Baltic Cup 1 - 8th EVO CUP - BIAŁYSTOK, POL, 16.11. - 18.11.2018


Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR E BOYS  HEATS  333 m
RACE: 156    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 28.  KAMAROVSKI Nazar BLR-ORS BLR 36.947
2 (3) 272.  NESHCHERET Mykhailo UKR-KYIV UKR 37.549
3 (2) 221.  POPŁAWSKI-TABORDA Flavio POL-UKSSB POL 38.955
4 (5) 229.  GÓRNICKI Piotr POL-WMKS POL 40.117
5 (7) 103.  SOBCZAK Bartłomiej POL-GIZ POL 41.316
6 (6) 161.  SOLTAU Oskar POL-OLIGDA POL 48.041
7 (4) 62.  GASPAROVICS Alisters LAT-JLSS LAT 56.706
RACE: 157    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 30.  MAHER Matvei BLR-ORS BLR 37.591
2 (5) 95.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 38.236
3 (1) 64.  STERNMANIS Rudolfs LAT-JLSS LAT 39.133
4 (3) 220.  CZELUSTA Julian POL-UKSSB POL 40.763
5 (4) 230.  RICHTER Aleksander POL-WMKS POL 41.900
6 (6) 85.  MARCENKOVS Aleksandrs LAT-SPARS LAT 46.035
7 (7) 14.  MATSIAS  Aleh BLR BLR 55.426
RACE: 158    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 69.  SAUDINS Rodrigo LAT-KSS LAT 39.429
2 (6) 66.  VIKSNA Raiens LAT-JLSS LAT 39.454
3 (4) 202.  GŁOWACKI Karol POL-UKSJB POL 40.564
4 (5) 63.  RUDZITIS Ricards Miks LAT-JLSS LAT 44.155
5 (2) 84.  BERZINS Alekss LAT-SPARS LAT NO TIME finished adv.
- (3) 31.  ZHURAUSKI Maksim BLR-ORS BLR PEN. impeding
RACE: 159    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 29.  KISLITSYN Ilya BLR-ORS BLR 37.838
2 (6) 86.  SAFRANSKIS Timurs LAT-SPARS LAT 37.912
3 (5) 65.  VĀCIETIS Gustavs LAT-JLSS LAT 40.383
4 (2) 222.  SAWICKI Albert POL-UKSSB POL 41.278
5 (4) 15.  SHYNKEVICH Ihar BLR BLR 42.321
6 (3) 102.  PIĄTEK Łukasz POL-GIZ POL 42.377
 
JUNIOR E BOYS  SEMI-FINAL  333 m
RACE: 246    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 86.  SAFRANSKIS Timurs LAT-SPARS LAT 36.687
2 (2) 30.  MAHER Matvei BLR-ORS BLR 36.891
3 (3) 29.  KISLITSYN Ilya BLR-ORS BLR 37.300
4 (1) 272.  NESHCHERET Mykhailo UKR-KYIV UKR 37.548
5 (5) 64.  STERNMANIS Rudolfs LAT-JLSS LAT 39.473
6 (6) 202.  GŁOWACKI Karol POL-UKSJB POL 39.578
RACE: 247    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 28.  KAMAROVSKI Nazar BLR-ORS BLR 37.236
2 (2) 95.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 37.859
3 (3) 221.  POPŁAWSKI-TABORDA Flavio POL-UKSSB POL 39.008
4 (5) 66.  VIKSNA Raiens LAT-JLSS LAT 39.049
5 (6) 65.  VĀCIETIS Gustavs LAT-JLSS LAT 40.101
6 (4) 69.  SAUDINS Rodrigo LAT-KSS LAT 40.606
7 (7) 84.  BERZINS Alekss LAT-SPARS LAT 42.994
 
JUNIOR E BOYS  B-FINAL  333 m
RACE: 254    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 272.  NESHCHERET Mykhailo UKR-KYIV UKR 37.561
2 (2) 66.  VIKSNA Raiens LAT-JLSS LAT 38.729
3 (6) 69.  SAUDINS Rodrigo LAT-KSS LAT 39.235
4 (3) 64.  STERNMANIS Rudolfs LAT-JLSS LAT 39.456
5 (4) 202.  GŁOWACKI Karol POL-UKSJB POL 49.353
6 (5) 65.  VĀCIETIS Gustavs LAT-JLSS LAT 49.659
 
JUNIOR E BOYS  FINAL  333 m
RACE: 255    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 86.  SAFRANSKIS Timurs LAT-SPARS LAT 36.508
2 (4) 29.  KISLITSYN Ilya BLR-ORS BLR 36.791
3 (2) 30.  MAHER Matvei BLR-ORS BLR 37.084
4 (5) 95.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 37.705
5 (6) 221.  POPŁAWSKI-TABORDA Flavio POL-UKSSB POL NO TIME finished
- (3) 28.  KAMAROVSKI Nazar BLR-ORS BLR PEN. impeding



Baltic Cup 1 - 8th EVO CUP - BIAŁYSTOK, POL, 16.11. - 18.11.2018


Distance Classification


JUNIOR E BOYS 333 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. 1. 86.  SAFRANSKIS Timurs LAT-SPARS LAT 34 1 0:36.508
  2. 2. 29.  KISLITSYN Ilya BLR-ORS BLR 21 2 0:36.791
  3. 3. 30.  MAHER Matvei BLR-ORS BLR 13 3 0:36.891
  4. 4. 95.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 8 4 0:37.705
  5. 5. 221.  POPŁAWSKI-TABORDA Flavio POL-UKSSB POL 5 5 0:38.955
  6. 28.  KAMAROVSKI Nazar BLR-ORS BLR 2 6 0:36.947
B-FINAL
  7. 1. 272.  NESHCHERET Mykhailo UKR-KYIV UKR 2 7 0:37.548
  8. 2. 66.  VIKSNA Raiens LAT-JLSS LAT 1 8 0:38.729
  9. 3. 69.  SAUDINS Rodrigo LAT-KSS LAT 9 0:39.235
  10. 4. 64.  STERNMANIS Rudolfs LAT-JLSS LAT 10 0:39.133
  11. 5. 202.  GŁOWACKI Karol POL-UKSJB POL 11 0:39.578
  12. 6. 65.  VĀCIETIS Gustavs LAT-JLSS LAT 12 0:40.101
SEMI-FINAL
  13. 7. 84.  BERZINS Alekss LAT-SPARS LAT 13 0:42.994
HEATS
  14. 4. 229.  GÓRNICKI Piotr POL-WMKS POL 14 0:40.117
  15. 4. 220.  CZELUSTA Julian POL-UKSSB POL 15 0:40.763
  16. 4. 222.  SAWICKI Albert POL-UKSSB POL 16 0:41.278
  17. 4. 63.  RUDZITIS Ricards Miks LAT-JLSS LAT 17 0:44.155
  18. 5. 103.  SOBCZAK Bartłomiej POL-GIZ POL 18 0:41.316
  19. 5. 230.  RICHTER Aleksander POL-WMKS POL 19 0:41.900
  20. 5. 15.  SHYNKEVICH Ihar BLR BLR 20 0:42.321
  21. 6. 102.  PIĄTEK Łukasz POL-GIZ POL 21 0:42.377
  22. 6. 85.  MARCENKOVS Aleksandrs LAT-SPARS LAT 22 0:46.035
  23. 6. 161.  SOLTAU Oskar POL-OLIGDA POL 23 0:48.041
  24. 7. 14.  MATSIAS  Aleh BLR BLR 24 0:55.426
  25. 7. 62.  GASPAROVICS Alisters LAT-JLSS LAT 25 0:56.706
  31.  ZHURAUSKI Maksim BLR-ORS BLR 26 -----