
6. 17.  HYDZIK Sebastian POL POL 4. 11. 4. 16 19
7. 188.  SAYLAR Ömer Faruk TUR TUR 6. 10. 6. 5 22
8. 3.  WOLFGANG Matthias AUT AUT 9. 5. 10. 5 24
9. 40.  MARTINIC Ivan CRO CRO 8. 7. 11. 3 26
10. 206.  NEMIRO Vladyslav UKR-KHV UKR 10. 8. 8. 2 26
11. 207.  POKROVSKYI Dmytro UKR-KHV UKR 11. 9. 9. 29