Danubia 4 - SANOK OPEN 2016, Sanok, POL, 16.12. - 18.12.2016
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 777 m | |||||||
RACE: 183 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 129. | ALBERT Katalin | ROU | 1:28.702 | ||
2 | (5) | 57. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 1:28.885 | ||
3 | (3) | 102. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 1:31.549 | ||
4 | (4) | 16. | DIMITROVA Anna | BUL-SCIS | 1:36.743 | ||
5 | (2) | 90. | BANASIEWICZ Kamila | POL-MOSIR | 1:42.334 | ||
RACE: 184 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 71. | ZYCH Magdalena | POL-AZSO | 1:23.691 | ||
2 | (5) | 121. | KRUTYSZA Julia | POL-STOCZ | 1:24.757 | ||
3 | (3) | 58. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 1:29.462 | ||
4 | (1) | 92. | MAZUR Emma | POL-MOSIR | 1:32.864 | ||
5 | (2) | 17. | ZABCHEVA Simona | BUL-SCIS | 1:45.999 | ||
RACE: 185 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 26. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 1:25.106 | ||
2 | (3) | 191. | SELIUKOVA Myroslava | UKR-KHV | 1:27.232 | ||
3 | (1) | 172. | ULVİ BEYZA NUR | TUR | 1:33.382 | ||
4 | (2) | 93. | SIENKIEWICZ Sandra | POL-MOSIR | 1:38.348 | ||
RACE: 186 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 163. | HYMPANOVA Emma | SVK | 1:27.380 | ||
2 | (4) | 4. | KAZLOVA Arina | BLR | 1:27.420 | ||
3 | (1) | 122. | DYLEWSKA Martyna | POL-STOCZ | 1:29.832 | ||
4 | (3) | 55. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 1:29.955 | ||
RACE: 187 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 164. | TRUSOVÁ Vanesa | SVK | 1:25.859 | ||
2 | (4) | 45. | OZSVÁTH Lili | HUN-SZKE | 1:25.987 | ||
3 | (2) | 56. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 1:26.537 | ||
4 | (3) | 91. | CARBONE Adrianna | POL-MOSIR | 1:29.740 | ||
JUNIOR D GIRLS QUARTER-FINAL 777 m | |||||||
RACE: 204 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 57. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 1:21.885 | ||
2 | (1) | 26. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 1:22.305 | ||
3 | (2) | 45. | OZSVÁTH Lili | HUN-SZKE | 1:22.472 | ||
4 | (3) | 191. | SELIUKOVA Myroslava | UKR-KHV | 1:22.770 | ||
RACE: 205 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 129. | ALBERT Katalin | ROU | 1:31.910 | ||
2 | (1) | 121. | KRUTYSZA Julia | POL-STOCZ | 1:32.743 | ||
3 | (4) | 58. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 1:32.830 | ||
- | (2) | 4. | KAZLOVA Arina | BLR | - | no start | |
RACE: 206 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 71. | ZYCH Magdalena | POL-AZSO | 1:19.683 | ||
2 | (2) | 164. | TRUSOVÁ Vanesa | SVK | 1:22.301 | ||
3 | (4) | 163. | HYMPANOVA Emma | SVK | 1:22.396 | ||
4 | (3) | 56. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 1:26.298 | ||
JUNIOR D GIRLS SEMI-FINAL 777 m | |||||||
RACE: 304 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 129. | ALBERT Katalin | ROU | 1:22.990 | ||
2 | (2) | 26. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 1:23.578 | ||
3 | (1) | 164. | TRUSOVÁ Vanesa | SVK | 1:24.143 | ||
4 | (4) | 121. | KRUTYSZA Julia | POL-STOCZ | 1:24.173 | ||
RACE: 305 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 71. | ZYCH Magdalena | POL-AZSO | 1:19.091 | ||
2 | (2) | 57. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 1:19.279 | ||
3 | (4) | 45. | OZSVÁTH Lili | HUN-SZKE | 1:21.148 | ||
4 | (3) | 163. | HYMPANOVA Emma | SVK | 1:21.238 | ||
JUNIOR D GIRLS FINAL 777 m | |||||||
RACE: 335 HEAT: 1 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 55. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 1:27.721 | ||
2 | (4) | 93. | SIENKIEWICZ Sandra | POL-MOSIR | 1:27.912 | ||
3 | (2) | 92. | MAZUR Emma | POL-MOSIR | 1:30.110 | ||
4 | (3) | 16. | DIMITROVA Anna | BUL-SCIS | 1:32.258 | ||
5 | (5) | 90. | BANASIEWICZ Kamila | POL-MOSIR | 1:39.051 | ||
6 | (6) | 17. | ZABCHEVA Simona | BUL-SCIS | 1:41.545 | ||
RACE: 336 HEAT: 2 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 122. | DYLEWSKA Martyna | POL-STOCZ | 1:28.690 | ||
2 | (1) | 91. | CARBONE Adrianna | POL-MOSIR | 1:28.778 | ||
3 | (4) | 172. | ULVİ BEYZA NUR | TUR | 1:44.290 | ||
4 | (3) | 102. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 1:45.671 | ||
RACE: 337 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 58. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 1:23.217 | ||
2 | (1) | 191. | SELIUKOVA Myroslava | UKR-KHV | 1:24.493 | ||
3 | (2) | 56. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 1:27.453 | ||
RACE: 338 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 163. | HYMPANOVA Emma | SVK | 1:23.854 | ||
2 | (1) | 45. | OZSVÁTH Lili | HUN-SZKE | 1:24.023 | ||
3 | (4) | 121. | KRUTYSZA Julia | POL-STOCZ | 1:24.251 | ||
4 | (3) | 164. | TRUSOVÁ Vanesa | SVK | 1:24.293 | ||
RACE: 339 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 57. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 1:19.582 | ||
2 | (4) | 26. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 1:19.782 | ||
3 | (1) | 71. | ZYCH Magdalena | POL-AZSO | 1:19.980 | ||
4 | (3) | 129. | ALBERT Katalin | ROU | NO TIME | finished |
Danubia 4 - SANOK OPEN 2016, Sanok, POL, 16.12. - 18.12.2016
Distance Classification
JUNIOR D GIRLS 777 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 57. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 34 | 1 | 1:19.279 | ||
2. | A | 2. | 26. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 21 | 2 | 1:19.782 | ||
3. | A | 3. | 71. | ZYCH Magdalena | POL-AZSO | 13 | 3 | 1:19.091 | ||
4. | A | 4. | 129. | ALBERT Katalin | ROU | 8 | 4 | 1:22.990 | ||
5. | B | 1. | 163. | HYMPANOVA Emma | SVK | 5 | 1:21.238 | |||
6. | B | 2. | 45. | OZSVÁTH Lili | HUN-SZKE | 6 | 1:21.148 | |||
7. | B | 3. | 121. | KRUTYSZA Julia | POL-STOCZ | 7 | 1:24.173 | |||
8. | B | 4. | 164. | TRUSOVÁ Vanesa | SVK | 8 | 1:22.301 | |||
9. | C | 1. | 58. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 9 | 1:23.217 | |||
10. | C | 2. | 191. | SELIUKOVA Myroslava | UKR-KHV | 10 | 1:22.770 | |||
11. | C | 3. | 56. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 11 | 1:26.298 | |||
QUARTER-FINAL | ||||||||||
12. | A | - | 4. | KAZLOVA Arina | BLR | 12 | 1:27.420 | |||
FINAL | ||||||||||
13. | D | 1. | 122. | DYLEWSKA Martyna | POL-STOCZ | 13 | 1:28.690 | |||
14. | D | 2. | 91. | CARBONE Adrianna | POL-MOSIR | 14 | 1:28.778 | |||
15. | D | 3. | 172. | ULVİ BEYZA NUR | TUR | 15 | 1:33.382 | |||
16. | D | 4. | 102. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 16 | 1:31.549 | |||
17. | E | 1. | 55. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 17 | 1:27.721 | |||
18. | E | 2. | 93. | SIENKIEWICZ Sandra | POL-MOSIR | 18 | 1:27.912 | |||
19. | E | 3. | 92. | MAZUR Emma | POL-MOSIR | 19 | 1:30.110 | |||
20. | E | 4. | 16. | DIMITROVA Anna | BUL-SCIS | 20 | 1:32.258 | |||
21. | E | 5. | 90. | BANASIEWICZ Kamila | POL-MOSIR | 21 | 1:39.051 | |||
22. | E | 6. | 17. | ZABCHEVA Simona | BUL-SCIS | 22 | 1:41.545 |