Danubia 4 - SANOK OPEN 2016, Sanok, POL, 16.12. - 18.12.2016


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  777 m
RACE: 16    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 153.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:32.142  
2 (5) 192.  CHERKASOVA Oleksandra UKR-KHV UKR 1:37.058  
3 (2) 18.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 1:37.291  
4 (3) 104.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 1:43.726  
5 (4) 95.  ZYGMUNT Zofia POL-MOSIR POL 2:06.960  
RACE: 17    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 72.  SZELER Oliwia POL-AZSO POL 1:30.750  
2 (4) 152.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 1:31.403  
3 (3) 150.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 1:39.762  
4 (5) 64.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:42.018  
5 (1) 94.  MILLER Alicja POL-MOSIR POL 2:00.204  
RACE: 18    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 173.  HAN Aybüke TUR TUR 1:26.799  
2 (2) 103.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 1:29.301  
3 (5) 151.  KAŽIMÍROVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 1:34.276   advanced
4 (1) 98.  ALBAŃSKA Liliana POL-MOSOPO POL 1:42.689  
- (4) 59.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT PEN. impeding
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  777 m
RACE: 32    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 95.  ZYGMUNT Zofia POL-MOSIR POL 2:00.219  
2 (1) 94.  MILLER Alicja POL-MOSIR POL 2:00.812  
RACE: 33    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 18.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 1:38.005  
2 (2) 150.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 1:38.694  
3 (3) 64.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:39.779  
4 (4) 98.  ALBAŃSKA Liliana POL-MOSOPO POL 1:40.117  
5 (5) 104.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 1:43.619  
RACE: 34    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 173.  HAN Aybüke TUR TUR 1:29.836  
2 (6) 151.  KAŽIMÍROVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 1:29.985  
3 (2) 103.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 1:31.799  
4 (5) 153.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:32.242  
5 (7) 192.  CHERKASOVA Oleksandra UKR-KHV UKR 1:47.154  
6 (4) 152.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 2:07.647  
- (3) 72.  SZELER Oliwia POL-AZSO POL PEN. impeding
 
2. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  333 m
RACE: 124    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 192.  CHERKASOVA Oleksandra UKR-KHV UKR 27.874
2 (4) 153.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 27.912
3 (3) 104.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 29.528
4 (1) 95.  ZYGMUNT Zofia POL-MOSIR POL 33.639
RACE: 125    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 173.  HAN Aybüke TUR TUR 38.339
2 (1) 18.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 41.486
3 (3) 150.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 43.241
RACE: 126    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 152.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 37.591
2 (4) 103.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 37.916
3 (3) 98.  ALBAŃSKA Liliana POL-MOSOPO POL 43.690
4 (2) 94.  MILLER Alicja POL-MOSIR POL 51.290
RACE: 127    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 151.  KAŽIMÍROVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 36.748
2 (3) 59.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 36.807
3 (4) 72.  SZELER Oliwia POL-AZSO POL 37.403
4 (2) 64.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 42.497
 
JUNIOR E GIRLS  SEMI-FINAL  333 m
RACE: 142    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 151.  KAŽIMÍROVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 37.247
2 (2) 152.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 37.362
3 (3) 103.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 37.791
4 (4) 18.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 41.685
RACE: 143    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 59.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 38.106
2 (1) 192.  CHERKASOVA Oleksandra UKR-KHV UKR 40.561
3 (2) 153.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 46.744
4 (4) 173.  HAN Aybüke TUR TUR 46.765
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  333 m
RACE: 157    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 64.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 43.868
2 (1) 95.  ZYGMUNT Zofia POL-MOSIR POL 49.084
3 (3) 94.  MILLER Alicja POL-MOSIR POL 50.308
RACE: 158    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 72.  SZELER Oliwia POL-AZSO POL 38.013
2 (3) 150.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 42.223
3 (1) 104.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 42.811
4 (4) 98.  ALBAŃSKA Liliana POL-MOSOPO POL 43.017
RACE: 159    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 173.  HAN Aybüke TUR TUR 37.524
2 (1) 103.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 37.871
3 (3) 153.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 38.671
4 (2) 18.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 40.688
RACE: 160    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 151.  KAŽIMÍROVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 36.793
2 (3) 59.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 36.845
3 (2) 152.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 37.798
4 (4) 192.  CHERKASOVA Oleksandra UKR-KHV UKR 39.703
 
3. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 201    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 173.  HAN Aybüke TUR TUR 57.451
2 (3) 103.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 57.946
3 (2) 95.  ZYGMUNT Zofia POL-MOSIR POL 1:18.155  
4 (1) 64.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:24.852  
- (5) 153.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK PEN. no finish
RACE: 202    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 151.  KAŽIMÍROVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 55.240
2 (2) 72.  SZELER Oliwia POL-AZSO POL 56.038
3 (5) 192.  CHERKASOVA Oleksandra UKR-KHV UKR 1:01.921  
4 (4) 104.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 1:03.133  
5 (3) 98.  ALBAŃSKA Liliana POL-MOSOPO POL 1:03.551  
RACE: 203    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 59.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 56.421
2 (5) 152.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 56.784
3 (2) 18.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 1:00.877  
4 (4) 150.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 1:02.776  
5 (1) 94.  MILLER Alicja POL-MOSIR POL 1:16.199  
 
JUNIOR E GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 301    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 173.  HAN Aybüke TUR TUR 56.267
2 (2) 59.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 56.294
3 (4) 192.  CHERKASOVA Oleksandra UKR-KHV UKR 57.082
4 (1) 72.  SZELER Oliwia POL-AZSO POL 57.170
RACE: 302    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 151.  KAŽIMÍROVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 55.892
2 (2) 152.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 55.990
3 (3) 103.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 56.175
4 (4) 18.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 1:01.485  
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 331    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 64.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:03.404  
2 (2) 104.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 1:03.713  
3 (3) 98.  ALBAŃSKA Liliana POL-MOSOPO POL 1:04.206  
4 (1) 150.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 1:11.832  
5 (5) 95.  ZYGMUNT Zofia POL-MOSIR POL 1:15.019  
6 (4) 94.  MILLER Alicja POL-MOSIR POL 1:16.799  
RACE: 332    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 72.  SZELER Oliwia POL-AZSO POL 55.812
2 (1) 103.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 55.936
3 (2) 192.  CHERKASOVA Oleksandra UKR-KHV UKR 59.730
4 (4) 18.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 59.882
RACE: 333    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 151.  KAŽIMÍROVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 54.236
2 (4) 59.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 55.138
3 (3) 173.  HAN Aybüke TUR TUR 55.444
4 (2) 152.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 56.353



Danubia 4 - SANOK OPEN 2016, Sanok, POL, 16.12. - 18.12.2016


Overall Classification


JUNIOR E GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 151.  KAŽIMÍROVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 2. 1. 1. 89 4
2. 173.  HAN Aybüke TUR TUR 1. 5. 3. 47 9
3. 59.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 16. 2. 2. 42 20
4. 152.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 6. 3. 4. 24 13
5. 103.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 3. 6. 6. 13 15
6. 192.  CHERKASOVA Oleksandra UKR-KHV UKR 5. 4. 7. 13 16
7. 153.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 4. 7. 16. 8 27
8. 72.  SZELER Oliwia POL-AZSO POL 7. 9. 5. 21
9. 18.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 8. 8. 8. 24
10. 150.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 9. 10. 12. 31
11. 64.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 10. 13. 9. 32
12. 104.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 12. 11. 10. 33
13. 98.  ALBAŃSKA Liliana POL-MOSOPO POL 11. 12. 11. 34
14. 95.  ZYGMUNT Zofia POL-MOSIR POL 13. 14. 13. 40
15. 94.  MILLER Alicja POL-MOSIR POL 14. 15. 14. 43