ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR E BOYS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 3 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 71. | KUN Bence Benedek | HUN-JKLE | 55.838 | ||
2 | (6) | 30. | MAXIMOV Presiyan | BUL-ICP | 58.614 | ||
3 | (1) | 170. | GÓRNICKI Piotr | POL-WMKS | 58.900 | ||
4 | (3) | 28. | CHANCHEV Adrian | BUL-ICP | 59.491 | ||
5 | (5) | 178. | DURISKA Matus | SVK-STEZ | 1:02.154 | ||
6 | (2) | 89. | ÁRENDÁS Mihály | HUN-SZKE | 1:03.434 | ||
RACE: 4 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 31. | TOSKOV Nikolas | BUL-ICP | 57.514 | ||
2 | (5) | 179. | VASTUSKO Alexej | SVK-STEZ | 59.714 | ||
3 | (2) | 29. | KASHAPOV Eldar | BUL-ICP | 1:00.078 | ||
4 | (4) | 109. | OGULEVICIUS Adomas | LTU | 1:02.830 | ||
5 | (3) | 150. | HRYNIEWICZ Tymon | POL-ORZEL | 1:06.335 | ||
JUNIOR E BOYS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 17 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 71. | KUN Bence Benedek | HUN-JKLE | 55.048 | ||
2 | (2) | 31. | TOSKOV Nikolas | BUL-ICP | 56.646 | ||
3 | (4) | 170. | GÓRNICKI Piotr | POL-WMKS | 58.555 | ||
4 | (5) | 179. | VASTUSKO Alexej | SVK-STEZ | 59.288 | ||
5 | (6) | 29. | KASHAPOV Eldar | BUL-ICP | 1:02.286 | ||
6 | (3) | 30. | MAXIMOV Presiyan | BUL-ICP | 1:06.848 |
ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018
Distance Classification
JUNIOR E BOYS 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | 1. | 71. | KUN Bence Benedek | HUN-JKLE | 34 | 1 | 0:55.048 | |||
2. | 2. | 31. | TOSKOV Nikolas | BUL-ICP | 21 | 2 | 0:56.646 | |||
3. | 3. | 170. | GÓRNICKI Piotr | POL-WMKS | 13 | 3 | 0:58.555 | |||
4. | 4. | 179. | VASTUSKO Alexej | SVK-STEZ | 8 | 4 | 0:59.288 | |||
5. | 5. | 29. | KASHAPOV Eldar | BUL-ICP | 5 | 5 | 1:00.078 | |||
6. | 6. | 30. | MAXIMOV Presiyan | BUL-ICP | 3 | 6 | 0:58.614 | |||
HEATS | ||||||||||
7. | 4. | 28. | CHANCHEV Adrian | BUL-ICP | 7 | 0:59.491 | ||||
8. | 4. | 109. | OGULEVICIUS Adomas | LTU | 8 | 1:02.830 | ||||
9. | 5. | 178. | DURISKA Matus | SVK-STEZ | 9 | 1:02.154 | ||||
10. | 5. | 150. | HRYNIEWICZ Tymon | POL-ORZEL | 10 | 1:06.335 | ||||
11. | 6. | 89. | ÁRENDÁS Mihály | HUN-SZKE | 11 | 1:03.434 |