Danubia 2 - Czech Open 2017 , Benatky nad Jizero, CZE, 13.10. - 15.10.2017


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR E BOYS  HEATS  500 m
RACE: 112    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 108.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 52.673
2 (1) 88.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 57.766
3 (4) 198.  ONUFER Olivier SVK-SKMA SVK 1:03.305  
4 (3) 170.  KAZMIN Aleksandr RUS-PET RUS 1:09.320  
RACE: 113    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 21.  GYUROV Asen BUL BUL 56.109
2 (1) 216.  EROGLU Toprak Efe TUR TUR 1:00.622  
3 (3) 31.  PRANTL Martin CRO CRO 1:05.119  
4 (5) 51.  BRADA Adam CZE-KSB CZE 1:07.097  
5 (2) 207.  VASTUSKO Alexej SVK-STEZ SVK 1:21.784  
RACE: 114    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 93.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN 58.681
2 (3) 217.  İNİK Yusuf Remzi TUR TUR 1:02.710  
3 (4) 185.  MARCIN Damian SVK-PRK SVK 1:05.756  
4 (1) 206.  ĎURIŠKA Matúš SVK-STEZ SVK 1:11.381  
 
JUNIOR E BOYS  FINAL  500 m
RACE: 120    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 108.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 52.517
2 (2) 21.  GYUROV Asen BUL BUL 55.043
3 (4) 93.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN 56.915
4 (3) 88.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 57.009
5 (5) 216.  EROGLU Toprak Efe TUR TUR 1:11.248  
6 (6) 217.  İNİK Yusuf Remzi TUR TUR 1:12.707  
 
2. Distance 
JUNIOR E BOYS  HEATS  222 m
RACE: 132    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 108.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 24.116
2 (3) 31.  PRANTL Martin CRO CRO 28.041
3 (1) 185.  MARCIN Damian SVK-PRK SVK 34.799
RACE: 133    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 88.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 26.503
2 (2) 206.  ĎURIŠKA Matúš SVK-STEZ SVK 28.139
3 (3) 216.  EROGLU Toprak Efe TUR TUR 28.171
RACE: 134    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 21.  GYUROV Asen BUL BUL 25.316
2 (1) 198.  ONUFER Olivier SVK-SKMA SVK 27.442
3 (3) 51.  BRADA Adam CZE-KSB CZE 29.369
RACE: 135    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 93.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN 26.377
2 (2) 170.  KAZMIN Aleksandr RUS-PET RUS 27.241
3 (4) 217.  İNİK Yusuf Remzi TUR TUR 27.527
4 (3) 207.  VASTUSKO Alexej SVK-STEZ SVK 30.088
 
JUNIOR E BOYS  SEMI-FINAL  222 m
RACE: 142    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 21.  GYUROV Asen BUL BUL 24.808
2 (2) 93.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN 26.252
3 (3) 170.  KAZMIN Aleksandr RUS-PET RUS 26.743
4 (4) 31.  PRANTL Martin CRO CRO 27.975
RACE: 143    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 108.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 23.629
2 (2) 88.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 26.158
3 (3) 198.  ONUFER Olivier SVK-SKMA SVK 27.994
4 (4) 206.  ĎURIŠKA Matúš SVK-STEZ SVK 29.913
 
JUNIOR E BOYS  FINAL  222 m
RACE: 149    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 108.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 23.706
2 (2) 21.  GYUROV Asen BUL BUL 24.259
3 (4) 93.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN 25.841
4 (3) 88.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 25.994
 
3. Distance 
JUNIOR E BOYS  HEATS  333 m
RACE: 261    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 21.  GYUROV Asen BUL BUL 37.037
2 (3) 206.  ĎURIŠKA Matúš SVK-STEZ SVK 40.516
3 (2) 198.  ONUFER Olivier SVK-SKMA SVK 40.704
RACE: 262    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 108.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 35.609
2 (1) 170.  KAZMIN Aleksandr RUS-PET RUS 39.000
3 (2) 31.  PRANTL Martin CRO CRO 41.791
RACE: 263    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 51.  BRADA Adam CZE-KSB CZE 43.355
2 (2) 207.  VASTUSKO Alexej SVK-STEZ SVK 51.179
3 (3) 216.  EROGLU Toprak Efe TUR TUR 51.205 advanced
- (4) 88.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN PEN. impeding
RACE: 264    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 93.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN 38.929
2 (2) 217.  İNİK Yusuf Remzi TUR TUR 39.973
3 (1) 185.  MARCIN Damian SVK-PRK SVK 50.620
 
JUNIOR E BOYS  SEMI-FINAL  333 m
RACE: 278    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 108.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 35.657
2 (5) 216.  EROGLU Toprak Efe TUR TUR 39.977
3 (2) 217.  İNİK Yusuf Remzi TUR TUR 40.195
4 (3) 206.  ĎURIŠKA Matúš SVK-STEZ SVK 43.377
5 (4) 207.  VASTUSKO Alexej SVK-STEZ SVK 44.671
RACE: 279    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 21.  GYUROV Asen BUL BUL 36.755
2 (2) 93.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN 38.736
3 (3) 170.  KAZMIN Aleksandr RUS-PET RUS 38.744
4 (4) 51.  BRADA Adam CZE-KSB CZE 50.637
 
JUNIOR E BOYS  FINAL  333 m
RACE: 297    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 108.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 34.501
2 (2) 21.  GYUROV Asen BUL BUL 35.425
3 (3) 93.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN 37.103
4 (4) 216.  EROGLU Toprak Efe TUR TUR 39.146



Danubia 2 - Czech Open 2017 , Benatky nad Jizero, CZE, 13.10. - 15.10.2017


Overall Classification


JUNIOR E BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 108.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 1. 1. 1. 102 3
2. 21.  GYUROV Asen BUL BUL 2. 2. 2. 63 6
3. 93.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN 3. 3. 3. 39 9
4. 88.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 4. 4. 14. 16 22
5. 216.  EROGLU Toprak Efe TUR TUR 5. 10. 4. 13 19
6. 217.  İNİK Yusuf Remzi TUR TUR 6. 9. 6. 3 21
7. 170.  KAZMIN Aleksandr RUS-PET RUS 11. 5. 5. 21
8. 198.  ONUFER Olivier SVK-SKMA SVK 7. 6. 10. 23
9. 31.  PRANTL Martin CRO CRO 8. 7. 11. 26
10. 51.  BRADA Adam CZE-KSB CZE 10. 11. 7. 28
11. 206.  ĎURIŠKA Matúš SVK-STEZ SVK 12. 8. 8. 28
12. 185.  MARCIN Damian SVK-PRK SVK 9. 12. 12. 33
13. 207.  VASTUSKO Alexej SVK-STEZ SVK 13. 13. 9. 35