Danubia 2 - Czech Open 2017 , Benatky nad Jizero, CZE, 13.10. - 15.10.2017


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 1    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 103.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:52.965  
2 (2) 188.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 2:01.527  
3 (1) 173.  ŠPAN Dina SLO SLO 2:02.212  
4 (6) 58.  HOMOLKOVÁ Veronika CZE-NACH CZE 2:21.536  
- (3) 119.  WOJNAR Kinga POL-ORL POL PEN. no start
- (4) 85.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN PEN. impeding
RACE: 2    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 84.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 2:04.515  
2 (4) 59.  MANYCHOVÁ Karin CZE-NACH CZE 2:04.673  
3 (5) 118.  GRUDYSZ Malwina POL-ORL POL 2:04.999  
4 (2) 89.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 2:05.134  
5 (1) 26.  VANJAK Veronika CRO CRO 2:28.419  
- (3) 142.  SZELER Oliwia POL POL PEN. 2 false starts
RACE: 3    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 156.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 1:58.405  
2 (5) 135.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 1:59.118  
3 (2) 62.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 2:01.767  
4 (3) 189.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 2:15.659  
- (1) 219.  ARTEMENKO Daria UKR UKR PEN. 2 false starts
RACE: 4    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 155.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS 1:55.491  
2 (2) 104.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:55.964  
3 (5) 115.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 1:56.711  
4 (1) 9.  PETROVA Michaela BUL BUL 2:01.208  
5 (4) 210.  ŞİMŞEK DİRUBA TUR TUR NO TIME finished
RACE: 5    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 105.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:47.634  
2 (1) 134.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 1:55.658  
3 (5) 42.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE-KSB CZE 2:09.771  
4 (2) 25.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO 2:15.177  
- (4) 218.  ADAMENKO Kseniya UKR UKR PEN. no start
RACE: 6    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 44.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 2:03.553  
2 (4) 141.  PARCZEWSKA Karolina POL POL 2:03.796  
3 (2) 209.  HAN Aybüke TUR TUR 2:04.071  
4 (6) 65.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 2:08.682  
5 (5) 179.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 2:21.683  
- (3) 91.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN PEN. no start
RACE: 7    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 180.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 1:51.060  
2 (5) 157.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 1:51.858  
3 (3) 211.  ULVİ BEYZA NUR TUR TUR 1:52.564  
4 (1) 92.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 1:52.684  
5 (2) 63.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 2:02.157  
6 (4) 34.  HROMASOVÁ Magdalena CZE-BZKP CZE 2:08.761  
RACE: 8    HEAT: 8    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 35.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE 2:00.832  
2 (3) 76.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 2:01.225  
3 (1) 64.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 2:01.772  
4 (6) 43.  KUBÍKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 2:06.718  
5 (5) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 2:11.154  
6 (2) 8.  PAVLOVA Bogoslava BUL BUL 2:14.590  
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 28    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 155.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS 1:50.296  
2 (1) 157.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 1:50.616  
3 (2) 103.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:50.795  
4 (6) 59.  MANYCHOVÁ Karin CZE-NACH CZE 1:53.011  
5 (5) 141.  PARCZEWSKA Karolina POL POL 1:55.573  
6 (4) 134.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL NO TIME finished
RACE: 29    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 180.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 1:53.180  
2 (4) 156.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 1:54.848  
3 (6) 84.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 1:56.280  
4 (3) 104.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:56.355  
5 (5) 188.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 1:56.440  
6 (2) 211.  ULVİ BEYZA NUR TUR TUR 2:09.105  
RACE: 30    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 105.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:47.580  
2 (5) 76.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 1:50.144  
3 (4) 35.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE 1:51.110  
4 (6) 44.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 1:52.790  
5 (2) 115.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 1:54.928  
6 (3) 135.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 1:57.382  
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 41    HEAT: 1    GROUP: G    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 210.  ŞİMŞEK DİRUBA TUR TUR 2:06.189  
2 (1) 34.  HROMASOVÁ Magdalena CZE-BZKP CZE 2:07.023  
3 (2) 8.  PAVLOVA Bogoslava BUL BUL 2:14.054  
RACE: 42    HEAT: 2    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 189.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 2:13.052  
2 (1) 63.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 2:13.589  
3 (2) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 2:16.449  
4 (4) 58.  HOMOLKOVÁ Veronika CZE-NACH CZE 2:18.516  
5 (5) 179.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 2:22.504  
6 (6) 26.  VANJAK Veronika CRO CRO 2:29.306  
RACE: 43    HEAT: 3    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 92.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 1:54.550  
2 (3) 89.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:55.156  
3 (2) 9.  PETROVA Michaela BUL BUL 1:57.727  
4 (4) 43.  KUBÍKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 2:04.325  
5 (6) 25.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO 2:09.331  
6 (5) 65.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 2:13.694  
RACE: 44    HEAT: 4    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 64.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 1:56.400  
2 (4) 209.  HAN Aybüke TUR TUR 1:56.609  
3 (5) 118.  GRUDYSZ Malwina POL-ORL POL 1:58.828  
4 (6) 42.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE-KSB CZE 1:59.175  
5 (3) 173.  ŠPAN Dina SLO SLO 2:10.163  
6 (1) 62.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 2:12.994  
RACE: 45    HEAT: 5    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 188.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 1:53.789  
2 (1) 115.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 1:55.709  
3 (4) 135.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 1:56.335  
4 (2) 141.  PARCZEWSKA Karolina POL POL 1:57.003  
5 (6) 134.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 1:57.331  
- (5) 211.  ULVİ BEYZA NUR TUR TUR PEN. no finish
RACE: 46    HEAT: 6    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 103.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:49.093  
2 (2) 35.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE 1:49.884  
3 (5) 84.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 1:51.511  
4 (3) 44.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 1:51.514  
5 (6) 104.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:56.049  
6 (4) 59.  MANYCHOVÁ Karin CZE-NACH CZE 2:04.840  
RACE: 47    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 76.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 1:51.611  
2 (3) 155.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS 1:52.431  
3 (6) 156.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 1:52.510  
4 (1) 105.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:52.928  
4 (5) 180.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 1:52.928  
6 (4) 157.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 1:53.067  
 
2. Distance 
JUNIOR D GIRLS  PRELIMINARIES  500 m
RACE: 65    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 35.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE 53.868
2 (1) 188.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 53.984
3 (4) 43.  KUBÍKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 59.794
4 (3) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 1:02.597  
RACE: 66    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 103.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 51.875
2 (3) 115.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 54.242
3 (4) 9.  PETROVA Michaela BUL BUL 55.966
4 (2) 58.  HOMOLKOVÁ Veronika CZE-NACH CZE 1:04.160  
RACE: 67    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 104.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 55.430
2 (2) 44.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 55.685
3 (4) 189.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 56.809
4 (1) 65.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 59.403
RACE: 68    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 59.  MANYCHOVÁ Karin CZE-NACH CZE 54.313
2 (1) 84.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 55.570
3 (3) 63.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 1:00.218  
4 (2) 25.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO 1:22.528  
RACE: 69    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 180.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 52.441
2 (3) 92.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 52.601
3 (4) 141.  PARCZEWSKA Karolina POL POL 53.411
- (2) 26.  VANJAK Veronika CRO CRO PEN. no finish
RACE: 70    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 105.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 51.963
2 (4) 134.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 54.543
3 (3) 62.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 57.352
4 (2) 210.  ŞİMŞEK DİRUBA TUR TUR 1:10.229  
RACE: 71    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 156.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 52.846
2 (4) 211.  ULVİ BEYZA NUR TUR TUR 55.963
3 (1) 173.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:00.692  
4 (3) 34.  HROMASOVÁ Magdalena CZE-BZKP CZE 1:01.771  
RACE: 72    HEAT: 8    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 76.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 52.231
2 (4) 142.  SZELER Oliwia POL POL 54.702
3 (1) 118.  GRUDYSZ Malwina POL-ORL POL 56.822
4 (5) 219.  ARTEMENKO Daria UKR UKR 57.132
5 (2) 209.  HAN Aybüke TUR TUR 1:06.354  
RACE: 73    HEAT: 9    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 157.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 52.101
2 (2) 89.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 53.213
3 (3) 135.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 53.857
4 (4) 179.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 1:06.925  
RACE: 74    HEAT: 10    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 155.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS 53.406
2 (1) 85.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 53.506
3 (3) 64.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 54.679
4 (5) 42.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE-KSB CZE 55.501
5 (2) 8.  PAVLOVA Bogoslava BUL BUL 1:07.268  
 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 97    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 157.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 52.104
2 (1) 103.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 52.407
3 (3) 89.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 53.727
4 (4) 141.  PARCZEWSKA Karolina POL POL NO TIME finished
RACE: 98    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 180.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 51.775
2 (3) 35.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE 52.566
3 (2) 135.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 53.598
4 (4) 211.  ULVİ BEYZA NUR TUR TUR 57.420
RACE: 99    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 105.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 50.638
2 (2) 92.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 50.857
3 (3) 59.  MANYCHOVÁ Karin CZE-NACH CZE 52.905
4 (4) 64.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 53.244
RACE: 100    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 156.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 52.746
2 (2) 134.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 53.224
3 (3) 104.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 54.943
- (4) 9.  PETROVA Michaela BUL BUL PEN. no start
RACE: 101    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 155.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS 52.899
2 (3) 142.  SZELER Oliwia POL POL 53.588
3 (2) 115.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 54.198
4 (4) 84.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 54.828
RACE: 102    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 76.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 51.940
2 (3) 188.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 52.451
3 (2) 85.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 53.689
4 (4) 44.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 56.002
 
JUNIOR D GIRLS  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 150    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 105.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 50.570
2 (2) 92.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 50.996
3 (3) 180.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 51.824
4 (4) 135.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 52.532
RACE: 151    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 157.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 50.839
2 (2) 156.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 50.914
3 (4) 89.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 52.651
4 (3) 134.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 52.676
RACE: 152    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 155.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS 52.572
2 (1) 103.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 52.631
3 (3) 59.  MANYCHOVÁ Karin CZE-NACH CZE 53.036
4 (4) 142.  SZELER Oliwia POL POL 53.813
RACE: 153    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 76.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 51.776
2 (2) 188.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 51.840
3 (3) 35.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE 51.915
4 (4) 85.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 52.518
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 173    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 156.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 51.277
2 (2) 188.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 51.467
3 (4) 103.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 51.582
4 (3) 155.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS 52.204
RACE: 174    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 105.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 49.706
2 (3) 92.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 49.868
3 (4) 76.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 49.973
4 (2) 157.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 50.000
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 185    HEAT: 1    GROUP: J    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 209.  HAN Aybüke TUR TUR 55.533
2 (4) 210.  ŞİMŞEK DİRUBA TUR TUR 56.503
3 (5) 25.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO 1:03.111  
4 (3) 8.  PAVLOVA Bogoslava BUL BUL 1:05.253  
5 (2) 179.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 1:06.444  
RACE: 186    HEAT: 2    GROUP: I    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 65.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 58.940
2 (2) 34.  HROMASOVÁ Magdalena CZE-BZKP CZE 1:01.133  
3 (3) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 1:01.340  
4 (4) 58.  HOMOLKOVÁ Veronika CZE-NACH CZE 1:04.153  
RACE: 187    HEAT: 3    GROUP: H    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 42.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE-KSB CZE 55.878
2 (4) 173.  ŠPAN Dina SLO SLO 58.138
3 (3) 63.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 58.422
4 (2) 219.  ARTEMENKO Daria UKR UKR 1:07.986  
RACE: 188    HEAT: 4    GROUP: G    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 62.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 56.563
2 (1) 189.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 56.643
3 (2) 118.  GRUDYSZ Malwina POL-ORL POL 56.698
4 (4) 43.  KUBÍKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 59.106
RACE: 189    HEAT: 5    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 211.  ULVİ BEYZA NUR TUR TUR 54.824
2 (1) 44.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 55.030
3 (3) 141.  PARCZEWSKA Karolina POL POL 1:09.984  
RACE: 190    HEAT: 6    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 64.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 53.736
2 (4) 104.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 54.014
3 (2) 115.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 54.202
4 (3) 84.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 54.240
RACE: 191    HEAT: 7    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 85.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 53.739
2 (4) 142.  SZELER Oliwia POL POL 54.525
3 (2) 135.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 54.661
4 (3) 134.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 54.698
RACE: 192    HEAT: 8    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 180.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 52.240
2 (4) 59.  MANYCHOVÁ Karin CZE-NACH CZE 52.296
3 (2) 35.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE 52.326
4 (3) 89.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 52.516
RACE: 193    HEAT: 9    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 157.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 50.902
2 (1) 76.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 50.918
3 (3) 103.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 59.829
4 (4) 155.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS 1:00.760  
RACE: 194    HEAT: 10    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 92.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 51.280
2 (3) 156.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 51.335
3 (4) 188.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 53.005
- (1) 105.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT PEN. impeding
 
3. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  777 m
RACE: 220    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 156.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 1:26.050  
2 (3) 64.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 1:26.829  
3 (2) 44.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 1:28.708  
4 (4) 189.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:29.141  
5 (5) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 1:43.073  
RACE: 221    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 76.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 1:24.554  
2 (4) 115.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 1:26.799  
3 (1) 134.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 1:26.908  
4 (5) 25.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO 1:42.179  
5 (3) 65.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 1:43.019  
RACE: 222    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 59.  MANYCHOVÁ Karin CZE-NACH CZE 1:23.452  
2 (2) 188.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 1:23.913  
3 (5) 85.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:24.633  
4 (4) 118.  GRUDYSZ Malwina POL-ORL POL 1:27.910  
5 (1) 219.  ARTEMENKO Daria UKR UKR 1:29.668  
RACE: 223    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 180.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 1:25.104  
2 (4) 9.  PETROVA Michaela BUL BUL 1:27.378  
3 (3) 42.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE-KSB CZE 1:28.099  
4 (5) 210.  ŞİMŞEK DİRUBA TUR TUR 1:34.334  
5 (1) 26.  VANJAK Veronika CRO CRO 1:55.039  
- (6) 103.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT PEN. no finish
RACE: 224    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 155.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS 1:26.565  
2 (2) 104.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:26.803  
3 (4) 141.  PARCZEWSKA Karolina POL POL 1:26.883  
4 (3) 209.  HAN Aybüke TUR TUR 1:27.082  
5 (5) 58.  HOMOLKOVÁ Veronika CZE-NACH CZE 1:44.686  
RACE: 225    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 92.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 1:24.142  
2 (5) 89.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:25.286  
3 (2) 135.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 1:25.887  
4 (1) 142.  SZELER Oliwia POL POL 1:27.402  
5 (3) 63.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 1:32.547  
RACE: 226    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 105.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:21.414  
2 (3) 84.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 1:25.299  
3 (2) 211.  ULVİ BEYZA NUR TUR TUR 1:26.276  
4 (5) 43.  KUBÍKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 1:35.626  
5 (4) 34.  HROMASOVÁ Magdalena CZE-BZKP CZE 1:36.188  
RACE: 227    HEAT: 8    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 157.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 1:23.121  
2 (3) 35.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE 1:23.958  
3 (4) 62.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 1:31.256  
4 (2) 173.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:37.793  
5 (1) 8.  PAVLOVA Bogoslava BUL BUL 1:45.851  
6 (6) 179.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 1:50.511  
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  777 m
RACE: 280    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 92.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 1:21.635  
2 (5) 155.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS 1:21.730  
3 (2) 35.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE 1:21.741  
4 (6) 64.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 1:22.803  
5 (4) 89.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:22.843  
6 (1) 59.  MANYCHOVÁ Karin CZE-NACH CZE 1:24.852  
RACE: 281    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 156.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 1:19.628  
2 (1) 105.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:19.910  
3 (2) 180.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 1:20.289  
4 (6) 9.  PETROVA Michaela BUL BUL 1:27.248  
5 (4) 135.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 1:27.759  
6 (3) 84.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 1:37.792  
RACE: 282    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 157.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 1:21.289  
2 (3) 76.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 1:21.402  
3 (2) 188.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 1:22.086  
4 (4) 85.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:22.558  
5 (5) 115.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 1:24.077  
6 (6) 104.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:26.438  
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  777 m
RACE: 298    HEAT: 1    GROUP: G    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 8.  PAVLOVA Bogoslava BUL BUL 1:41.502  
2 (2) 58.  HOMOLKOVÁ Veronika CZE-NACH CZE 1:42.443  
3 (4) 179.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 1:46.726  
4 (1) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 1:48.681  
5 (5) 26.  VANJAK Veronika CRO CRO 1:48.911  
RACE: 299    HEAT: 2    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 219.  ARTEMENKO Daria UKR UKR 1:29.459  
2 (6) 65.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 1:30.249  
3 (2) 63.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 1:31.655  
4 (4) 173.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:33.858  
5 (3) 34.  HROMASOVÁ Magdalena CZE-BZKP CZE 1:34.604  
6 (5) 25.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO 1:43.685  
RACE: 300    HEAT: 3    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 209.  HAN Aybüke TUR TUR 1:25.601  
2 (2) 142.  SZELER Oliwia POL POL 1:25.710  
3 (3) 118.  GRUDYSZ Malwina POL-ORL POL 1:25.761  
4 (4) 189.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:26.076  
5 (5) 210.  ŞİMŞEK DİRUBA TUR TUR 1:32.423  
6 (6) 43.  KUBÍKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 1:33.057  
RACE: 301    HEAT: 4    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 141.  PARCZEWSKA Karolina POL POL 1:25.437  
2 (3) 134.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 1:27.042  
3 (5) 44.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 1:27.603  
4 (4) 42.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE-KSB CZE 1:42.998  
- (1) 211.  ULVİ BEYZA NUR TUR TUR PEN. impeding
- (6) 62.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE PEN. off track
RACE: 302    HEAT: 5    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 59.  MANYCHOVÁ Karin CZE-NACH CZE 1:24.508  
2 (2) 115.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 1:24.691  
3 (1) 89.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:24.828  
4 (6) 84.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 1:24.840  
5 (4) 104.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:25.483  
6 (5) 135.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 1:54.646  
RACE: 303    HEAT: 6    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 180.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 1:22.871  
2 (5) 64.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 1:23.310  
3 (4) 85.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:24.132  
4 (6) 9.  PETROVA Michaela BUL BUL 1:28.245  
- (2) 35.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE PEN. no finish
- (3) 188.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK PEN. off track
RACE: 304    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 156.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 1:19.285  
2 (2) 105.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:20.339  
3 (3) 157.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 1:20.642  
4 (5) 92.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 1:20.660  
5 (6) 155.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS 1:22.179  
- (4) 76.  DOBRÁN Flóra HUN HUN PEN. impeding



Danubia 2 - Czech Open 2017 , Benatky nad Jizero, CZE, 13.10. - 15.10.2017


Overall Classification


JUNIOR D GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 156.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 3. 2. 1. 68 6
2. 92.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 25. 1. 4. 42 30
3. 76.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 1. 6. 6. 39 13
4. 105.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 4. 4. 2. 34 10
5. 155.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS 2. 8. 5. 27 15
6. 157.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 6. 5. 3. 21 14
7. 188.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 13. 3. 12. 13 28
8. 180.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 5. 9. 7. 10 21
9. 103.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 7. 7. 43. 4 57
10. 35.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE 8. 11. 11. 1 30
11. 64.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 19. 17. 8. 1 44
12. 59.  MANYCHOVÁ Karin CZE-NACH CZE 12. 10. 13. 35
13. 84.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 9. 20. 16. 45
14. 104.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 11. 18. 17. 46
15. 115.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 14. 19. 14. 47
16. 135.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 15. 15. 18. 48
17. 44.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 10. 22. 21. 53
18. 89.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 26. 12. 15. 53
19. 134.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 17. 16. 20. 53
20. 141.  PARCZEWSKA Karolina POL POL 16. 23. 19. 58
21. 9.  PETROVA Michaela BUL BUL 27. 24. 10. 61
22. 211.  ULVİ BEYZA NUR TUR TUR 18. 21. 23. 62
23. 85.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 43. 13. 9. 65
24. 42.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE-KSB CZE 22. 29. 22. 73
25. 62.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 24. 25. 24. 73
26. 118.  GRUDYSZ Malwina POL-ORL POL 21. 27. 27. 75
27. 209.  HAN Aybüke TUR TUR 20. 37. 25. 82
28. 142.  SZELER Oliwia POL POL 43. 14. 26. 83
29. 189.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 31. 26. 28. 85
30. 43.  KUBÍKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 28. 28. 30. 86
31. 173.  ŠPAN Dina SLO SLO 23. 30. 34. 87
32. 65.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 30. 33. 32. 95
33. 63.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 32. 31. 33. 96
34. 25.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO 29. 39. 36. 104
35. 210.  ŞİMŞEK DİRUBA TUR TUR 37. 38. 29. 104
36. 219.  ARTEMENKO Daria UKR UKR 43. 32. 31. 106
37. 34.  HROMASOVÁ Magdalena CZE-BZKP CZE 38. 34. 35. 107
38. 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 33. 35. 40. 108
39. 58.  HOMOLKOVÁ Veronika CZE-NACH CZE 34. 36. 38. 108
40. 179.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 35. 41. 39. 115
41. 8.  PAVLOVA Bogoslava BUL BUL 39. 40. 37. 116
42. 26.  VANJAK Veronika CRO CRO 36. 43. 41. 120