Danubia 4 - SANOK OPEN 2016, Sanok, POL, 16.12. - 18.12.2016


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR B MEN  HEATS  1500 m
RACE: 73    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 33.  SZIKLÁSI András HUN HUN 2:32.958  
2 (1) 194.  NEMIRO Nikita UKR-KHV UKR 2:34.612  
3 (6) 43.  SIRÁLY Farkas HUN-MTK HUN 2:36.354  
4 (3) 186.  ÖZDEN Fatih TUR TUR 2:38.526  
5 (4) 46.  TAKÁCS Norbert HUN-SZKE HUN 2:39.748  
6 (5) 138.  KAZANTSEV Aleksandr RUS-PET RUS 2:42.195  
RACE: 74    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 32.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN 2:39.650  
2 (4) 132.  SZÁSZ Attila ROU ROU 2:39.674  
3 (3) 8.  DAMARATSKY Yahor BLR BLR 2:43.654  
4 (1) 146.  URLEP Bor Luka SLO SLO 2:52.870  
- (2) 167.  RINGER Oliver SVK SVK PEN. no finish
RACE: 75    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 51.  KRŪZBERGS Roberts LAT LAT 2:24.398  
2 (2) 34.  TIBORCZ Dániel HUN HUN 2:27.168  
3 (3) 168.  VELIČKO Patrik SVK SVK 2:28.973  
4 (5) 9.  HAPON Vladislav BLR BLR 2:29.030  
5 (1) 185.  EREN Muhammed TUR TUR 2:31.719  
6 (4) 193.  KHOCHYN Mykyta UKR-KHV UKR 2:33.472  
RACE: 76    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 12.  ALIATDZINAU Artsem BLR-BLRORS BLR 2:35.579  
2 (1) 165.  CUJA Michal SVK SVK 2:37.290  
3 (4) 66.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU LTU 2:37.314   advanced
4 (5) 27.  SEJPAL Zdenek CZE CZE 2:37.318  
5 (6) 139.  NOVOZILOV Mikhail RUS-PET RUS 2:38.469  
- (2) 31.  NEMES Krisztián HUN HUN PEN. impeding
RACE: 77    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 117.  GISZKA Krystian POL POL 2:46.336  
2 (2) 35.  VAJDA Balázs HUN HUN 2:46.430  
3 (1) 60.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 2:47.612  
4 (3) 203.  IOFIN Denys UKR-KYIV UKR 2:50.984  
5 (4) 166.  MARCIN Matúš SVK SVK 2:52.258  
6 (6) 127.  PRZYBYLAK Adam POL-WMKS POL 3:08.358  
 
JUNIOR B MEN  SEMI-FINAL  1500 m
RACE: 84    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 33.  SZIKLÁSI András HUN HUN 2:40.195  
2 (1) 34.  TIBORCZ Dániel HUN HUN 2:40.320  
3 (4) 194.  NEMIRO Nikita UKR-KHV UKR 2:40.700  
4 (6) 35.  VAJDA Balázs HUN HUN 2:41.105  
5 (5) 12.  ALIATDZINAU Artsem BLR-BLRORS BLR 2:41.784  
- (2) 168.  VELIČKO Patrik SVK SVK PEN. no start
RACE: 85    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 51.  KRŪZBERGS Roberts LAT LAT 2:34.334  
2 (6) 132.  SZÁSZ Attila ROU ROU 2:35.910  
3 (4) 66.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU LTU 2:36.879  
4 (5) 32.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN 2:41.056  
5 (3) 165.  CUJA Michal SVK SVK 2:45.052  
6 (7) 117.  GISZKA Krystian POL POL 3:08.548  
7 (2) 43.  SIRÁLY Farkas HUN-MTK HUN NO TIME finished
 
JUNIOR B MEN  FINAL  1500 m
RACE: 93    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 138.  KAZANTSEV Aleksandr RUS-PET RUS 2:31.994  
2 (2) 127.  PRZYBYLAK Adam POL-WMKS POL 2:54.014  
RACE: 94    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 166.  MARCIN Matúš SVK SVK 2:30.815  
2 (2) 193.  KHOCHYN Mykyta UKR-KHV UKR 2:35.549  
3 (1) 185.  EREN Muhammed TUR TUR 2:42.681  
4 (6) 146.  URLEP Bor Luka SLO SLO NO TIME finished
- (3) 139.  NOVOZILOV Mikhail RUS-PET RUS PEN. impeding
- (4) 46.  TAKÁCS Norbert HUN-SZKE HUN PEN. impeding
RACE: 95    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 60.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 2:37.206  
2 (2) 27.  SEJPAL Zdenek CZE CZE 2:37.617  
3 (4) 8.  DAMARATSKY Yahor BLR BLR 2:37.767  
4 (6) 203.  IOFIN Denys UKR-KYIV UKR 2:39.327  
5 (3) 186.  ÖZDEN Fatih TUR TUR 2:44.230  
6 (1) 9.  HAPON Vladislav BLR BLR 2:46.615  
RACE: 96    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 117.  GISZKA Krystian POL POL 2:23.553  
2 (2) 35.  VAJDA Balázs HUN HUN 2:25.599  
3 (1) 32.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN 2:25.968  
4 (3) 12.  ALIATDZINAU Artsem BLR-BLRORS BLR 2:26.260  
5 (4) 165.  CUJA Michal SVK SVK 2:34.593  
- (6) 43.  SIRÁLY Farkas HUN-MTK HUN PEN. impeding
RACE: 97    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 33.  SZIKLÁSI András HUN HUN 2:27.713  
2 (1) 51.  KRŪZBERGS Roberts LAT LAT 2:27.964  
3 (2) 132.  SZÁSZ Attila ROU ROU 2:29.226  
4 (5) 34.  TIBORCZ Dániel HUN HUN 2:32.641  
5 (3) 66.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU LTU 2:34.153  
- (6) 194.  NEMIRO Nikita UKR-KHV UKR PEN. impeding
 
2. Distance 
JUNIOR B MEN  HEATS  500 m
RACE: 108    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 66.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU LTU 44.674
2 (1) 12.  ALIATDZINAU Artsem BLR-BLRORS BLR 46.255
3 (3) 9.  HAPON Vladislav BLR BLR 46.550
4 (4) 139.  NOVOZILOV Mikhail RUS-PET RUS 46.685
RACE: 109    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 33.  SZIKLÁSI András HUN HUN 43.706
2 (4) 167.  RINGER Oliver SVK SVK 45.583
3 (1) 60.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 45.820
4 (3) 27.  SEJPAL Zdenek CZE CZE 47.107
RACE: 110    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 117.  GISZKA Krystian POL POL 44.980
2 (4) 193.  KHOCHYN Mykyta UKR-KHV UKR 46.402
3 (1) 185.  EREN Muhammed TUR TUR 49.077
4 (2) 35.  VAJDA Balázs HUN HUN 55.785
RACE: 111    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 51.  KRŪZBERGS Roberts LAT LAT 44.649
2 (3) 31.  NEMES Krisztián HUN HUN 44.855
3 (2) 168.  VELIČKO Patrik SVK SVK 47.068
4 (4) 8.  DAMARATSKY Yahor BLR BLR 47.181
5 (1) 127.  PRZYBYLAK Adam POL-WMKS POL 50.361
RACE: 112    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 165.  CUJA Michal SVK SVK 46.446
2 (2) 34.  TIBORCZ Dániel HUN HUN 46.575
3 (1) 46.  TAKÁCS Norbert HUN-SZKE HUN 47.165
4 (4) 186.  ÖZDEN Fatih TUR TUR 51.040
RACE: 113    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 132.  SZÁSZ Attila ROU ROU 45.772
2 (3) 203.  IOFIN Denys UKR-KYIV UKR 46.938
3 (2) 43.  SIRÁLY Farkas HUN-MTK HUN NO TIME finished
- (1) 138.  KAZANTSEV Aleksandr RUS-PET RUS PEN. impeding
RACE: 114    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 146.  URLEP Bor Luka SLO SLO 46.019
2 (1) 194.  NEMIRO Nikita UKR-KHV UKR 47.049
3 (3) 32.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN NO TIME finished
3 (4) 166.  MARCIN Matúš SVK SVK NO TIME finished
 
JUNIOR B MEN  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 221    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 35.  VAJDA Balázs HUN HUN 46.042
2 (2) 186.  ÖZDEN Fatih TUR TUR 47.298
3 (1) 46.  TAKÁCS Norbert HUN-SZKE HUN 47.603
4 (4) 43.  SIRÁLY Farkas HUN-MTK HUN NO TIME finished
RACE: 222    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 139.  NOVOZILOV Mikhail RUS-PET RUS 46.601
2 (3) 27.  SEJPAL Zdenek CZE CZE 47.027
3 (2) 168.  VELIČKO Patrik SVK SVK 47.164
4 (4) 185.  EREN Muhammed TUR TUR 47.882
RACE: 223    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 32.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN 46.321
2 (1) 8.  DAMARATSKY Yahor BLR BLR 47.234
3 (3) 166.  MARCIN Matúš SVK SVK 47.950
4 (2) 127.  PRZYBYLAK Adam POL-WMKS POL 50.902
RACE: 224    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 66.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU LTU 44.608
2 (2) 193.  KHOCHYN Mykyta UKR-KHV UKR 45.569
3 (3) 34.  TIBORCZ Dániel HUN HUN 46.027
4 (4) 203.  IOFIN Denys UKR-KYIV UKR 46.582
RACE: 225    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 117.  GISZKA Krystian POL POL 44.549
2 (2) 132.  SZÁSZ Attila ROU ROU 44.697
3 (3) 60.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 46.708
- (4) 9.  HAPON Vladislav BLR BLR PEN. no start
RACE: 226    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 51.  KRŪZBERGS Roberts LAT LAT 44.711
2 (2) 31.  NEMES Krisztián HUN HUN 44.915
3 (4) 165.  CUJA Michal SVK SVK 45.501
4 (3) 146.  URLEP Bor Luka SLO SLO 45.672
RACE: 227    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 33.  SZIKLÁSI András HUN HUN 43.689
2 (3) 12.  ALIATDZINAU Artsem BLR-BLRORS BLR 45.584
3 (2) 167.  RINGER Oliver SVK SVK 46.032 advanced
- (4) 194.  NEMIRO Nikita UKR-KHV UKR PEN. impeding
 
JUNIOR B MEN  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 237    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 32.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN 46.159
2 (2) 139.  NOVOZILOV Mikhail RUS-PET RUS 46.805
3 (3) 27.  SEJPAL Zdenek CZE CZE 46.969
4 (4) 186.  ÖZDEN Fatih TUR TUR 47.055
RACE: 238    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 35.  VAJDA Balázs HUN HUN 45.447
2 (3) 8.  DAMARATSKY Yahor BLR BLR 46.761
3 (2) 168.  VELIČKO Patrik SVK SVK 46.958
4 (4) 46.  TAKÁCS Norbert HUN-SZKE HUN 46.971
RACE: 239    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 165.  CUJA Michal SVK SVK 46.960
2 (2) 60.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT NO TIME finished
RACE: 240    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 146.  URLEP Bor Luka SLO SLO 46.527
2 (2) 34.  TIBORCZ Dániel HUN HUN 46.707
3 (3) 203.  IOFIN Denys UKR-KYIV UKR 46.826
RACE: 241    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 51.  KRŪZBERGS Roberts LAT LAT 45.132
2 (1) 132.  SZÁSZ Attila ROU ROU 45.269
3 (4) 12.  ALIATDZINAU Artsem BLR-BLRORS BLR 45.729
4 (3) 193.  KHOCHYN Mykyta UKR-KHV UKR NO TIME finished
RACE: 242    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 33.  SZIKLÁSI András HUN HUN 43.792
2 (3) 66.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU LTU 44.475
3 (2) 117.  GISZKA Krystian POL POL 44.535
4 (5) 167.  RINGER Oliver SVK SVK 46.080
5 (4) 31.  NEMES Krisztián HUN HUN 46.221
 
JUNIOR B MEN  FINAL  500 m
RACE: 253    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 43.  SIRÁLY Farkas HUN-MTK HUN 47.061
2 (2) 166.  MARCIN Matúš SVK SVK 48.558
3 (1) 185.  EREN Muhammed TUR TUR 48.785
4 (3) 127.  PRZYBYLAK Adam POL-WMKS POL 50.091
RACE: 254    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 46.  TAKÁCS Norbert HUN-SZKE HUN 47.444
2 (1) 168.  VELIČKO Patrik SVK SVK 47.797
3 (2) 27.  SEJPAL Zdenek CZE CZE 47.909
4 (4) 186.  ÖZDEN Fatih TUR TUR 48.427
RACE: 255    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 139.  NOVOZILOV Mikhail RUS-PET RUS 47.365
2 (3) 8.  DAMARATSKY Yahor BLR BLR 47.540
3 (1) 35.  VAJDA Balázs HUN HUN NO TIME finished
- (2) 32.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN PEN. impeding
RACE: 256    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 146.  URLEP Bor Luka SLO SLO 46.229
2 (2) 34.  TIBORCZ Dániel HUN HUN 46.363
3 (3) 203.  IOFIN Denys UKR-KYIV UKR 46.572
4 (4) 165.  CUJA Michal SVK SVK 47.341
5 (5) 60.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 49.248
RACE: 257    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 117.  GISZKA Krystian POL POL 45.598
2 (4) 31.  NEMES Krisztián HUN HUN 47.008
3 (3) 167.  RINGER Oliver SVK SVK 47.147
4 (2) 12.  ALIATDZINAU Artsem BLR-BLRORS BLR 47.171
5 (5) 193.  KHOCHYN Mykyta UKR-KHV UKR 47.732
RACE: 258    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 33.  SZIKLÁSI András HUN HUN 44.463
2 (2) 66.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU LTU 44.608
3 (4) 132.  SZÁSZ Attila ROU ROU 44.661
4 (3) 51.  KRŪZBERGS Roberts LAT LAT 44.934
 
3. Distance 
JUNIOR B MEN  HEATS  1000 m
RACE: 272    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 66.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU LTU 1:37.148  
2 (3) 32.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN 1:37.259  
3 (4) 27.  SEJPAL Zdenek CZE CZE 1:40.405  
4 (1) 46.  TAKÁCS Norbert HUN-SZKE HUN 1:41.444  
RACE: 273    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 34.  TIBORCZ Dániel HUN HUN 1:35.255  
2 (1) 167.  RINGER Oliver SVK SVK 1:35.870  
3 (2) 60.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 1:36.209  
- (3) 9.  HAPON Vladislav BLR BLR PEN. no start
RACE: 274    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 51.  KRŪZBERGS Roberts LAT LAT 1:38.176  
2 (4) 146.  URLEP Bor Luka SLO SLO 1:38.894  
3 (1) 166.  MARCIN Matúš SVK SVK NO TIME advanced
- (3) 203.  IOFIN Denys UKR-KYIV UKR PEN. impeding
RACE: 275    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 33.  SZIKLÁSI András HUN HUN 1:36.718  
2 (3) 8.  DAMARATSKY Yahor BLR BLR 1:37.274  
3 (2) 138.  KAZANTSEV Aleksandr RUS-PET RUS 1:37.908  
4 (5) 193.  KHOCHYN Mykyta UKR-KHV UKR 1:38.516  
5 (4) 127.  PRZYBYLAK Adam POL-WMKS POL NO TIME finished
RACE: 276    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 194.  NEMIRO Nikita UKR-KHV UKR 1:35.905  
2 (4) 132.  SZÁSZ Attila ROU ROU 1:36.173  
3 (1) 168.  VELIČKO Patrik SVK SVK 1:42.778  
4 (3) 185.  EREN Muhammed TUR TUR 1:42.821  
RACE: 277    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 117.  GISZKA Krystian POL POL 1:32.032  
2 (3) 43.  SIRÁLY Farkas HUN-MTK HUN 1:36.937  
3 (2) 186.  ÖZDEN Fatih TUR TUR 1:39.139  
4 (4) 35.  VAJDA Balázs HUN HUN NO TIME finished
RACE: 278    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 31.  NEMES Krisztián HUN HUN 1:41.160  
2 (3) 165.  CUJA Michal SVK SVK 1:42.125  
3 (4) 139.  NOVOZILOV Mikhail RUS-PET RUS NO TIME advanced
- (2) 12.  ALIATDZINAU Artsem BLR-BLRORS BLR PEN. impeding
 
JUNIOR B MEN  QUARTER-FINAL  1000 m
RACE: 288    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 35.  VAJDA Balázs HUN HUN 1:52.806  
2 (2) 27.  SEJPAL Zdenek CZE CZE 1:54.636  
3 (3) 168.  VELIČKO Patrik SVK SVK 1:55.059  
4 (4) 185.  EREN Muhammed TUR TUR 1:55.523  
- (1) 138.  KAZANTSEV Aleksandr RUS-PET RUS PEN. no start
RACE: 289    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 193.  KHOCHYN Mykyta UKR-KHV UKR 1:37.195  
2 (2) 186.  ÖZDEN Fatih TUR TUR 1:37.291  
3 (3) 46.  TAKÁCS Norbert HUN-SZKE HUN 1:37.324  
4 (4) 127.  PRZYBYLAK Adam POL-WMKS POL 1:55.456  
RACE: 290    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 34.  TIBORCZ Dániel HUN HUN 1:42.418  
2 (3) 132.  SZÁSZ Attila ROU ROU 1:42.438  
3 (2) 167.  RINGER Oliver SVK SVK 1:44.092  
4 (4) 60.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 1:44.160  
RACE: 291    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 66.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU LTU 1:48.259  
2 (1) 117.  GISZKA Krystian POL POL 1:48.338  
3 (4) 146.  URLEP Bor Luka SLO SLO 1:50.373  
4 (3) 8.  DAMARATSKY Yahor BLR BLR 1:50.478  
RACE: 292    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 51.  KRŪZBERGS Roberts LAT LAT 1:47.004  
2 (1) 194.  NEMIRO Nikita UKR-KHV UKR 1:47.710  
3 (4) 31.  NEMES Krisztián HUN HUN 1:48.725  
- (2) 43.  SIRÁLY Farkas HUN-MTK HUN PEN. impeding
RACE: 293    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 33.  SZIKLÁSI András HUN HUN 1:38.249  
2 (3) 32.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN 1:38.511  
3 (5) 139.  NOVOZILOV Mikhail RUS-PET RUS 1:41.394  
4 (4) 165.  CUJA Michal SVK SVK 1:42.558  
5 (1) 166.  MARCIN Matúš SVK SVK 1:44.068  
 
JUNIOR B MEN  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 321    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 193.  KHOCHYN Mykyta UKR-KHV UKR 1:37.025  
2 (2) 46.  TAKÁCS Norbert HUN-SZKE HUN 1:37.401  
3 (3) 168.  VELIČKO Patrik SVK SVK 1:39.637  
4 (4) 185.  EREN Muhammed TUR TUR 1:41.269  
RACE: 322    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 35.  VAJDA Balázs HUN HUN 1:50.065  
2 (3) 27.  SEJPAL Zdenek CZE CZE 1:53.151  
3 (1) 186.  ÖZDEN Fatih TUR TUR NO TIME finished
- (4) 127.  PRZYBYLAK Adam POL-WMKS POL PEN. no start
RACE: 323    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 60.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 1:38.261  
2 (1) 139.  NOVOZILOV Mikhail RUS-PET RUS 1:38.373  
3 (2) 167.  RINGER Oliver SVK SVK 1:38.591  
4 (4) 146.  URLEP Bor Luka SLO SLO 1:40.378  
RACE: 324    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 165.  CUJA Michal SVK SVK 1:40.360  
2 (3) 31.  NEMES Krisztián HUN HUN 1:40.544  
3 (4) 8.  DAMARATSKY Yahor BLR BLR 1:41.147  
4 (2) 166.  MARCIN Matúš SVK SVK 1:41.753  
RACE: 325    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 117.  GISZKA Krystian POL POL 1:38.914  
2 (1) 51.  KRŪZBERGS Roberts LAT LAT 1:39.478  
3 (3) 66.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU LTU 1:39.870  
4 (2) 194.  NEMIRO Nikita UKR-KHV UKR 1:40.238  
RACE: 326    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 33.  SZIKLÁSI András HUN HUN 1:31.411  
2 (4) 132.  SZÁSZ Attila ROU ROU 1:31.723  
3 (3) 34.  TIBORCZ Dániel HUN HUN 1:33.061  
4 (2) 32.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN 1:33.131  
 
JUNIOR B MEN  FINAL  1000 m
RACE: 359    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 168.  VELIČKO Patrik SVK SVK 1:44.225  
2 (3) 186.  ÖZDEN Fatih TUR TUR 1:44.385  
3 (2) 185.  EREN Muhammed TUR TUR 1:47.807  
RACE: 360    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 35.  VAJDA Balázs HUN HUN 1:33.780  
2 (4) 27.  SEJPAL Zdenek CZE CZE 1:36.791  
3 (1) 193.  KHOCHYN Mykyta UKR-KHV UKR 1:37.210  
4 (2) 46.  TAKÁCS Norbert HUN-SZKE HUN 1:37.214  
RACE: 361    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 167.  RINGER Oliver SVK SVK 1:35.510  
2 (2) 146.  URLEP Bor Luka SLO SLO 1:36.056  
3 (3) 8.  DAMARATSKY Yahor BLR BLR 1:36.765  
4 (4) 166.  MARCIN Matúš SVK SVK 1:37.198  
RACE: 362    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 31.  NEMES Krisztián HUN HUN 1:41.815  
2 (2) 139.  NOVOZILOV Mikhail RUS-PET RUS 1:42.153  
3 (3) 165.  CUJA Michal SVK SVK 1:42.246  
4 (1) 60.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 1:42.312  
RACE: 363    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 34.  TIBORCZ Dániel HUN HUN 1:35.160  
2 (4) 194.  NEMIRO Nikita UKR-KHV UKR 1:35.247  
3 (3) 66.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU LTU 1:35.320  
4 (2) 32.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN 1:35.392  
RACE: 364    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 51.  KRŪZBERGS Roberts LAT LAT 1:51.395  
2 (3) 117.  GISZKA Krystian POL POL 1:51.427  
3 (2) 132.  SZÁSZ Attila ROU ROU 1:51.541  
4 (1) 33.  SZIKLÁSI András HUN HUN 1:56.073  



Danubia 4 - SANOK OPEN 2016, Sanok, POL, 16.12. - 18.12.2016


Overall Classification


JUNIOR B MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 33.  SZIKLÁSI András HUN HUN 1. 1. 4. 76 6
2. 51.  KRŪZBERGS Roberts LAT LAT 2. 4. 1. 63 7
3. 132.  SZÁSZ Attila ROU ROU 3. 3. 3. 39 9
4. 66.  RAMANAUSKAS Salvijus LTU LTU 5. 2. 7. 26 14
5. 117.  GISZKA Krystian POL POL 7. 5. 2. 21 14
6. 34.  TIBORCZ Dániel HUN HUN 4. 11. 5. 8 20
7. 194.  NEMIRO Nikita UKR-KHV UKR 6. 23. 6. 35
8. 32.  RÉVÉSZ Gergő HUN HUN 9. 18. 8. 35
9. 165.  CUJA Michal SVK SVK 11. 13. 11. 35
10. 60.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 14. 14. 12. 40
11. 35.  VAJDA Balázs HUN HUN 8. 17. 17. 42
12. 31.  NEMES Krisztián HUN HUN 30. 6. 9. 45
13. 146.  URLEP Bor Luka SLO SLO 23. 10. 14. 47
14. 8.  DAMARATSKY Yahor BLR BLR 16. 16. 15. 47
15. 12.  ALIATDZINAU Artsem BLR-BLRORS BLR 10. 8. 30. 48
16. 193.  KHOCHYN Mykyta UKR-KHV UKR 21. 9. 19. 49
17. 139.  NOVOZILOV Mikhail RUS-PET RUS 24. 15. 10. 49
18. 167.  RINGER Oliver SVK SVK 30. 7. 13. 50
19. 168.  VELIČKO Patrik SVK SVK 13. 20. 21. 54
20. 27.  SEJPAL Zdenek CZE CZE 15. 21. 18. 54
21. 203.  IOFIN Denys UKR-KYIV UKR 17. 12. 30. 59
22. 43.  SIRÁLY Farkas HUN-MTK HUN 12. 25. 25. 62
23. 166.  MARCIN Matúš SVK SVK 20. 26. 16. 62
24. 186.  ÖZDEN Fatih TUR TUR 18. 22. 22. 62
25. 46.  TAKÁCS Norbert HUN-SZKE HUN 25. 19. 20. 64
26. 185.  EREN Muhammed TUR TUR 22. 27. 23. 72
27. 9.  HAPON Vladislav BLR BLR 19. 24. 30. 73
28. 127.  PRZYBYLAK Adam POL-WMKS POL 27. 28. 24. 79
29. 138.  KAZANTSEV Aleksandr RUS-PET RUS 26. 30. 26. 82