ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR A MEN HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 232 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 92. | BEISEYEV Nurlybek | KAZ | 1:35.805 | ||
2 | (3) | 66. | VAJDA Balázs | HUN | 1:35.892 | ||
3 | (1) | 8. | ALIATDZINAU ARTSEM | BLR | 1:37.069 | ||
4 | (4) | 1. | LIU Heinrich | AUT | 1:41.424 | ||
- | (5) | 113. | BOGDANOWICZ Jan | POL-AZSO | - | off track->to B | |
RACE: 233 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 65. | TIBORCZ Dániel | HUN | 1:38.520 | ||
2 | (5) | 63. | SZÁSZ Attila | HUN | 1:38.966 | ||
3 | (4) | 50. | SEJPAL Zdenek | CZE | 1:39.174 | ||
4 | (1) | 94. | SERIKBAY Daniyar | KAZ | 1:39.195 | ||
5 | (3) | 103. | PILAGS Arturs | LAT-SPARS | 1:40.844 | ||
RACE: 234 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 62. | RÉVÉSZ Gergő | HUN | 1:47.933 | ||
2 | (2) | 184. | ŞİMŞEK Tunay | TUR | 1:48.074 | ||
3 | (3) | 9. | ARLOU HEORHI | BLR | 1:48.596 | ||
4 | (5) | 212. | KHOCHYN Mykyta | UKR-KYIV | 1:49.796 | ||
5 | (1) | 125. | DĄBROWSKI Robert | POL-JUV | 1:50.673 | ||
RACE: 235 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 64. | SZIKLÁSI András | HUN | 1:34.506 | ||
2 | (3) | 93. | DINMUKHAMED Zholdas | KAZ | 1:34.826 | ||
3 | (4) | 126. | WERPACHOWSKI Krystian | POL-JUV | 1:42.453 | ||
4 | (5) | 211. | IOFIN Denys | UKR-KYIV | 1:50.287 | ||
5 | (1) | 201. | NEMIRO Nikita | UKR-KHV | NO TIME | finished | |
JUNIOR A MEN SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 269 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 9. | ARLOU HEORHI | BLR | 1:41.675 | addTo.->to B | |
2 | (1) | 94. | SERIKBAY Daniyar | KAZ | 1:41.765 | ||
3 | (2) | 103. | PILAGS Arturs | LAT-SPARS | 1:42.789 | ||
4 | (4) | 211. | IOFIN Denys | UKR-KYIV | 1:49.567 | ||
5 | (5) | 113. | BOGDANOWICZ Jan | POL-AZSO | 1:59.960 | ||
RACE: 270 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 201. | NEMIRO Nikita | UKR-KHV | 1:34.643 | ||
2 | (3) | 212. | KHOCHYN Mykyta | UKR-KYIV | 1:36.128 | ||
3 | (1) | 1. | LIU Heinrich | AUT | 1:36.272 | ||
4 | (4) | 125. | DĄBROWSKI Robert | POL-JUV | 1:37.000 | ||
5 | (2) | 126. | WERPACHOWSKI Krystian | POL-JUV | 1:41.772 | ||
RACE: 271 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 65. | TIBORCZ Dániel | HUN | 1:30.874 | ||
2 | (1) | 92. | BEISEYEV Nurlybek | KAZ | 1:30.929 | ||
3 | (4) | 63. | SZÁSZ Attila | HUN | 1:31.097 | ||
4 | (2) | 66. | VAJDA Balázs | HUN | 1:32.791 | ||
5 | (5) | 50. | SEJPAL Zdenek | CZE | 1:32.855 | ||
RACE: 272 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 184. | ŞİMŞEK Tunay | TUR | 1:30.005 | ||
2 | (1) | 64. | SZIKLÁSI András | HUN | 1:30.685 | ||
3 | (2) | 93. | DINMUKHAMED Zholdas | KAZ | 1:32.557 | ||
4 | (3) | 8. | ALIATDZINAU ARTSEM | BLR | 1:32.728 | ||
- | (4) | 62. | RÉVÉSZ Gergő | HUN | - | impeding->to C | |
JUNIOR A MEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 311 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 103. | PILAGS Arturs | LAT-SPARS | 1:38.522 | ||
2 | (2) | 126. | WERPACHOWSKI Krystian | POL-JUV | 1:40.973 | ||
3 | (4) | 211. | IOFIN Denys | UKR-KYIV | NO TIME | finished | |
- | (1) | 125. | DĄBROWSKI Robert | POL-JUV | - | impeding | |
- | (5) | 113. | BOGDANOWICZ Jan | POL-AZSO | - | no start | |
RACE: 312 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 62. | RÉVÉSZ Gergő | HUN | 1:33.552 | ||
2 | (4) | 94. | SERIKBAY Daniyar | KAZ | 1:35.040 | ||
3 | (1) | 201. | NEMIRO Nikita | UKR-KHV | 1:35.690 | ||
4 | (3) | 1. | LIU Heinrich | AUT | 1:37.642 | ||
5 | (2) | 212. | KHOCHYN Mykyta | UKR-KYIV | 1:38.707 | ||
RACE: 313 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 66. | VAJDA Balázs | HUN | 1:33.998 | ||
2 | (2) | 8. | ALIATDZINAU ARTSEM | BLR | 1:34.575 | ||
3 | (1) | 93. | DINMUKHAMED Zholdas | KAZ | 1:34.861 | ||
4 | (5) | 9. | ARLOU HEORHI | BLR | 1:34.931 | ||
5 | (4) | 50. | SEJPAL Zdenek | CZE | 1:35.450 | ||
RACE: 314 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 184. | ŞİMŞEK Tunay | TUR | 1:33.798 | ||
2 | (4) | 92. | BEISEYEV Nurlybek | KAZ | 1:33.904 | ||
3 | (5) | 63. | SZÁSZ Attila | HUN | 1:34.006 | ||
4 | (2) | 64. | SZIKLÁSI András | HUN | 1:34.078 | ||
5 | (3) | 65. | TIBORCZ Dániel | HUN | 1:35.002 |
ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018
Distance Classification
JUNIOR A MEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 184. | ŞİMŞEK Tunay | TUR | 34 | 1 | 1:30.005 | ||
2. | A | 2. | 92. | BEISEYEV Nurlybek | KAZ | 21 | 2 | 1:30.929 | ||
3. | A | 3. | 63. | SZÁSZ Attila | HUN | 13 | 3 | 1:31.097 | ||
4. | A | 4. | 64. | SZIKLÁSI András | HUN | 8 | 4 | 1:30.685 | ||
5. | A | 5. | 65. | TIBORCZ Dániel | HUN | 5 | 5 | 1:30.874 | ||
6. | B | 1. | 66. | VAJDA Balázs | HUN | 5 | 6 | 1:32.791 | ||
7. | B | 2. | 8. | ALIATDZINAU ARTSEM | BLR | 3 | 7 | 1:32.728 | ||
8. | B | 3. | 93. | DINMUKHAMED Zholdas | KAZ | 2 | 8 | 1:32.557 | ||
9. | B | 4. | 9. | ARLOU HEORHI | BLR | 1 | 9 | 1:34.931 | ||
10. | B | 5. | 50. | SEJPAL Zdenek | CZE | 10 | 1:32.855 | |||
11. | C | 1. | 62. | RÉVÉSZ Gergő | HUN | 11 | 1:33.552 | |||
12. | C | 2. | 94. | SERIKBAY Daniyar | KAZ | 12 | 1:35.040 | |||
13. | C | 3. | 201. | NEMIRO Nikita | UKR-KHV | 13 | 1:34.643 | |||
14. | C | 4. | 1. | LIU Heinrich | AUT | 14 | 1:36.272 | |||
15. | C | 5. | 212. | KHOCHYN Mykyta | UKR-KYIV | 15 | 1:36.128 | |||
16. | D | 1. | 103. | PILAGS Arturs | LAT-SPARS | 16 | 1:38.522 | |||
17. | D | 2. | 126. | WERPACHOWSKI Krystian | POL-JUV | 17 | 1:40.973 | |||
18. | D | 3. | 211. | IOFIN Denys | UKR-KYIV | 18 | 1:49.567 | |||
19. | D | - | 125. | DĄBROWSKI Robert | POL-JUV | 19 | 1:37.000 | |||
20. | D | - | 113. | BOGDANOWICZ Jan | POL-AZSO | 20 | 1:59.960 |