Danubia 4 - SANOK OPEN 2016, Sanok, POL, 16.12. - 18.12.2016


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 1    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 129.  ALBERT Katalin ROU ROU 1:56.530  
2 (1) 102.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 1:58.120  
3 (5) 91.  CARBONE Adrianna POL-MOSIR POL 1:58.678  
4 (3) 56.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:59.776  
5 (4) 17.  ZABCHEVA Simona BUL-SCIS BUL 2:17.461  
RACE: 2    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 45.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 1:56.387  
2 (6) 164.  TRUSOVÁ Vanesa SVK SVK 1:57.457  
3 (2) 121.  CIEŚLIŃSKA Julia POL-STOCZ POL 1:57.515  
4 (5) 55.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 1:58.882  
5 (1) 16.  DIMITROVA Anna BUL-SCIS BUL 2:04.182  
6 (3) 92.  MAZUR Emma POL-MOSIR POL 2:04.329  
RACE: 3    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 26.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 1:53.387  
2 (3) 4.  KAZLOVA Arina BLR BLR 1:53.535  
3 (2) 172.  ULVİ BEYZA NUR TUR TUR 1:57.525  
4 (5) 93.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 1:58.927  
5 (1) 57.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT NO TIME finished
RACE: 4    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 71.  ZYCH Magdalena POL-AZSO POL 1:49.664  
2 (4) 163.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 1:49.826  
3 (1) 191.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 1:50.050  
4 (6) 58.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:50.770  
5 (3) 122.  DYLEWSKA Martyna POL-STOCZ POL 1:55.395  
6 (5) 90.  BANASIEWICZ Kamila POL-MOSIR POL 2:09.260  
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 20    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 45.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 1:52.067  
2 (1) 26.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 1:52.281  
3 (4) 164.  TRUSOVÁ Vanesa SVK SVK 1:53.664  
4 (2) 4.  KAZLOVA Arina BLR BLR 2:03.925  
5 (5) 121.  CIEŚLIŃSKA Julia POL-STOCZ POL 2:05.211  
6 (6) 172.  ULVİ BEYZA NUR TUR TUR 2:08.010  
RACE: 21    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 129.  ALBERT Katalin ROU ROU 1:43.582  
2 (1) 71.  ZYCH Magdalena POL-AZSO POL 1:44.411  
3 (2) 163.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 1:45.378  
4 (3) 191.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 1:48.348  
5 (5) 102.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 1:55.068  
6 (6) 91.  CARBONE Adrianna POL-MOSIR POL 2:05.513  
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 36    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 57.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:52.059  
2 (1) 92.  MAZUR Emma POL-MOSIR POL 2:06.114  
3 (2) 90.  BANASIEWICZ Kamila POL-MOSIR POL 2:10.129  
4 (3) 17.  ZABCHEVA Simona BUL-SCIS BUL 2:16.401  
RACE: 37    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 58.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:51.824  
2 (5) 56.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:55.388  
3 (4) 93.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 1:55.900  
4 (3) 55.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 1:55.985  
5 (2) 122.  DYLEWSKA Martyna POL-STOCZ POL 1:57.382  
6 (6) 16.  DIMITROVA Anna BUL-SCIS BUL 2:05.599  
RACE: 38    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 4.  KAZLOVA Arina BLR BLR 1:47.615  
2 (4) 121.  CIEŚLIŃSKA Julia POL-STOCZ POL 1:48.346  
3 (1) 191.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 1:48.356  
4 (2) 102.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 1:54.162  
5 (6) 172.  ULVİ BEYZA NUR TUR TUR 2:02.349  
6 (5) 91.  CARBONE Adrianna POL-MOSIR POL NO TIME finished
RACE: 39    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 129.  ALBERT Katalin ROU ROU 1:43.218  
2 (2) 71.  ZYCH Magdalena POL-AZSO POL 1:43.344  
3 (4) 45.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 1:43.405  
4 (5) 26.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 1:45.948  
5 (3) 163.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 1:47.751  
6 (6) 164.  TRUSOVÁ Vanesa SVK SVK 1:49.098  
 
2. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 51    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 26.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 51.672
2 (2) 164.  TRUSOVÁ Vanesa SVK SVK 52.534
3 (3) 56.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 54.075
4 (1) 122.  DYLEWSKA Martyna POL-STOCZ POL 54.732
RACE: 52    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 45.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 52.789
2 (2) 121.  CIEŚLIŃSKA Julia POL-STOCZ POL 52.882
3 (3) 58.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 53.243
- (1) 16.  DIMITROVA Anna BUL-SCIS BUL PEN. 2 false starts
- (4) 90.  BANASIEWICZ Kamila POL-MOSIR POL PEN. 2 false starts
RACE: 53    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 71.  ZYCH Magdalena POL-AZSO POL 49.924
2 (2) 57.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 50.348
3 (1) 191.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 52.404
4 (3) 91.  CARBONE Adrianna POL-MOSIR POL 57.571
RACE: 54    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 163.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 52.720
2 (3) 4.  KAZLOVA Arina BLR BLR 52.825
3 (2) 55.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 56.636
4 (4) 93.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 56.978
RACE: 55    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 129.  ALBERT Katalin ROU ROU 51.712
2 (2) 102.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 54.890
3 (4) 172.  ULVİ BEYZA NUR TUR TUR 58.029
4 (1) 92.  MAZUR Emma POL-MOSIR POL 58.442
5 (3) 17.  ZABCHEVA Simona BUL-SCIS BUL 1:04.572  
 
JUNIOR D GIRLS  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 128    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 26.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 50.588
2 (3) 45.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 50.700
3 (2) 191.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 51.622
4 (4) 102.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 53.998
RACE: 129    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 71.  ZYCH Magdalena POL-AZSO POL 49.995
2 (2) 57.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 50.304
3 (4) 121.  CIEŚLIŃSKA Julia POL-STOCZ POL 52.116
4 (3) 163.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 52.543
RACE: 130    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 129.  ALBERT Katalin ROU ROU 50.212
2 (2) 164.  TRUSOVÁ Vanesa SVK SVK 50.921
3 (3) 4.  KAZLOVA Arina BLR BLR 51.675
4 (4) 58.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 55.143
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 146    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 71.  ZYCH Magdalena POL-AZSO POL 49.723
2 (4) 4.  KAZLOVA Arina BLR BLR 51.380
3 (3) 191.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 51.469
4 (2) 45.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 51.556
RACE: 147    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 129.  ALBERT Katalin ROU ROU 49.803
2 (3) 26.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 49.897
3 (2) 57.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 50.065
4 (4) 164.  TRUSOVÁ Vanesa SVK SVK 51.612
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 163    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 93.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 55.863
2 (3) 92.  MAZUR Emma POL-MOSIR POL 59.597
3 (4) 17.  ZABCHEVA Simona BUL-SCIS BUL 1:04.448  
4 (2) 91.  CARBONE Adrianna POL-MOSIR POL 1:18.832  
RACE: 164    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 56.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 54.630
2 (2) 122.  DYLEWSKA Martyna POL-STOCZ POL 55.422
3 (3) 55.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 55.634
4 (4) 172.  ULVİ BEYZA NUR TUR TUR 55.965
RACE: 165    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 163.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 53.560
2 (1) 121.  CIEŚLIŃSKA Julia POL-STOCZ POL 53.662
3 (4) 58.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 53.963
4 (3) 102.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 54.454
RACE: 166    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 57.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 51.481
2 (3) 45.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 51.585
3 (4) 164.  TRUSOVÁ Vanesa SVK SVK 51.711
4 (2) 191.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 52.433
RACE: 167    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 71.  ZYCH Magdalena POL-AZSO POL 49.666
2 (2) 129.  ALBERT Katalin ROU ROU 49.770
3 (3) 26.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 50.366
4 (4) 4.  KAZLOVA Arina BLR BLR 51.238
 
3. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  777 m
RACE: 183    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 129.  ALBERT Katalin ROU ROU 1:28.702  
2 (5) 57.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:28.885  
3 (3) 102.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 1:31.549  
4 (4) 16.  DIMITROVA Anna BUL-SCIS BUL 1:36.743  
5 (2) 90.  BANASIEWICZ Kamila POL-MOSIR POL 1:42.334  
RACE: 184    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 71.  ZYCH Magdalena POL-AZSO POL 1:23.691  
2 (5) 121.  CIEŚLIŃSKA Julia POL-STOCZ POL 1:24.757  
3 (3) 58.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:29.462  
4 (1) 92.  MAZUR Emma POL-MOSIR POL 1:32.864  
5 (2) 17.  ZABCHEVA Simona BUL-SCIS BUL 1:45.999  
RACE: 185    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 26.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 1:25.106  
2 (3) 191.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 1:27.232  
3 (1) 172.  ULVİ BEYZA NUR TUR TUR 1:33.382  
4 (2) 93.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 1:38.348  
RACE: 186    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 163.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 1:27.380  
2 (4) 4.  KAZLOVA Arina BLR BLR 1:27.420  
3 (1) 122.  DYLEWSKA Martyna POL-STOCZ POL 1:29.832  
4 (3) 55.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 1:29.955  
RACE: 187    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 164.  TRUSOVÁ Vanesa SVK SVK 1:25.859  
2 (4) 45.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 1:25.987  
3 (2) 56.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:26.537  
4 (3) 91.  CARBONE Adrianna POL-MOSIR POL 1:29.740  
 
JUNIOR D GIRLS  QUARTER-FINAL  777 m
RACE: 204    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 57.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:21.885  
2 (1) 26.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 1:22.305  
3 (2) 45.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 1:22.472  
4 (3) 191.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 1:22.770  
RACE: 205    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 129.  ALBERT Katalin ROU ROU 1:31.910  
2 (1) 121.  CIEŚLIŃSKA Julia POL-STOCZ POL 1:32.743  
3 (4) 58.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:32.830  
- (2) 4.  KAZLOVA Arina BLR BLR PEN. no start
RACE: 206    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 71.  ZYCH Magdalena POL-AZSO POL 1:19.683  
2 (2) 164.  TRUSOVÁ Vanesa SVK SVK 1:22.301  
3 (4) 163.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 1:22.396  
4 (3) 56.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:26.298  
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  777 m
RACE: 304    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 129.  ALBERT Katalin ROU ROU 1:22.990  
2 (2) 26.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 1:23.578  
3 (1) 164.  TRUSOVÁ Vanesa SVK SVK 1:24.143  
4 (4) 121.  CIEŚLIŃSKA Julia POL-STOCZ POL 1:24.173  
RACE: 305    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 71.  ZYCH Magdalena POL-AZSO POL 1:19.091  
2 (2) 57.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:19.279  
3 (4) 45.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 1:21.148  
4 (3) 163.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 1:21.238  
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  777 m
RACE: 335    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 55.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 1:27.721  
2 (4) 93.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 1:27.912  
3 (2) 92.  MAZUR Emma POL-MOSIR POL 1:30.110  
4 (3) 16.  DIMITROVA Anna BUL-SCIS BUL 1:32.258  
5 (5) 90.  BANASIEWICZ Kamila POL-MOSIR POL 1:39.051  
6 (6) 17.  ZABCHEVA Simona BUL-SCIS BUL 1:41.545  
RACE: 336    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 122.  DYLEWSKA Martyna POL-STOCZ POL 1:28.690  
2 (1) 91.  CARBONE Adrianna POL-MOSIR POL 1:28.778  
3 (4) 172.  ULVİ BEYZA NUR TUR TUR 1:44.290  
4 (3) 102.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 1:45.671  
RACE: 337    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 58.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:23.217  
2 (1) 191.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 1:24.493  
3 (2) 56.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:27.453  
RACE: 338    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 163.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 1:23.854  
2 (1) 45.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 1:24.023  
3 (4) 121.  CIEŚLIŃSKA Julia POL-STOCZ POL 1:24.251  
4 (3) 164.  TRUSOVÁ Vanesa SVK SVK 1:24.293  
RACE: 339    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 57.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:19.582  
2 (4) 26.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 1:19.782  
3 (1) 71.  ZYCH Magdalena POL-AZSO POL 1:19.980  
4 (3) 129.  ALBERT Katalin ROU ROU NO TIME finished



Danubia 4 - SANOK OPEN 2016, Sanok, POL, 16.12. - 18.12.2016


Overall Classification


JUNIOR D GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 71.  ZYCH Magdalena POL-AZSO POL 2. 1. 3. 68 6
2. 129.  ALBERT Katalin ROU ROU 1. 2. 4. 63 7
3. 26.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 4. 3. 2. 42 9
4. 57.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 19. 5. 1. 34 25
5. 45.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 3. 6. 6. 13 15
6. 4.  KAZLOVA Arina BLR BLR 7. 4. 12. 8 23
7. 163.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 5. 9. 5. 5 19
8. 164.  TRUSOVÁ Vanesa SVK SVK 6. 7. 8. 3 21
9. 121.  CIEŚLIŃSKA Julia POL-STOCZ POL 8. 10. 7. 25
10. 191.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 9. 8. 10. 27
11. 58.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 13. 11. 9. 33
12. 102.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 10. 12. 16. 38
13. 56.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 14. 13. 11. 38
14. 172.  ULVİ BEYZA NUR TUR TUR 11. 16. 15. 42
15. 122.  DYLEWSKA Martyna POL-STOCZ POL 17. 14. 13. 44
16. 91.  CARBONE Adrianna POL-MOSIR POL 12. 20. 14. 46
17. 55.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 16. 15. 17. 48
18. 93.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 15. 17. 18. 50
19. 92.  MAZUR Emma POL-MOSIR POL 20. 18. 19. 57
20. 16.  DIMITROVA Anna BUL-SCIS BUL 18. 23. 20. 61
21. 17.  ZABCHEVA Simona BUL-SCIS BUL 22. 19. 22. 63
22. 90.  BANASIEWICZ Kamila POL-MOSIR POL 21. 23. 21. 65