Danubia 2 - CZECH OPEN - Benátky n/J /CZE, 07.10. - 09.10.2016


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  1000 m
RACE: 44    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 140.  VOLMER Sebastian ROU ROU 1:54.594  
2 (5) 82.  STERNMANIS Maris Janis LAT-KSS LAT 1:57.243  
3 (3) 113.  BAŁĘCZNY Mariusz POL-ORL POL 2:05.588  
4 (4) 182.  KRASNICKIS Ralfs LAT-SPARS LAT 2:06.775  
5 (2) 9.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 2:09.859  
6 (6) 132.  MUCHLADO Adam POL-STOCZ POL 2:10.855  
RACE: 45    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 153.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 1:48.549  
2 (5) 42.  HOMOLKA Jan CZE-NACH CZE 1:51.476  
3 (4) 1.  WOLF Tobias AUT AUT 1:56.932  
4 (2) 78.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 1:57.041  
5 (1) 72.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 1:57.427  
- (6) 172.  FENUS Jakub SVK SVK PEN. no start
RACE: 46    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 154.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 1:45.979  
2 (3) 128.  NIEWIŃSKI Michał POL POL 1:47.839  
3 (2) 73.  SZARVASI Péter HUN-MTK HUN 1:52.417  
4 (6) 180.  KHOKHELKO Tymofii UKR-KIEV UKR 1:52.422  
5 (5) 81.  KUBLINS Otto LAT-JLSS LAT 1:53.669  
6 (1) 41.  DRAŠNAR Matěj CZE-NACH CZE 1:55.645  
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  1000 m
RACE: 55    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 132.  MUCHLADO Adam POL-STOCZ POL 1:55.814  
2 (3) 72.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 2:02.706  
3 (1) 81.  KUBLINS Otto LAT-JLSS LAT 2:08.019  
4 (4) 9.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 2:08.229  
5 (2) 41.  DRAŠNAR Matěj CZE-NACH CZE 2:12.352  
RACE: 56    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 73.  SZARVASI Péter HUN-MTK HUN 1:52.385  
2 (2) 180.  KHOKHELKO Tymofii UKR-KIEV UKR 1:53.398  
3 (3) 1.  WOLF Tobias AUT AUT 1:55.663  
4 (4) 78.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 1:57.781  
5 (6) 182.  KRASNICKIS Ralfs LAT-SPARS LAT 2:10.576  
6 (5) 113.  BAŁĘCZNY Mariusz POL-ORL POL 2:12.140  
RACE: 57    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 154.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 1:46.431  
2 (2) 128.  NIEWIŃSKI Michał POL POL 1:46.558  
3 (5) 140.  VOLMER Sebastian ROU ROU 1:46.768  
4 (3) 153.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 1:47.455  
5 (6) 82.  STERNMANIS Maris Janis LAT-KSS LAT 1:52.687  
6 (4) 42.  HOMOLKA Jan CZE-NACH CZE 1:52.998  
 
2. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  500 m
RACE: 144    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 153.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 52.156
2 (1) 82.  STERNMANIS Maris Janis LAT-KSS LAT 54.448
3 (2) 132.  MUCHLADO Adam POL-STOCZ POL 56.079
4 (3) 113.  BAŁĘCZNY Mariusz POL-ORL POL 1:00.221  
RACE: 145    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 154.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 50.860
2 (3) 180.  KHOKHELKO Tymofii UKR-KIEV UKR 54.699
3 (2) 1.  WOLF Tobias AUT AUT 59.248
4 (1) 9.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 1:00.858  
5 (5) 41.  DRAŠNAR Matěj CZE-NACH CZE 1:01.834  
RACE: 146    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 140.  VOLMER Sebastian ROU ROU 52.551
2 (4) 42.  HOMOLKA Jan CZE-NACH CZE 53.538
3 (2) 72.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 57.428
4 (3) 182.  KRASNICKIS Ralfs LAT-SPARS LAT 1:01.951  
RACE: 147    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 128.  NIEWIŃSKI Michał POL POL 52.174
2 (1) 73.  SZARVASI Péter HUN-MTK HUN 54.471
3 (3) 78.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 54.908
4 (5) 172.  FENUS Jakub SVK SVK 56.430
5 (4) 81.  KUBLINS Otto LAT-JLSS LAT 1:00.617  
 
JUNIOR D BOYS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 158    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 128.  NIEWIŃSKI Michał POL POL 52.119
2 (4) 73.  SZARVASI Péter HUN-MTK HUN 55.123
3 (3) 42.  HOMOLKA Jan CZE-NACH CZE 59.356 advanced
4 (2) 140.  VOLMER Sebastian ROU ROU 1:02.669  
RACE: 159    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 154.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 50.330
2 (2) 153.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 51.244
3 (3) 82.  STERNMANIS Maris Janis LAT-KSS LAT 54.477
4 (4) 180.  KHOKHELKO Tymofii UKR-KIEV UKR NO TIME
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  500 m
RACE: 170    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 172.  FENUS Jakub SVK SVK 57.287
2 (2) 113.  BAŁĘCZNY Mariusz POL-ORL POL 59.482
3 (3) 81.  KUBLINS Otto LAT-JLSS LAT 59.882
4 (4) 9.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 1:01.322  
5 (5) 41.  DRAŠNAR Matěj CZE-NACH CZE 1:02.089  
- (6) 182.  KRASNICKIS Ralfs LAT-SPARS LAT PEN. 2 false starts
RACE: 171    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 132.  MUCHLADO Adam POL-STOCZ POL 55.307
2 (1) 78.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 56.139
3 (3) 72.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 56.241
4 (4) 1.  WOLF Tobias AUT AUT 56.347
RACE: 172    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 140.  VOLMER Sebastian ROU ROU 53.388
2 (1) 82.  STERNMANIS Maris Janis LAT-KSS LAT 55.727
3 (2) 180.  KHOKHELKO Tymofii UKR-KIEV UKR 1:06.312  
RACE: 173    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 154.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 49.397
2 (2) 153.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 51.270
3 (3) 128.  NIEWIŃSKI Michał POL POL 51.346
4 (5) 42.  HOMOLKA Jan CZE-NACH CZE 54.317
5 (4) 73.  SZARVASI Péter HUN-MTK HUN 54.441
 
3. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  777 m
RACE: 227    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 140.  VOLMER Sebastian ROU ROU 1:24.639  
2 (2) 42.  HOMOLKA Jan CZE-NACH CZE 1:26.726  
3 (3) 72.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 1:35.181  
- (4) 113.  BAŁĘCZNY Mariusz POL-ORL POL PEN. off track
RACE: 228    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 128.  NIEWIŃSKI Michał POL POL 1:29.923  
2 (3) 82.  STERNMANIS Maris Janis LAT-KSS LAT 1:30.047  
3 (4) 81.  KUBLINS Otto LAT-JLSS LAT 1:37.896  
4 (5) 41.  DRAŠNAR Matěj CZE-NACH CZE 1:40.720  
- (1) 1.  WOLF Tobias AUT AUT PEN. 2 false starts
RACE: 229    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 154.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 1:26.651  
2 (3) 180.  KHOKHELKO Tymofii UKR-KIEV UKR 1:28.138  
3 (5) 172.  FENUS Jakub SVK SVK 1:29.886  
4 (4) 78.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 1:31.405  
5 (1) 9.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 1:41.498  
RACE: 230    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 153.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 1:25.024  
2 (1) 73.  SZARVASI Péter HUN-MTK HUN 1:30.307  
3 (2) 132.  MUCHLADO Adam POL-STOCZ POL 1:31.665  
4 (3) 182.  KRASNICKIS Ralfs LAT-SPARS LAT 1:40.247  
 
JUNIOR D BOYS  SEMI-FINAL  777 m
RACE: 241    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 128.  NIEWIŃSKI Michał POL POL 1:22.977  
2 (1) 153.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 1:23.292  
3 (3) 82.  STERNMANIS Maris Janis LAT-KSS LAT 1:26.593  
4 (4) 73.  SZARVASI Péter HUN-MTK HUN 1:31.710  
RACE: 242    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 154.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 1:22.697  
2 (1) 140.  VOLMER Sebastian ROU ROU 1:24.894  
3 (3) 42.  HOMOLKA Jan CZE-NACH CZE 1:26.857  
4 (4) 180.  KHOKHELKO Tymofii UKR-KIEV UKR 1:28.867  
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  777 m
RACE: 285    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 78.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 1:34.798  
2 (2) 182.  KRASNICKIS Ralfs LAT-SPARS LAT 1:36.074  
3 (4) 9.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 1:37.139  
4 (3) 41.  DRAŠNAR Matěj CZE-NACH CZE 1:41.798  
RACE: 286    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 132.  MUCHLADO Adam POL-STOCZ POL 1:30.267  
2 (1) 172.  FENUS Jakub SVK SVK 1:31.943  
3 (3) 72.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 1:34.657  
4 (4) 81.  KUBLINS Otto LAT-JLSS LAT 1:38.099  
RACE: 287    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 42.  HOMOLKA Jan CZE-NACH CZE 1:27.167  
2 (4) 73.  SZARVASI Péter HUN-MTK HUN 1:27.330  
3 (3) 180.  KHOKHELKO Tymofii UKR-KIEV UKR 1:27.455  
4 (1) 82.  STERNMANIS Maris Janis LAT-KSS LAT 1:27.682  
RACE: 288    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 154.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 1:19.799  
2 (2) 128.  NIEWIŃSKI Michał POL POL 1:20.644  
3 (4) 140.  VOLMER Sebastian ROU ROU 1:21.309  
4 (3) 153.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 1:22.169  



Danubia 2 - CZECH OPEN - Benátky n/J /CZE, 07.10. - 09.10.2016


Overall Classification


JUNIOR D BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 154.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 1. 1. 1. 102 3
2. 128.  NIEWIŃSKI Michał POL POL 2. 3. 2. 55 7
3. 153.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 4. 2. 4. 37 10
4. 140.  VOLMER Sebastian ROU ROU 3. 6. 3. 26 12
5. 42.  HOMOLKA Jan CZE-NACH CZE 6. 4. 5. 11 15
6. 73.  SZARVASI Péter HUN-MTK HUN 7. 5. 6. 5 18
7. 82.  STERNMANIS Maris Janis LAT-KSS LAT 5. 7. 8. 5 20
8. 180.  KHOKHELKO Tymofii UKR-KIEV UKR 8. 8. 7. 23
9. 132.  MUCHLADO Adam POL-STOCZ POL 13. 9. 9. 31
10. 78.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 10. 10. 13. 33
11. 72.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 14. 11. 11. 36
12. 1.  WOLF Tobias AUT AUT 9. 12. 19. 40
13. 172.  FENUS Jakub SVK SVK 19. 13. 10. 42
14. 81.  KUBLINS Otto LAT-JLSS LAT 15. 15. 12. 42
15. 182.  KRASNICKIS Ralfs LAT-SPARS LAT 11. 18. 14. 43
16. 113.  BAŁĘCZNY Mariusz POL-ORL POL 12. 14. 19. 45
17. 9.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 16. 16. 15. 47
18. 41.  DRAŠNAR Matěj CZE-NACH CZE 17. 17. 16. 50