Danubia 4 - SANOK OPEN 2016, Sanok, POL, 16.12. - 18.12.2016


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR B LADIES  HEATS  1500 m
RACE: 69    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 24.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 2:45.750  
2 (6) 135.  LUZHBINA Anna RUS-PET RUS 2:46.053  
3 (1) 157.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK SVK 2:52.791  
4 (4) 118.  ROGACEWICZ Julia POL-STOCZ POL 2:54.646  
5 (2) 175.  SELEN Necla Ece TUR TUR 2:57.428  
6 (3) 54.  BABAICEVA Ksenija LAT-SPARS LAT 3:06.298  
RACE: 70    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 198.  UZAKOVA Mariya UKR-KIEV UKR 2:42.816  
2 (4) 29.  TÚRI Anna HUN HUN 2:43.189  
3 (6) 134.  IVANOVA Aleksandra RUS-PET RUS 2:44.898  
4 (3) 23.  BICANOVÁ Adéla CZE CZE 2:47.699  
5 (5) 187.  VOROPAIEVA Daria UKR-KHV UKR 2:48.256  
6 (2) 205.  STANKIEWICZ Kamila POL-ORZEL POL 2:56.003  
RACE: 71    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 158.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 2:49.973  
2 (1) 125.  HENKIEL Patrycja POL-WMKS POL 2:50.543  
3 (2) 114.  WITULSKA Magdalena POL POL 2:50.620  
4 (3) 3.  KRASNOVA Ekaterina BLR BLR 2:50.621  
5 (5) 40.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 2:51.618  
6 (6) 15.  GYUROVA Kalina BUL-SCIS BUL 2:59.048  
RACE: 72    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 2.  IZAFATAVA Hanna BLR BLR 2:46.112  
2 (6) 128.  ALBERT Júlia ROU ROU 2:46.289  
3 (2) 113.  TOPOLSKA Gabriela POL POL 2:46.649  
4 (3) 174.  CIRTI Sema TUR TUR 2:48.017  
5 (5) 69.  WILGA Magdalena POL-AZSO POL 2:53.695  
6 (4) 136.  SMAKOTINA Dzhein RUS-PET RUS NO TIME finished
 
JUNIOR B LADIES  SEMI-FINAL  1500 m
RACE: 82    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 2.  IZAFATAVA Hanna BLR BLR 2:40.110  
2 (1) 24.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 2:40.197  
3 (2) 135.  LUZHBINA Anna RUS-PET RUS 2:40.515  
4 (4) 128.  ALBERT Júlia ROU ROU 2:40.609  
5 (5) 113.  TOPOLSKA Gabriela POL POL 2:56.211  
6 (6) 114.  WITULSKA Magdalena POL POL NO TIME finished
RACE: 83    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 198.  UZAKOVA Mariya UKR-KIEV UKR 2:48.296  
2 (2) 29.  TÚRI Anna HUN HUN 2:48.981  
3 (3) 134.  IVANOVA Aleksandra RUS-PET RUS 2:49.699  
4 (4) 158.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 2:52.622  
5 (6) 157.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK SVK 2:55.593  
6 (5) 125.  HENKIEL Patrycja POL-WMKS POL 2:56.308  
 
JUNIOR B LADIES  FINAL  1500 m
RACE: 89    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 69.  WILGA Magdalena POL-AZSO POL 2:53.649  
2 (4) 15.  GYUROVA Kalina BUL-SCIS BUL 3:00.222  
3 (3) 175.  SELEN Necla Ece TUR TUR 3:04.879  
4 (2) 205.  STANKIEWICZ Kamila POL-ORZEL POL 3:20.146  
- (5) 54.  BABAICEVA Ksenija LAT-SPARS LAT PEN. yellow card
- (6) 136.  SMAKOTINA Dzhein RUS-PET RUS PEN. impeding
RACE: 90    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 174.  CIRTI Sema TUR TUR 2:40.713  
2 (1) 23.  BICANOVÁ Adéla CZE CZE 2:40.991  
3 (5) 40.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 2:41.208  
4 (4) 3.  KRASNOVA Ekaterina BLR BLR 2:41.819  
5 (3) 187.  VOROPAIEVA Daria UKR-KHV UKR 2:44.153  
6 (6) 118.  ROGACEWICZ Julia POL-STOCZ POL 2:44.354  
RACE: 91    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 158.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 2:49.770  
2 (6) 114.  WITULSKA Magdalena POL POL 2:50.976  
3 (5) 125.  HENKIEL Patrycja POL-WMKS POL 2:53.182  
4 (3) 157.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK SVK 2:54.925  
5 (4) 113.  TOPOLSKA Gabriela POL POL NO TIME finished
- (1) 128.  ALBERT Júlia ROU ROU PEN. impeding
RACE: 92    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 198.  UZAKOVA Mariya UKR-KIEV UKR 2:42.985  
2 (5) 29.  TÚRI Anna HUN HUN 2:44.130  
3 (6) 134.  IVANOVA Aleksandra RUS-PET RUS 2:44.167  
4 (1) 2.  IZAFATAVA Hanna BLR BLR NO TIME
4 (2) 24.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE NO TIME
- (3) 135.  LUZHBINA Anna RUS-PET RUS PEN. yellow card
 
2. Distance 
JUNIOR B LADIES  HEATS  500 m
RACE: 102    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 125.  HENKIEL Patrycja POL-WMKS POL 51.283
2 (4) 114.  WITULSKA Magdalena POL POL 51.397
3 (2) 15.  GYUROVA Kalina BUL-SCIS BUL 53.345
4 (3) 175.  SELEN Necla Ece TUR TUR 55.548
RACE: 103    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 134.  IVANOVA Aleksandra RUS-PET RUS 48.626
2 (4) 128.  ALBERT Júlia ROU ROU 49.970
3 (3) 187.  VOROPAIEVA Daria UKR-KHV UKR 51.277
4 (2) 54.  BABAICEVA Ksenija LAT-SPARS LAT 52.612
RACE: 104    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 2.  IZAFATAVA Hanna BLR BLR 47.577
2 (1) 136.  SMAKOTINA Dzhein RUS-PET RUS 50.580
3 (4) 157.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK SVK 50.741
4 (2) 118.  ROGACEWICZ Julia POL-STOCZ POL 51.774
RACE: 105    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 198.  UZAKOVA Mariya UKR-KIEV UKR 47.790
2 (1) 23.  BICANOVÁ Adéla CZE CZE 47.903
3 (3) 40.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 48.905
RACE: 106    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 158.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 48.640
2 (4) 205.  STANKIEWICZ Kamila POL-ORZEL POL 49.288
3 (1) 113.  TOPOLSKA Gabriela POL POL 49.560
4 (3) 69.  WILGA Magdalena POL-AZSO POL 50.838
RACE: 107    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 29.  TÚRI Anna HUN HUN 48.631
2 (2) 3.  KRASNOVA Ekaterina BLR BLR 49.534
3 (4) 135.  LUZHBINA Anna RUS-PET RUS 49.628
4 (3) 174.  CIRTI Sema TUR TUR NO TIME finished
 
JUNIOR B LADIES  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 215    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 174.  CIRTI Sema TUR TUR 50.260
2 (1) 118.  ROGACEWICZ Julia POL-STOCZ POL 50.466
3 (2) 54.  BABAICEVA Ksenija LAT-SPARS LAT 52.090
4 (3) 175.  SELEN Necla Ece TUR TUR 53.889
RACE: 216    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 69.  WILGA Magdalena POL-AZSO POL 51.753
2 (2) 187.  VOROPAIEVA Daria UKR-KHV UKR 51.820
3 (3) 15.  GYUROVA Kalina BUL-SCIS BUL 53.215
RACE: 217    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 2.  IZAFATAVA Hanna BLR BLR 47.294
2 (2) 158.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 48.205
3 (3) 40.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 48.627
4 (4) 157.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK SVK 50.249
RACE: 218    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 134.  IVANOVA Aleksandra RUS-PET RUS 47.786
2 (3) 113.  TOPOLSKA Gabriela POL POL 49.627
3 (2) 205.  STANKIEWICZ Kamila POL-ORZEL POL 50.168
4 (4) 125.  HENKIEL Patrycja POL-WMKS POL NO TIME finished
RACE: 219    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 29.  TÚRI Anna HUN HUN 49.116
2 (4) 114.  WITULSKA Magdalena POL POL 49.816
3 (3) 136.  SMAKOTINA Dzhein RUS-PET RUS 49.939
4 (2) 3.  KRASNOVA Ekaterina BLR BLR NO TIME finished
RACE: 220    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 198.  UZAKOVA Mariya UKR-KIEV UKR NO TIME
2 (4) 128.  ALBERT Júlia ROU ROU NO TIME
3 (2) 23.  BICANOVÁ Adéla CZE CZE NO TIME
4 (3) 135.  LUZHBINA Anna RUS-PET RUS NO TIME
 
JUNIOR B LADIES  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 233    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 136.  SMAKOTINA Dzhein RUS-PET RUS 51.462
2 (1) 23.  BICANOVÁ Adéla CZE CZE 51.583
3 (3) 205.  STANKIEWICZ Kamila POL-ORZEL POL 51.641
4 (4) 157.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK SVK 51.890
RACE: 234    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 135.  LUZHBINA Anna RUS-PET RUS 49.347
2 (1) 40.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 49.440
3 (4) 125.  HENKIEL Patrycja POL-WMKS POL 49.617
- (3) 3.  KRASNOVA Ekaterina BLR BLR PEN. no start
RACE: 235    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 134.  IVANOVA Aleksandra RUS-PET RUS 48.147
2 (2) 29.  TÚRI Anna HUN HUN 48.239
3 (4) 128.  ALBERT Júlia ROU ROU 48.299
4 (3) 114.  WITULSKA Magdalena POL POL NO TIME finished
RACE: 236    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 2.  IZAFATAVA Hanna BLR BLR 47.702
2 (2) 198.  UZAKOVA Mariya UKR-KIEV UKR 47.823
3 (4) 113.  TOPOLSKA Gabriela POL POL 48.002
4 (3) 158.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 48.512
 
JUNIOR B LADIES  FINAL  500 m
RACE: 247    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 54.  BABAICEVA Ksenija LAT-SPARS LAT 53.293
2 (2) 15.  GYUROVA Kalina BUL-SCIS BUL 53.421
3 (3) 175.  SELEN Necla Ece TUR TUR 53.532
RACE: 248    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 174.  CIRTI Sema TUR TUR 50.370
2 (2) 118.  ROGACEWICZ Julia POL-STOCZ POL 50.790
3 (3) 69.  WILGA Magdalena POL-AZSO POL 51.108
4 (4) 187.  VOROPAIEVA Daria UKR-KHV UKR 51.324
RACE: 249    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 205.  STANKIEWICZ Kamila POL-ORZEL POL 50.366
2 (1) 125.  HENKIEL Patrycja POL-WMKS POL 50.449
3 (3) 157.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK SVK 51.245
RACE: 250    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 135.  LUZHBINA Anna RUS-PET RUS 48.883
2 (3) 136.  SMAKOTINA Dzhein RUS-PET RUS 51.149
3 (2) 40.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 1:22.487  
- (4) 23.  BICANOVÁ Adéla CZE CZE PEN. no finish
RACE: 251    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 158.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 49.828
2 (2) 128.  ALBERT Júlia ROU ROU 49.918
3 (4) 114.  WITULSKA Magdalena POL POL 51.229
4 (1) 113.  TOPOLSKA Gabriela POL POL NO TIME finished
RACE: 252    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 2.  IZAFATAVA Hanna BLR BLR 47.477
2 (2) 198.  UZAKOVA Mariya UKR-KIEV UKR 47.586
3 (4) 29.  TÚRI Anna HUN HUN 48.079
4 (3) 134.  IVANOVA Aleksandra RUS-PET RUS 1:07.635  
 
3. Distance 
JUNIOR B LADIES  HEATS  1000 m
RACE: 266    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 128.  ALBERT Júlia ROU ROU 1:53.407  
2 (4) 114.  WITULSKA Magdalena POL POL 1:53.558  
3 (3) 118.  ROGACEWICZ Julia POL-STOCZ POL 1:54.574  
- (2) 187.  VOROPAIEVA Daria UKR-KHV UKR PEN. no start
RACE: 267    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 134.  IVANOVA Aleksandra RUS-PET RUS 1:45.175  
2 (4) 125.  HENKIEL Patrycja POL-WMKS POL 1:45.458  
3 (3) 15.  GYUROVA Kalina BUL-SCIS BUL 1:52.164  
- (1) 205.  STANKIEWICZ Kamila POL-ORZEL POL PEN. no start
RACE: 268    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 135.  LUZHBINA Anna RUS-PET RUS 1:47.813  
2 (1) 158.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 1:47.915  
3 (2) 113.  TOPOLSKA Gabriela POL POL 1:47.981  
4 (4) 69.  WILGA Magdalena POL-AZSO POL 1:50.155  
RACE: 269    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 2.  IZAFATAVA Hanna BLR BLR 1:44.715  
2 (1) 40.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 1:45.282  
3 (2) 136.  SMAKOTINA Dzhein RUS-PET RUS 1:46.002  
4 (4) 54.  BABAICEVA Ksenija LAT-SPARS LAT NO TIME finished
RACE: 270    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 198.  UZAKOVA Mariya UKR-KIEV UKR 1:56.713  
2 (1) 174.  CIRTI Sema TUR TUR 1:57.037  
3 (2) 23.  BICANOVÁ Adéla CZE CZE 1:57.048  
RACE: 271    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 29.  TÚRI Anna HUN HUN 1:51.137  
2 (4) 3.  KRASNOVA Ekaterina BLR BLR 1:51.942  
3 (2) 157.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK SVK 1:52.027  
4 (1) 175.  SELEN Necla Ece TUR TUR 1:57.086  
 
JUNIOR B LADIES  QUARTER-FINAL  1000 m
RACE: 284    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 134.  IVANOVA Aleksandra RUS-PET RUS 1:52.343  
2 (2) 158.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 1:52.439  
3 (3) 3.  KRASNOVA Ekaterina BLR BLR 1:53.409  
4 (4) 157.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK SVK 1:56.390  
RACE: 285    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 135.  LUZHBINA Anna RUS-PET RUS 1:47.261  
2 (2) 29.  TÚRI Anna HUN HUN 1:47.317  
3 (3) 128.  ALBERT Júlia ROU ROU 1:47.498  
4 (4) 174.  CIRTI Sema TUR TUR 1:48.126  
RACE: 286    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 2.  IZAFATAVA Hanna BLR BLR 1:50.315  
2 (4) 114.  WITULSKA Magdalena POL POL 1:50.631  
3 (2) 136.  SMAKOTINA Dzhein RUS-PET RUS 1:52.018  
4 (3) 113.  TOPOLSKA Gabriela POL POL 2:01.323  
RACE: 287    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 198.  UZAKOVA Mariya UKR-KIEV UKR 1:50.217  
2 (1) 40.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 1:51.039  
3 (2) 125.  HENKIEL Patrycja POL-WMKS POL 1:53.539  
4 (3) 15.  GYUROVA Kalina BUL-SCIS BUL 1:55.409  
 
JUNIOR B LADIES  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 317    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 113.  TOPOLSKA Gabriela POL POL 1:51.905  
2 (1) 174.  CIRTI Sema TUR TUR 1:51.977  
3 (3) 125.  HENKIEL Patrycja POL-WMKS POL 1:53.565  
4 (2) 136.  SMAKOTINA Dzhein RUS-PET RUS 1:53.575  
RACE: 318    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 128.  ALBERT Júlia ROU ROU 1:48.179  
2 (2) 3.  KRASNOVA Ekaterina BLR BLR 1:48.684  
3 (4) 157.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK SVK 1:48.782  
4 (3) 15.  GYUROVA Kalina BUL-SCIS BUL 1:51.780  
RACE: 319    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 2.  IZAFATAVA Hanna BLR BLR 1:50.418  
2 (1) 29.  TÚRI Anna HUN HUN 1:50.573  
3 (3) 114.  WITULSKA Magdalena POL POL 1:50.838  
4 (4) 40.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 1:52.599  
RACE: 320    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 198.  UZAKOVA Mariya UKR-KIEV UKR 1:44.021  
2 (1) 135.  LUZHBINA Anna RUS-PET RUS 1:44.513  
3 (4) 158.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 1:44.559  
4 (3) 134.  IVANOVA Aleksandra RUS-PET RUS NO TIME finished
 
JUNIOR B LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 354    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 23.  BICANOVÁ Adéla CZE CZE 1:45.825  
2 (1) 69.  WILGA Magdalena POL-AZSO POL 1:45.940  
3 (2) 118.  ROGACEWICZ Julia POL-STOCZ POL 1:46.751  
4 (4) 175.  SELEN Necla Ece TUR TUR 1:53.810  
5 (5) 54.  BABAICEVA Ksenija LAT-SPARS LAT 1:59.775  
RACE: 355    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 157.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK SVK 1:47.664  
2 (3) 125.  HENKIEL Patrycja POL-WMKS POL 1:47.829  
3 (2) 15.  GYUROVA Kalina BUL-SCIS BUL 1:51.242  
4 (4) 136.  SMAKOTINA Dzhein RUS-PET RUS 1:51.299  
RACE: 356    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 128.  ALBERT Júlia ROU ROU 1:52.989  
2 (3) 113.  TOPOLSKA Gabriela POL POL 1:53.488  
3 (2) 3.  KRASNOVA Ekaterina BLR BLR 1:54.226  
4 (4) 174.  CIRTI Sema TUR TUR 1:54.264  
RACE: 357    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 158.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 2:02.938  
2 (2) 114.  WITULSKA Magdalena POL POL 2:03.035  
3 (3) 40.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 2:04.152  
- (4) 134.  IVANOVA Aleksandra RUS-PET RUS PEN. no start
RACE: 358    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 198.  UZAKOVA Mariya UKR-KIEV UKR 1:42.539  
2 (3) 2.  IZAFATAVA Hanna BLR BLR 1:42.555  
3 (4) 29.  TÚRI Anna HUN HUN 1:43.027  
4 (2) 135.  LUZHBINA Anna RUS-PET RUS 1:43.319  



Danubia 4 - SANOK OPEN 2016, Sanok, POL, 16.12. - 18.12.2016


Overall Classification


JUNIOR B LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 198.  UZAKOVA Mariya UKR-KIEV UKR 1. 2. 1. 89 4
2. 2.  IZAFATAVA Hanna BLR BLR 4. 1. 2. 63 7
3. 29.  TÚRI Anna HUN HUN 2. 3. 3. 47 8
4. 134.  IVANOVA Aleksandra RUS-PET RUS 3. 4. 8. 21 15
5. 135.  LUZHBINA Anna RUS-PET RUS 25. 9. 4. 8 38
6. 24.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 5. 24. 24. 8 53
7. 158.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 6. 5. 5. 16
8. 114.  WITULSKA Magdalena POL POL 7. 7. 6. 20
9. 128.  ALBERT Júlia ROU ROU 11. 6. 9. 26
10. 113.  TOPOLSKA Gabriela POL POL 10. 8. 10. 28
11. 40.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 14. 11. 7. 32
12. 125.  HENKIEL Patrycja POL-WMKS POL 8. 14. 14. 36
13. 157.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK SVK 9. 15. 13. 37
14. 174.  CIRTI Sema TUR TUR 12. 17. 12. 41
15. 3.  KRASNOVA Ekaterina BLR BLR 15. 16. 11. 42
16. 23.  BICANOVÁ Adéla CZE CZE 13. 12. 17. 42
17. 136.  SMAKOTINA Dzhein RUS-PET RUS 22. 10. 16. 48
18. 118.  ROGACEWICZ Julia POL-STOCZ POL 17. 18. 19. 54
19. 69.  WILGA Magdalena POL-AZSO POL 18. 19. 18. 55
20. 15.  GYUROVA Kalina BUL-SCIS BUL 19. 22. 15. 56
21. 205.  STANKIEWICZ Kamila POL-ORZEL POL 21. 13. 24. 58
22. 187.  VOROPAIEVA Daria UKR-KHV UKR 16. 20. 24. 60
23. 175.  SELEN Necla Ece TUR TUR 20. 23. 20. 63
24. 54.  BABAICEVA Ksenija LAT-SPARS LAT 25. 21. 21. 67