Danubia 2 - Czech Open 2017 , Benatky nad Jizero, CZE, 13.10. - 15.10.2017


Overall Classification


JUNIOR G GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 129.  OSTROWSKA Antonina POL-ORL POL 1. 1. 1. 102 3
2. 48.  NĚMCOVÁ Beata CZE-KSB CZE 2. 2. 2. 63 6
3. 47.  MÍŠECHOVÁ Tereza CZE-KSB CZE 3. 3. 3. 39 9



Danubia 2 - Czech Open 2017 , Benatky nad Jizero, CZE, 13.10. - 15.10.2017


Overall Classification


JUNIOR G BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 70.  KOTRCH Michal CZE-STCZ CZE 1. 1. 1. 102 3
2. 54.  BRADA Michal CZE-KSB CZE 2. 2. 2. 63 6



Danubia 2 - Czech Open 2017 , Benatky nad Jizero, CZE, 13.10. - 15.10.2017


Overall Classification


JUNIOR F GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 221.  KHOKHELKO Mariia UKR UKR 1. 1. 1. 102 3
2. 69.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE-STCZ CZE 2. 3. 2. 55 7
3. 124.  DOMEL Natalia POL-ORL POL 8. 2. 4. 29 14
4. 182.  BURDELÁKOVÁ Kristína SVK-PRK SVK 3. 4. 5. 21 12
5. 68.  KOTRCHOVÁ Monika CZE-STCZ CZE 10. 9. 3. 13 22
6. 126.  PAŃCZYSZYN Amelia POL-ORL POL 4. 5. 9. 8 18
7. 171.  PRAŽNIKAR  Amanda SLO-CEL SLO 5. 7. 8. 5 20
8. 28.  GRALJUK Nina CRO CRO 6. 14. 7. 3 27
9. 194.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 11. 6. 6. 23
10. 125.  JABŁOŃSKA Aleksandra POL-ORL POL 7. 10. 10. 27
11. 128.  STAMA Julia POL-ORL POL 9. 8. 13. 30
12. 45.  NĚMCOVÁ Stella CZE-KSB CZE 12. 11. 12. 35
13. 46.  SEJPALOVÁ Šárka CZE-KSB CZE 14. 13. 11. 38
14. 120.  HRUZOVÁ Eliška CZE-KSB CZE 13. 12. 14. 39



Danubia 2 - Czech Open 2017 , Benatky nad Jizero, CZE, 13.10. - 15.10.2017


Overall Classification


JUNIOR F BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 90.  KUN Bence Benedek HUN-MTK HUN 1. 2. 1. 89 4
2. 52.  POLIDOR Aleš CZE-KSB CZE 2. 1. 2. 76 5
3. 199.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 10. 3. 4. 21 17
4. 132.  ŁAMASZ Adam POL-ORL POL 4. 4. 5. 16 13
5. 186.  HASARA Alex SVK-PRK SVK 6. 7. 3. 16 16
6. 22.  CHANCHEV Adrian BUL BUL 3. 6. 10. 13 19
7. 53.  ŠULC Samuel CZE-KSB CZE 5. 5. 6. 5 16
8. 183.  HARKABUS Marek SVK-PRK SVK 8. 10. 7. 25
9. 201.  MEDVEĎ Jozef SVK-SKMA SVK 7. 9. 9. 25
10. 200.  MEDVEĎ Andrej SVK-SKMA SVK 9. 8. 8. 25



Danubia 2 - Czech Open 2017 , Benatky nad Jizero, CZE, 13.10. - 15.10.2017


Overall Classification


JUNIOR E GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 122.  MAZUR Hanna POL-ORL POL 6. 1. 1. 68 8
2. 67.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 5. 2. 2. 47 9
3. 190.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 1. 11. 4. 42 16
4. 121.  LORENZ Patrycja POL-ORL POL 2. 6. 3. 34 11
5. 123.  WOŹNIAK Kornelia POL-ORL POL 3. 4. 5. 21 12
6. 220.  MANOKHINA Iryna UKR UKR 7. 3. 6. 13 16
7. 10.  CHANCHEVA Adelina BUL BUL 4. 5. 8. 13 17
8. 191.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 8. 7. 7. 22
9. 66.  BLAHOVA Eva CZE-STCZ CZE 9. 8. 10. 27
10. 192.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 14. 9. 11. 34
11. 11.  STOYANOVA Sonya BUL BUL 10. 12. 12. 34
12. 27.  HORVAT Tonka CRO CRO 12. 10. 13. 35
13. 193.  TOKÁROVÁ Aneta SVK-SKMA SVK 13. 14. 9. 36
14. 181.  HEČKOVÁ Petra SVK-PRK SVK 11. 13. 14. 38



Danubia 2 - Czech Open 2017 , Benatky nad Jizero, CZE, 13.10. - 15.10.2017


Overall Classification


JUNIOR E BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 108.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 1. 1. 1. 102 3
2. 21.  GYUROV Asen BUL BUL 2. 2. 2. 63 6
3. 93.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN 3. 3. 3. 39 9
4. 88.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 4. 4. 14. 16 22
5. 216.  EROGLU Toprak Efe TUR TUR 5. 10. 4. 13 19
6. 217.  İNİK Yusuf Remzi TUR TUR 6. 9. 6. 3 21
7. 170.  KAZMIN Aleksandr RUS-PET RUS 11. 5. 5. 21
8. 198.  ONUFER Olivier SVK-SKMA SVK 7. 6. 10. 23
9. 31.  PRANTL Martin CRO CRO 8. 7. 11. 26
10. 51.  BRADA Adam CZE-KSB CZE 10. 11. 7. 28
11. 206.  ĎURIŠKA Matúš SVK-STEZ SVK 12. 8. 8. 28
12. 185.  MARCIN Damian SVK-PRK SVK 9. 12. 12. 33
13. 207.  VASTUSKO Alexej SVK-STEZ SVK 13. 13. 9. 35



Danubia 2 - Czech Open 2017 , Benatky nad Jizero, CZE, 13.10. - 15.10.2017


Overall Classification


JUNIOR D GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 156.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 3. 2. 1. 68 6
2. 92.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 25. 1. 4. 42 30
3. 76.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 1. 6. 6. 39 13
4. 105.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 4. 4. 2. 34 10
5. 155.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS 2. 8. 5. 27 15
6. 157.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 6. 5. 3. 21 14
7. 188.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 13. 3. 12. 13 28
8. 180.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 5. 9. 7. 10 21
9. 103.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 7. 7. 43. 4 57
10. 35.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE 8. 11. 11. 1 30
11. 64.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 19. 17. 8. 1 44
12. 59.  MANYCHOVÁ Karin CZE-NACH CZE 12. 10. 13. 35
13. 84.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 9. 20. 16. 45
14. 104.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 11. 18. 17. 46
15. 115.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 14. 19. 14. 47
16. 135.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 15. 15. 18. 48
17. 44.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 10. 22. 21. 53
18. 89.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 26. 12. 15. 53
19. 134.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 17. 16. 20. 53
20. 141.  PARCZEWSKA Karolina POL POL 16. 23. 19. 58
21. 9.  PETROVA Michaela BUL BUL 27. 24. 10. 61
22. 211.  ULVİ BEYZA NUR TUR TUR 18. 21. 23. 62
23. 85.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 43. 13. 9. 65
24. 42.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE-KSB CZE 22. 29. 22. 73
25. 62.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 24. 25. 24. 73
26. 118.  GRUDYSZ Malwina POL-ORL POL 21. 27. 27. 75
27. 209.  HAN Aybüke TUR TUR 20. 37. 25. 82
28. 142.  SZELER Oliwia POL POL 43. 14. 26. 83
29. 189.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 31. 26. 28. 85
30. 43.  KUBÍKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 28. 28. 30. 86
31. 173.  ŠPAN Dina SLO SLO 23. 30. 34. 87
32. 65.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 30. 33. 32. 95
33. 63.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 32. 31. 33. 96
34. 25.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO 29. 39. 36. 104
35. 210.  ŞİMŞEK DİRUBA TUR TUR 37. 38. 29. 104
36. 219.  ARTEMENKO Daria UKR UKR 43. 32. 31. 106
37. 34.  HROMASOVÁ Magdalena CZE-BZKP CZE 38. 34. 35. 107
38. 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 33. 35. 40. 108
39. 58.  HOMOLKOVÁ Veronika CZE-NACH CZE 34. 36. 38. 108
40. 179.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 35. 41. 39. 115
41. 8.  PAVLOVA Bogoslava BUL BUL 39. 40. 37. 116
42. 26.  VANJAK Veronika CRO CRO 36. 43. 41. 120



Danubia 2 - Czech Open 2017 , Benatky nad Jizero, CZE, 13.10. - 15.10.2017


Overall Classification


JUNIOR D BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 167.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 1. 1. 3. 81 5
2. 168.  PONOMARENKO Vladimir RUS-PET RUS 2. 3. 2. 55 7
3. 169.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 4. 4. 1. 50 9
4. 222.  DOVHOPOLYI Artemii UKR UKR 6. 2. 6. 26 14
5. 39.  POPL Matěj CZE-BZKP CZE 3. 16. 4. 21 23
6. 223.  KHOKHELKO Tymofii UKR UKR 5. 5. 5. 15 15
7. 19.  KUMURDJIEV Stefan-Alexander BUL BUL 7. 11. 7. 4 25
8. 4.  WOLF Tobias AUT AUT 8. 7. 9. 3 24
9. 113.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL POL 13. 6. 12. 3 31
10. 86.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 10. 8. 10. 1 28
11. 38.  HOŘÁK Jan CZE-BZKP CZE 9. 12. 8. 1 29
12. 204.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 17. 10. 13. 40
13. 87.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 18. 9. 17. 44
14. 215.  CEBENAY Muhammet Melik TUR TUR 12. 19. 14. 45
15. 106.  KRASNICKIS Ralfs LAT-SPARS LAT 14. 15. 16. 45
16. 127.  NEVRODA Danil UKR UKR 20. 14. 15. 49
17. 130.  BAŁĘCZNY Mariusz POL-ORL POL 11. 20. 19. 50
18. 175.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 15. 17. 18. 50
19. 94.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 28. 13. 11. 52
20. 197.  ONUFER Dávid SVK-SKMA SVK 16. 25. 22. 63
21. 20.  NEDYALKOV Ivaylo BUL BUL 23. 18. 23. 64
22. 166.  AIRAPETOV Georgii RUS-PET RUS 22. 21. 21. 64
23. 18.  GEORGIEV Vasil BUL BUL 24. 22. 20. 66
24. 30.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 21. 23. 24. 68
25. 107.  KRŪZBERGS Gustavs LAT-SPARS LAT 19. 24. 28. 71
26. 205.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 25. 27. 25. 77
27. 3.  HAMPTON Cian Michael AUT AUT 26. 26. 26. 78



Danubia 2 - Czech Open 2017 , Benatky nad Jizero, CZE, 13.10. - 15.10.2017


Overall Classification


JUNIOR C GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 74.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 3. 13. 1. 47 17
2. 140.  ZYCH Magdalena POL POL 4. 1. 8. 42 13
3. 202.  FILIPOVA Lucia SVK-STEZ SVK 2. 2. 29. 42 33
4. 40.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE-KSB CZE 18. 3. 2. 34 23
5. 75.  TIAN Rixin HUN HUN 1. 16. 11. 34 28
6. 148.  EGOROVA Elena RUS-PET RUS 9. 4. 3. 21 16
7. 149.  EVLOEVA Alina RUS-PET RUS 5. 5. 6. 10 16
8. 101.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 14. 11. 4. 8 29
9. 187.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 11. 15. 5. 5 31
10. 139.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 19. 6. 12. 3 37
11. 72.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 6. 29. 7. 3 42
12. 150.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 8. 8. 9. 2 25
13. 5.  DAMBROUSKAYA Yana BLR BLR 10. 7. 16. 2 33
14. 6.  KAZLOVA Arina BLR BLR 7. 21. 20. 2 48
15. 71.  ALBERT Viktória HUN HUN 16. 14. 13. 43
16. 152.  KOVZALOVA Ekaterina RUS-PET RUS 20. 9. 19. 48
17. 154.  SOLIANKINA Ksenia RUS-PET RUS 15. 20. 15. 50
18. 102.  LEINBERGA Helena Dzeina LAT-SPARS LAT 13. 12. 29. 54
19. 73.  OZSVÁTH Lili HUN HUN 17. 19. 18. 54
20. 114.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 24. 10. 22. 56
21. 151.  KOVALEVA Alina RUS-PET RUS 21. 18. 17. 56
22. 153.  PETROVA Alla RUS-PET RUS 23. 24. 10. 57
23. 41.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE 12. 17. 29. 58
24. 117.  JASZTAL Alicja POL-ORL POL 22. 22. 14. 58
25. 208.  UZUNER NAZLICAN DENİZ TUR TUR 25. 25. 21. 71
26. 57.  POZDENOVÁ Klára CZE-NACH CZE 26. 23. 23. 72
27. 172.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 29. 26. 24. 79
28. 24.  PRANTL Gabriella CRO CRO 27. 27. 25. 79



Danubia 2 - Czech Open 2017 , Benatky nad Jizero, CZE, 13.10. - 15.10.2017


Overall Classification


JUNIOR C BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 144.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL POL 1. 1. 1. 102 3
2. 80.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN 2. 3. 3. 47 8
3. 143.  BIELECKI Jakub POL POL 6. 2. 4. 32 12
4. 96.  ZHANISSOV Sanzhar KAZ KAZ 5. 6. 2. 29 13
5. 83.  ZSIGÓ Máté HUN HUN 3. 8. 18. 14 29
6. 79.  JÁSZAPÁTI Péter HUN HUN 4. 29. 5. 13 38
7. 16.  KALCHEV Lubomir BUL BUL 35. 4. 31. 8 70
8. 112.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 10. 5. 9. 5 24
9. 212.  HAN Muhammed Emir TUR TUR 8. 9. 6. 4 23
10. 162.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 7. 11. 7. 4 25
11. 137.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 35. 7. 10. 2 52
12. 163.  PORCHEVSKII Andrei RUS-PET RUS 12. 13. 8. 1 33
13. 214.  TAHTACI Murat TUR TUR 13. 10. 12. 35
14. 158.  KAVUN Pavel RUS-PET RUS 11. 12. 16. 39
15. 164.  SINILNIKOV Mikhail RUS-PET RUS 9. 14. 25. 48
16. 213.  HAN Ömer Faruk TUR TUR 20. 18. 11. 49
17. 161.  MALIKOV Aleksei RUS-PET RUS 14. 25. 14. 53
18. 160.  KORSAKOV Ilia RUS-PET RUS 16. 27. 15. 58
19. 82.  ZSIGÓ Bence HUN HUN 15. 26. 17. 58
20. 165.  TUROVEROV Mikhail RUS-PET RUS 21. 16. 21. 58
21. 7.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR 35. 15. 13. 63
22. 81.  SIRÁLY Benő HUN HUN 18. 30. 19. 67
23. 78.  GERA Márton HUN HUN 26. 21. 20. 67
24. 159.  KOKAREV Ivan RUS-PET RUS 25. 20. 22. 67
25. 178.  VARGOSKO Jan SVK-ELBA SVK 27. 17. 24. 68
26. 61.  HOMOLKA Jan CZE-NACH CZE 17. 33. 27. 77
27. 203.  BUKSAR Marian SVK-STEZ SVK 35. 19. 23. 77
28. 111.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 22. 22. 33. 77
29. 176.  FENUS Jakub SVK-ELBA SVK 24. 31. 26. 81
30. 17.  ZOTEV Kostadin BUL BUL 23. 32. 28. 83
31. 29.  HORVAT Matija CRO CRO 30. 24. 29. 83
32. 15.  DAPCHEV Petko BUL BUL 19. 34. 32. 85
33. 177.  SAFKO Jakub SVK-ELBA SVK 29. 23. 34. 86
34. 2.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 28. 28. 30. 86



Danubia 2 - Czech Open 2017 , Benatky nad Jizero, CZE, 13.10. - 15.10.2017


Overall Classification


LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 37.  VANKOVA Petra CZE-BZKP CZE 1. 2. 1. 89 4
2. 36.  PFEIFEROVA Tereza CZE-BZKP CZE 2. 3. 2. 55 7
3. 50.  DOSLÁ Milada CZE-KSB CZE 12. 1. 4. 42 17
4. 95.  KHAN Yana KAZ KAZ 4. 7. 3. 21 14
5. 184.  ŽELINSKÁ Ema SVK-PRK SVK 3. 4. 19. 21 26
6. 12.  DIMITROVA Rumyana BUL BUL 8. 6. 5. 5 19
7. 49.  BICANOVÁ Adéla CZE-KSB CZE 5. 10. 6. 5 21
8. 146.  HENKIEL Patrycja POL-WMKS POL 6. 9. 7. 3 22
9. 195.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK-SKMA SVK 7. 5. 11. 23
10. 196.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK 13. 8. 10. 31
11. 14.  MILKOVA Jana BUL BUL 10. 12. 9. 31
12. 77.  NAGY Netti HUN HUN 11. 13. 8. 32
13. 13.  GYUROVA Kalina BUL BUL 9. 15. 12. 36
14. 145.  DOBREŃKO Wiktoria POL-WMKS POL 14. 11. 13. 38
15. 174.  LES Ina SLO SLO 16. 14. 14. 44
16. 136.  RUMAK Zuzanna POL-ORZEL POL 15. 16. 15. 46
17. 147.  SAWICKA Zuzanna POL-WMKS POL 18. 17. 16. 51
18. 60.  MALIKOVA Jana CZE-NACH CZE 17. 19. 19. 55



Danubia 2 - Czech Open 2017 , Benatky nad Jizero, CZE, 13.10. - 15.10.2017


Overall Classification


MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 55.  FAJKUS Radek CZE-KSB CZE 1. 1. 1. 102 3
2. 100.  ZHOLDAS Dinmukhammed KAZ KAZ 2. 3. 3. 47 8
3. 99.  SERIKBAY Daniyar KAZ KAZ 6. 2. 4. 29 12
4. 109.  CIELAVS Kristaps LAT-SPARS LAT 4. 11. 2. 29 17
5. 56.  SEJPAL Zdenek CZE-KSB CZE 3. 4. 5. 21 12
6. 110.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 5. 7. 6. 5 18
7. 116.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 10. 6. 7. 23
8. 23.  ANGELOV Kaloyan BUL BUL 8. 10. 8. 26
9. 138.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 9. 9. 10. 28
10. 97.  KHVAN Anton KAZ KAZ 7. 8. 14. 29
11. 33.  SUMAN Stribor CRO CRO 11. 11. 9. 31
12. 98.  MATVEYEV Maxim KAZ KAZ 13. 5. 14. 32
13. 32.  POSAVEC Jan CRO CRO 12. 13. 11. 36