Danubia 4 - SANOK OPEN 2016, Sanok, POL, 16.12. - 18.12.2016


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR A MEN  HEATS  1500 m
RACE: 78    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 50.  ZVEJNIEKS Roberts-Janis LAT LAT 2:56.987  
2 (3) 130.  ANTAL Tamas ROU ROU 2:57.397  
3 (4) 5.  LAHIMAKHAU Ivan BLR BLR 2:57.469  
4 (5) 178.  AYDEM Fatih TUR TUR 2:59.055  
5 (1) 202.  PILNYK Vasyl UKR-KIEV UKR 3:00.623  
RACE: 79    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 49.  KRŪZBERGS Karlis LAT LAT 2:45.422  
2 (2) 179.  KARADENIZ Muhammet TUR TUR 2:45.543  
3 (3) 105.  POPOV Michael POL-ORZEL POL 2:47.079  
4 (5) 177.  AKAR Burak TUR TUR 2:47.966  
5 (1) 200.  HANDEI Oleh UKR-KIEV UKR NO TIME finished
RACE: 80    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 48.  BAKEVICS Tomass LAT LAT 2:54.798  
2 (3) 116.  BIELECKI Bartosz POL POL 2:55.096  
3 (4) 6.  MIKHAILOV Vladislav BLR BLR 2:55.647  
4 (2) 201.  HANDEI Volodymyr UKR-KIEV UKR 2:55.935  
5 (1) 176.  ACAR Nurullah TUR TUR NO TIME finished
RACE: 81    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 131.  TIMÁR Ádám ROU ROU 2:45.075  
2 (3) 115.  ADAMSKI Paweł POL POL 2:45.145  
3 (5) 180.  SAYLAR Ömer Faruk TUR TUR 2:45.542  
4 (2) 7.  SLABODNIK Artsemi BLR BLR 3:17.460  
- (1) 42.  VELLA Márton HUN-MTK HUN PEN. impeding
 
JUNIOR A MEN  SEMI-FINAL  1500 m
RACE: 87    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 49.  KRŪZBERGS Karlis LAT LAT 2:29.908  
2 (5) 116.  BIELECKI Bartosz POL POL 2:30.133  
3 (2) 179.  KARADENIZ Muhammet TUR TUR 2:30.360  
4 (4) 48.  BAKEVICS Tomass LAT LAT 2:33.667  
5 (3) 105.  POPOV Michael POL-ORZEL POL 2:34.863  
6 (6) 6.  MIKHAILOV Vladislav BLR BLR 2:37.757  
RACE: 88    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 50.  ZVEJNIEKS Roberts-Janis LAT LAT 2:50.689  
2 (2) 115.  ADAMSKI Paweł POL POL 2:50.894  
3 (6) 5.  LAHIMAKHAU Ivan BLR BLR 2:51.104  
4 (1) 131.  TIMÁR Ádám ROU ROU 2:51.539  
5 (3) 180.  SAYLAR Ömer Faruk TUR TUR 2:51.904  
6 (5) 130.  ANTAL Tamas ROU ROU 2:52.066  
 
JUNIOR A MEN  FINAL  1500 m
RACE: 99    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 201.  HANDEI Volodymyr UKR-KIEV UKR 2:41.943  
2 (1) 177.  AKAR Burak TUR TUR 2:43.221  
3 (3) 178.  AYDEM Fatih TUR TUR 2:43.271  
4 (7) 176.  ACAR Nurullah TUR TUR 2:45.403  
5 (4) 202.  PILNYK Vasyl UKR-KIEV UKR 2:46.776  
6 (6) 200.  HANDEI Oleh UKR-KIEV UKR 3:01.568  
7 (5) 7.  SLABODNIK Artsemi BLR BLR 3:06.768  
RACE: 100    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 48.  BAKEVICS Tomass LAT LAT 2:45.501  
2 (6) 130.  ANTAL Tamas ROU ROU 2:45.719  
3 (4) 131.  TIMÁR Ádám ROU ROU 2:46.066  
4 (2) 105.  POPOV Michael POL-ORZEL POL 2:48.114  
- (3) 6.  MIKHAILOV Vladislav BLR BLR PEN. no finish
- (5) 180.  SAYLAR Ömer Faruk TUR TUR PEN. impeding
RACE: 101    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 50.  ZVEJNIEKS Roberts-Janis LAT LAT 2:20.333  
2 (1) 49.  KRŪZBERGS Karlis LAT LAT 2:20.473  
3 (2) 116.  BIELECKI Bartosz POL POL 2:20.625  
4 (6) 5.  LAHIMAKHAU Ivan BLR BLR 2:21.197  
5 (3) 179.  KARADENIZ Muhammet TUR TUR 2:25.519  
6 (5) 115.  ADAMSKI Paweł POL POL 2:34.096  
 
2. Distance 
JUNIOR A MEN  HEATS  500 m
RACE: 115    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 49.  KRŪZBERGS Karlis LAT LAT 44.609
2 (3) 131.  TIMÁR Ádám ROU ROU 44.957
3 (2) 6.  MIKHAILOV Vladislav BLR BLR 45.152
4 (4) 176.  ACAR Nurullah TUR TUR 45.460
RACE: 116    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 5.  LAHIMAKHAU Ivan BLR BLR 44.121
2 (1) 48.  BAKEVICS Tomass LAT LAT 45.493
3 (3) 202.  PILNYK Vasyl UKR-KIEV UKR 45.910
4 (4) 177.  AKAR Burak TUR TUR 45.935
RACE: 117    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 50.  ZVEJNIEKS Roberts-Janis LAT LAT 43.077
2 (2) 105.  POPOV Michael POL-ORZEL POL 45.480
3 (1) 42.  VELLA Márton HUN-MTK HUN 46.908
4 (4) 180.  SAYLAR Ömer Faruk TUR TUR NO TIME finished
RACE: 118    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 201.  HANDEI Volodymyr UKR-KIEV UKR 44.238
2 (4) 115.  ADAMSKI Paweł POL POL 45.317
3 (1) 179.  KARADENIZ Muhammet TUR TUR 45.349
4 (3) 7.  SLABODNIK Artsemi BLR BLR 47.140
RACE: 119    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 116.  BIELECKI Bartosz POL POL 44.755
2 (2) 200.  HANDEI Oleh UKR-KIEV UKR 45.202
3 (3) 130.  ANTAL Tamas ROU ROU 45.245
4 (1) 178.  AYDEM Fatih TUR TUR 46.450
 
JUNIOR A MEN  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 228    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 177.  AKAR Burak TUR TUR 46.587
2 (4) 180.  SAYLAR Ömer Faruk TUR TUR 46.856
3 (2) 178.  AYDEM Fatih TUR TUR 1:00.461  
4 (3) 42.  VELLA Márton HUN-MTK HUN NO TIME finished
RACE: 229    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 202.  PILNYK Vasyl UKR-KIEV UKR 52.907
2 (2) 176.  ACAR Nurullah TUR TUR 53.047
3 (1) 179.  KARADENIZ Muhammet TUR TUR 1:00.747  
- (4) 7.  SLABODNIK Artsemi BLR BLR PEN. no start
RACE: 230    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 116.  BIELECKI Bartosz POL POL 43.268
2 (1) 5.  LAHIMAKHAU Ivan BLR BLR 43.635
3 (3) 130.  ANTAL Tamas ROU ROU 44.312
4 (4) 105.  POPOV Michael POL-ORZEL POL 45.668
RACE: 231    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 49.  KRŪZBERGS Karlis LAT LAT 44.105
2 (4) 48.  BAKEVICS Tomass LAT LAT 44.533
3 (3) 115.  ADAMSKI Paweł POL POL 45.092
4 (2) 6.  MIKHAILOV Vladislav BLR BLR NO TIME finished
RACE: 232    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 50.  ZVEJNIEKS Roberts-Janis LAT LAT 43.696
2 (3) 131.  TIMÁR Ádám ROU ROU 44.433
3 (4) 200.  HANDEI Oleh UKR-KIEV UKR 44.526
4 (2) 201.  HANDEI Volodymyr UKR-KIEV UKR 44.690
 
JUNIOR A MEN  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 245    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 116.  BIELECKI Bartosz POL POL 44.236
2 (2) 49.  KRŪZBERGS Karlis LAT LAT 44.250
3 (3) 130.  ANTAL Tamas ROU ROU 45.191
- (4) 131.  TIMÁR Ádám ROU ROU PEN. no finish
RACE: 246    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 50.  ZVEJNIEKS Roberts-Janis LAT LAT NO TIME
2 (1) 5.  LAHIMAKHAU Ivan BLR BLR NO TIME
3 (3) 200.  HANDEI Oleh UKR-KIEV UKR NO TIME
4 (4) 48.  BAKEVICS Tomass LAT LAT NO TIME
 
JUNIOR A MEN  FINAL  500 m
RACE: 261    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 179.  KARADENIZ Muhammet TUR TUR 47.186
2 (1) 178.  AYDEM Fatih TUR TUR 47.406
3 (3) 42.  VELLA Márton HUN-MTK HUN NO TIME finished
RACE: 262    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 177.  AKAR Burak TUR TUR 46.413
2 (3) 202.  PILNYK Vasyl UKR-KIEV UKR 46.739
3 (2) 180.  SAYLAR Ömer Faruk TUR TUR 47.001
4 (4) 176.  ACAR Nurullah TUR TUR 47.482
RACE: 263    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 201.  HANDEI Volodymyr UKR-KIEV UKR 44.023
2 (2) 115.  ADAMSKI Paweł POL POL 44.921
3 (4) 6.  MIKHAILOV Vladislav BLR BLR 45.236
4 (3) 105.  POPOV Michael POL-ORZEL POL 45.408
RACE: 264    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 200.  HANDEI Oleh UKR-KIEV UKR 45.574
2 (2) 48.  BAKEVICS Tomass LAT LAT 45.806
3 (3) 130.  ANTAL Tamas ROU ROU 45.980
RACE: 265    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 116.  BIELECKI Bartosz POL POL 43.594
2 (1) 50.  ZVEJNIEKS Roberts-Janis LAT LAT 43.742
3 (2) 5.  LAHIMAKHAU Ivan BLR BLR 44.083
4 (4) 49.  KRŪZBERGS Karlis LAT LAT NO TIME finished
 
3. Distance 
JUNIOR A MEN  HEATS  1000 m
RACE: 279    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 50.  ZVEJNIEKS Roberts-Janis LAT LAT 1:34.732  
2 (2) 201.  HANDEI Volodymyr UKR-KIEV UKR 1:34.796  
3 (4) 105.  POPOV Michael POL-ORZEL POL 1:36.643  
4 (3) 178.  AYDEM Fatih TUR TUR NO TIME finished
RACE: 280    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 48.  BAKEVICS Tomass LAT LAT 1:36.330  
2 (4) 5.  LAHIMAKHAU Ivan BLR BLR 1:36.444  
3 (1) 180.  SAYLAR Ömer Faruk TUR TUR 1:38.819  
4 (3) 42.  VELLA Márton HUN-MTK HUN 1:39.470  
RACE: 281    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 49.  KRŪZBERGS Karlis LAT LAT 1:43.184  
2 (2) 130.  ANTAL Tamas ROU ROU 1:43.522  
3 (4) 177.  AKAR Burak TUR TUR 1:43.908  
- (1) 7.  SLABODNIK Artsemi BLR BLR PEN. no start
RACE: 282    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 116.  BIELECKI Bartosz POL POL 1:34.325  
2 (2) 200.  HANDEI Oleh UKR-KIEV UKR 1:34.740  
3 (1) 131.  TIMÁR Ádám ROU ROU 1:35.434  
4 (4) 176.  ACAR Nurullah TUR TUR NO TIME finished
RACE: 283    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 115.  ADAMSKI Paweł POL POL 1:46.313  
2 (2) 179.  KARADENIZ Muhammet TUR TUR 1:46.383  
3 (3) 6.  MIKHAILOV Vladislav BLR BLR 1:46.481  
4 (1) 202.  PILNYK Vasyl UKR-KIEV UKR 1:49.370  
 
JUNIOR A MEN  QUARTER-FINAL  1000 m
RACE: 294    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 178.  AYDEM Fatih TUR TUR 1:51.976  
2 (1) 180.  SAYLAR Ömer Faruk TUR TUR 1:52.019  
3 (3) 177.  AKAR Burak TUR TUR 1:52.314  
4 (2) 42.  VELLA Márton HUN-MTK HUN 1:52.747  
RACE: 295    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 176.  ACAR Nurullah TUR TUR 1:48.037  
2 (2) 202.  PILNYK Vasyl UKR-KIEV UKR 1:49.578  
- (1) 6.  MIKHAILOV Vladislav BLR BLR PEN. no finish
RACE: 296    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 49.  KRŪZBERGS Karlis LAT LAT 1:39.620  
2 (3) 5.  LAHIMAKHAU Ivan BLR BLR 1:39.678  
3 (2) 131.  TIMÁR Ádám ROU ROU 1:40.765  
4 (1) 200.  HANDEI Oleh UKR-KIEV UKR NO TIME finished
RACE: 297    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 116.  BIELECKI Bartosz POL POL 1:54.352  
2 (2) 201.  HANDEI Volodymyr UKR-KIEV UKR 1:54.963  
3 (3) 130.  ANTAL Tamas ROU ROU 1:58.050  
- (4) 179.  KARADENIZ Muhammet TUR TUR PEN. impeding
RACE: 298    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 115.  ADAMSKI Paweł POL POL 1:35.410  
2 (1) 50.  ZVEJNIEKS Roberts-Janis LAT LAT 1:36.175  
3 (2) 48.  BAKEVICS Tomass LAT LAT 1:36.386  
4 (3) 105.  POPOV Michael POL-ORZEL POL 1:37.558  
 
JUNIOR A MEN  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 329    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 116.  BIELECKI Bartosz POL POL 1:41.345  
2 (2) 49.  KRŪZBERGS Karlis LAT LAT 1:41.488  
3 (1) 48.  BAKEVICS Tomass LAT LAT 1:41.670  
4 (3) 131.  TIMÁR Ádám ROU ROU 1:41.763  
RACE: 330    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 50.  ZVEJNIEKS Roberts-Janis LAT LAT 1:33.877  
2 (4) 201.  HANDEI Volodymyr UKR-KIEV UKR 1:34.110  
3 (1) 115.  ADAMSKI Paweł POL POL 1:36.863  
4 (3) 5.  LAHIMAKHAU Ivan BLR BLR 1:37.671  
 
JUNIOR A MEN  FINAL  1000 m
RACE: 366    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 177.  AKAR Burak TUR TUR 1:39.336  
2 (3) 178.  AYDEM Fatih TUR TUR 1:39.441  
3 (1) 176.  ACAR Nurullah TUR TUR 1:39.743  
5 (2) 202.  PILNYK Vasyl UKR-KIEV UKR 1:40.514  
6 (6) 42.  VELLA Márton HUN-MTK HUN NO TIME finished
- (4) 180.  SAYLAR Ömer Faruk TUR TUR PEN. no finish
RACE: 367    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 200.  HANDEI Oleh UKR-KIEV UKR 1:44.987  
2 (2) 130.  ANTAL Tamas ROU ROU 1:45.089  
3 (1) 105.  POPOV Michael POL-ORZEL POL 1:47.668  
RACE: 368    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
2 (2) 5.  LAHIMAKHAU Ivan BLR BLR 1:38.629  
3 (4) 131.  TIMÁR Ádám ROU ROU 1:38.769  
4 (1) 115.  ADAMSKI Paweł POL POL 1:38.886  
- (3) 48.  BAKEVICS Tomass LAT LAT PEN. yellow card
RACE: 369    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 50.  ZVEJNIEKS Roberts-Janis LAT LAT 1:30.683  
2 (4) 49.  KRŪZBERGS Karlis LAT LAT 1:30.834  
3 (2) 201.  HANDEI Volodymyr UKR-KIEV UKR NO TIME finished
- (3) 116.  BIELECKI Bartosz POL POL PEN. impeding



Danubia 4 - SANOK OPEN 2016, Sanok, POL, 16.12. - 18.12.2016


Overall Classification


JUNIOR A MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 50.  ZVEJNIEKS Roberts-Janis LAT LAT 1. 2. 1. 89 4
2. 49.  KRŪZBERGS Karlis LAT LAT 2. 4. 2. 50 8
3. 116.  BIELECKI Bartosz POL POL 3. 1. 4. 47 8
4. 5.  LAHIMAKHAU Ivan BLR BLR 4. 3. 5. 21 12
5. 201.  HANDEI Volodymyr UKR-KIEV UKR 13. 9. 3. 13 25
6. 179.  KARADENIZ Muhammet TUR TUR 5. 17. 11. 5 33
7. 115.  ADAMSKI Paweł POL POL 6. 10. 7. 3 23
8. 131.  TIMÁR Ádám ROU ROU 9. 8. 6. 23
9. 130.  ANTAL Tamas ROU ROU 8. 7. 9. 24
10. 200.  HANDEI Oleh UKR-KIEV UKR 18. 5. 8. 31
11. 105.  POPOV Michael POL-ORZEL POL 10. 12. 10. 32
12. 48.  BAKEVICS Tomass LAT LAT 7. 6. 21. 34
13. 177.  AKAR Burak TUR TUR 14. 13. 12. 39
14. 6.  MIKHAILOV Vladislav BLR BLR 12. 11. 18. 41
15. 180.  SAYLAR Ömer Faruk TUR TUR 11. 15. 17. 43
16. 178.  AYDEM Fatih TUR TUR 15. 18. 13. 46
17. 202.  PILNYK Vasyl UKR-KIEV UKR 17. 14. 15. 46
18. 176.  ACAR Nurullah TUR TUR 16. 16. 14. 46
19. 42.  VELLA Márton HUN-MTK HUN 21. 19. 16. 56
20. 7.  SLABODNIK Artsemi BLR BLR 19. 20. 21. 60