ISU Junior Challenge Series-Danubia 2, Spisska Nova Ves, SVK, 14.12. - 16.12.2018
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 159 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 135. | ALBERT Katalin | ROU | 1:46.937 | ||
2 | (4) | 139. | BESPAMIATNOVA Anastasiia | RUS-KAL | 1:48.459 | ||
3 | (2) | 191. | SYDORKO (2) Yelyzaveta | UKR-KYIV | 1:48.687 | ||
4 | (1) | 94. | KUCHTA Martyna | POL-GIZ | 1:51.103 | ||
RACE: 160 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 81. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 1:51.321 | ||
2 | (5) | 190. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | 1:52.096 | ||
3 | (3) | 182. | REPETSKA Svitlana | UKR-KHV | 1:52.301 | ||
4 | (4) | 106. | MAZUR Emma | POL-MOSIR | 1:56.942 | ||
5 | (1) | 150. | KUBIKOVA Ivana | SVK-PRK | NO TIME | finished | |
RACE: 161 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 52. | DOBRÁN Flóra | HUN | 1:46.752 | ||
2 | (4) | 111. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 1:48.657 | ||
3 | (2) | 183. | SELIUKOVA Myroslava | UKR-KHV | 1:48.752 | ||
4 | (3) | 43. | BÍLKOVÁ Karolina | CZE-STCZ | 1:56.499 | ||
5 | (1) | 105. | CARBONE Adrianna | POL-MOSIR | NO TIME | finished | |
RACE: 162 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 53. | SOMODI Maja Dora | HUN | 1:45.073 | ||
2 | (3) | 82. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 1:45.505 | ||
3 | (5) | 44. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 1:47.727 | ||
4 | (1) | 107. | SIENKIEWICZ Sandra | POL-MOSIR | 1:49.423 | ||
5 | (2) | 35. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE | 1:57.833 | ||
JUNIOR C GIRLS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 257 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 52. | DOBRÁN Flóra | HUN | 1:44.342 | ||
2 | (2) | 135. | ALBERT Katalin | ROU | 1:44.451 | ||
3 | (6) | 183. | SELIUKOVA Myroslava | UKR-KHV | 1:45.933 | ||
4 | (3) | 139. | BESPAMIATNOVA Anastasiia | RUS-KAL | 1:46.218 | ||
5 | (4) | 111. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 1:47.255 | ||
6 | (5) | 191. | SYDORKO (2) Yelyzaveta | UKR-KYIV | 1:47.409 | ||
RACE: 258 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 53. | SOMODI Maja Dora | HUN | 1:41.895 | ||
2 | (4) | 81. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 1:42.991 | ||
3 | (3) | 44. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 1:45.096 | ||
4 | (6) | 182. | REPETSKA Svitlana | UKR-KHV | 1:47.934 | ||
5 | (5) | 190. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | NO TIME | finished adv.->to A | |
- | (2) | 82. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | - | penalty | |
JUNIOR C GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 268 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 106. | MAZUR Emma | POL-MOSIR | 1:47.285 | ||
2 | (1) | 107. | SIENKIEWICZ Sandra | POL-MOSIR | 1:50.759 | ||
3 | (7) | 105. | CARBONE Adrianna | POL-MOSIR | 1:51.115 | ||
4 | (3) | 43. | BÍLKOVÁ Karolina | CZE-STCZ | 1:52.840 | ||
5 | (2) | 94. | KUCHTA Martyna | POL-GIZ | 1:52.879 | ||
6 | (6) | 150. | KUBIKOVA Ivana | SVK-PRK | 2:06.894 | ||
7 | (5) | 35. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE | NO TIME | finished | |
RACE: 269 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 182. | REPETSKA Svitlana | UKR-KHV | 1:44.809 | ||
2 | (1) | 139. | BESPAMIATNOVA Anastasiia | RUS-KAL | 1:47.019 | ||
3 | (2) | 111. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 1:47.848 | ||
4 | (3) | 191. | SYDORKO (2) Yelyzaveta | UKR-KYIV | 1:54.014 | ||
RACE: 270 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 53. | SOMODI Maja Dora | HUN | 1:38.838 | ||
2 | (3) | 52. | DOBRÁN Flóra | HUN | 1:38.911 | ||
3 | (4) | 135. | ALBERT Katalin | ROU | 1:40.804 | ||
4 | (2) | 81. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 1:42.603 | ||
5 | (7) | 190. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | 1:42.744 | ||
6 | (5) | 44. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 1:44.388 | ||
7 | (6) | 183. | SELIUKOVA Myroslava | UKR-KHV | 1:44.766 |
ISU Junior Challenge Series-Danubia 2, Spisska Nova Ves, SVK, 14.12. - 16.12.2018
Distance Classification
JUNIOR C GIRLS 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 53. | SOMODI Maja Dora | HUN | 34 | 1 | 1:38.838 | ||
2. | A | 2. | 52. | DOBRÁN Flóra | HUN | 21 | 2 | 1:38.911 | ||
3. | A | 3. | 135. | ALBERT Katalin | ROU | 13 | 3 | 1:40.804 | ||
4. | A | 4. | 81. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 8 | 4 | 1:42.603 | ||
5. | A | 5. | 190. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | 5 | 5 | 1:42.744 | ||
6. | A | 6. | 44. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 3 | 6 | 1:44.388 | ||
7. | A | 7. | 183. | SELIUKOVA Myroslava | UKR-KHV | 2 | 7 | 1:44.766 | ||
8. | B | 1. | 182. | REPETSKA Svitlana | UKR-KHV | 1 | 8 | 1:44.809 | ||
9. | B | 2. | 139. | BESPAMIATNOVA Anastasiia | RUS-KAL | 9 | 1:46.218 | |||
10. | B | 3. | 111. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 10 | 1:47.255 | |||
11. | B | 4. | 191. | SYDORKO (2) Yelyzaveta | UKR-KYIV | 11 | 1:47.409 | |||
SEMI-FINAL | ||||||||||
12. | A | - | 82. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 12 | 1:45.505 | |||
FINAL | ||||||||||
13. | C | 1. | 106. | MAZUR Emma | POL-MOSIR | 13 | 1:47.285 | |||
14. | C | 2. | 107. | SIENKIEWICZ Sandra | POL-MOSIR | 14 | 1:49.423 | |||
15. | C | 3. | 105. | CARBONE Adrianna | POL-MOSIR | 15 | 1:51.115 | |||
16. | C | 4. | 43. | BÍLKOVÁ Karolina | CZE-STCZ | 16 | 1:52.840 | |||
17. | C | 5. | 94. | KUCHTA Martyna | POL-GIZ | 17 | 1:51.103 | |||
18. | C | 6. | 150. | KUBIKOVA Ivana | SVK-PRK | 18 | 2:06.894 | |||
19. | C | 7. | 35. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE | 19 | 1:57.833 |