Danubia 4 - SANOK OPEN 2016, Sanok, POL, 16.12. - 18.12.2016


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1500 m
RACE: 5    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 162.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 2:49.305  
2 (3) 137.  KURCHATOVA Daria RUS-PET RUS 2:49.413  
3 (2) 70.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 2:51.174  
4 (1) 171.  UZUNER NAZLICAN DENİZ TUR TUR 3:01.211  
5 (6) 87.  MATUŁA Jagoda POL-MOSIR POL 3:02.188  
6 (5) 119.  DUNST Wiktoria POL-STOCZ POL 3:03.008  
RACE: 6    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 161.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 2:45.163  
2 (5) 120.  PIÓRECKA Maria POL-STOCZ POL 2:55.228  
3 (1) 41.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 2:59.806  
4 (3) 126.  SAWICKA Zuzanna POL-WMKS POL 3:04.138  
5 (4) 86.  LUBAS Zuzanna POL-MOSIR POL 3:04.682  
6 (2) 188.  GAPONOVA  Yelyzaveta UKR-KHV UKR NO TIME finished
RACE: 7    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 30.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 2:57.158  
2 (1) 199.  MAKOVETSKA Anna UKR-KIEV UKR 2:58.769  
3 (2) 160.  PAVLIKOVÁ Simona SVK SVK 3:02.290  
4 (3) 170.  UZUN Kübra TUR TUR 3:05.437  
5 (5) 189.  KHOCHYNA Sofiia UKR-KHV UKR NO TIME finished
6 (6) 89.  WOŹNIAK Aleksandra POL-MOSIR POL NO TIME finished
RACE: 8    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (7) 159.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 2:46.215  
2 (2) 25.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 2:47.924  
3 (1) 190.  ZARVANSKA Tetyana UKR-KHV UKR 2:48.561  
4 (3) 101.  RUMAK Zuzanna POL-ORZEL POL 2:53.699  
5 (4) 169.  EVGI Elif TUR TUR 2:57.095  
6 (5) 85.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 3:22.628  
- (6) 88.  MILLER Julia POL-MOSIR POL PEN. off track
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  1500 m
RACE: 24    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 162.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 2:42.726  
2 (3) 137.  KURCHATOVA Daria RUS-PET RUS 2:42.889  
3 (4) 70.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 2:47.796  
4 (6) 41.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 2:51.469  
5 (5) 120.  PIÓRECKA Maria POL-STOCZ POL 3:02.938  
6 (1) 159.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 3:06.421  
RACE: 25    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 161.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 2:49.871  
2 (4) 30.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 2:52.105  
3 (3) 190.  ZARVANSKA Tetyana UKR-KHV UKR 2:54.018  
4 (6) 160.  PAVLIKOVÁ Simona SVK SVK 3:00.449  
5 (5) 199.  MAKOVETSKA Anna UKR-KIEV UKR 3:02.851  
- (2) 25.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE PEN. impeding
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1500 m
RACE: 41    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 189.  KHOCHYNA Sofiia UKR-KHV UKR 2:50.877  
2 (1) 119.  DUNST Wiktoria POL-STOCZ POL 3:02.380  
3 (2) 86.  LUBAS Zuzanna POL-MOSIR POL 3:06.213  
4 (3) 85.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 3:19.274  
5 (6) 89.  WOŹNIAK Aleksandra POL-MOSIR POL 3:27.125  
- (5) 188.  GAPONOVA  Yelyzaveta UKR-KHV UKR PEN. no finish
RACE: 42    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 170.  UZUN Kübra TUR TUR 2:55.233  
2 (1) 101.  RUMAK Zuzanna POL-ORZEL POL 2:57.207  
3 (3) 171.  UZUNER NAZLICAN DENİZ TUR TUR 3:00.446  
4 (5) 126.  SAWICKA Zuzanna POL-WMKS POL 3:07.097  
- (2) 169.  EVGI Elif TUR TUR PEN. no finish
- (4) 87.  MATUŁA Jagoda POL-MOSIR POL PEN. impeding
RACE: 43    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 159.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 2:45.930  
2 (1) 41.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 2:48.830  
3 (3) 199.  MAKOVETSKA Anna UKR-KIEV UKR 2:50.950  
4 (4) 120.  PIÓRECKA Maria POL-STOCZ POL 2:54.784  
5 (2) 160.  PAVLIKOVÁ Simona SVK SVK 2:56.962  
RACE: 44    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 161.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 2:34.995  
2 (1) 162.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 2:35.608  
3 (5) 30.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 2:36.820  
4 (2) 137.  KURCHATOVA Daria RUS-PET RUS 2:38.203  
5 (3) 70.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 2:40.101  
6 (6) 190.  ZARVANSKA Tetyana UKR-KHV UKR 2:46.602  
 
2. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 56    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 137.  KURCHATOVA Daria RUS-PET RUS 50.121
2 (3) 199.  MAKOVETSKA Anna UKR-KIEV UKR 50.835
3 (1) 126.  SAWICKA Zuzanna POL-WMKS POL 57.127
4 (4) 86.  LUBAS Zuzanna POL-MOSIR POL NO TIME finished
RACE: 57    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 162.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 49.519
2 (1) 120.  PIÓRECKA Maria POL-STOCZ POL 50.713
3 (2) 101.  RUMAK Zuzanna POL-ORZEL POL 51.811
4 (3) 89.  WOŹNIAK Aleksandra POL-MOSIR POL 1:03.271  
RACE: 58    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 70.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 49.269
2 (2) 41.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 50.549
3 (1) 189.  KHOCHYNA Sofiia UKR-KHV UKR 52.056
- (4) 169.  EVGI Elif TUR TUR PEN. no start
RACE: 59    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 161.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 48.841
2 (5) 25.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 49.033
3 (2) 170.  UZUN Kübra TUR TUR 53.285
4 (4) 188.  GAPONOVA  Yelyzaveta UKR-KHV UKR 55.486
5 (1) 88.  MILLER Julia POL-MOSIR POL 1:05.305  
RACE: 60    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 30.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 49.419
2 (2) 160.  PAVLIKOVÁ Simona SVK SVK 51.431
3 (3) 171.  UZUNER NAZLICAN DENİZ TUR TUR 55.028
4 (1) 85.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 55.381
RACE: 61    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 159.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 49.830
2 (1) 190.  ZARVANSKA Tetyana UKR-KHV UKR 52.537
3 (4) 119.  DUNST Wiktoria POL-STOCZ POL 53.526
4 (3) 87.  MATUŁA Jagoda POL-MOSIR POL NO TIME finished
 
JUNIOR C GIRLS  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 132    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 137.  KURCHATOVA Daria RUS-PET RUS 48.908
2 (1) 70.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 49.078
3 (3) 160.  PAVLIKOVÁ Simona SVK SVK 50.425
4 (4) 101.  RUMAK Zuzanna POL-ORZEL POL 50.693
RACE: 133    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 30.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 48.877
2 (2) 120.  PIÓRECKA Maria POL-STOCZ POL 49.776
3 (3) 190.  ZARVANSKA Tetyana UKR-KHV UKR 51.375
4 (4) 170.  UZUN Kübra TUR TUR 53.017
RACE: 134    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 162.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 47.958
2 (2) 159.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 48.046
3 (3) 199.  MAKOVETSKA Anna UKR-KIEV UKR 49.920
4 (4) 189.  KHOCHYNA Sofiia UKR-KHV UKR 52.728
RACE: 135    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 161.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 48.068
2 (2) 25.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 48.220
3 (3) 41.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 50.238
4 (4) 119.  DUNST Wiktoria POL-STOCZ POL 54.150
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 148    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 30.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 48.224
2 (2) 159.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 48.275
3 (1) 162.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 48.299
4 (4) 120.  PIÓRECKA Maria POL-STOCZ POL 49.728
RACE: 149    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 161.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 47.578
2 (3) 137.  KURCHATOVA Daria RUS-PET RUS 48.791
3 (2) 25.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 49.822
4 (4) 70.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 49.910
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 169    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 86.  LUBAS Zuzanna POL-MOSIR POL 58.739
2 (2) 88.  MILLER Julia POL-MOSIR POL 1:06.426  
3 (1) 89.  WOŹNIAK Aleksandra POL-MOSIR POL NO TIME finished
- (3) 87.  MATUŁA Jagoda POL-MOSIR POL PEN. no finish
RACE: 170    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 85.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 55.565
2 (1) 171.  UZUNER NAZLICAN DENİZ TUR TUR 56.614
3 (4) 126.  SAWICKA Zuzanna POL-WMKS POL 58.171
4 (3) 188.  GAPONOVA  Yelyzaveta UKR-KHV UKR 59.054
RACE: 171    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 189.  KHOCHYNA Sofiia UKR-KHV UKR 52.267
2 (1) 101.  RUMAK Zuzanna POL-ORZEL POL 52.532
3 (3) 170.  UZUN Kübra TUR TUR NO TIME finished
- (4) 119.  DUNST Wiktoria POL-STOCZ POL PEN. no finish
RACE: 172    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 41.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1:03.711  
2 (3) 160.  PAVLIKOVÁ Simona SVK SVK NO TIME finished
- (1) 199.  MAKOVETSKA Anna UKR-KIEV UKR PEN. impeding
- (4) 190.  ZARVANSKA Tetyana UKR-KHV UKR PEN. 2 false starts
RACE: 173    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 162.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 48.111
2 (3) 25.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 48.523
3 (4) 70.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 48.747
4 (2) 120.  PIÓRECKA Maria POL-STOCZ POL 49.857
RACE: 174    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 161.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 46.896
2 (2) 30.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 47.360
3 (3) 159.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 48.068
4 (4) 137.  KURCHATOVA Daria RUS-PET RUS 48.482
 
3. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 188    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 137.  KURCHATOVA Daria RUS-PET RUS 1:44.709  
2 (3) 25.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 1:45.624  
3 (1) 171.  UZUNER NAZLICAN DENİZ TUR TUR 1:54.579  
4 (4) 86.  LUBAS Zuzanna POL-MOSIR POL 2:06.724  
RACE: 189    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 30.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 1:54.508  
2 (2) 160.  PAVLIKOVÁ Simona SVK SVK 1:55.158  
3 (5) 101.  RUMAK Zuzanna POL-ORZEL POL 1:56.854  
4 (4) 188.  GAPONOVA  Yelyzaveta UKR-KHV UKR 2:25.354  
5 (3) 88.  MILLER Julia POL-MOSIR POL 2:27.284  
RACE: 190    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 159.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:56.400  
2 (4) 41.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1:58.272  
3 (3) 87.  MATUŁA Jagoda POL-MOSIR POL 2:03.930  
4 (1) 126.  SAWICKA Zuzanna POL-WMKS POL 2:06.226  
RACE: 191    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 162.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 1:52.295  
2 (1) 120.  PIÓRECKA Maria POL-STOCZ POL 1:54.238  
3 (3) 189.  KHOCHYNA Sofiia UKR-KHV UKR 1:54.493  
4 (4) 169.  EVGI Elif TUR TUR 2:00.672  
RACE: 192    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 161.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 1:51.091  
2 (3) 199.  MAKOVETSKA Anna UKR-KIEV UKR 1:51.293  
3 (1) 170.  UZUN Kübra TUR TUR 2:06.304  
4 (2) 89.  WOŹNIAK Aleksandra POL-MOSIR POL 2:09.149  
RACE: 193    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 70.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 1:54.709  
2 (1) 190.  ZARVANSKA Tetyana UKR-KHV UKR 1:55.844  
3 (4) 85.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 1:57.956  
4 (2) 119.  DUNST Wiktoria POL-STOCZ POL 1:58.130  
 
JUNIOR C GIRLS  QUARTER-FINAL  1000 m
RACE: 207    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 137.  KURCHATOVA Daria RUS-PET RUS 1:44.433  
2 (3) 159.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:44.533  
3 (2) 160.  PAVLIKOVÁ Simona SVK SVK 1:51.086  
4 (4) 101.  RUMAK Zuzanna POL-ORZEL POL 1:51.160  
RACE: 208    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 70.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 1:53.219  
2 (1) 162.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 1:53.337  
3 (4) 41.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1:54.363  
4 (2) 189.  KHOCHYNA Sofiia UKR-KHV UKR 1:57.900  
RACE: 209    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 30.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 1:43.224  
2 (1) 199.  MAKOVETSKA Anna UKR-KIEV UKR 1:46.714  
3 (4) 190.  ZARVANSKA Tetyana UKR-KHV UKR 1:50.567  
4 (3) 171.  UZUNER NAZLICAN DENİZ TUR TUR 1:56.712  
RACE: 210    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 161.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 1:53.023  
2 (1) 25.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 1:54.965  
3 (3) 120.  PIÓRECKA Maria POL-STOCZ POL 1:55.926  
4 (4) 85.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 2:02.087  
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 313    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 30.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 1:50.989  
2 (3) 162.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 1:50.996  
3 (4) 25.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 1:52.072  
4 (2) 70.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 1:52.559  
RACE: 314    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 161.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 1:40.433  
2 (2) 159.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:40.911  
3 (1) 137.  KURCHATOVA Daria RUS-PET RUS 1:41.054  
4 (3) 199.  MAKOVETSKA Anna UKR-KIEV UKR 1:46.570  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 342    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 188.  GAPONOVA  Yelyzaveta UKR-KHV UKR 2:01.035  
2 (1) 126.  SAWICKA Zuzanna POL-WMKS POL 2:01.904  
3 (2) 86.  LUBAS Zuzanna POL-MOSIR POL 2:07.355  
4 (5) 88.  MILLER Julia POL-MOSIR POL 2:08.987  
5 (3) 89.  WOŹNIAK Aleksandra POL-MOSIR POL 2:13.133  
RACE: 343    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 170.  UZUN Kübra TUR TUR 1:50.388  
2 (2) 169.  EVGI Elif TUR TUR 1:52.710  
3 (1) 119.  DUNST Wiktoria POL-STOCZ POL 1:54.128  
4 (3) 87.  MATUŁA Jagoda POL-MOSIR POL 1:59.926  
RACE: 344    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 189.  KHOCHYNA Sofiia UKR-KHV UKR 1:54.933  
2 (1) 101.  RUMAK Zuzanna POL-ORZEL POL 1:55.973  
3 (2) 171.  UZUNER NAZLICAN DENİZ TUR TUR 1:58.263  
4 (4) 85.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 1:58.752  
RACE: 345    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 41.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1:45.393  
2 (1) 190.  ZARVANSKA Tetyana UKR-KHV UKR 1:47.818  
3 (4) 120.  PIÓRECKA Maria POL-STOCZ POL 2:44.348  
4 (2) 160.  PAVLIKOVÁ Simona SVK SVK 2:55.916  
RACE: 346    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 137.  KURCHATOVA Daria RUS-PET RUS 1:41.599  
2 (3) 25.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 1:41.655  
3 (4) 70.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 1:41.806  
4 (2) 199.  MAKOVETSKA Anna UKR-KIEV UKR 1:46.327  
RACE: 347    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 162.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 1:42.503  
2 (2) 159.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:42.619  
3 (1) 161.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 1:42.838  
4 (3) 30.  VARGA Regina Eszter HUN HUN NO TIME finished



Danubia 4 - SANOK OPEN 2016, Sanok, POL, 16.12. - 18.12.2016


Overall Classification


JUNIOR C GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 161.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 1. 1. 3. 81 5
2. 162.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 2. 5. 1. 55 8
3. 30.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 3. 2. 4. 42 9
4. 159.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 7. 3. 2. 34 12
5. 137.  KURCHATOVA Daria RUS-PET RUS 4. 4. 5. 16 13
6. 70.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 5. 7. 7. 5 19
7. 190.  ZARVANSKA Tetyana UKR-KHV UKR 6. 12. 10. 3 28
8. 25.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 12. 6. 6. 24
9. 41.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 8. 9. 9. 26
10. 199.  MAKOVETSKA Anna UKR-KIEV UKR 9. 11. 8. 28
11. 120.  PIÓRECKA Maria POL-STOCZ POL 10. 8. 11. 29
12. 160.  PAVLIKOVÁ Simona SVK SVK 11. 10. 12. 33
13. 101.  RUMAK Zuzanna POL-ORZEL POL 14. 14. 14. 42
14. 189.  KHOCHYNA Sofiia UKR-KHV UKR 19. 13. 13. 45
15. 170.  UZUN Kübra TUR TUR 13. 15. 17. 45
16. 171.  UZUNER NAZLICAN DENİZ TUR TUR 15. 18. 15. 48
17. 85.  KAPALSKA Emilia POL-MOSIR POL 22. 17. 16. 55
18. 119.  DUNST Wiktoria POL-STOCZ POL 20. 16. 19. 55
19. 126.  SAWICKA Zuzanna POL-WMKS POL 16. 19. 22. 57
20. 169.  EVGI Elif TUR TUR 17. 26. 18. 61
21. 87.  MATUŁA Jagoda POL-MOSIR POL 18. 24. 20. 62
22. 188.  GAPONOVA  Yelyzaveta UKR-KHV UKR 24. 20. 21. 65
23. 86.  LUBAS Zuzanna POL-MOSIR POL 21. 21. 23. 65
24. 89.  WOŹNIAK Aleksandra POL-MOSIR POL 23. 23. 25. 71
25. 88.  MILLER Julia POL-MOSIR POL 26. 22. 24. 72