Danubia 2 - Czech Open 2017 , Benatky nad Jizero, CZE, 13.10. - 15.10.2017


LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180

 

Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 310    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 152.  KOVZALOVA Ekaterina RUS-PET RUS 1:52.762  
2 (7) 6.  KAZLOVA Arina BLR BLR 1:53.060  
3 (1) 208.  UZUNER NAZLICAN DENİZ TUR TUR 1:56.208  
4 (3) 114.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 1:57.581  
5 (2) 57.  POZDENOVÁ Klára CZE-NACH CZE 2:03.938  
6 (4) 172.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 2:09.805  
7 (6) 24.  PRANTL Gabriella CRO CRO 2:15.031  
RACE: 311    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 71.  ALBERT Viktória HUN HUN 1:50.798  
2 (2) 117.  JASZTAL Alicja POL-ORL POL 1:50.831  
3 (6) 154.  SOLIANKINA Ksenia RUS-PET RUS 1:53.780  
4 (4) 5.  DAMBROUSKAYA Yana BLR BLR 2:07.641  
5 (3) 151.  KOVALEVA Alina RUS-PET RUS 2:11.777  
- (5) 73.  OZSVÁTH Lili HUN HUN PEN. impeding
RACE: 312    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 140.  ZYCH Magdalena POL POL 1:53.678  
2 (1) 150.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 1:53.836  
3 (2) 153.  PETROVA Alla RUS-PET RUS 2:01.460  
RACE: 313    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 74.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 1:43.840  
2 (8) 40.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE-KSB CZE 1:44.682  
3 (5) 148.  EGOROVA Elena RUS-PET RUS 1:44.709  
4 (7) 101.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:46.380  
5 (6) 187.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 1:47.061  
- (1) 149.  EVLOEVA Alina RUS-PET RUS PEN. kicking out
- (2) 202.  FILIPOVA Lucia SVK-STEZ SVK PEN. yellow card
- (4) 72.  DOBRÁN Fanni HUN HUN PEN. kicking out
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  1000 m
RACE: 314    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 16.  KALCHEV Lubomir BUL BUL 1:43.349  
2 (3) 15.  DAPCHEV Petko BUL BUL 1:46.011  
3 (1) 111.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 1:46.146  
4 (2) 177.  SAFKO Jakub SVK-ELBA SVK 1:53.915  
RACE: 315    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 164.  SINILNIKOV Mikhail RUS-PET RUS 1:52.548  
2 (2) 176.  FENUS Jakub SVK-ELBA SVK 1:54.860  
3 (3) 61.  HOMOLKA Jan CZE-NACH CZE 1:56.032  
4 (1) 17.  ZOTEV Kostadin BUL BUL 1:56.432  
5 (4) 29.  HORVAT Matija CRO CRO 2:03.157  
6 (5) 2.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 2:17.326  
RACE: 316    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 81.  SIRÁLY Benő HUN HUN 1:39.622  
2 (6) 78.  GERA Márton HUN HUN 1:43.128  
3 (1) 165.  TUROVEROV Mikhail RUS-PET RUS 1:51.332  
4 (2) 159.  KOKAREV Ivan RUS-PET RUS 1:56.450  
5 (3) 203.  BUKSAR Marian SVK-STEZ SVK 2:28.929  
- (5) 178.  VARGOSKO Jan SVK-ELBA SVK PEN. impeding
RACE: 317    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 7.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR 1:43.047  
2 (1) 161.  MALIKOV Aleksei RUS-PET RUS 1:43.156  
3 (2) 160.  KORSAKOV Ilia RUS-PET RUS 1:43.667  
4 (4) 158.  KAVUN Pavel RUS-PET RUS 1:45.086  
5 (5) 82.  ZSIGÓ Bence HUN HUN 1:46.935  
RACE: 318    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 162.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 1:37.937  
2 (2) 163.  PORCHEVSKII Andrei RUS-PET RUS 1:38.068  
3 (4) 112.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 1:38.533  
4 (5) 137.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 1:39.407  
5 (6) 213.  HAN Ömer Faruk TUR TUR 1:47.752  
6 (3) 214.  TAHTACI Murat TUR TUR 1:54.077  
RACE: 319    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 144.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL POL 1:53.151  
2 (1) 96.  ZHANISSOV Sanzhar KAZ KAZ 1:55.156  
3 (2) 80.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN 1:55.247  
4 (5) 143.  BIELECKI Jakub POL POL 1:55.365  
5 (4) 79.  JÁSZAPÁTI Péter HUN HUN 1:56.121  
6 (6) 212.  HAN Muhammed Emir TUR TUR 2:09.817  
 
LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 320    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 37.  VANKOVA Petra CZE-BZKP CZE 1:44.428  
2 (2) 36.  PFEIFEROVA Tereza CZE-BZKP CZE 1:45.879  
3 (4) 95.  KHAN Yana KAZ KAZ 1:51.892  
4 (1) 50.  DOSLÁ Milada CZE-KSB CZE 1:55.901  
5 (3) 12.  DIMITROVA Rumyana BUL BUL 1:56.805  
 
MEN  FINAL  1000 m
RACE: 321    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 55.  FAJKUS Radek CZE-KSB CZE 1:40.960  
2 (4) 109.  CIELAVS Kristaps LAT-SPARS LAT 1:41.602  
3 (2) 100.  ZHOLDAS Dinmukhammed KAZ KAZ 1:41.703  
4 (1) 99.  SERIKBAY Daniyar KAZ KAZ 1:41.933